2020. november 30., hétfő

EL64: Brassó-UTE 2:3 hu.

Nem az Újpest a meccs esélyese. Ha bajnokságban a százalékos teljesítményt vesszük alapul, messze a Brassó vezeti a tabellát, 85%-kal. Az UTE hetedik 41%-kal. A Brassó veretlen, azaz van egy egypontos veresége. Ők pillanatnyilag a topcsapat, míg a lilák mögött csak a DAB, a Vasas és a Titánok szerénykednek. (A DAB-tól van két vereségünk…) Ami még inkább a hazaiak mellett szól: az UTE idegenbeli mérlege eddig 5 mérkőzésből 1 pont.
Akkor lássuk! Illetve kövessük a mérkőzést.

(2020.11.30) EL 64:
Corona Brasov Wolves - UTE 2:3 hu. (1:1, 0:1, 1:0, 0:0)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 0 néző, vezette: Korbuly G., Soós D., Bencze M., Kövesi B.

Corona Brasov Wolves: Tőke - McFadden, Carlson, Klempa, Valchar, Gliga - Wilson, Dame-Malka, Molnár Zs., Tranca 1(1), Finucci 1(1) - Bors, Borisenko, Mihály E., Péter B., Molnár Z. - Haraga, Gajdó, Vasile N., Vasile A., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Zsók Levente

UTE: Márkus - Stadel, Horváth A., Benk 1, Lamoureux, Bodó 1 - Varga A., Selan, Sikorcin 1(1), Vincze P. (1), Rafaj (1) - Kovács A., Szécsi P. (1), Nemes B., Szabad, Kovács S. - Horváth Á., Godó. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 42:33 (15:11, 9:9, 15:7, 3:6)

Hamar vezetett a Brassó, Tranca talált be (videó), de a 9. percben Sikorcin egyszerre két gólt lőtt! A jegyzőkönyvi hibát szünetben javították, tehát egy harmad után 1:1 (videó).
A 33. percben már igazából vezet az UTE! Bodó lőtt gólt Sikorcin és Szécsi átadásából, 1:2 (videó)! Na! Érik valami? Ne kiabáljuk el, örülünk az előnynek! Benk kiállítását megúsztuk, két harmad után vezet az Újpest!
A 44. percben Tranca kiállt két percre – ez kétperc nyugalom nekünk. Négy perc múlva Szabad egyenlített – a büntetésben. Varga is kiment – öt a háromban jöhetett a Brassó. Meg lehet úszni? Meg! 10 perccel a vége előtt még mindig 2:1 ide! A jegyzőkönyvet bámulni is izgalmas volt, hát még a meccs milyen lehetett! A végén Brassó lehozta Tőke kapust, és ez bejött, 2:2, Finucci (videó). Egy pontunk van, még egy gól lesz.
A hosszabbításban nem lett, büntetők döntenek.
Benk döntött, 2:3 (videó)! Kétpontos győzelem idegenben! Szép volt fiúk!

Dave MacQueen:"El kell ismernünk, az Újpest nagyon jól korcsolyázott, és bár mi keményen hokiztunk, nem jól. Jó meccs volt, mindkét csapat gyorsan és ügyesen játszott, de az ellenfél volt a jobb."
Virág Csaba: "Két nap, két mérkőzés, ráadásul szinte három sorral: tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, főleg, mert a Brassó jó csapat. Az elejétől a végéig erősnek és gyorsnak kellett lennünk. Sok helyzetet alakítottunk ki és már a rendes játékidőben megnyerhettük volna a meccset, ugyanakkor a hosszabbításban is jól hokiztunk, úgyhogy megérdemeltük a két pontot."