2022. december 2., péntek

EL95: UTE-Brassó 1:2

Nagyon régen játszott idehaza bajnoki meccset az Újpest. És nagyon régen győzött a lila csapat.
Mostanában minden nap focimeccseket nézünk, ahol egy-egy alkalommal  összeesnek, eljátsszák a nagyhalált világklasszis futballisták. Aki férfias sportra vágyik, ahol nincs színház, nincs szimulálás, jégkorongot kell néznie!
Betegség miatt nem játszhatott nálunk Benk, Kiss D. és Henttonen. Ez annyit tesz, hogy az eddig lőtt 60 újpesti gólból 11 tettes és 25 segítő pont hiányzik.

(2022.12.02) EL 95:
UTE - Corona Brasov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 311 néző, vezette: Haszonits M., Németh M., Dorner B., Kövesi B.

UTE: Rajna - Jekunen (1), Balázsi, Németh A., Just, Peresunko (1) - Tornyai, Kiss Ph., Kovács A. 1, Shirley, Kiss P. - Ritecz, Pokornyi, Madácsi, Kovács S., Szabó Rácz - Nemes B., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 31.5

Corona Brasov: Toth - Sweeney, Garcia, Schaber 1, Kóger (1), Van (1) - Bors, Borisenko, Domingue (1), Valchar (1), Gliga 1 - Vasile N., Gajdó, Szabó P., Sills, Zagidullin - Antal L., Kovács M., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor
ERSTE csapatpont: 40.8

21:32 - 1:0 Kovács A. (Jekunen, Peresunko) - ee
34:14 - 1:1 Schaber (Van, Kóger)
47:52 - 1:2 Gliga (Domingue, Valchar)

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc
Lövések: 32:34 (10:15, 9:12, 13:7)

Változatos, de nem túl színvonalas játékkal kezdtek a csapatok. de lassan úgy alakult a játék, hogy Rajnának lett sok dolga. Aztán mégis kijöttek a lilák, sőt, emberelőnyben komolyan szorították a vendégeket, Toth kapus is sokat tett a gól ellen. A 17. percen Just lőhetett volna gólt, de sajnos, fölé ment a lövés. A harmad végén megint emberelőnybe kerültünk, de ennek szünet után lesz jelentősége.

Húsz percnyi játék után nem látom, ki lehet a győztes. Két nagyjából egyforma, de eltérő stílusú csapatot láttunk.

Emberelőnyben kezdtünk, és Kovács Alex balról, oldalról, de elég távolról lőtt, s a korong megtalálta a helyes utat a hálóig, 1:0!  Jó kezdés, várjuk a folytatást. Harcos változatos játék következett, majd a 26. percben Shirley úgy lopakodott be a cserepadról – ugye a második harmadban az ellenfél térfelén cserélnek a csapatok -, hogy a kékvonalon teljesen egyedül maradt. Kapura is húzott, de csak a kapusig jutott el. A meccs legnagyobb ziccere maradt ki. A harmad közepén megint szorított a Brassó, de Rajna hozta szokásos remek formáját. Azért egy erősebb védekezés nem ártana! Közben egy remek Peresunko – Shirley összjáték lehetett volna gól. És a 35. percben megint nyílttá lesz a mérkőzés, korongszerzés utáni gyors ellenakció során kettő az egy ellen jöttek a brassóiak, Schaber nem hibázott, 1:1.
Oda a sovány előny. Továbbra sem látszik, ki nyer ma, de jobban aggódhatunk, mint az előző szünetben.

Megy a harc a következő gólért, talán a Brassó támad többet. És hálóig is jutnak: egy megharcolt korongból Gliga teljesen egyedül maradt a kapu mellett, a megkapott koronggal ráfordult és belőtte a második vendéggólt, 1:2, 48. perc. Mentsük, ami menthető! Ment az Újpest támadott szorított, lőtt, de igazán tuti helyzetek nem jöttek össze. Persze be lehetett volna találni, az elszántság meg is volt, a végén Rajna is lejött – ezúttan nem kaptunk távoli gólt – de nem és nem. A győzelemnélküliség tovább tart.

Sajnos, vereség lett a vége, de a csapat lelkesedésével nem volt baj. Most végre nem volt egyszer fent, egyszer lent forgatókönyv. Viszonylag egyenletesen játszott a csapat, és sok volt a hiányzó is. De ami feltűnt: a brassói játékosok magasabbak, erősebbek voltak, s ez a fizikai fölény győzelmet hozott számukra. Vasárnap a Gyergyó ellen még nehezebb mérkőzés következik.

Virág Csaba: "Sokan hiányoznak a csapatunkból, felforgatott sorokkal álltunk ki, némelyik sor még sosem játszott ebben az összetételben. Szívvel-lélekkel küzdött mindenki, de a Brassó nagyobb forgalmat generált a kapunk előtt, mint mi az vendégkapu előtt."

Dave MacQueen: "Igyekeztünk a fizikai fölényünket érvényesíteni az Újpest ellen, tudtuk, hogy a végjátékban nyomást helyez majd ránk, de a kapusunk, Rylan Toth pazarul védett, sok nagy hazai helyzet maradt ki neki köszönhetően." (nso.hu)

UTE   -  Corona Brasov   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Haszonits M., Németh M., Kövesi B., Dorner B.

Gyergyói Hoki Klub - UTE 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 1200 néző, vezette: Rédai B., Csata A., Magyar Á., Maifeld A.

Gyergyói Hoki Klub: Rinne - Jalonen, Haaranen (1), Tranca (3), Orban B. 1(1), Bodó 1 - Györfy, Fejes (1), Vincze P. 2, Sylvestre 1(2), Sárpátki 1(1) - Kozma, Imre, Sándor-Székely, Silló, Szigeti - DiDiomete (1), Csiszer, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila
ERSTE csapatpont: 45.3

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D. (1), Benk, Henttonen 1, Just (1) - Tornyai, Kiss Ph. (1), Shirley (1), Kiss P., Peresunko - Balázsi, Pokornyi, Kovács A., Madácsi, Szabó -Rácz - Balogh B., Nemes B., Németh A. 1, Kovács S. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 40.2

03:27 - 1:0 Vincze P. (Sárpátki, Sylvestre)
03:57 - 1:1 Henttonen (Just, Kiss Ph.)
14:01 - 2:1 Vincze P. (Sylvestre)
18:56 - 3:1 Orban B. (Fejes, Tranca)
21:00 - 4:1 Bodó (Tranca, Orban B.)
31:31 - 5:1 Sylvestre (Haaranen)
34:03 - 5:2 Németh A. (Shirley, Kiss D.)
52:18 - 6:2 Sárpátki (DiDiomete, Tranca) - ee

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 45:40 (11:12, 19:14, 15:14)

Erről a meccsről sincs mit írni. Szomorúak vagyunk.

Szilassy Zoltán: "A statisztika alapján úgy tűnhet, könnyű meccsünk volt, de én nem így éltem meg. Magas a terhelés, ami fizikailag és mentálisan is megviseli a csapatunkat. Hiányzott a kiegyensúlyozott teljesítmény, az első harmad elején gyengén muzsikáltunk, a végén parádésan, a második játékrészben pont fordítva."

Virág Csaba: "Szerintem nem volt ekkora különbség a két csapat között, nekünk is voltak kiváló gólszerzési lehetőségeink. Természetesen a Gyergyó sokkal jobban kihasználta őket, mint mi, belepiszkálásokból és kipattanókból kaptuk a gólokat. Ha pedig nem uraljuk a saját kapunk előterét, nehéz mérkőzést nyerni." (nso.hu)

EL85: Brassó-UTE 7:3

Az Újpest utoljára október 30-án szerzett három pontot, akkor a Gyrgyó volt az ellenfél. Aztán jött még két kétpontos győzelem a Brassó ellen és Fehérváron. Azóta várjuk az újabb győzelmeket.

(2022.11.26) EL 85:
Corona Brasov - UTE 7:3 (3:2, 3:1, 1:0)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 837 néző, vezette: Mihai P., Filip C., Stefan A., Gheorghies A.

Corona Brasov: Toth - Sweeney, Garcia, Schaber (1), Kóger (1), Van 1(1) - Borisenko 1, Williams 1, Domingue (1), Valchar 1(3), Gliga 1(2) - Bors, Gajdó, Szabó P., Sills 1(3), Zagidullin 1 - Buda, Vasile N., Antal L., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor
ERSTE csapatpont: 41.9

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D., Benk, Henttonen, Just - Tornyai, Kiss Ph., Shirley 2(1), Madácsi, Kiss P. 1(2) - Balázsi, Pokornyi, Kovács A., Szabó R., Peresunko - Balogh B., Nemes B., Németh A., Kovács S., Sági M. (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Újabb vereség. Ez a csapat...

Dave MacQueen: "Jó meccs, jó eredménnyel. Büszke vagyok a teljesítményünkre, mert pénteken ugyan nyertünk, de az utolsó játékrészben nagyon kiengedtünk. Ezúttal hosszú idő óta a legkomplettebb meccsünket játszottuk. Ha a kapott kontragólok számát is korlátozni tudjuk, félelmetes ellenfél leszünk a liga bármely csapatának."

Virág Csaba: "Nemes egyszerűséggel nem voltunk elég jók. A Brassó nemrég új igazolásokkal erősített, tudta forgatni a sorait. El kell felejtenünk ezt a mérkőzést, hétfőn új összecsapás vár ránk a Gyergyó ellen." (nso.hu)

EL79: Csíkszereda-UTE 4:3 hu.

Az erdélyi túrán egy ponttal nyitott az UTE. Az ERTE Ligában bemutatkozott A Jarminen helyett szerződtetett Jekunen.

(2022.11.25) EL 79:
Sport Club Csíkszereda - UTE 4:3 hu. (1:0, 2:2, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1500 néző, vezette: Sikó Sz., Filip C., Bandi Cs., Gheorghies A.

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Kubat (2), Láday T., Sofron I. 1(1), Stach (1), Skachkov 1 - Clarke, Farkas T., Becze T. 1, Péter B. (1), Részegh 1(1) - Salló (1), Ferencz-Csibi, Reisz, Fodor Cs., Rokaly N. - Casaneanu, Bajko, Részegh, Péter A. Edző: Hozó Levente
ERSTE csapatpont: 47.7

UTE: Rajna - Jekunen, Kiss D. (1), Benk (1), Henttonen 2, Just (1) - Tornyai, Kiss Ph., Shirley 1, Madácsi, Kiss P. - Balázsi, Pokornyi, Kovács A., Szabó-Rácz, Peresunko - Nemes B., Németh A., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 44:20 (11:5, 20:7, 10:8, 3:0)

Tom Coolen: "Első alkalommal láthattam a kispadról az újdonsült csapatom játékát, megfigyelhettem az erősségeit és a gyengeségeit. A védekezést rendben találtam, sokat birtokoltuk a korongot, sok helyzetet alakítottunk ki, negyvenötször el is találtuk az ellenfél kapuját. A három emberelőnyös gól mindenképpen jó jel a folytatásra nézve, úgy tudom, eddig akadozott a játék fórban."

Virág Csaba:
 "Öt az öt ellen keveset volt nálunk a pakk a támadóharmadban. Kevesebbet is lőttünk kapura, mint szerettünk volna, és a rendes játékidőben két könnyű gólt engedtünk a csíkieknek, ezzel nehézzé téve a mérkőzést magunknak."

MK14: Újpesti Jégkorong Akadémia - UTE 3:7

Újpesti Jégkorong Akadémia - UTE 3:7 (2:2, 1:1, 0:4)

Újpesti Jégcsarnok, 102 néző, vezette: Németh M., Soós D., Kövesi B., Dorner B.

Újpesti Jégkorong Akadémia: Erdei - Bogdány, Horváth T. 1, Szalmás B. (2), Antal B., Mester - Peceric, Erdőhelyi, Hrabák F. 1, Hrabák M.,  Cseh I. (2) - Sántha B., Révász (1), Nádasy 1, Jakab Z., Szilassy L. - Sipos, Sántha V., Zahorecz, Királyfalvi. Edző: Kovács Viktor László, Lőczi Árpád

UTE: Monostori - Jekunen 1, Balázsi (1), Madácsi 1, Shirley, Kiss P. -  Pokornyi, Ritecz, Nemes B. 1, Németh A. (1), Lászlóffy - Tornyai, Kiss D., Kovács A. (1), Szabó-Rácz, Kovács S. (1) - Balogh B., Benk 1(1), Just 1(2), Henttonen 2(3). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 12:65 (8:17, 2:24, 2:24)

A lila-fehér győzelem és továbbjutás nem volt meglepetés (hi). A Magyar Kupa négyes döntőjébe jutás nem lesz könnyű, a lehetséges ellenfelek: FTC, BJA(MAC), valamint a DVTK-DAB párharc győztese. Ez pedig a DAB lett.

2022. november 20., vasárnap

EL72: DVTK-UTE 5:3

A válogatott szünet után visszatértünk a Ligához. Sajnos, Miskolcon sokan hiányoztak a csapatból: az eltávozott Kmec mellett most sem játszhatott Jarvinen, továbbá Henttonen, Just és Balogh B. sem.
Mi „nyaraltunk”, Hévízen töltöttünk egy hetet. A túl lassú neten nem láthattam a mérkőzést. A jegyzőkönyvet figyelve voltam szomorú, aztán reménykedő, végül csalódott. Valamennyi újpesti szurkoló ezt az utat járhatta be.

(2022.11.18) EL 72:
DVTK Jegesmedvék - UTE 5:3 (2:0, 0:3, 3:0)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 955 néző, vezette: Németh M., Máhr-Stumpf B., Kövesi B., Vincze D.

DVTK Jegesmedvék: Voris - Szirányi B., Vojtkó, Miskolczi (1), Mattyasovszky, Galajda 1 - Shkrabov, Ilvessuo (1), Razumniak 1(1), Páterka 1, Kuleshov (2) - Kiss R., Wehrs (2), Lövei (2), Farkas M. 1, Blasko 1 - Illés, Pecsét, Ritó, Vas J. Edző: Tokaji Viktor, Galanisz Nikandrosz
ERSTE csapatpont: 39.9

UTE: Rajna - Kiss Ph. (1), Kiss D., Benk (1), Shirley, Kiss P. 1 - Ritecz, Pokornyi, Nemes B., Németh A. 1, Madácsi - Tornyai, Balázsi (1), Kovács A. (1), Szabó-Rácz, Peresunko (2) - Kovács S., Lászlóffy 1. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 28.3

09:01 - 1:0 Razumniak (Miskolczi, Kuleshov)
13:21 - 2:0 Farkas M. (Lövei, Ilvessuo)
27:53 - 2:1 Lászlóffy (Peresunko, Kiss Ph.)
30:04 - 2:2 Németh A. (Kovács A., Peresunko)
32:45 - 2:3 Kiss P. (Benk, Balázsi)
48:23 - 3:3 Páterka (Wehrs, Razumniak) - 2ee
49:37 - 4:3 Blasko (Wehrs, Kuleshov)
49:43 - 5:3 Galajda (Lövei)

Kiállítás: 6 perc ill. 8 perc
Lövések: 36:29 (11:8, 9:11, 16:10)

Miskolcon is az utóbbi időben megszokott lent-fent-lent meccset játszott (0:2, 3:0, 0:3, lila oldalról nézve). A harmadik harmad negatív bravúrjai: 80 másodperen belül kapott három gól, ezen belül külön csúcs: 6 játékmásodperc alatt kaptunk kettőt.
Ahogy legutóbb írtam: Ez a csapat nem az a csapat….

Tokaji Viktor: "Közönségszórakoztató meccs volt, de edzőszórakoztatónak nem mondanám. Maradtak maradványok a Dunaújváros elleni kupameccsből, pláne a második harmadban, amikor elvesztettük a fonalat. Viszont nagyon komoly karaktert mutattunk a harmadik harmadban, és lemásoltuk az előző Újpest elleni meccset, sőt, sikerült olyan előnyre szert tennünk, ami eldöntötte a meccset. Nagyon büszke vagyok a srácokra, és ők is büszkék lehetnek saját magukra. Tudom, hogy nem egy mérkőzéssel öregebbek lettünk, hanem egy mérkőzéssel okosabbak."

Virág Csaba: "Összességében egy nagyon nehéz mérkőzés volt számunkra, rengeteg hiányzónk van. Szerettünk volna mindent beletenni ebbe a meccsbe, ami meg is valósult. Közel álltunk ahhoz, hogy pontot vagy pontokat szerezzünk. Ugyanakkor olyan hibáink voltak, amik ezen a szinten nem férnek bele, a harmadik harmadban pedig a kiállítások megpecsételték a sorsunkat."