2017. augusztus 28., hétfő

Visegrád Kupa: UTE-Nitra

Kedden kerül sor a Viságrád Kupa mérkőzéssorozatának utolsó fordulójára. Az ellenfél a Nyitra csapata, akik eddig három győzelemmel állnak a kupában. Az Újpest még nem nyert mérkőzést, de ha sokan szurkolunk a fiúknak, talán ezúttal összejön a siker.

2017. augusztus 29. kedd, 18:00
 (2017.08.27) VIS16:
 UTE - HK Nitra -:- (-:-, -:-, -:-) - Eseménynapló

Megyeri út, vezeti: Németh M, Mayer G. Muzsik N. Soltész Á.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti.

A Visegrád kupa - ahogy várható volt - a szlovák csapatok fölényét hozta. Ami számomra kellemes meglepetés: a 14 összecsapásból 8 alkalommal egy gól különbség volt a két csapat között, négyszer a hosszabbítás döntött. Ez azt mutatja, hogy közelítünk a szlovák csapatokhoz, de a rutin, a tudás azért eldönti a meccseket. De egy kicsi plusz hozzáadásával a magyar csapatok is győzhetnek. Talán éppen a Megyeri úton!

Össz: 14  8 3 1 2  44:31 23

Pénteken is lesz mérkőzés a Megyeri úton, nem is akármilyen ellenféllel!

2017. szeptember 1. péntek, 18:00, Megyeri út: UTE - Olimpja Ljubljana

A vendégcsapatban várhatóan pályára lép tavalyi kedvencünk Andrej Hebar is!

2017. augusztus 27., vasárnap

Visegrád Kupa: Nové Zámky-UTE 1:0

Az Újpest harmadik Visegrád Kupa mérkőzését kihagyta a két sérült, Ropret és Nagy N. A csatár elefántpuszit kapott, kedden már játszik, Nagy Nylan két bordája repedt el, ez neki két hét kényszerpihenőt jelent.
Ezúttal vagy 20 újpesti drukker figyelte a mérkőzést.

(2017.08.27) VIS12:
HC Nové Zámky – UTE  1:0 (0:0, 0:0, 1:0)  - Eseménynapló - Online SK

Érsekújvár, 632 néző, vezette: Bachúrik J, Druga N., Kudeľová, Hronský

HC Nové Zámky: Romančík – Prapavessis, Hain, Raenko, Novotný, Kučkin – Salija, Kovačevič, Cetkovský, Dubinin, Schultz – Plášil, Chovan 1, Zbořil, Varga R, Lantoši (1) – Šiška, Šimek, Tibenský, Šimun, Fábry. Edző: Štefan Mikeš

UTE: Sila – Kiss D., Huba, Benk, Cseter, – Varga A. Hegyi Á., Becze T., Sikorcin, Sági M., - Nagy R., Schmál, Nemes, Pápa M., - Dósa, Roczanov, Turbucz, Pichler Á. Szalma Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

41:52 – 1:0 Chovan (Lantoši) - ee

Kiállítás: 16 perc ill. 14 perc
Lövések: 36 ill.28

Kiegyenlített játékkal indult a találkozó. A harmad második felében kétszer is emberelőnybe kerültek a hazaiak, de kivédekeztük a hátrányt, akárcsak a hazaiak az újpesti emberfórt. Aztán újra kiegyenlített játékot láthatott a szépszámú közönség. Összességében a hazaiak kicsit veszélyesebbek voltak.
A második játékrészben sem esett gól, bár a Nové Zámky háromszor is emberelőnyben próbálkozhatott. A harmad második felében két hazai kiállítás is elmaradt, a második esetben Hubát úgy leütközték, hogy a jégen maradt. Szerencsére vissza tudott állni.
Emberelőnyökben a hazaiak helyzeteket sorát dolgozták ki, és hagyták is ki. A védelem és Sila nagyot játszott. Egyenlő létszámnál egyenlő erők küzdelme folyt. És ha az Újpest kerülhetne emberfórba...!
De a harmadik harmad elején megint a hazaiak játszhattak 5 a 4 ellen, és Chovan elképesztő bombát eresztett el balról, a korong a botos kesztyűs oldalon akadt el a hálóban, 1:0. Később, amikor végre mi voltunk előnyben, elmaradt az egyenlítés. A végén - ahogy kell Sila is lejött, de gól nem esett se itt, se ott.
Ezúttal a két hiányzó légiós nélkül is helytállt a csapat, de a vége ma is vereség lett. Három meccsen három lőtt gól - kevés. A szurkoló szerint a tanulság: kell két légiós csatár!

Laszip Gábor telefonos beszámolója alapján: LS

2017. augusztus 25., péntek

Visegrád Kupa: Poprad-UTE 4:2

A csapatot négy újpesti szurkoló is elkísérte a Visegrád Kupa meccsre.

(2017.08.25) VIS9:
HK Poprad – UTE  4:2 (1:2, 2:0, 1:0)  - Eseménynapló

Poprád, Zimny Stadion, 500 néző, vezette:

HK PopradCorbeil – Ježek, Ignatov, König, Brejčák D. (1), Zadražil, Šterbák, Dinda, Rusina – Spilar, Heizer, Abdul – Štrauch 1(1), Mlynarovič 2, Svitana 1(3) – Bondra, Lichanec, Bogoslovskij – Mašlonka, Matej Paločko, Kroták. Edző: Marcel Ozmiák

UTE: Ágoston – Kiss D., Huba, Benk, Cseter 1, Ropret (1) – Varga A. Hegyi Á., Becze T. 1, Sikorcin, Sági M. - Nagy N., (1) Nagy R., Schmál, Nemes, Turbucz - Pichler Á., Roczanov, Pápa M., Dósa. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

02:17 – 0:1 Becze (Nagy N.) - ee
08:29 – 0:2 Cseter (Ropret)
19:17 – 1:2 Mlynarovič (Svitana, Štrauch)
33:15  2:2 Štrauch (Svitana) - ee
39:20 – 3:2 Mlynarovič (Brecjak D., Svitana) - ee
59:41  4:2 Svitana - kapus nélkül

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc + 5 perc (Becze) + 20 perc fegyelmi (Becze)

Tovább

Képek: LG

2017. augusztus 21., hétfő

Visegrád Kupa: UTE-Zilina 1:2 hu.

Az idei előidény a most kitalált szlovák-magyar Visegrád Kupa! Két edzőmeccs után az Újpest négy kupameccset játszik szlovák Extraligás csapatokkal – jól hangzik! Az idei első hazai mérkőzésen a Zilina együttese jött a Megyeri útra. Ezúttal (ha az erőviszonyokkal kalkulálunk) nem számítunk győzelemre. De azért jöttünk meccsre, hogy újpesti győzelmet lássunk!
Jöttek is a nézők! Már hiányzott a hoki, erős ellenféllel játszik az Újpest. És egy nyárvégi hokimeccsnek külön varázsa van: szünetekben a csarnokon kívül melegedhetünk fel!

A vendégeknél két ismerőst is felfedezhettünk: Az ifjú Jurásko #21 annak idején (2005-2007) két idényt is lehúzott nálunk, remek védőjátékára ma is emlékezhetünk. És a másodedző Skorvanek is hátvédeskedett Újpesten.

(2017.08.22) VIS 6:
 UTE – MsHK Zilina  1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1) hu. - Eseménynapló

Megyeri út, 350 néző, vezette: Kincses G. Mayer G.,  Váczi D., Soltész Á.
UTE: Sila – Kiss D. 1, Huba, Benk, Cseter (1), Ropret – Varga A. Hegyi Á., Becze T., Sikorcin, Sági M., - Nagy N., Nagy R., Schmál, Nemes, Pápa M., - Dósa, Roczanov, Turbucz, Pichler Á. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

UTE-MsHK Zilina: Mikolás – Hatala, Mikus (1), Handlovsky, Pitt, Klimenta (1) – Jurasko, Roman, Jurík, Huzevka, Svihálek – Melisko, Poulin 1, Holovic, Konecny, Stupka 1 – Vyskoc, Mendrey, Rogon, Ondrus, Vána. Edző: Milan Jančuška, Stanislav Škorvánek

13:36 – 1:0 Kiss D. (Cseter) - ee
27:48 – 1:1 Poulin (Klimenta)
62:02 – 1:2 Stupka (Mikus) – ee

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc + 10 perc fegyelmi (Konecny) +  végleges fegyelmi (Konecny)
Lövések: 28 ill 33 (10:11, 8:9, 10:11, 0:2)

Tovább

Nincsenek jegyzőkönyvek!

Nem értem. A Jégkorongszövetség honlapja sztrájkol, csak látszólag működik. Nem kerülnek ki az elektronikus jegyzőkönyvek, amelyek 2006 óta, mintegy 27 000 esemény feljegyzésével megkönnyítették a hokikedvelők, szurkolók, tudósítók életét. Az eseménynapló futott online, a jegyzőkönyv a mérkőzés végeztével 10-15 perc után ott volt a neten, bárki olvashatta. De újabban nem így van! Az utolsó jegyzőkönyvezett mérkőzés az augusztus 3-án lejátszott 1707-es számú Magyar U20 – USA U18 válogatott találkozó volt.
Most a tudósító panaszkodik: régen a meccsek után kértünk a zsűritől nyomtatott jegyzőkönyvet, az adatokat onnan pötyögtük a beszámoló elejére.  10 éve programmal szedem le az adatokat, egy meccs-fejléc elkészítése így fél óra helyett kettő perc. Késő este nem mindegy...
A Visegrád Kupa meccsei már nem kerültek jegyzőkönyvezésre – bár a helyük megvan. De nincs fent az ERSTE Liga sorsolása sem, valamint megannyi ifjúsági és gyerek meccsé sem.
Nem tudom, mit gondoljak… De az „új” Jégkorongszövetség honlap vígan hirdeti a legfelső sorban:
„A MAGYAR JÉGKORONG VÁLOGATOTT FŐ TÁMOGATÓJA A MOLGROUP”.
Ök tudják…

Az alábbi táblázatban megadom, a Visegrád Kupa mérkőzései hol lennének a mérkőzéstárban:
(A meccs számát a fent megadott link végére kell beírni!)

2017.08.29 kedd      ZIL - MIS   17519

Amennyiben a rend helyreáll, a blogon beszámolok róla.

Heti műsor - 2017. augusztus 21-27.

A Visegrád Kupa igazi bajnoki főpróba! Már a héten, a szokásos kedd-péntek-vasárnap leosztásba indul be az előidény komoly része, a szlovák-magyar kupaversengés. A szlovák hoki nagyon erős – ki ne tudná. Az első két meccs után északi szomszédaink két győzelemmel állnak, EBEL-es Volán majd a MAC is vereséggel kezdett.
Kedden hazai pályán az UTE csapatának is nagyon nehéz ellenfele lesz, de kellenek az ilyen találkozók, itt lehet tanulni fejlődni. Egy esetleges bravúrgyőzelem sok pontot kamatozhat a szeptemberben rajtoló ERSTE Ligában!

Visegrád Kupa:
2017. augusztus 22. kedd, 18:00, Megyeri út: UTE - MsHK Zilina
2017. augusztus 25. péntek, 19:00, Poprád: HK Poprad - UTE
2017. augusztus 27. vasárnap, 18:00, Érsekújvár: HC Nové Zámky - UTE

Idénynyitó 2017-18

A héten a hokisok két edzőmérkőzéssel (csütörtökön Skalica ellen 3:2, majd pénteken Topolcany ellen 0:4) készültek az idényre. De a szurkolók is készülnek! Szép számmal jöttünk össze a már hagyományosnak mondható idénynyitó kerti bulira szombat délután. Bogár Laci főrendező és főszurkoló fogadta a meghívottakat. Senki sem jött üres kézzel – és senki sem távozhat üres hassal!

Megérkeztek a későn jövő szurkolók is, hamar kialakultak a beszélgető körök. Ami az új idényt illeti, a remények ilyenkor, tények (meccsek) nélkül eléggé megalapozatlanok, az elvárások érzelmi alapon kerültek elő. De ami tény: bajnoki címre senki sem várja a csapatot. Igaz, hogy egy ilyen vágyat kimondani sem szabad, nehogy ezzel elrontsunk valamit! Az első harmadban amolyan előételkét paprikés krumpli került az asztalra.

Folyt duma, folyt a játék, sok a gyerek, előkerült a labda is. És ami a legfontosabb: fellángolt a tűz, megtelt a bogrács alapanyagokkal, készült (nagyon lassan) a lecsó. Többen felváltva felügyelték a főzést. Aki arra járt, tett egy kis fát a tűzre, megforgatta a bográcsot vagy kóstolt egy csipetnyit, ezzel ő is hozzátett valamit a főzéshez. De nem úgy van az! Az étel lassú tűzön lesz minőségi, a kapkodás a jégpályán és főzés közben sem vezet jóra.
Hosszú lett ez a harmad, nehéz volt kivárni, de nagyon jók lettek az illatok, a kilátások a harmadik felvonásra!

Ezt jól kifőzték a szakácsok! A bográcsos lecsó extra finomra sikerült. Csönd lett az asztalnál. csak a kanalak zörögtek a kiürült tányérok alján, de volt utánpótlás! A sör, a bor, a pálinka is jól fogyott - már az első harmadtól fogva.
Csendes harmad volt, de az eredménnyel elégedett volt a közönség!

Hosszabbítás
Sötétedett, már-már közelített a hidegfront, de szerencsére még várt egy kicsit, időt adott az éneklésnek, a további együttlétnek.

Nyertünk! Szerintem mindenki jól érezte magát élvezhette a bulit. Köszönjük Bogár Laci! Visszatekintve gyorsan elment a hosszú délután és este. Tehát a lelátó népe már együtt van! És a csapat? Augusztus 22-én kedden itthon, a Megyeri úti csarnokban találkozhatunk a csapattal, amikor Visegrád Kupa mérkőzésen az Extraligás Zsolna lesz az ellenfél. Ott leszünk, akkor is jól akarjuk érezni magunkat!