2020. november 15., vasárnap

EL51: FTC-UTE 5:4

A két hét szünet csökkentette a hiányzók számát: visszatért Benk – azért még kevesebbet volt jégen, Sikorcin – idén először játszott, és Duschek is – egyelőre a kispadra. Egy új csatár is bemutatkozott a csapatba az amerikai Lamoureux, akinek korábbi pályafutását itt nézhetjük meg. A nullházas meccset szerencsére követhettük az M4Sport+ csatornán, a titkosítást ezúttal nem hagyták a szövetségnek. A „szellemcsarnokban” a szurkolók hangosan buzdították a zöldeket. Technika kérdése…

(2020.11.15) EL 51:
FTC-Telekom - UTE 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 0 néző, vezette: Babic V., Nagy A., Muzsik N., Pálkövi Bo.

FTC-Telekom: Nagy K. - Karmeniemi, Sarcia, Nagy G. (1), Kulmala 1(1), Somogyi B. - Tóth G. (2), Ellerby, Pavuk 1(1), Hodgman 1, Sági M. - Hegyi Á., Boros, Hajós (1), Tóth A. 1, Németh A. - Bán, Tóth R., Roczanov 1, Tóth R., Tóth G. (1). Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Márkus - Stadel (3), Szécsi P., Szabad, Just 1(1), Bodó 1(1) - Horváth A., Selan, Benk, Sikorcin, Vorobyev 1 - Kiss Ph., Kovács A., Vincze P., Rafaj (1), Lamoureux 1 - Kovács S., Nemes B., Fliszár, Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 34:35 (9:11, 17:13, 8:11)

A hazaik léptek fel támadólag, egy rossz csere is őket segítette. Márkus sokat dolgozott. Amint egyenlő létszámban játszhattunk, Skirorcin remek beadásával Rafaj volt veszélyes, de rögtön után az UTE új csatára beköszönt: Stadel lövése kijött Nagy kapusról, Sarcia kereste a korongot Lamoureux megtalálta, belőtte, 0:1. Góllal mutatkozott be az újfiú 7:16 játék után. Várjuk a folytatást! Az FTC továbbra is többet támadott, de a fehérmezes lilák is lendületesen mentek fel, csak ritkábban. A 12. percben aztán Roczanov kapott korongot, Just nem figyelt eléggé, a csatár egyenlített, 1:1. Aztán az UTE jutott emberelőnyhöz – de minek. Először korongot szereztek a hazaiak egy figyelmetlenség után, Hajós ment el a balszélen, a centerként érkező Karmeinemi egyedül érkezett, nem lépett vele vissza senki, átvette, belőtte a korongot, 1:2. De nem volt vége – az átkozott emberelőnynek sem – a szerzett koronggal Pavuk indult meg a jobboldalon, ekkor egészült ki a zöld csapat. Hagytuk, jöhetett, jobbról lőtt a hosszú felsőbe, 3:1.
Egyenlő létszámnál aktívabb volt az FTC. De egy emberelőnyből gyakorlatilag két gólt kapni – több, mint bűn. Ez már hiba.

Továbbra is többen korcsolyázik, többet támad az FTC. Aztán a 24. percben kiállt/ült egy hazai védő, 14 másodperc múlva Just a kékvonaltól nagyon megtalálta a hosszú felsőt, 3:2. Folyt köv? Egyelőre(?) nem. Két hazai emberelőny következett, a másodikat Tóth A. használta ki, egy kipattanót ismételt gólba, 4:2, 29. perc. Már megint két gól a hátrány… De most fordult a kocka, ezúttal két UTE-előny következett (ne gondoljunk ajándékra, így jött ki), és az Újpestnek is a második jött be, A 35. percben Bodó balhátvédből a rövid felsőbe bombázott, 4:3. Ez egy jó hely a kapuban! Just is ide lőtt, csak a másik oldalról hosszú felsőnek neveztük.
A nagyon fontos következő találatra várni kell, mert az utolsó harmadban az iksz mindent felcsillant, a mínusz kettő meg elveszi a reményt. Talán jobb volt az Újpest, talán nem. Mindenesetre a lőtáv megvan, de a hátrány is.

A hazaiak gyorsan elrontották a lila reményeket: rögtön az első percben Hodgman lőtt gólt úgy, hogy Tóth G. jobbhátvédes lövésébe egy kicsit belenyúlt, 5:3. A kétgólos hátrányhoz hozzászoktunk, de a csapat hajtott, akarták a jobbat. De az FTC biztos volt magában, nem tudtuk felborítani a pályát. Az 53. percben Vorobjov elment a jobboldalon, a beadását nem nagyon várta senki, de az egyik védő korijáról védhetetlen gól lett, 5:4! De az idő kevés volt egyenlíteni.

A hazaiak ma egy kicsit jobbak voltak. Pontozással nálam is ők nyertek. A fordulópont az emberelőnyből kapott másfél gól volt, 1:2 helyett 3:1 lett. A kétgólos hátrányt nem volt erőnk ledolgozni, csak csökkenteni háromszor is. Végig futottunk az eredmény után. Írhatom, hogy csak kicsit kaptunk ki, de ez a végén nem változtat, a részleteket meg hamar elfelejtjük. Tekintsünk előre!

Fodor Szabolcs: „Abszolút javuló tendenciát mutatunk az elmúlt mérkőzésekhez képest. Az első 15 perc nem igazán tetszett, utána viszont összeszedtük a játékunkat és jól küzdöttünk. A második játékrészre nagyon jól jöttünk ki, megint emberhátrányban kaptunk két gólt, de öt az ötben már alakul a játékunk. Még mindig nem tudjuk hatvan percig a legjobbunkat nyújtani, de alakulnak a dolgok. A speciális játékunk is fejlődött, bár mind az előnyön, mind a hátrányon dolgoznunk kell még azért.”

Virág Csaba: „Úgy gondolom, a harmadik harmadra azért kijött, hogy a kulcsembereink közül sokan még csak az első-második meccsüket tudták játszani a szezonban az ismert helyzet miatt. Már nem voltunk olyan élesek, nem úgy mentek a lábak, ahogy kellett volna. Hiába lőttük meg a negyedik gólunkat, amivel újra felzárkóztunk egy gólra, nem tudtuk olyan nyomás alá helyezni a Ferencvárost, ami kellett volna az egyenlítéshez. Még mindig szükségünk van egy kis időre, de voltak pozitív jelek, amikre bőven lehet építkezni.”