DEAC: Hetényi Z. - Hetényi P., Berta, Turcotte 1, Izacky, Novotny (1) - Vuorijarvi, Kovács B. 1(1), Németh A. 1(1), Hári (2), Kafka (1) - Antal A., Erdei, Silló, Kuleshov 1, Molnár D. - Márton, Vincze P., Salló, Szokolov. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

UTE: Sila - Pokornyi, Szaller, Benk, Stefishen, Csanyi - Varga A., Kovács A.,
Hebar, Sikorcin 1, Ropret (1) - Kiss P., Fekete B., Kovács S., Nemes B., Kocsis 1 - Schmál (1), Szalma (2), Mansson, Horváth Á. 1. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

28:35 - 1:1 Turcotte (Kovács B., Novotny)
40:46 - 3:1 Kovács B. (Hári, Németh A.) - ee
57:43 - 4:2 Kocsis (Szalma)
58:59 - 4:3 Sikorcin (Ropret)

Kiállítás: 10 perc ill. 8 perc + 10 perc fegyelmi (Varga A.)
Lövések: 27 ill. 44 (8:13, 6:22, 13:9)

A megnyert első harmad után a sorozatban beszedett négy gól után visszazárkózni ugyan sikerült, de egyenlíteni nem. Ez volt az UTE első nullapontos meccse az idei bajnokságban.

2018. szeptember 28., péntek

EL41: DEAC-UTE

2018.09.28. péntek - EL 41:

DEAC  -  UTE  - eseménynapló

Debrecen, 20:00, játékvezető: Varjú Á., Timár B., Sipos R., Kis-Király B.

2018. szeptember 25., kedd

VIS13: UTE-NZA 4:9

Kissé túlzás, hogy az Újpestnek három nap alatt három tétmeccset kell játszania. De ha így van, hajrá, legyen.

(2018.09.25) VIS 13:
UTE - HC Nové Zámky 4:9 (2:5, 1:3, 1:1) - eseménynapló - ami nincs

Újpesti Jégcsarnok, 120 néző, vezette: Kókai M., Babic V., Váczi D., Pálkövi B.

Figyelem, most panaszáradat következik!
Itt a felállásnak, és a góllövőknek kellene következni, de a szövetségnek annyira sem volt fontos a Visegrád Kupa meccs, hogy az eseménynapló kikerüljön a honlapjukra. Így persze a jegyzőkönyv sem készülhetett el. Ha az ember tudja, hogy nem lesz jegyzőkönyv, kér egyet a zsűritől. De egy nemzetközi kupameccsen ki hinné ezt…
A mérkőzés  adatait az Érsekújvár (=Nové Zámky)  honlapjáról szedtem össze, az Újpestből az alábbiakra emlékszem:
UTE: Ágoston - Kovács A., Pokorny, Fekete, Szaller, - Kocsis, Nemes, Sági - Schmál 1, Szalma 1, Kovács S. 1, - Páterka, Horváth, Márkus (kapus), továbbá hárman, akik 4-es, 48-as és 55-ös mezben leragasztott névvel játszottak, és még mások is. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

MHC Nové Zámky: Glosár - Andersons, Kudla, Hain 2, König, Ordzovenský, Novák, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch 1 – Jurík 1, Zbořil 2, Ručkay 1 – Rogoň, Videlka, Bajtek 1 – Ondrušek, Fábry 1, Jakúbek. Edző: Milan Jančuška

51:53 - 4:9  Zbořil (videó)

A hazai szövetség hozzáállása véleményem szerint kivégezte ezt a jó kezdeményezést. A Visegrád Kupa remek felkészülési torna, de a bajnoksággal keverni: komoly hiba.
A magyar szövetséget láthatóan egy pillanatra sem érdekli ez a sorozat. Idétlen, összezavart versenynaptár,  az adatokkal való törődés teljes hiánya sok mindent elárul. És ha a csapatok nem a legjobbjaikkal állnak ki - három nap alatt nem szabad három tétmeccset játszani -  az ellenfél becsapása, lenézése. Nem a mai volt az első eset. Tehát azt hiszem, jövőre nem lesz Visegrád Kupa. Kár érte, jó kezdeményezés volt…

Akkor a mérkőzésről:
Tehát  az UTE gyakorlatilag felerősített  U20-as csapatával állt ki. Az első két sor tagjai nem léptek jégre. Az Érsekújvár csapatát nem ismerem, de ránézésre, és játékukat tekintve az első csapat játszhatott.
A meccs elején hullottak a gólok, a hazaiak gyors egyenlítéseken mindenki meglepődött, de örültünk neki. Aztán a harmad végére kialakult a játéktudásból adódó különbség. A második harmadban már kissé visszafogták magukat a vendégek. Akik komoly meccset jöttek nézni, azt gondolták, hogy ennek semmi értelme. Sem a csapatoknak, sem a közönségnek sincs szüksége egy ilyen meccsre.
Azért kitartottunk. A harmadik játékrészt le kellett játszani, az 1:1 lett.

Akkor jöjjenek a pozitívumok!
Az újpesti fiatalok ügyesen játszottak, remek gólokat lőttek. Komolyan hiszem, hogy egy-két év múlva többen is az első csapat erősségei lesznek. Nekik jót tett, hogy nagyon erős ellenfél ellen játszhattak. Nemes Benjamin nagyszerűen, teljes odaadással játszott, remekül száguldozott, több gólt is lőhetett volna. Ő volt a hazai csapat legjobbja. És egy személyes dolog: másfél éves Zolika unokámnak ez volt az első hokimeccse.

A mérkőzés összefoglalója:

VIS13: UTE-NZA

2018.09.25. kedd - VIS 13:

UTE  -  HC Nové Zámky  - eseménynapló

Megyeri út, 18:00, játékvezető: Kókai M., Babic V., Váczi D., Pálkövi B.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti

2018. szeptember 24., hétfő

EL36: UTE-GYE 4:3 hu.

Hoztuk a hétfő esti nézőszámot – ebbe azért kombináljuk bele a tegnapi félvereséget is. Viszont a vendégszektort csaknem fullra töltötték a gyergyóiak, akik – valljuk be – remek szurkolásukkal, jól előadott dalaikkal uralták a mai meccsen a hangsávot.

(2018.09.24) EL 36:
UTE - Gyergyói HK 4:3 hu. (0:0, 3:0, 0:3, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 525 néző, vezette: Nagy A., Soós D., Kocsány B., Pálkövi B.

UTE: Sila(1) - Huba, Szaller, Csanyi 1, Sikorcin, Ropret 2 - Nagy N., Kovács A., Benk, Stefishen (1), Hebar (1) - Varga A. (1), Kiss Ph. (1), Nemes B. 1, Kocsis, Sági M. (1) - Pokornyi, Horváth Á., Szalma, Kovács S., Schmál. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Gyergyói HK: Goryachevskikh - Ezhov (1), Góga (1), Simakov (1), Sára (1), Csergő 1 - Vasilchenko A., Nagy Cs., Veshutkin 2, Péter Zs., Vorobyev (1) - Orbán Sz., Kozma, Daradics, Constantin, Timaru - György, Ferenc, Barabás, Benedek, Elekes. Edző: Alexander Trofimov

29:10 - 1:0 Nemes B. (Sági M., Varga A.)

Kiállítás: 2 perc ill. 2 perc
Lövések: 37 ill. 30 (10:10, 11:12, 15:7, 1:1)

Jól kezdett az Újpest, a 3. percben Benk kétszer, Stefishen és Csányi is lőhetett egyazon akció végén. Három perccel később egy eladott koronggal Vorobjev csinált majdnem bajt a hazai kapunál. Aztán az idén szokásos hazai játékot láttuk: támadnak a lilák, de a támadás inkább nyomás, az akciók nem jutnak nagy helyzetekig. Az eddig látottak azt mutatják, hogy az UTE a jobb csapat, de csak pontozással jobbak, gólt tudni kéne lőni. A 19. percben aztán a hazaiaknak csaknem sikerül hátul összebénázni egy gólt – de Constantin megkegyelmezett.
Húsz perc után ismerős a megállapítás: ennél több kell!

A II harmad
gyergyói lehetőségekkel indult, 3 perc múltán szabadultak ki a lilák. Ropret lőtt jó helyzetben mellé. Aztán Varga és lőtt veszélyesen, majd a 27.percben Hebar lőtte hasba a kapust, Gorjacsevszkijt. A 30.percben Sági lőtt kissé jobbról a harmad előteréből, a lövésbe Nemes belenyúlt, 1:0 (videó), remek gól! A videóbíró – újabban nem szeretjük - ezúttal velünk volt. Az Újpest megérezte a lehetőséget, támadásba maradt a csapat. Egy perc múlva a baloldalon Hebar és Ropret játszott össze, utóbbi lövése a rövid sarokban állt meg, 2:0 (videó). Ez már valami! Kicsit később Goga közelről találta telibe Silát. Élénk volt a játék, az Újpest a győzelem bebiztosításáért, a Gyergyó a meccsben maradásért harcolt. A 35. percben Stefishen szerzett korongot jobboldalon a palánknál, Csányi üresen érkezett, rávezette, trükk, belőtte, 3:0 (videó)! A három gól komoly előny, az előnyben lévő csapat lazábbra veszi a meccset, hisz már-már győzött. A hátrányban lévő lassan feladja. Ez történt most is. Az UTE könnyedén támadott – mert gólt lőni azért jó dolog – a vendégek lélekben lezárták a meccset. Így láttuk/hittük a jégen.

Trofimov edző eléggé felpörgette a Gyergyót, Sila dolgozhatott. Hamarosan előnybe került az Újpest – ez tovább altatta a csapatot – nem is lett gól. A 46. percben egy tilos felszabadításra sprintelt rá Sára. Ütközött, ment tovább a játék, s a kapu mögül visszaadott korongot Csörgő üresen vette át középen és közelről be is lőtte, 3:1 (videó). Hogy ne legyünk annyira nyugodtak… Fel is pörgött a játék, hirtelen lett iram, a vendégtábor is behangosodott. A 48. percben a lilák egy támadás során teljesen összezavarták a vendég védelmet, Gorjacsevszkij a jégen fekve forgolódott, csúszott ide-oda, de nem lett gól, egy hazai csatár sem tudta megemelni a korongot. Az ellentámadás gólt hozott, Vorobjov Vesutkin előtt hagyta a korongot, ő jobbösszekötőből lőtt,  3:2 (videó). Akkor most jön a neheze! Szilassy edző időt kért, próbálta felrázni a csapatot. Támadott az Újpest, helyzeteket hagyott ki, de az 52. percben Vesutkin lépett ki, elsőre Sila, másodszorra ő győzött, 3:3 (videó). Innen fel lehet állni? Hirtelen a vendégeknek állt a meccs. Az 57. percben emberhátrányba került az UTE – támadó harmadban esett a fault. Most már örülhetünk, ha döntetlen marad. Örülhettünk.

Hosszabbítás
Oda-vissza támadások után Csergő kikotorta a korongot a palánknál egyedül mehetett kapura, de kapra lőni nem sikerült. Az ellenakció során Ropret balról lendületből indult, cselezett, elhúzta a korongot a kapus előtt, és jobbra átérve behúzta a bal alsó sarokba, 4:3 (videó)! Ezzel szerezte meg a második pontot az Újpestnek.

A meccs forgatókönyve 3:0-ig a szokásos szabályok szerin folyt. A harmadik harmadban a vendégek kiszálltak a sablonból, egyenlítettek, elrontották az Újpest mai meccsről szóló elképzelését. Három gólról kiegyenlíteni bravúr, elszórni ekkora előnyt komoly hiba. A végén viszonylag örülhettünk, bár a közönség öröme nem volt „hárompontos”!

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette:

EL36: UTE-GYE

2018.09.24. hétfő - EL 36:

UTE  -  Gyergyói HK  - eseménynapló

Megyeri út, 18:00, játékvezető: Soós D., Nagy A., Kocsány B., Pálkövi B.

Heti műsor szeptember 24-30: hétfő, kedd, péntek

Sűrű programja van az UTE csapatának a hét elején. A vasárnapi derbi után hétfőn jön Újpestre a Gyergyó, kedden Visegrád Kupa mérkőzésre jön az Érsekújvár, pénteken Debrecenbe utazik a csapat a DEAC-hoz.