2016. november 13., vasárnap

EBLJ (U18): UTE - Maribor 5:4

UTE – HDK Maribor 5:4 (2:0, 1:3, 2:1)
Megyeri úti jégcsarnok 86 néző, vezette:  Sós Z, Muzsik N, László L.
UTE: Márkus, Monostori (kapusok) - Ambrus-Doba, Szabó Zs.,Horváth O., Egyedi, Molnár A.1(1), Blazsej (1), Pokornyi (1) (védők)  - Barta Á., Szalma 2(1), Gálos (1), Barta D. 1(1), Selmeczi, Gáspár S., Paterka (1), Paluska, Horváth Á. 1(1), Csatádi, Zsigmond Á., Németh K. (csatárok) Edző: Virág Csaba

Nagyon izgalmas mérkőzésen a győzelemre játszó Maribor ellen üreskapus góllal sikerült a győzelem.

07:23 - 1:0 Barta D. (Paterka, Szalma)
12:51 - 2:0 Molnár A. ( Horváth Á., Gálos)

24:35 - 2:1 Spanjevic (Curcuc, Jeram) 2ee

28:07 - 3:1 Szalma (Barta D., Molnár A.)

36:52 - 3:2 Kastel (Kolar, Spanjevic) 2ee
38:21 - 3:3 Kastel (Curcic) eh

45:08 - 4:3 Szalma

59:06 - 4:4 Spanjevic (Kolar)

59:42 - 5:4 Horváth Á. (Pokornyi, Blazsej) üres kapu

Kiállítás: 14 perc ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Pejovic)

MOL 95: Dunaújváros - UTE 2:4 +video

Nagy rangadóra utaztunk Dunaújvárosba, a bronzérem két esélyese találkozott egymással. A nézőszámon meglátszott, hogy az utóbbi időben egyre jobb a hazai csapat, az első DAB-UTE meccsnél lényegesen több néző figyelte a mérkőzést. Az Újpestbe visszatért Hebar, aki ezúttal Virág és Pápa mellé került.
A kezdés előtt a héten elhunyt galaci Tudor Mocanu másodedzőre emlékeztünk. Továbbá köszöntötték 500-adik tétmeccse alkalmából Azari Zsoltot.

Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)   -  Eseménynapló

Dunaújváros, 500 néző, vezette: Haszonits M., Rencz D., Juhász G., Váczi D.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Ozols 1(1), Hruby, Dansereau (2), Cseter, Azari 1(1) - Pfeil, Ölander, Becze T., Borbás, Kaskov - Lencsés, Ladygin, Szepessy M., Léránt, Tanka - Lévai, Pál Z., Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Edző: Gilbert Lee, Strenk Hunor

UTE: Sila - Gröschl, Hegyi Á. (1), Dósa, Dömötör, Turbucz - Kiss D., Huba, Csanyi 1 Nemes (1), Tóth G. (1) - Nagy N., Kovács A., Benk 1(1), Sikorcin (1), Frolik (1) - Pokornyi, Szalma, Hebar 2, Pápa, Virág T. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

06:39 - 0:1 Hebar (Frolik, Hegyi Á.)
34:32 - 0:2 Csanyi (Nemes)
39:04 - 1:2 Ozols (Azari, Dansereau) - 2ee
45:14 - 1:3 Benk (Tóth G.)
46:19 - 2:3 Azari (Ozols, Dansereau) - ee
59:56 - 2:4 Hebar (Benk, Sikorcin) - üres kapu

Kiállítás: 10 perc  ill. 14 perc  + 10 perc fegyelmi (Kiss D.)
Lövések: 41 ill. 34 (8:14, 21:6, 12:14)

Tovább

2016. november 9., szerda

MK 9: UTE - Hokiklub Budapest 3:1

Mérsékelt érdeklődés mellett kezdődött a kupamérkőzés. Az Újpestben nem játszott Hebar és Pichler, míg a vendégcsapatban egy sor ex-újpesti lépett jégre.

UTE - Hokiklub Budapest 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 132 néző, vezette: Halassy Gy., Vas M., Pálkövi B., Soós D.

UTE: Sila - Huba 1, Kiss D., Benk, Sikorcin, Frolik - Hegyi Á., Gröschl, Nemes, Tóth G. (1), Csanyi - Nagy N. (1), Kovács A. (1), Szalma, Pápa (2), Virág T. 2(1) - Horváth O., Dömötör, Dósa, Turbucz, Ágoston (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Hokiklub Budapest: Hajek M. - Kiss Zs., Nagy R., Varga O., Fodor Z., Ódry - Vajda, Dorner, Galló, Rull, Hegyi D. - Balla, Fülöp L., Papp D., Berendi, Szűcs - Fischer, Szabó D. (1), Schellin 1. Edző: Mega Stefan

2016. november 13. vasárnap, 18:30, Megyeri út: UTE - Debreceni HK

A Kupában eddig két meccsből 1 pontunk van a két legerősebb csapat ellen. Ezúttal kötelező a győzelem! A mérkőzés érdekessége, hogy sok ex-újpestit láthatunk az ellenfél mezében, így játszhat többek között Hajek, Balla, Fekti, Ódry, Dorner is.
A Dunaújváros talán a legnagyobb vetélytársunk a dobogóért folyó harcban. Idegenben 3:1, otthon hosszabbításos 4:3 az eddigi két eredmény. Folytassuk a sorozatot! Debrecenben 0:3-ról fordítva 4:3-ra győztünk, itthon 0:3-ról 3:5-re kikaptunk. Most a 0:3-as első harmadot el kellene hagyni, mert utána az Újpest a gólképesebb!

2016. november 6., vasárnap

EIHC torna, döntő

Magyarország - Korea 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Tüskecsarnok, 1396 néző, vezette: Kincses G., Rencz D., Soós D., Kis-Király B.

Magyarország
: Hetényi Z. - Wehrs, Szabó D., Kóger, Sofron I., Sarauer - Szirányi B., Sagert, Kovács Cs., Nagy G., Sárpátki - Pozsgai T., Orbán A., Nagy K., Csanyi 1, Bodó - Vokla, Kovács B. (1), Magosi B. (1), Terbócs 1, Könczei. Edző: Chernomaz Rich, Majoross Gergely

Korea: Dalton - Kim, Lee, Kim, Kim, Testwuide - Plante, Regan, Park, Cho 1, Kim - Seo, Cho, Shin 1, Swift 1, Shin - Jeon, Oh, Lee, Sung, Ahn, Park (kapus). Edző: Paek Chi Sun, Park Richard

Lövések: 32 ill. 38 (10:15, 9:14, 13:9)

A mérkőzés legjobb magyar játékosa Csanyi Karol lett. Gratulálunk!

Az alábbiakban egy rövid összefoglalót olvashattok első belgrádi túránkról:

A szerb csapat idén indul először a MOL ligában, itthon már elvertük őket, de egyre javuló formát mutatnak, így izgalmas mérkőzésre számíthattunk.

Vasárnap verőfényes napsütésben indultunk el, az UTE Baráti Kör által szervezett kisbuszos túra keretében. Sajnos csak heten jöttünk össze, mint a gonoszok, ennek ellentmondóan nagyon jó hangulatban voltunk már induláskor.

Az út szerencsére végig autópályán vezet, a táj mindenféle látnivalót nélkülöz. Egyetlen érdekességként a megerősített határt és annak szerb oldalán kiépült sátortábort tudtuk felfedezni.

Pár óra alatt célba is értünk, a Pionír jégcsarnok melletti parkban letettük a kisbuszt. Itt felfedeztünk egy magyar rendszámos nagybuszt, azt hittük, hogy a csapatunké, de csalódnunk kellett: a magyar karate válogatottat szállította a szomszéd sportcsarnokba.
Gyors léptekkel a belváros felé vettük az irányt, megtekintettük a szerb parlament épületét, a kávézókkal teli sétálóutcákat, és a belgrádi várat, ahonnan nagyon szép kilátás nyílik a Duna és a Száva csatlakozására.
Ezután villamosra pattantunk és egy átszállással eljutottunk a Marakana stadionhoz, a Crvena Zvezda otthonához. Itt megnéztük a Rad elleni futballmeccsüket, ami igazán nem volt magas színvonalú, a magyar bajnokikat idézte. A szurkolók sem voltak sokan, de az a párezer ember akik a tábort alkották, igazán forró hangulatot teremtettek a javarészt üres stadionban.

A meccs után megpróbáltunk busszal visszajutni a jégcsarnokhoz, de ez a próbálkozásunk kudarcba fulladt, mert valami elterelés miatt máshol állt meg a busz, mint ahol vártuk. Villámgyors helyzetfelismeréssel fogtunk két taxit, így pár perccel a kezdő sípszó előtt bejutottunk a csarnokba, a HK Beograd-UTE meccsre.

Csapatunk ez első perceket álmosan kezdte, de a fiúk az ötödik perc után magukhoz tértek, és a magabiztosságot gyorsan gólra is váltották. Egygólos előnnyel zártuk az első harmadot, nyugodtan mehettünk ki sörözni a szünetben, mert a mutatott játék képe alapján nem volt okunk aggodalomra.
A második játékrész ezt meg is erősítette, újabb két góllal már gyakorlatilag zsebünkben érezhettük a győzelmet, boldogan szelfiztünk  a hazaiak kabalaállatával. Ehhez képest a harmadik harmad igencsak paprikásra sikeredett, folyamatosan hátrányba kerültünk, amit a belgrádi csapat ki is használt, gyorsan kihasználták az emberelőnyöket, feljöttek 2:3-ra. Az utolsó két percben ismét kettős hátrányba kerültünk, de precíz védekezéssel, és némi szerencsével  ezt sikerült kibekkelni, így miénk lett a győzelem. Nem volt egyszerű meccs, a fiúk megérdemelten zsebelhették be a bedobált jutalom csokikat az ünneplés végén.