2022. december 2., péntek

EL95: UTE-Brassó 1:2

Nagyon régen játszott idehaza bajnoki meccset az Újpest. És nagyon régen győzött a lila csapat.
Mostanában minden nap focimeccseket nézünk, ahol egy-egy alkalommal  összeesnek, eljátsszák a nagyhalált világklasszis futballisták. Aki férfias sportra vágyik, ahol nincs színház, nincs szimulálás, jégkorongot kell néznie!
Betegség miatt nem játszhatott nálunk Benk, Kiss D. és Henttonen. Ez annyit tesz, hogy az eddig lőtt 60 újpesti gólból 11 tettes és 25 segítő pont hiányzik.

(2022.12.02) EL 95:
UTE - Corona Brasov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 311 néző, vezette: Haszonits M., Németh M., Dorner B., Kövesi B.

UTE: Rajna - Jekunen (1), Balázsi, Németh A., Just, Peresunko (1) - Tornyai, Kiss Ph., Kovács A. 1, Shirley, Kiss P. - Ritecz, Pokornyi, Madácsi, Kovács S., Szabó Rácz - Nemes B., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 31.5

Corona Brasov: Toth - Sweeney, Garcia, Schaber 1, Kóger (1), Van (1) - Bors, Borisenko, Domingue (1), Valchar (1), Gliga 1 - Vasile N., Gajdó, Szabó P., Sills, Zagidullin - Antal L., Kovács M., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor
ERSTE csapatpont: 40.8

21:32 - 1:0 Kovács A. (Jekunen, Peresunko) - ee
34:14 - 1:1 Schaber (Van, Kóger)
47:52 - 1:2 Gliga (Domingue, Valchar)

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc
Lövések: 32:34 (10:15, 9:12, 13:7)

Változatos, de nem túl színvonalas játékkal kezdtek a csapatok. de lassan úgy alakult a játék, hogy Rajnának lett sok dolga. Aztán mégis kijöttek a lilák, sőt, emberelőnyben komolyan szorították a vendégeket, Toth kapus is sokat tett a gól ellen. A 17. percen Just lőhetett volna gólt, de sajnos, fölé ment a lövés. A harmad végén megint emberelőnybe kerültünk, de ennek szünet után lesz jelentősége.

Húsz percnyi játék után nem látom, ki lehet a győztes. Két nagyjából egyforma, de eltérő stílusú csapatot láttunk.

Emberelőnyben kezdtünk, és Kovács Alex balról, oldalról, de elég távolról lőtt, s a korong megtalálta a helyes utat a hálóig, 1:0!  Jó kezdés, várjuk a folytatást. Harcos változatos játék következett, majd a 26. percben Shirley úgy lopakodott be a cserepadról – ugye a második harmadban az ellenfél térfelén cserélnek a csapatok -, hogy a kékvonalon teljesen egyedül maradt. Kapura is húzott, de csak a kapusig jutott el. A meccs legnagyobb ziccere maradt ki. A harmad közepén megint szorított a Brassó, de Rajna hozta szokásos remek formáját. Azért egy erősebb védekezés nem ártana! Közben egy remek Peresunko – Shirley összjáték lehetett volna gól. És a 35. percben megint nyílttá lesz a mérkőzés, korongszerzés utáni gyors ellenakció során kettő az egy ellen jöttek a brassóiak, Schaber nem hibázott, 1:1.
Oda a sovány előny. Továbbra sem látszik, ki nyer ma, de jobban aggódhatunk, mint az előző szünetben.

Megy a harc a következő gólért, talán a Brassó támad többet. És hálóig is jutnak: egy megharcolt korongból Gliga teljesen egyedül maradt a kapu mellett, a megkapott koronggal ráfordult és belőtte a második vendéggólt, 1:2, 48. perc. Mentsük, ami menthető! Ment az Újpest támadott szorított, lőtt, de igazán tuti helyzetek nem jöttek össze. Persze be lehetett volna találni, az elszántság meg is volt, a végén Rajna is lejött – ezúttan nem kaptunk távoli gólt – de nem és nem. A győzelemnélküliség tovább tart.

Sajnos, vereség lett a vége, de a csapat lelkesedésével nem volt baj. Most végre nem volt egyszer fent, egyszer lent forgatókönyv. Viszonylag egyenletesen játszott a csapat, és sok volt a hiányzó is. De ami feltűnt: a brassói játékosok magasabbak, erősebbek voltak, s ez a fizikai fölény győzelmet hozott számukra. Vasárnap a Gyergyó ellen még nehezebb mérkőzés következik.

Virág Csaba: "Sokan hiányoznak a csapatunkból, felforgatott sorokkal álltunk ki, némelyik sor még sosem játszott ebben az összetételben. Szívvel-lélekkel küzdött mindenki, de a Brassó nagyobb forgalmat generált a kapunk előtt, mint mi az vendégkapu előtt."

Dave MacQueen: "Igyekeztünk a fizikai fölényünket érvényesíteni az Újpest ellen, tudtuk, hogy a végjátékban nyomást helyez majd ránk, de a kapusunk, Rylan Toth pazarul védett, sok nagy hazai helyzet maradt ki neki köszönhetően." (nso.hu)