Többen nem utazhattak az első erdélyi túrára az Újpest csapatával: Just, Kiss Ph., Vorobjov, Aviani, no és Fliszár sem.

(2020.11.29) EL 74:
Gyergyói Hoki Klub - UTE 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 0 néző, vezette: Korbuly G., Soós D., Bencze M., Kövesi B.

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Kozma, Troncinsky, Koskiranta 1, Péter Zs. (1), Ouellette-St. Amant 1 - Podlipnik (1), Ferenc (1), Silló, Pance 1, Csergő - Rasulov, Nagy Cs., Szigeti, Benedek, Bíró G. - Lázár, Barabás, Sára, Elekes. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

UTE: Duschek - Stadel, Horváth A., Szabad, Lamoureux 1(1), Bodó (2) - Varga A., Selan, Benk 1(1), Sikorcin, Vincze P. - Kovács A., Szécsi P., Nemes B., Godó, Rafaj - Kovács S., Horváth Á. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

17:36 - 1:0 Koskiranta (Péter Zs.)
22:09 - 2:0 Pance (Podlipnik) - ee
41:52 - 2:1 Benk (Bodó, Lamoureux) - ee
47:34 - 2:2 Lamoureux (Bodó, Benk)
59:24 - 3:2 Ouellette-St. Amant (Ferenc)

Kiállítás: 4 perc ill. 8 perc
Lövések: 42:39 (13:11, 12:13, 17:15)

Kiegyenlített játék után az első harmad vége felé emberelőnyből szerzett vezetést a Gyergyó Koskiranta révén – lövése éppen becsusszant. A második játékrészben korábban nagyon örülhettünk volna a gólnak, hisz Eric Pance talált be – kár, hogy ebben az idényben már a Gyergyó játékosa. Mindenesetre Szilassy edzővel most is együtt dolgozhat.
A harmadik harmadban Benk emberelőnyből elég hamar betalált, majd Lamoureux egyenlített a 2:2-re a 48. percben. Tehát egy gól a világ – de az sajnos a hazaiaknak jött össze: Ouellette-St. Amant az utolsó percben szóló gólt lőtt, otthon tartva a három pontot, 3:2Nagy kár, mert az Újpest 36 másodpercre volt a pontszerzéstől, végül maradtunk nullán.
A kapura lövések számát tekintve kiegyenlített mérkőzésen az UTE kétgólos hátrányból felállt, de végül hazaiak orrhosszal nyertek, ezzel minden pontot vittek.