2017. szeptember 15., péntek

EL: UTE-DVTK

Rangadó a Megyeri úton!
Péntek este a miskolci Jegesmedvék (újabban DVTK) látogat Újpestre. A mérkőzés érdekessége: két forduló után mindkét fél 100%-os az ERSTE Ligában, továbbá mindkét csapat vereséggel kezdett szerdán a Magyar Kupában. De hiába háromszoros bajnok az ellenfél, győzelmet szeretnénk ma este ünnepelni a Megyeri úti Jégcsarnokban!

MK 3: FTC-UTE 4:3

A hétköznapi, 6 órakor kezdődő meccsekre sokan nem érnek oda a kezdésre. Az elején úgy 25-30 újpesti szurkoló volt Pesterzsébeten, de a látszám folyamatosan növekedett.
Az Újpestben pályára lépett a hírek szerint egyhónapos próbaszerződéssel leigazolt kanadai-montenegrói Ned Lukacevic szélső is. Gólokat remélünk tőle!
(2017.09.13) MK 3:
Ferencváros – UTE 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)  - eseménynapló2

Pesterzsébet, 412 néző, vezette: Sós Z., Gangel L., Berger Á., Bedő P.

FTC: Pleszkán - Hietemaki, Tuominen, Könczei (1), Shupe (1), Tendler 1 - Jabornik 1(1), Owen, Dubek (1), Fliszár (1), Szappanos 1, Inglis, Jászai - Németh A., Rafaj 1(1), Virág T. - Lakatos, Lengyel, Bödök, Kovács V., Tóth R. Edző: Lindqvist, Greg Kjell, Szakács Ferenc

UTE: Ágoston – Kiss D., Kiss R. (1), Benk (2), Cseter 1, Ropret 1 – Dósa, Huba – Becze T., Sikorcin (1), Sági M., – Varga A. (1), Hegyi Á., Pichler-Balássy Á., Roczanov, Turbucz – Pokornyi, Lukacevic, Nemes 1, Schmál. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 27:24 (12:9, 6:6, 9:9)

Élénk játékkal, de kevés kapura lövéssel indult a találkozó. A hazaiak tűntek aktívabbnak. A 7. percben Dósa lőtt, Becze nem ért bele – pedig de jó lett volna! A hetedik perc gólt hozott, korongot szereztek a hazaiak, beindultak, gólig meg sem álltak, Dubek balra passzolt, a lendületből érkező Szappanos be is vágta, 1:0. A gól a lilákat hozta fel, beszorultak a hazaiak. A 12. percben Benk jobboldalt a kapunál visszajött az alapvonalon, lövését védte Pleszkán. Aztán Benk átért a hosszú oldalra, a kör külső vonalától lőtt, Nemes beleért, 1:1. Videózás tette hivatalossá az egyenlítést. A 17. percben váratlan hazai gól rontotta el a kedvünket: Tendler éles szögből lőtt, 2:1. Kezdés után faultolt egy hazai játékos, a hatan támadott az UTE, és bejött, hiszen Sikorcin húzott el „balösszekötőben”, ő jobbra passzolt, Cseter a hálóba, 2:2. Gyorsan összejött az egyenlítés. Jól esett!
A harmad közben megérkeztek a fociszurkolók is, így hangos és kissé feszült lett a hangulat. De ezt a feszültséget talán csak a hokiszurkolók érezték, ilyen szövegekhez nincsenek hozzászokva.

Hajtós, változatos játék folyt a jégen, de gólveszély kevésszer alakult ki. A hazai Shupe lépett ki – gól nélkül. A 28. percben Kettős emberelőnyhöz jutott az Újpest, de nem éltünk vele, sőt, Varga A. „ledolgozta” az emberhátrányt azzal, hogy kiültették. A hazaiak az emberelőnyből négyszer lőttek majdnem gólt. Viszont a következő emberfórban az Újpest úgy védekezett, hogy csak az utolsó 20 másodpercben tudott a zöld csapat felmenni a támadó harmadba. A harmad végére az Újpest támadott létszámelőnyben, Ropret jobbról érkezve talált be, 2:3 ide!
A két szurkolótábor a nézőtér átalakítása (a vendégszektor megfelezése) következményeként egymás mellett helyezkedtek el, néha farkasszemet néztek, és komoly tapasztalatokkal bosszantották egymást. Szerencsére az MLSZ nem hallotta a szövegeket.

Elég a vendégelőny? Hat percig az volt, akkor emberelőnyben felálltak a hazaiak és Jabornik a kékvonalról bombázott a hálóba, 3:3. Megindult a harc a győztes gólért, de sajnos, kiállítások sújtották az Újpestet. És nem is attól féltünk a nézőtéren, hogy gólt kapunk, inkább attól, hogy kétpercekre csökken a lila esély a góllövésre. Mindkét oldalon voltak lehetőségek. Az 58. percben Becze remekül, lépéselőnyben húzott kapura, de – mellé! Meccslabda (vagy meccskorong?) volt. Mert a másik oldalon Rafaj jobbról a hálóba lőtt, 4:3. Volt ugyan lehetőség az egyenlítésre – Nemes egy, Sági két kísérlete – de hiába.
Elég közepes meccsen csak időszakonként volt nagyobb iram. Ma bármelyik csapat győzhetett volna. A szerencse döntött a hazaiak javára. De ne feledjük: mi elszalasztottuk a szerencsénket, a zöldek megcsinálták a sajátjukat. Az elmúlt meccsek azt mutatják: az Újpest három lőtt gólra van hitelesítve…

Mától - visszamenőleg - a gólpasszok is felkerülnek szövetség honlapján az eseménynaplóba. Ez az adat újra része a meccsbeszámolónak. A góllövők segítőit hamarosan felvezetem a korábbi tudósításokba.

2017. szeptember 11., hétfő

EL 24: UTE-DAB 3:1

Fotó: Szombati A.
Lassan jöttünk össze az első hazai bajnokira. Először azt gondoltam, a tévéközvetítés miatt alakul így, de aztán sorra érkezgettek a kezdés után is a nézők, végül egész sokan  lettünk. A korongot kedves szurkolótársunk, Szatmári Andi dobta be, elindítva az első Megyeri úti ERSTE Liga meccset.

(2017.09.11) EL 24:
UTE – Dunaújvárosi Acélbikák 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) - eseménynapló2

Megyeri út, 500 néző, vezette: Sós L., Kókai M., Mozsák P., Soltész Á.

UTE: Sila – Kiss D. 1(1), Kiss R., Benk, Cseter, Ropret – Dósa, Huba – Becze T., Sikorcin, (1) Sági M. (1), – Varga A., Hegyi Á., Pichler-Balássy Á., Roczanov, Turbucz – Pokornyi, Schmál, Nemes, Pápa M., Szalma. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DAB: Duschek - Hetényi P., Erdélyi T., Azari, Vrana, Blagy - Orbán A., Skrypets (1), Nageler (1), Izacky 1, Novotny D. - Hruby G., Lencsés, Odnoga, Németh P., Silló - Léránt, Tanka, Nagy M., Borbás, Török V. Edző: Musial, David

09:18 – 0:1 Izacky (Skrypets, Nageler)
31:39 – 1:1 Varga A. (Sikorcin)
38:33 – 1:2 Kiss D. (Sági M., Nemes)
54:39 – 1:3 Pichler-Balássy Á. (Roczanov, Kiss D.)

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc
Lövések: 49 ill. 30 (9:14, 25:6, 15:10)

Tovább

Heti műsor: kétnaponta meccs! Szeptember 11-17.

Hihetetlen sűrű hét előtt áll jégkorongcsapatunk – és így az újpesti szurkolók is. Négy komoly és fontos találkozó lesz, tehát minden második nap találkozhatunk egymással és a csapattal.
Hétfőn a tévés meccsé tett találkozón jönnek az Acélbikák, szerdán kupameccs Erzsébeten az FTC ellen, pénteken jönnek a Megyeri útra a Jegesmedvék, vasárnap a MAC.
Valamennyi ellenfelünkkel először találkozunk az idényben, ilyenkor még mindenki „sötét ló”. Kíváncsian várjuk, a megszerezhető 12 pontból mennyit tud begyűjteni az UTE!

ERSTE Liga:
2017. szeptember 11. hétfő, 20:00, Megyeri út: UTE – Dunaújvárosi Acélbikák ( M4Sport)
Magyar Kupa:
2017. szeptember 13. szerda, 18:00, Pestrezsébet:  Ferencváros - UTE
ERSTE Liga:

2017. szeptember 7., csütörtök

EL: Vienna Capitals-UTE 1:3

Az új helyszín, az új ellenfél sok újpestit kicsábított Bécsbe. A Vienna Capitals C csarnokában úgy 40-50 lila szurkoló figyelte, időnként buzdította a csapatot.
Azért egy kis probléma akadt: az jégkorongozók csapatbusza még Budapesten elromlott, késve érkeztek Bécsbe. A mérkőzés a tervezettnél két órával később kezdődött.

(2017.09.08) EL 22:
EV Vienna Capitals - UTE 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)   -  eseménynapló

Bécs (AUT), 234 néző, vezette: Gangel L., Varjú Á., Váczi D., Pálkövi B.

EV Vienna Capitals: Wegerer - Piff, Kuqali, Maxa (1), Schönwetter, Janisch - Karitnig, Wolf, Habernig, Artner, Maxa - Pelz, Kruckovyc, Szabad, Schlögl, Thalhammer 1 - Leitner, Bolterle, Rohm, Zimmermann (kapus). Edző: Dolezal Christian, Schweda Peter

UTE: Sila - Kiss R., Kiss D. (1), Roczanov, Pichler-Balássy Á., Turbucz - Huba (2), Dósa, Sikorcin, Becze T., Sági M. - Varga A., Hegyi Á., Benk 2(1), Cseter (2), Ropret 1 - Nagy R., Pápa, Nemes B., Szalma, Schmál. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

2017. szeptember 5., kedd

Heti műsor: 2017. szeptember 4-11. - VÁLTOZÁS!

Végre indul az idény! Pénteked Bécsben kezd az Újpest, hazai pályán vasárnap helyett HÉTFŐN lesz az első mérkőzés, amikor a Dunaújváros az ellenfél. A sorsolás elég hamar megváltozott, hiszen az M4 Sport már egy héttel előre látja, milyen mérkőzést közvetít. Igaz, kedd reggel némely portálon már be van írva az M4Sport jövő hétfői műsorába, hogy "jégkorong közvetítés". Remélem, előbb-utóbb belejönnek a műsortervezésbe...

ERSTE Liga:
2017. szeptember 8. péntek, 17:50, Bécs: Vienna Capitals - UTE
2017. szeptember 10. vasárnap, 18:30 helyett
2017. szeptember 11. hétfő, 20:00, Megyeri út: UTE – Dunaújvárosi Acélbikák  - (M4Sport)

Az első néhány fordulóban csak sejteni lehet, milyenek az erőviszonyok. A Vienna Capitals farm nem tűnik túl erős csapatnak, a DVTK az előidényben eredményesen játszott a Visegrád Kupán. A MAC ugyanott pont nélkül maradt, de nem hiszem, annyira gyengék lennének. A Dunaújváros – majd meglátjuk!

2017. szeptember 1., péntek

UTE-Olimpija Ljubljana 6:4 (2:1, 0:3, 4:0)

Utolsó felkészülési mérkőzését játszotta az Újpest. Újra játszhatott Ropret, viszont a nézőtérről figyelte a mérkőzést Nagy N., és nem játszott Huba sem. Az előző meccsek jó játékot és vereséget hoztak. Ma győzni kéne! Az ellenfélnél jégre lépett a tavalyi újpestkedvenc, Andrej Hebar.
A meccset elég későn hirdették meg, nem kapott komoly nyilvánosságot, talán azért jöttek csak feleannyian, mint a két hazai kupameccsen.

(2017.09.01)
UTE - HK Olimpija Ljubljana 6:4 (2:1, 0:3, 4:0)

Megyeri út, 181 néző, vezette: Woff L., Kókai M., Kovács T., Soltész Á.

UTE: Sila – Kiss D. 1, Kiss R.,  Benk (1), Cseter 1(1), Ropret 1 – Nagy R., Hegyi Á. (1), Becze T. 1(1), Sikorcin, Sági M. (1), – Varga A. (1), Dósa (1), Pichler-Balássy Á. (1), Roczanov 1, Turbucz (1) – Pokorny, Horváth Á., Schmál, Nemes 1, Pápa M., Szalma Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

HK Olimpija Ljubljana: Kristan – Zorko (1), Selan, Matic (1), Hebar 2, Chvatal – Zibelnik (1), Groznik, Zajc, Koren, Ulamec, – Cepon, Batic (1), Kuhar, Snoj, Oduc 2 Edző: M. Hocevar, A. Vidmar

47:37 – 3:4  Nemes (Becze, Dósa)
48:01 – 4:4  Roczanov (Turbucz, Pichler-Balássy)
54:55 – 5:4  Ropret (Cseter)
58:36 – 6:4  Kiss D. – kapus nélkül

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc
Lövések: 37 ill. 20 (15:4, 4:11, 18:5)

Az Újpest kezdett jobban, sokat támadott a lila csapat a mérkőzés elején. A gyors átadások emlékeztettek az előző meccseken látottakhoz, de az ellenfél nem érte el a szlovák csapatok játékerejét. A 8. perben kettős emberelőnybe került az UTE (akasztás, majd kiütött korong), pillanatok alatt gól lett, Hegyi lövése kijött, Cseter bekotorta 1:0. Az Újpest nagyon is lenyugodott, alig volt vendégtámadás, és a hazai csapat megnyertnek tekintette a mérkőzést. A 14. percben a 21-es remek ütemű kiugratást kapott a kékvonalon, a kapuig meg sem állt, 1:1. Gólszerző: Hebar. Tavaly nagyon örültünk volna, de most nem. A 18. percben kisebb csete-paté tört ki, fault + bunyó = újpesti emberelőny volt a képlet. Ezúttal Becze büntetett, egy Varga lövés után lett zavar a kapu előtt, Becze jókor jó helyen volt, és be is talált, 2:1.
Az Újpest végül is könnyen lőtt két gólt, nem kellett nagyon erőlködni a csapatnak. Hebar gólja véletlennek tűnt. A meccs meg van nyerve… Vagy mégsem?

A válasz: mégsem! Már a harmad első percében a vendégek tették-veték a korongot, Hebar a baloldali bedobókörön túlról lőtt, 2:2. Az Újpest eléggé szétesett. Tényleg azt hitték, megvan a meccs? A 26. percben támad az Olimpija, a lövés kijön, Uduc beveri, 2:3. De nincs vége, 3 perccel később Uduc jobbról indul középre, a korong a ütőjén, mi hagyjuk lőni – máris 2:4. Fordult a mérkőzés, az Újpest szenved, rosszul játszik, most a vendégcsapat érezheti nyeregbe magát. A megnyert meccs elment. A lilák lazsáltak, alibiztek, a zöldek megérezték a lehetőséget, és megnyerték a meccset. Vagy mégsem?

El tudom képzelni, mi folyhatott az Újpest öltözőjében a szünetben, de örülök, hogy nem lehettem ott. Mindenesetre a hazaiak összeszedték magukat, és elkezdek játszani úgy, ahogy az elvárható. Felgyorsult a tempó, fölénybe került az UTE. Pedig nagyon nehéz visszapörögni egy elszórakozott harmad után. A következő emberelőny teljes 120 másodperce a vendégek harmadában ment le – találat nélkül. A gólra a 48. percig kellett várni, amikor Nemes jobboldalon húzott kapura, lőtt, ami még kipattant, de végül Nemes hálóba gyömöszölte a korongot, 3:4. Ez volt a fordulópont, hisz 24 másodperccel később Turbucz és Roczanov játszott össze a kapu előtt, utóbbi talált be, máris 4:4! Az Újpestet feldobta a két gól, rohanós, iramos lett a meccs. Vette a lapot a közönség, megjött a hangja. Ezt a csapatot szeretjük látni! Közben Varga A. tesztelte Hebart a palánknál. A csatár – és ezt az oldalát is ismerjük – nem hagyta annyiban, megtorolta Varga tettét. Lehiggadni két-két percet kaptak a felek. Az 54. percben egy kapu előtti játék a jobboldalra átkerült Ropretre jött ki, a csatár be is lőtte, 5:4! Ledolgoztuk a szörnyű második harmadot! Az utolsó két percre lejött a vendégkapus, de megszereztük a korongot. Háromszor ment mellé, de végül Kiss D. lezárta a meccset, 6:4.
A mérkőzés végén az újpesti nézők csapatuk mellett megtapsolták Hebart, aki mosolyogva tapsolta tavalyi szurkolóit. Kedves jelenet volt.
Álmos első harmad, szörnyű második, szédületes harmadik. Melyik az idei Újpest igazi arca?