2018. október 28., vasárnap

EL95: UTE-BRA 2:5

Az Újpestben játszott - 16-os mezben., Horváth "álnéven" a frissen igazolt Rusk, a hatalmas termetű védő.
A pénteki pontvesztés után nagyon kéne ez a hazai három pont. A Brassó csütörtökön 7:2-re kapott ki Fehérváron, másnap ugyanilyen arányban verte a Vasast.

(2018.10.28) EL 95:
UTE - Corona Brasov 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 572 néző, vezette: Babic V., Nagy A., Mizsák P., Bedő P.

UTE: Sila - Huba (1), Szaller, Hebar (1), Sikorcin 1, Ropret - Kiss Ph., Kiss-Rusk J., Nemes B., Szalma, Kocsis - Varga A. (1), Kovács A., Benk 1, Stefishen, Csanyi - Pokornyi, Mansson, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Corona Brasov: Polc - Peretiagin, Carlson 1, Tendler (1), Lidhammar 1(1), Gliga (1) - Dorofeev (1), Clarke, Tranca 1(1), Péter B. (1), Zsók 1(1) - Bors, Borisenko (2), Mihály E. 1, Molnár Zs., Bíró G. - Bíró O., Nagy I., Vasile A., Molnár Z., Bíró M. Edző: Lindqvist Greg Kjell

00:46 - 0:1 Tranca (Zsók, Dorofeev)
03:19 - 0:2 Mihály E. (Borisenko)
20:56 - 0:3 Zsók (Péter B., Tranca)
25:53 - 0:4 Lidhammar (Tendler, Borisenko)
39:01 - 1:4 Sikorcin (Hebar, Huba) - ee
42:37 - 1:5 Carlson (Lidhammar, Gliga)
57:20 - 2:5 Benk (Varga A.)

Kiállítás: 6 perc ill. 8 perc
Lövések: 37 ill. 33 (16:13, 11:14, 10:6)

A Brassó hamar elrontotta az eredményt, egy perc sem kellett, hogy kontrából Zsók baloldalt lódult meg meg, keresztbeadását Tranca középről belőtte, 0:1 (videó). Sakk-matt – elég hamar. És biztos, ami biztos, a 4. percben már 0:2, Borisenko lövését Sila balra tolta, Mihály E. meg sem köszönte, csak belőtte (videó). A továbbiakban a lilák inkább csak erőlködtek, csak az utolsó három-négy percben láttunk szép és veszélyes akciókat. A második harmad úgy indult, mint az első, egy baloldali akció után Péter B. a kapu előtt keresztbe adott a jobbról befelé korcsolyázó – és magányos – Zsóknak, aki megint csak szinte üreskapus gól lőtt. 0:3 (videó). Ez volt az a pillanat, amikor arra gondoltunk, hogy már csak a csoda segíthet. De öt perc múlva már a csodára sem számíthattunk, Lindhammar kapott álomindítást középen (vagy éppen les volt, vagy éppen nem), a kapuravezetést remekül lehozta, 0:4 (videó). Óriási különbség volt a csapatok teljesítménye között. A brassóiak frissek, gyorsak, erősek voltak, jól kombináltak, az Újpest mindenben éppen az ellenkezője. A harmad végén Huba kapott kiugratást – neki nem jött össze a gól. De a harmad vége előtt Sikorcin - előnyből - szépített, miután Hebar lövése kipattant Polc kapusról. 1:4 (videó). A harmad vége előtt említsük meg Kiss Ph. nagyszerű szerelését, amikor az előnyben kapura húzó Bíró Gergőt szerelte bravúrosan, látványosan. A 43. percben Carslon jobbhátvédből eleresztett bombája hálóig jutott, 1:5 (videó). A végén, az 58. percben Benk remek szólóval – saját harmadából indulva hatalmas tempóban kerülte és cselezte ki a védőket, és szép gólt lőtt, 2:5 (videó). Az eredmény javult, az összkép nem.
Az Újpest enervált lassú, bizonytalan és dekoncentrált játéka garantáltan nem hozhatott sikert. A mérkőzés a „Felejtsük el” kategóriába tartozik. De a mai meccset elfeledtetni csak egy remek játékkal kivívott győzelemmel lehet. Akár már holnap, a derbin.

2018. október 27., szombat

EL88: UTE-Fehérvári Titánok 6:5 hu.

Pénteken és vasárnap két olyan ellenfelet fogad a Megyeri úti Jégcsarnok, akik a táblázaton az UTE kategóriájába esnek. A Titánok ellen Fehérváron a már megnyertnek látszó meccs a hosszabbításban ment el, a vasárnapi ellenfél, a Brassó kétgólos mínuszból felállva verte a lilákat büntetőkkel. Tehát a pozíció megerősítéséhez idehaza győzni kell!
Ma újra játszott Sikorcin és Ropret, de továbbra sincs Nagy N., és nem játszhatott Sági sem. Bemutatkozott a csapatban egy támadó, az U20-as korosztályú Carl Mansson.

(2018.10.26) EL 88:
UTE - Fehérvári Titánok 6:5 hu. (1:0, 3:4, 1:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 580 néző, vezette: Nagy A., Kormos D., Bedő P., Vincze D.

UTE: Sila - Huba, Szaller (1), Hebar 1, Sikorcin (1), Ropret (1) - Kiss Ph. 1(1), Fekete B., Benk (4), Stefishen 2(1), Csanyi (1) - Varga A. 1(1), Kovács A., Nemes B. 1, Szalma, Kocsis - Pokornyi, Mansson, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Fehérvári Titánok: Gyenes - Beukeboom, Sándor, Lewis 2(1), Mihály Á. (2), Kiss P. 1(1) - Reiter A., Vas M., Madácsi 1(1), Szita, Bennett (1) - Kiss R. (1), Szabó B. (1), Vizi, Császár 1, Mazzag - Erdély, Láday T. (1), Hamvai, Balogh, Buzás. Edző: Kiss Dávid

Kiállítás: 20 perc ill. 10 perc
Lövések: 49 ill. 37 (16:9, 18:18, 14:9, 1:1)

Újpesti fölénnyel indult a mérkőzés, a hazaiak igyekeztek tempót menni. Jöttek is a lehetőségek, emberelőny is, néhány igazán szemrevaló akciót láthattunk, de Gyenes 0-ra védett. Ahogyan Sila is, de ő a még lövést sem kapott. A 8. percben az eredményjelzőre került a csapatok közti különbség, Kiss Ph. Balról lőtt, Nemes ügyesen beleért a korongba, 1:0 (videó). Ezután elégedetten fékezett az Újpest, beindult a Fehérvár, alaposan megváltozott a kép. A 14. percben Szita hagyott ki egy csaknem 100%-os helyzetet egy beadás nyomán. Emberhátrányba került az UTE – kivédekeztük – ennek még lesz jelentősége… Egy szép Kocsis-Nemes játék érdemelt volna gólt. A harmad legvégén kiültették Hubát a bírók – az ellene elkövetett faultot saját maga büntette.

Az emberelőnyben felálló Titánok sokadik próbálkozása gólt hozott, Mihály balról beadott, jól jött Lewis, 1:1 (videó). A gól után megint jött az Újpest, megint volt egy-két igazán látványos támadás is, de a csapat – és a közönség sem jött igazán lázba. A 26. percben aztán Ropret remekül ment el a baloldalon, lövése kijött ugyan, de a mögötte érkező Hebar a helyére tette a korongot, 2:1 (videó). Élénk, változatos lett a mérkőzés, egészen a következő kiállításig. A 29. percben Nemest tarolták le, csak úgy nyekkent. Szalma nem hagyta annyiban, mehetett ki 2+2-re – az elkövető csak 2 percet kapott. Pillanatok alatt jött a gól, Lewis 2:2 (videó). A következő történés Ropret kiállítása volt, aki ütközött, lökdösődött, majd fellebbezni próbált, hát jött neki is a +2 perc is. 3 és fél perc emberelőny után Madácsi lépett meg a baloldalon, Sila lába között surrant be a korong, 2:3 (videó) . Előny ott. De egyenlő állásban jobb volt az Újpest, Benk kapuvonal mögül visszaadott átadását középről Stefishen bevágta, 14 másodperc múltával kiegyenlített, 3:3 (videó). A kiállításoknak és a góloknak sem lett vége, mert kettős előnybe támadtak a fehérmezesek. A dolog úgy esett, hogy Szalma ütőre, vagy kézre csapott – nem volt nagy – és szó nélkül ment is ki. Sikorcin –„A” jellel a mezén – reklamált. A szavakat nem hallottuk, de a bírók igen, ez is 2 perc – biztos, ami biztos… A menetrendszerű gólra két perc múlva a 37. percig kellett várni, a végrehajtó Kiss P. volt. 3:4 (videó). Ahogy a válasz is jött, ahogy már megszokhattuk. A 39. percben Csanyi a kapuvonal mögött visszaszerzett egy korongot, hátraadott a megint jól érkező Stefishen elé 4:4 (videó).
A látottakat értelmezhetjük úgy, hogy az Újpest emberhátrányos védekezését fel kell javítani – vagy nem szabad szabálytalankodni. Különösen akkor, amikor ilyen bőkezűen szórják a hazaiakra a kettő perceket…

Az izgalmak meghozták a közönség hangját is. Ment előre a csapat, de a játék gólig nem jutott. A Fehérvár kétszer azért nagyon ránk ijesztett, Bennett kétszer is kapuvasat lőtt. Az akarattal nem volt gond, de gólig nem jutott el egyik fél sem. Az UTE a 48. percben kapott extra esélyt 2 percre, de aztán megint jött a hazai kiállítás, amit egy „aligfault”-ért kapott Csanyi. Az előnyt Császár egy szépen kidolgozott szituáció után tette góllá. 56. perc, 4:5 (videó). Van innen visszaút? Igen! Az egyenlítés megint percen belül jött, Kiss Ph. lövése megpattant egy védőn, és a kapuba esett, 5:5 (videó).

Hosszabbítás
Nem kerültünk emberhátrányba, tehát győztünk! Varga megkerülte a kaput, ráfordult, és gól, 6:5 ide! (videó)
Nehéz volt, de két pont összejött. Még nem láttam olyan meccset, hogy az egyik fél csak emberelőnyből lő gólt, méghozzá ötször. Készüljünk a Brassó ellen, győzzünk vasárnap!

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette:

2018. október 26., péntek

EL88: UTE-Fehérvár

A mai mérkőzés előtt lehet megvásárolni a hétfői derbire a jegyeket. Az FTC-UTE meccs a Tüskecsarnokban lesz hétfőn este 8. órakor.

2018.10.26. péntek - EL 88:
UTE  -  Fehérvári Titánok  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Nagy A., Kormos D., Vincze D., Bedő P.

EV Vienna Capitals II - UTE 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)   -  eseménynapló

Bécs (AUT), 111 néző, vezette: Kormos D., Lendl S., Hernády K., Szabó D.

EV Vienna Capitals II: Holzer - Saari, Pallierer, Schlögl 1, Ranftl (1), Kittinger - Piff, Satmark, Bauer, Artner, Pohl - Wolf, Grosslercher 1, Hiltunen, Maxa (1) - Rohm. Edző: Heiskanen Santeri, Sjöquist Johan

UTE: Sila - Huba, Szaller, Hebar, Kocsis, Sági M. 1 - Kiss Ph., Fekete B., Benk 1(2), Stefishen 1(1), Csanyi - Varga A. 1, Kovács A., Nemes B., Szalma, Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc
Lövések: 35 ill. 46 (18:12, 10:16, 7:18)

Az Újpest három sorral állt ki, többek közt hiányzott Nagy N., Sikorcin és Ropret is. Rossz első harmad után Benk emberhátrányból egyenlített, a meccs végén Varga A. üreskapus góljával lett kétgólos a különbség.
Tehát a hét két mérkőzésén összejött a hat pont, más kérdés, hogy a vártán lényegesen nehezebben.

2018. október 19., péntek

EL75: UTE-HKB 5:4

(2018.10.19) EL 75:
UTE - Hokiklub Budapest 5:4 (2:2, 1:1, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 378 néző, vezette: Wolf L., Sós Z., Sindel B., Kedves A.

UTE: Sila - Huba, Szaller, Hebar 2, Nemes B. (1), Ropret - Kiss P., Fekete B., Benk 2, Stefishen (1), Csanyi (1) - Varga A. (1), Kovács A., Kocsis (1), Szalma, Sági M. - Kovács S. 1. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Szécsi, Orbán A., Petres 1(2), Satek 1(1), Szappanos (3) - Csíki, Vojtkó, Egyed M., Godó 1(1), Szűcs 1 - Lévai, Bernáth, Horváth B., Köllő, Albert - Lakatos, Jancsó, Berendi, Izsák, Németh Á. Edző: Kapusta Dusan, Gröschl Tamás

51:40 - 5:4 Hebar

Kiállítás: 14 perc ill. 21 perc + végleges fegyelmi (Berendi)
Lövések: 49 ill. 24 (22:9, 17:6, 10:9)

Az Újpest izgalmas mérkőzésen végül behúzta a három pontot. Más kérdés, hogy a Hokiklubbal nem kellene izgalmas meccset játszani. És egy adat: 49 lövésből 5 gól illetve 24 lövésből 4 gól.

EL75: UTE-HKB

2018.10.19. péntek - EL 75:

UTE  -  Hokiklub Budapest  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Wolf L., Sós Z., Kedves A., Sindel B.

2018. október 16., kedd

Heti műsor: október 15-21.

A héten két könnyűnek ígérkező mérkőzés vár az újpesti hokisokra. Pénteken a Megyeri útra jön a Hokiklub, vasárnap Bécsbe utazik a csapat. A hat pont begyűjtése kötelező a két alsóházi ellenféltől.