2017. október 30., hétfő

Heti műsor 2017. november 1-5

A héten háromszor idegenben lép jégre az UTE jégkorong csapata. A szerdai kupameccs biztosan meglesz, de a DAB és különösen a DVTK nagyon nehéz ellenfél. Nagyon hiányzik a múlt héten elveszt(eget)ett 6 bajnoki pont.

Magyar Kupa:
2017. november 1. szerda, 18:40, Káposztásmegyer: Vasas – UTE
ERSTE Liga:
2017. november 3. péntek, 18:00, Dunaújváros: DAB – UTE
2017. november 5. vasárnap, 18:00, Miskolc: DVTK Jegesmedvék – UTE

A Vasas a kupa táblázat végén áll, tudásuk messze van a többiekétől. A mérkőzés a Jégpalotában lesz. A pályát hívták már többféleképpen, mindesetre Káposztásmegyerre kell menni megnézni a meccset.
A Dunaújvárossal eddig kétszer játszottunk. A kupában idegenben 5:3, bajnokin a Megyeri úton 3:1 volt az eredmény. Az Újváros idén kicsit gyengébb, de veszélyes csapat, bármikor feltámadhatnak.
A DVTK eddigi egyetlen vereségét egy csodálatos meccsen éppen Újpesten szenvedte el (3:0), de előtte és utána csak nyertek. Vasárnap ők az esélyesek.

2017. október 29., vasárnap

EL 79: UTE-Csíkszereda 4:5

A ronda idő és a pénteki elvesztett derbi után ezúttal már 600 fölött volt a nézőszám Újpesten. Igaz, ebbe beletartoznak a Szereda szurkolói, akik vagy 80-an bíztatták csapatukat a vendégszektorból.

(2017.10.29) EL 79:
UTE - SC Csíkszereda 4:5 (1:2, 1:1, 2:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 620 néző, vezette: Gangel L., Mayer G., Pálkövi B., Tichon G.

UTE: Sila - Huba, Dósa, Nemes B., Becze T., Sági M. - Hegyi Á., Kiss D., Benk 1, Cseter, Čaládi - Nagy N., Pokornyi, Szalma, Sikorčin 2(1), Ropret (2) - Schmál, Pápa, Pichler-Balássy Á. 1, Turbucz (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

SC Csíkszereda: Onodi - Papp Sz., Belov 1, Antal Zs., Valchar 1(1), Taratukhin (1) - Brnák 1, Salló, Schastlivyy 1(1), Fabus (1), Rokaly Sz. 1(1) - Györfy, Farkas T., Fodor Cs., Molnár Z., Rokaly N. - Orbán Sz., János, Antal N., Casaneanu, Egyed R. Edző: Gudas Leo, Hozó Levente

03:15 - 1:0 Pichler-Balássy Á. (Turbucz)
03:51 - 1:1 Valchar
11:32 - 1:2 Schastlivyy (Rokaly Sz., Fabus)
32:36 - 2:2 Sikorčin (Ropret) - ee
35:40 - 2:3 Rokaly Sz.
53:30 - 3:3 Benk (Sikorcin)
56:45 - 3:4 Belov (Taratukhin, Valchar) - ee
57:26 - 3:5 Brnák (Schastlivyy) - eh üres kapu
58:27 - 4:5 Sikorčin (Ropret) - ee

Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Molnár Z.) + végleges fegyelmi (Molnár Z.) + végleges fegyelmi (Molnár Z.)
Lövések: 40 ill. 31 (11:7, 15:13, 14:11)

A mérkőzés előtt Nagy Nilan „munkahelyén”, az Újpesti csarnok jegén tette le állampolgársági esküjét Wintermantel Zsolt polgármester előtt. Tiszteletére felhangzott a Himnusz, majd a szeredai szurkolók elénekelték a Székely Himnuszt. Szép gesztus volt!
Nagy Nilannak sok győztes meccset kívánunk az Újpestben és a magyar válogatottban!

A 4. percben Pichler kapott átadást a balszélen, kapu felé húzott, és kilőtte a hosszú felső sarkot, 1:0! Ez volt az UTE első kapura lövése. Volt 36 jó másodpercünk, ugyani Valchar kopizta az első gólt: elment a balszélen és kicsit közelebbről, mint Pichler, kilőtte a hosszú felső sarkot, 1:1. Ez volt az első lövés Sila kapujára. A kezdeti rohanós játék után lenyugodott, az Újpest, fölénybe kerültek a lilák. Egy remek összjáték végén Pápa a kapust találta el közelről, majd Benk átadásából nem ért el gólt Čaládi. A 12. percben Rokaly Szabolcs ment el a baloldalon, védőkkel a nyakában a kapu elé ért, Sila rámozdult, a de a szélső hátrapasszolt a kaputól vagy öt méterre az érkező Schastlivyy – azaz Szcsasztlivij –eé, a center betalált a szinte üresen maradt kapuba, 1:2.  A következőkben kétszer is emberelőnyben játszhattak a hazaiak, átütő erő azonban kevés volt. A harmad legvégén Sila három bravúrral tartotta tisztán kapuját.
Nem sokáig vezetett az UTE, 1:2 után meg nem sikerült az egyenlítés. A csíki csapat nagyon felkészült, felpörgött állapotban játszott. Amint tehették, lendületesen támadtak, hátul jól takarítottak, és Onodi kapus is jól dolgozott.

A 22. percben Čaládi jobboldalon ment lendületből, egy csel befelé, lövés – Onodi. Az Újpest hajtott az egyenlítésért, de két emberhátrány is időt vett el a hazai támadások lehetőségéből. A 32. percben Molnár Z. kiállítása után akkorát cirkuszolt, hogy 50(!) perc fegyelmit harcolt ki magának… a 33. percben végre kihasználta Sikorčin az emberelőnyt, Ropret átadását középen levette és laposan a sarokba lőtt, 2:2! Végre megszólalt a hazai lelátó, felhangzott a „Hajrá lilák!” Korábban csak a nagyon kitartó és hangos szeredai szurkolók csinálták (a számunkra kissé keserű) hangulatot. De 3 perc múlva jött a válasz, egy balrol előrelőtt korongot a centerben lendülettel érkező bedást Rokaly Sz. lőtte be, 2:3. Nagyon izgalmas, éles meccs alakult ki. Mindkét oldal ment előre, ha tudott, és mindkét fél mindent beleadott. A 24. percben Szcsasztlivij kétszer is „KHL” szinten lőtt kapura, de Sila is elérte ezt a szinvonalat, nem lett gól. Eztuán nagyon támadott az Újpest, de valahogy minden kimaradt. A vendégek villámként ellenakcióztak, sőt, a 30. percben talán be is találtak a tumultusban, de a videóbíró nem engedte meg a gólt. Aztán Pichler remekül adott középre, a fellépő Nagy N. azonban egy csel után nem lőtte meg első „magyar” gólját.
Izgalmak a csúcson – nagyszerű, harcos és gyors játékot láthattunk. Elszántság, harcosság van, de csak hátrányban vagyunk. Még bármi lehet – talán.

A harc folytatódott, egyik fél sem hagyta a másikat, folyamatos volt a támadásoknál az izgalom,  védekezéskor az aggodalom. Az egygólos különbség hokiban nem sok, de ezúttal nyomasztó volt. Az 54. perc végre gólt hozott, egy ellentámadást Benk kotort be, 3:3! Akkor még egyet! Igen, de nem így! 3 perc múlva emberelőnyben Belov a kékvonalról bombázott a hálóba, 3:4! Annyi a meccs… 2:29-cel a vége előtt emberelőnybe került az Újpest! Sila kiállt, 6 a 4 ellen álltak fel a lilák. A buli után azonnal Brnákhoz került a korong, aki saját kapujától lőtt üreskapus gólt. 3:5. DE! 58:27-nél Sikorčin egy centerezést belőtt, 4:5! Már alig maradt idő, Sila megint kiszállt, és 30 másodperccel a vége előtt a lilák begyömöszölték a korongot, 5:5! Hihetetlen! De mégsem. Videóbíró – maradt az eredmény, minden valószínűség szerint kapus akadályozása volt az ok.
Hihetelen izgalmak maradtak a meccs végre, de rosszul jöttünk ki a dologból. A Csíkszereda ideális pillanatokban lőtték góljaikat, folyamatosan rongálva az újpesti csapat lelkierejét. A lilák sok helyzetet kihagytak, kellett volna az a nagyon kicsi plusz, ami ma nem volt meg. Elvesztettünk három pontot, elvesztettük a harmadik helyet. Pénteken Dunaújvárosban kell javítani.

Szilassy Zoltán: "Nem voltunk elég feszesek a védekezőjátékban, ami pedig eddig az erősségünk volt. Márpedig a Csíkszeredában rengeteg ügyes, jó képességű játékos van, akik ezt megbüntették. A jövőben feltétlenül javítanunk kell a korong nélküli játékunkon."
(nso.hu)

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette:

2017. október 27., péntek

EL 77: FTC-UTE 4:1

(2017.10.27) EL 77:
Ferencvárosi Torna Club - UTE 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)   -  eseménynapló

Pesterzsébeti Jégcsarnok, 460 néző, vezette: Babic V., Wolf L., Abonyi A., Soltész Á.

Ferencvárosi Torna Club: Sevela - Tuominen, Hietamaki (1), Dubek (1), Fliszár, Tendler 1 - Jabornik (1), Korbuly (1), Németh A. (1), Bödök 1, Virág T. 1 - Owen, Jászai (1), Shupe 1, Rafaj (1), Szappanos - Inglis, Lengyel, Roczanov, Farkas L., Tóth R. Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

UTE: Sila - Huba, Dósa, Benk (1), Cseter 1, Čaládi - Varga A., Hegyi Á., Szalma, Sikorčin, Ropret - Nagy N., Pokornyi, Nemes B., Becze T., Sági M. - Schmál, Pápa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

30:56 - 0:1 Cseter (Benk)
31:32 - 1:1 Bödök (Jabornik, Korbuly)
36:14 - 2:1 Tendler (Jászai, Dubek)
49:05 - 3:1 Shupe (Hietamaki, Rafaj) - ee
56:47 - 4:1 Virág T. (Németh A.)

Kiállítás: 12 perc ill. 14 perc
Lövések: 37 ill. 38 (9:11, 18:14, 10:13)

Az elmúlt héten mutatott teljesítmény után váratlanul gyengén játszott az Újpest. Sila jó védések mellett több gólnál is kihagyott. Szomorú leírni, de reális eredmény született.

Szilassy Zoltán: "A vereségünk fő oka az, hogy határozatlanok voltunk a saját kapunk előtt – három beleérős gólt kaptunk, ami megengedhetetlen. Márpedig ha gyenge vagy a saját kapud előtt, nem leszel jó az ellenfélé előtt sem!"
(nso.hu)

2017. október 25., szerda

Heti műsor 2017. október 24-29.

A héten csak két UTE jégkorong mérkőzés lesz. Egy derbi idegenben, egy  a Szereda elleni a Megyeri úton.

ERSTE Liga:
2017. október 27. péntek, 18:00, Pesterzsébet: Ferencváros – UTE
2017. október 29. vasárnap, 18:30, Megyeri út: UTE – SC Csíkszereda

A pénteki rangadóval kapcsolatban eldugott közlemény jelent meg október 24-én az egyesült zöld honlapon. A jól titkosított információt átvette az utehoki.hu, de szerdán reggel még nem láttam a jkb-hu-n, továbbá a jégkorongszövetség honlapján sem.

Mindenesetre előtört a Fradi-ész, ami szerint: „Az újpesti szurkolók kizárólag a Megyeri úti jégpálya jegypénztárában vásárolhatnak elővételben belépőt, a mérkőzés napján vendégszurkolók számára nem lesz jegyárusítás!” (Az utehoki.hu információja szerint szerdán és csütörtökön 17-19 óra között lehet megvenni a belépőket a Megyeri úton.)

Hogy ez miért jó? Legutóbb túl sokan voltunk?

Aki az idei első FTC-UTE meccsen ott volt, tapasztalhatta a rendezői bravúrt, hogy hazai kemény mag pont az újpesti közönség (szurkolók, nézők, családtagok) mellé került, még jó, hogy a kerítés túlsó felére. Miféle rendezés, gondolkodás az ilyen? A választ mindenki adja meg saját magának.

Vasárnap a Csíkszereda jön Újpestre. a Ligában 1:1-re áll a két csapat, mondanom se kell, győzelem az elvárás. Felhívom a vendégszurkolók figyelmét, hogy részükre a jegyárusítás nem Csíkszeredában lesz, jegyüket a szokásos módon a helyszínen vásárolhatják meg.

2017. október 22., vasárnap

EL 47: UTE-Fehérvári Titánok 5:2

Az esős vasárnap este – amit az ünnep miatt akár szombatnak is számíthatunk – most is összejött az ötszáz néző. Ahogy javul az Újpest, szép lassan növekszik a nézőszám.

A két csapat fehérvári meccsén a hazaiak – mondhatom, váratlanul 5:2-re győztek. A mai visszavágás nem lehetőség, hanem kötelesség. További érdekesség: a héten az Újpestnek ez a negyedik meccse. Három győztes mérkőzés után a negyedikre az igény és az esély is megvan.

(2017.10.22) EL 47:
UTE - Fehérvári Titánok 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 503 néző, vezette: Németh M., Mayer G., Pálkövi B., Váczi D.

UTE: Sila - Huba, Kiss D. (1), Benk (3), Cseter 3, Caladi (2) - Varga A., Hegyi Á., Szalma, Sikorcin, Ropret - Nagy N., Pokornyi 1, Nemes B., Becze T. (1), Sági M. 1(1) - Schmál, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Fehérvári Titánok: Kornakker - Imre, Vehmanen 2, Szita, Ainsworth (2), Schoenmakers - Reiter A., Szabó B., Antilla (1), Péter A., Kiss P. - Takács, Szaller, Madácsi, Prácser, Kiss Zs. - Antal A., Erdei, Kocsis, Hamvai, Balogh, Gyenes (kapus). Edző: Kóger István, Hegyi Ádám Zoltán

Kiállítás: 12 perc + 10 perc fegyelmi (Nagy N.) ill. 12 perc
Lövések: 43 ill. 30 (13:7, 19:10, 11:13)

A meccs elején hamar támadásba lendült az Újpest, és a 3. perc már meg is hozta a vezetést: sorozatos támadások után Cseter a kapu mögött átvezette a korongot, és visszafordulva a rövid sarokba kotorta. Ez az a gól, amilyet kapni elég ciki egy kapusnak. Át kellett volna érni a másik sarokba… De az 1:0 nem maradt sokáig, a vendégek emberelőnyben támadtak, a korong a védő Vehmanenhez került, aki középről, csaknem a kékvonalról bombázott a kapu baloldalába, 1:1. Kissé váratlan volt az egyenlítés, de a hazai csapat támadásban maradt. És emlékezetes pillanat érkezett el 06:39-nél: baloldalon Sági visszatolt egy korongot a kék vonalnál érkező Pokornyi Dávidnak, aki kapásból lőtt – gól, 2:1! A rácsos arcvédőt viselő ifjú védő első felnőtt bajnoki gólját lőtte! Jó meccset figyelhetett a közönség. Az UTE ment előre, csinálta a helyzeteket, de a Titánok is hasonló szándékkal játszottak. Tehát két támadásra koncentráló csapat mérkőzését figyelhettük – ez látványos, iramos játékot hozott. Nem volt taktikázás, piszkos hoki, inkább jó volt nézni az összecsapást. Persze azért is, mert az ilyen meccseken a jobb játékosokból álló csapata nyer

Gyenes állt Kornakker helyére a vendégeknél. A játék képe nem változott, az Újpest bátran, lendülettel támadott, de a Fehérvár is ment, amikor lehetőségük adódott. A 23. percben Benk száguldott be a támadó harmadban a jobbszélen Benk. Átadását Caládi azonnal tovább tolta a középen érkező Cseternek, aki mi mást tehetett, belőtte, 3:1. Öt perc múlva Cseter már a mesterhármasnál tartott. Ezúttal Benk került kaput, kísérletét hárította Gyenes, a kipattanót betette Cseter, 4:1. A közönség odáig volt. Gálajátékot játszottak a lilák, jöttek a gólok is! A szurkolók ünnepelték a csapatot. Köszönték a szép és eredményes játékot, hiszen mára izgulnivaló már nem maradt. A 29. percben Becze egy piruett-csel után szándékozott lőni, de akasztották. Kár, hogy a remek mozdulatot nem követhette lövés.  A 34. percben az ötödik találat egy kettő az egy elleni akcióval jött össze, amikor Becze jobbról átadta a korongot Ságinak, aki be is lőtte, 5:1.
Jó meccset élvezett a közönség. Volt öröm, volt szurkolás, volt gól – két harmad után ötösre teljesít a csapat.

A hazaiak továbbra is lelkesen mentek előre, de újabb gól nem jött össze. De ez nem baj, magabiztos vezetésnél már csökken(he)t a koncentráció. De csak az, a támadókedv, a hajtás – és a közönség hangulata változatlan maradt. Azért az jellemző, hogy Silának egyre több dolga akadt, nem véletlen, hogy többször is „Sila! Sila!” rigmussal köszönte a publikum a kapus teljesítményét. A becsülettel küzdő fehérváriak végül betaláltak, emberelőnyből a fellépő Vehmanen immár kétgólos lett, a jobbról érkező átadást a hosszú saroknál kapásból belőtte, 5:2.
Szép vasárnap esténk volt! Bármilyen csapat is a Fehérvár, remek játékkal jó mérkőzésen magabiztosan győzött az Újpest. Idén talán először érezhettük azt, hogy nem baj, ha kihagyunk egy helyzetet, majd lesz másik, és azt belőjük. Mindenesetre élmény volt a ma esti mérkőzés! Szép volt fiúk, szép volt Cseter, Szép volt Sila!
A heti mérleg: négy meccs, négy győzelem, 12 pont. Folytatás pénteken, Pesterzsébeten derbi lesz!

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette.

2017. október 20., péntek

EL 45: UTE-Vienna Capitals 4:0

Lassan, de összejött a szokásos péntek esti nézőszám, bár ma nem számíthattunk nagy meccsre. A táblázat végén álló, fiatalokból álló bécsiek eddig két pontot szedtek össze, de az első fordulóban megismerhettük őket: lelkesek, nem fáradnak, és jó kapusuk van.

(2017.10.20) EL 45:
UTE - EV Vienna Capitals 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 486 néző, vezette: Kincses G., Babic V., Muzsik N., Berkesi B.

UTE: Sila - Huba, Kiss D. (1), Benk, Cseter 1, Ćaládi 1 - Varga A., Hegyi Á., Szalma, Sikorcin 1(1), Ropret (1) - Nagy N. 1, Pokornyi, Nemes B., Becze T. (1), Sági M. (1) - Schmál, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

EV Vienna Capitals: Zimmermann - Kruckovyc, Wolf, Szabad, Schlögl, Schönwetter - Piff, Karitnig, Maxa, Artner, Vendis - Leitner, Kuqali, Bolterle, Maxa, Janisch - Preiser. Edző: Dolezal Christian, Schweda Peter

19:48 - 1:0 Cseter (Becze T.)
49:43 - 2:0 Sikorcin (Ropret) - 2ee
55:15 - 3:0 Nagy N. (Sági M., Kiss D.)
56:12 - 4:0 Ćaládi (Sikorcin) - üres kapu

Kiállítás: 18 perc ill. 16 perc
Lövések: 37 ill. 23 (10:14, 11:6, 16:3)

Az első megállapítás, hogy nem számíthattunk nagy meccsre, hamar bejött. Az Újpest – hogy szépen mondjam – visszafogottan játszott. Az első harmadban kiállításban nagyon jól álltunk, de támadásban, lövésben távolról sem. A csapat játékán azt lehetett érezni, hogy úgyis jobbak vagyunk a bécsieknél, úgyis megnyerjük a meccset. De hogyan? Ahhoz támadni, gólt lőni kéne, de ez nem ment. A sárgamezes bezzeg jött előre, s a védők túl sok munkát hagytak Silára. Nem mondom, ő jól dolgozott, de nem ez az igazi! A harmad második felére kicsit feljött az UTE, de gól csak az utolsó pillanatban sikeredett: 12 másodperccel a befejezés előtt sikerült ostrom alá venni a vendégek kapuját, kétszer is a kapus mögött szédelgett keresztbe, míg harmadszorra Cseter jobbról, éles szögből fonákkal végre a hálóba emelt, 1:0
Nagyon nehéz egy elszánt, de gyengébb ellenfél ellen játszani. A jobb csapat elhiszi, hogy úgyis nyer, és talán tudat alatt kevesebb energiát mozgósít, mint egy erős csapat ellen. A lövésarány (10:14) igazolja a fentieket, örüljünk a vezetésnek!

A középső játékrészben érezhetően erősítettek a lilák, de egy kettős emberhátrány majdnem elrontotta a vezetést. Ez utóbbi már a hatodik kisbüntetés volt (egy ellenében). Talán vissza kéne fogni a faultokat, magunkat hozzuk nehéz helyzetbe a semmiért.
A második húszpercben hiába lett gyorsabb az Újpest, a játék és az eredmény nem érdemel több szót.

A lilák nem álltak le, emeltebb sebességgel folytatták a mérkőzést. Az egy gól a bécsiek ellen is kevés, nem életbiztosítás. Azért valami a csapat teljesítményében változott: a 47. percben szólalt meg először a nézőtér, a csapat teljesítménye, vagy inkább a harcossága végre megszólaltatta a szurkolókat. De a gólhoz kettős emberelőny kellett, az 50. percben a megjáratott korongot Sikorcin balról bevarrta, Siki-gól. 2:0! Az 56. percben lett biztos a győzelem, amikor 4-4-es létszámnál a hazai csapat kavart elöl, Sági jobbról középre adott, a fellépő Nagy Nilan egy lépésről lőtte be a korongot. Kisles? Videózás után a döntés: 3:0. A játékos nem zavarta a kapust, aki Ságira mozdult ki a bal saroknál. Egy perccel később kockáztatott a bécsi edző, egyenlő létszámnál, és 0:3-nál lehozta a kapust. Nem jött be, Ćaládi gólig sétált, 4:0.
Bárhogy is játszott az Újpest, az utókor számára a 4:0-ás győzelem marad meg. A játék volt és lesz is jobb, a mai feladat, a három pont megszerzése kipiálva. Vasárnap a Titánok ellen is szeretnénk egy pipát!

Szilassy Zoltán: "Ezek a meccsek sosem könnyűek, sokszor nem is találtuk a kapuhoz vezető utat. Voltak helyzeteink, de gyakran túlkombináltuk őket. Végül a harmadik harmadban érvényesítettük a fölényünket, úgyhogy örülök a három pontnak, és főleg annak, hogy nem kaptunk gólt."
(nso.hu)

Összefoglaló

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette

2017. október 19., csütörtök

EL 45: UTE-VC2

Pénteken folytatódik az ERSTE Liga. Jó esélyünk van a győzelemre az eddig mindössze két pontot begyűjtő bécsiek ellen.