2020. november 25., szerda

EL28: UTE-Vasas 8:6

Nagyjából az előző újpesti csapat lépett jégre.
A mai mérkőzés titkos, azaz láthatalan volt - köszönjük Liga! De a szövetségnek valamiért jó ez. A törzsgárdából nem volt fizető néző. Talán le se játszották a meccset?
Azt gondolom, az eseménynapló komoly látogatottságot ért el. Ha még van érdeklődő...

(2020.11.24) EL 25:
UTE - Opten Vasas HC 8:6 (2:3, 5:2, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 0 néző, vezette: Kókai M., Mach M., Pálkövi Ba., Schumacher-Kovács Á.

UTE: Duschek – Stadel 1, Varga A. (1), Just 2(1), Lamoreux 1, Bodó 2(1) - Horváth A., Selan (3), Benk, Sikorcin (2), Vorobyev - Kovács A., (1) Szécsi, Nemes B. (1), Szabad 1(1), Vincze P. 1 – Horváth Á., Fliszár, Godó, Rafaj, Kovács S. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Opten Vasas HC: Tóth K. – Bukor, Léránt (1), Schmál 1(1), Szlama 1(1), Veshutkin 1(3) – Kováts M., Tornyai, Nagy M. (1), Páterka, Szalma (1) – Farkas B., Seregély, Bödök 3, Czakó, Turbucz – Béres B. Surányi, Cséki, Farmas M, Németh Á. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

04:00 - 0:1 Bödök (Szalma, Nagy M.) - ee
05:13 – 0:2 Schmál (Szlama, Veshutkin)
08:18 – 1:2 Just (Bodó, Kovács A.)
10:51 – 1:3 Veshutkin
19:39 – 2:3 Just (Varga A., Selan)
22:33 – 2:4 Bödök (Veshutkin, Léránt)
27:13 – 3:4 Vincze P. (Szabad, Sikorcin)

Lövések: 43:40 (12:11, 19:5, 13:14)

Álmatag lehetett a lila kezdés a 4. percben Bödök emberelőnyt értékesített (0:1), majd Schmál hamar 0:2-re állította az eredményjelzőt. Just a 9. percben szépített (1:2), de két perccel később Veshutkin csúnyított az eredményen. Végül Just újabb széptevésével 2:3 az első harmad vége. Lesz még mit szépítgetni! Azt hiszem, nem baj, hogy nem láttuk a harmadot. A többit majd meglátjuk!
A második harmad: mintha az elsőt másolná: Bödök előnyből 2:4. Aztán ébrednek a lilák! 28. perc: Vincze P. majd 29. perc: Bodó, 4:4. Nem értem én a hokit… Lamoreux igen, 32. percben 5:4 ide. Aztán már 6:4, megint Bodó. Eddig tartott a Vasas… Vagyis nem, Bödök harmadszorra is betalál, 6:5 – segítő sem kellett neki. Akkor hatott a Vasas időkérése! Itt ma meglesz a 20 gól? 38. perc, Szabad találatával 7:5.
Ezt a harmadot megnéztem volna. Bár ha így hullanak a gólok, valami nem egészen kerek. Nincsenek kapusok? Nincsenek védők? Vagy a minőségről átálltunk a mennyiségre?
Utsó harmad, két gól lila előny. Meglesz ez a bolond meccs! Mit kell írnom a továbbiakban: megerősítést vagy cáfolatot? Mindenesetre a 45. perc hozott egy különlegességet: mindkét csapat „too many players on ice” büntetést kapott. Azért komoly ügyesség kell ezt a szabálytalanságot egyszerre elkövetni!
A harmadik harmadra a csapatok megunták a gólzáport. Már nem tudták/akarták bosszantani egymást. Azért a végén Stadel betalált, 8:5, majd Szlama révén 8:6 a vége. Tehát ezt a harmadot se nagyon kellett (volna) megnézni.

A győzelem megvan – ilyen kevés szerzett pontnál ez fontos, de semmi több. Just (2+1), Bodó (2+1) és Selan (0+3) három pontos. Három légiós. Ma ők hozták a győzelmet. A másik oldalon Veshutkin 4 pontos (1+3), Bödök 3 gólos.
Látatlanban, a jegyzőkönyvet lesve (és párszáz hokimeccs után) ennyi jött ki. Lesz jobb!

A teljes mérkőzés:

3 megjegyzés:

Névtelen írta...

A meccs nem volt láthatatlan...Ezen az ötszáz forinton miért kell így rugózni?

LaSa írta...

Kedves Névtelen!
Tehetséges időpontban történt fizetős közvetítés bevezetése. Amikor ki se mehetünk, nincs választás.
De nem csodálkozom ilyen a mai világ. És továbbra is cikizni fogom.

Kedves LS
A meccsen a belépőért több, mint dupla ennyit fizetnél. Ha támogatnád a klubot, csak így tudod jelenleg. Az eddigi közvetítések sem voltak költség nélküliek, max a nézőnek nem kellett fizetni. Semmi sincs ingyen sajnos. Az ötszáz forintot cikizni meg nem tudom mennyire célravezető.