2019. november 12., kedd

EL90: UTE-DEAC 3:2

Gondolom, az előzmények következményeként kevesebben voltunk a megszokottnál. A csapatban bemutatkozott a #83-as Harrison Reed, kiérdemelte a #10-es mezt Milushkin, visszatért a sokáig sérült Vincze, nem játszott Henderson. Ugyancsak nem játszott az ujjtörött Benk sem, a nézőtérről szurkolt a csapatnak. Akkor előre a győzelemért!

(2019.11.12) EL 90:
UTE - DEAC 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 407 néző, vezette: Varjú Á., Juhász G., Korbuly G., Dorner B.

UTE: Duschek - Varga A. (1), Kovács A. 1, Odnoga (1), Sikorcin (2), Pance 1 - Nagy N., Carlson, Reed, DiDiomete (1), Csamangó - Kiss-Rusk J., Pokornyi, Nemes B. 1, Milushkin, Vincze P. - Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

DEAC: Hetényi Z. - Kiss Ph., Filbrandt, Kuleshov, Izacky, Novotny - Léránt, Mestyán, Hári 2, Essery (1), Rutherford (2) - Sándor, Molnár D., Berta, Mazzag - Kozma, Salló. Edző: Musial David, Kecskeméti Áron

16:24 - 0:1 Hári (Essery, Rutherford) - ee
36:41 - 1:1 Nemes B. (DiDiomete) - eh
38:32 - 2:1 Pance (Sikorcin, Varga A.)
42:59 - 3:1 Kovács A. (Odnoga, Sikorcin)
53:16 - 3:2 Hári (Rutherford)

Kiállítás: 16 perc ill. 8 perc
Lövések: 38:43 (10:14, 18:14, 10:15)

Úgy indult a mérkőzés, ahogy kell! Támadott az Újpest, a 17. másodpercben Pance pattintása hozott csaknem gólt. A 31. másodpercben Reed bemutatkozott: kemény legény. Szegény Léránttal úgy ütközött, hogy a vendégek védőjét úgy kellett összeszedni - de aztán szerencsére tovább tudott játszani. Pillanatok alatt jó kis iramos játék alakult ki. A 3. percben a hazai emberelőny gólt hozhatott volna, de nem hozott. Ezután feljött a Debrecen, gyors, ügyes hokit játszottak, be is szorították a lilákat. Pörgött a meccs, mindkét oldalon azonnal mentek a csatárok, amint meglett a korong. Amikor a vendégek emberelőnyben játszhattak,  félelmetesen veszélyesek voltak, Duschek háromszor kényszerült bravúrra. A második előny rövidre sikerült, Hári 21 másodperc alatt gólt lőtt, egy ügyes előnyjáték után a kipattanó korongot balról a már fekvő Duschek mellet a hálóba tette, 0:1 (videó).
Az Újpest egész jól játszott, de ezt elmondhatja magáról a DEAC is. Aki látta a legutóbbi, lila meccset, el sem hiszi, hogy ugyanaz a csapat az is, ez is. Azért a szurkoló nem volt vidám a szünetben, hiszen nagyon hiányzik a gól.

Remek Újpesti lendülettámadás végén Varga lőtt, Odnoga ismételt, de Hetényi kétszer is mentett. Azért alaphangnak jó volt. Vagy... Az ellenakció gólt hozott: Essery ment el a baloldalon, visszaadását Hári lőtte a kapuba 0:2. De! A kapu közben elmozdult, mert a kapu mögött tovább korcsolyázó Essery elbotlott a hátsó vasában. Videobíró, még sem gól, marad a 0:1 (videó). Nagyon fontos döntés! A mérkőzés továbbra is mozgalmas, izgalmas volt, mindkét fél harcolt az iszonyú fontos második gólért. Az Újpest támadott többet - ehhez azért nem vagyunk az utóbbi időben hozzászokva. A 36. percben Kovács A. ült ki egy elég felesleges fault után, de ezzel segítette az egyenlítést. A Debrecen kicsit túlnyomta a támadást, elcserélték magukat, Di Diomete Nemeshez passzolt, aki rávezetős góllal egyenlített, 1:1 (videó) . Két perc sem kellett, Pance is rávezetős gólt lőtt, Sikorcin volt az előkészítő, aki egy hátsó indítást a kékvonlon állva magányosan vehetett át. 2:1 (videó). Azért köszi vendégvédelem!
Szóval tudunk gólt lőni! A szüneti beszélgetésekben ezen volt a hangsúly.

Három perc elteltével megint gól, már 3:1 (videó)! Gyors Újpesti akció, Sikorcin átadását Odnoga lőtte rá jobbró lérkezve, a visszapattanót a fellépő Kovács Attila a már üres kapuba helyezte. 43. perc, 3:1. Ez már megnyugtató előny, de még nem győzelem. Az iram nem csökkent, a Debrecen hajtott, a nézőtéren egyre többször pillantottunk az órára. Már csak 10 perc, már csak 8 perc… Aztán a vendégcsapat mégis betalált: az 54. percben Rutherfolrd szép cselekkel ért a kapuhoz a bal oldalon, átadását ügyes Hári most jobbról érkezve lőtte be, 3:2 (videó). Akkor minden bele, és még jobban lestük a hátralévő időt. A dráma csúcsa: 58:06-kor Sikorcin ki. 6 a 4 ellen jöttek a vendégek, de már ők sem tudnak igazán koncentrálni: sorra elrontottuk a támadásaikat, de az előre lövöldözött korongok rendre mellé csúsztak. A győzelem megérdemelt, az ünneplés kiérdemelt.
Felsőházi játékkal nehéz ellenfél ellen győzött az Újpest. A felsőházzal kapcsolatban egy baj van: 10-15 ponttal van lemaradva az Újpest. Most tartunk az alapszakasz felénél, feljebb lehet lépni. És ilyen játékkal ez mindenképpen elérhető cél!

Baróti Zsolt: "A lényeg, hogy a válogatott szünet miatt volt idő egy jó felkészülésre, pörgős munkát végeztünk szárazon és jégen, ennek köszönhetően gyorsult a játékunk és ezt a tempót sikerült átmenteni a mérkőzésre is. Van még miben fejlődni, de bízom benne, hogy ezzel a győzelemmel elindítunk egy jó sorozatot. A siker kulcsa a jó védekezés volt, és végig kézben tudtuk tartani a mérkőzést." (nso.hu)

2019. november 11., hétfő

EL 90: UTE-DEB

2019.11.12. kedd - EL 90:

UTE   -  DEAC   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Juhász G., Varjú Á., Korbuly G., Dorner B.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti

2019. november 10., vasárnap

Heti műsor: november 11 - 18.

A válogatott szünet utáni héten nagyon kéne mind a kilenc pont! Kedden A DEAC jön a Megyeri útra. Elég nagy gáz, hogy a debreceniek kétszer annyi pontjuk van, mint az Újpestnek. Pénteken idegenben következik a Vasas - egy pontot már ők is vittek el a liláktól. Vasárnap hazai pályán a közvetlen vetélytárs, a - vasárnap este - ugyancsak 17 pontos Titánok ellen játszunk - nem kis feladat ez sem. Forró hét lesz, van mit feledtetni!
Jó hír, hogy csaptunkban bemutatkozhat egy kanadai gólvágó, a 31 éves Harrison Reed, és talán sérültjeink is visszatérhetnek.

Tehát lesz miért szurkolni!

ERSTE Liga:
2019. november 12. kedd, 18:00, Újpesti Jégcsarnok: UTE - DEAC
2019. november 15. péntek, 18:40, Vasas Jégcentrum: Schiller-Vasas HC - UTE
2019. november 17. vasárnap, 18:30, Megyeri út: UTE - Fehérvári Titánok

EIHC5: POL-HUN 0:2

Ezzel a győzelemmel a Magyarország megnyerte a gdanski EIHC tornát! Gratulálunk a fiatal csapatnak, hasonló négyestornán nagyon régen sikerült a magyar válogatottnak az élen végeznie!

(2019.11.10) EIHC 5:
Lengyelország - Magyarország 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Gdansk (POL), 700 néző, vezette: Juhász G., Kepa, Kosidlo, Nenko (lengyelek)

Lengyelország : Raszka - Ciura, Bryk, Przygodzki, Starzynski, Michalski - Wajda, Kolusz, Chmielewski, Dziubinski, Kapica - Michalowski, Jaskiewicz, Goscinski, Neupauer, Brynkus - Jeziorski, Bychawski, Zygmunt, Marzec, Wanat. Edző: Valtonen Tomek

Magyarország: Adorján - Garát, Vojtkó, Nagy K. 1, Sárpátki (1), Terbócs 1(1) - Fejes, Kiss R., Erdély, Horváth B., Szita - Szabó B., Tóth G., Tóth R., Reisz, Mihály Á. - Miskolczi, Majoross B., Szigeti. Edző: Tolvanen Jarmo, Majoross Gergely

18:06 - 0:1 Nagy K. (Terbócs, Sárpátki)
59:22 - 0:2 Terbócs - ee üres kapu

Kiállítás: 12 perc ill. 4 perc
Lövések: 31:26 (11:6, 14:12, 6:8)

Jarmo Tolvnanen: "A védekezésünkkel maradéktalanul elégedettek lehetünk, és a semleges harmadban is jól mozogtunk. Sebők Balázst és Galló Vilmost szándékosan hagytuk most ki, szerettük volna látni, kik tudnak új vezérekké előlépni a hiányukban – nagyon boldog vagyok, hogy lettek „helyetteseik”, és még a legfiatalabb játékosaink is karaktert mutattak. Remek csapatmunka volt, mind a négy sorunk kivette a részét a sikerből, és a kapusteljesítményünk is kiváló volt!" (nso.hu)

EIHC3:HUN-JAP 3:2

(2019.11.09) EIHC 3:
Magyarország – Japán 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)  -  eseménynapló

Gdansk, 200 néző. V: Warycza, Wierucki, Nenko, Kosidlo (lengyelek)

Magyarország: Arany - Stipsicz, Kiss R. – Vokla, Szabó D. – Tóth Gergely, Szabó B. – Fejes, Szita Galló (3), Sebők 2 (1), Erdély Cs. 1 (1) – Miskolczi, Nagy K., Terbócs – Tóth Richárd, Majoross B., Szigeti – Sárpátki, Horváth B., Mihály Ákos Szövetségi kapitány: Jarmo Tolvanen

Japán: Nariszava - Jamada, H. Szato (1) – Hasimoto 1, Minosima – Hajata (1), Denisz – J. Otszu, Nakajasiki, Oszava, Takagi – Terao, Furuhasi (1), Ikeda – J. Szuzuki, Nakadzsima 1, Takahasi – K. Szuzuki, Irikura, K. Otszu Szövetségi kapitány: Ivamoto Judzsi

Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Kapura lövések: 36:34

11:11 - 0:1 Nakadzsima (Furuhasi, Szato)
16:21 - 0:2 Hasimoto (Hajata)
53:32 - 1:2 Sebők (Galló)
55:39 - 2:2 Erdély (Galló, Sebők)
59:43 - 3:2 Sebők (Erdély, Galló)

Jarmo Tolvnanen: "Látszott, hogy az első harmadban nem álltunk készen, ez talán a japánok miatt is volt, akik olyan játékot játszottak, amihez nem vagyunk hozzászokva itt Európában. Aztán fokozatosan ráéreztünk, a második harmadunk talán az eddigi legjobbunk volt. Amikor futsz az eredmény után, tudod, hogy türelemre van szükséged, ez végül meg is hozta a gyümölcsét." (nso.hu)

2019. november 9., szombat

EIHC1:HUN-ITA 3:4

(2019.11.08) EIHC 1:
Magyarország - Olaszország 3:4 (1:1, 2:0, 0:2, 0:1) hu.    -  eseménynapló

Gdansk (POL), 200 néző. V: Klosinski, Zielinski, Nenko, Pobozniak (lengyelek)

Magyarország : Adorján - Stipsicz, Fejes, Galló, Sebők (1), Erdély 1 - Szabó D., Vokla 1, Szita (1), Sárpátki, Reisz (1) - Garát, Vojtkó (1), Nagy K. (1), Terbócs 1, Miskolczi - Szabó B., Majoross B., Sági M., Horváth B., Tóth R. Edző: Tolvanen Jarmo, Majoross Gergely

Olaszország: Bernard - Glira, Pavlu, Trivellato (1), Tauferer, Insam 2, Bardaro (1), Lambacher, Schweitzer, De Luca 1(1), Frigo 1(1), Berger, Castlunger, Spornberger, Larkin (1), Lacedelli, Hochkofler, Mantinger. Edző: Beddoes Clayton

Lövések: 0:0 (0:0) - n.a.

Jarmo Tolvanen: "A teljesítményünk alapján majdnem az egész meccsen mi voltunk a jobbak, ennek őszintén örülök. Mindenki tudja, mennyire fiatal csapattal vagyunk itt, a végén talán a tapasztalat jelentette a különbséget az olaszok javára, okosabban oldották meg a helyzeteiket. Az utolsó percben nekünk is ilyen okosan kellett volna játszanunk, de összességében nem lehetek csalódott."  (nso.hu)

2019. november 3., vasárnap

EL40: HKB-UTE 6:2

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünet volt Baróti Zsolt edzőnk közelmúltban elhunyt édesapja emlékére.

(2019.11.03) EL 40:
Hokiklub Budapest - UTE 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 359 néző, vezette: Pálkövi Zs., Haszonits M., Muzsik N., Balla N.

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Lakatos (1), Bugár (1), Satek (1), Pihlqvist 1, Szűcs 1 - Lévai, Hovinen, Koski 2(1), Petres, Szappanos 1(2) - Reiter A. (1), Berry-Lamontagna, Lőczi, Albert, Németh Á. (1) - Bán (3), Szécsi, Horváth B., Kedves R., Pápa 1. Edző: Brandström Jens, Suoraniemi Niko

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Odnoga, Sikorcin (1), Pance - Nagy N., Kiss-Rusk J., Nemes B., DiDiomete, Csamangó - Kovács A., Henderson 1, Kovács S. 1, Horváth Á. (1), Milushkin - Pokornyi, Daadou, Márkus (kapus). Edző: Virág Csaba, Kovács Viktor László

49:13 - 6:2 Henderson (Sikorcin) - eh

Kiállítás: 11 perc ill. 11 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss-Rusk J.)
Lövések: 37:31 (9:10, 18:10, 10:11)

Tisztelt Olvasók!
A mai mérkőzés részleteiről nem írok. Ha valaki kíváncsi rá, nézze meg videón a mérkőzést, vagy majd az összefoglalót. De egyiket sem ajánlom, mert a látvány siralmas.
A csapat teljesítménye a ligautolsó ellen totális csőd. Szégyen a lila-fehér színekre, a szurkolók megalázása.
Azért járunk meccsre, mert szeretjük az Újpestet, és elvárjuk, hogy minden csapattag hajtson, küzdjön, tegyen meg mindent a győzelemért. Mi az ilyen csapatot szeretjük, őket buzdítjuk, és ha sikerül, örülünk a győzelemnek, de el tudjuk fogadni a vereséget is. Amit ma láttunk, elfogadhatatlan.
Változásra van szükség!

Virág Csaba: "Voltak pozitív momentumok a mérkőzésben, de összességében rendkívül csalódott vagyok, mert megalázó vereséget szenvedtünk. Nem állt készen a csapat a meccsre, lassan és körülményesen jégkorongoztunk, védekezésben pedig gyermeteg hibákat követtünk el." (nso.hu)