2021. december 2., csütörtök

EL109: UTE-Csíkszereda 3:2

Sajnos, nem láttam a mai meccset. Kár, nagyon sajnálom, - így utólag különösen. Nagyon fontos dolgunk akadt: ma unokázós nap volt, a program a fényvillamos és a fényhév utazás volt.

A Megyeri úton viszont a liga csúcsrangadója zajlott, az ligamásodik fogadta a ligaelsőt.

(2021.12.02) EL109:
UTE - Sport Club Csíkszereda 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 375 néző, vezette: Babic V., Pálkövi Zs., Muzsik F., IIHF L.

UTE: Rajna - Stadel 1(1), Balázsi, Németh A., Suter 1, Kiss P. - Horváth T., Jago (1), Kovács A., Coatta 1(1), Just (2) - Varga A., Kiss Ph., Simon, Robichaud, Csergő - Nemes B., Zsigmond, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Kulyash (1), Papp Sz., Fodor Cs., Stach, Skachkov 1 - Kubat (1), Salló, Sofron I., Becze T. (1), Péter B. - Láday T., Gecse, Rokaly Sz., Casaneanu 1, Rokaly N. - Reisz, Farkas T. Edző: Rossi Enrico, Hozó Levente

Lövések: 21:40 (7:10, 5:16, 9:14)

3:1-nál kerültem számítógép elé, ezután kaptuk az emberhátrány (Kiss Ph.) gólt hozott, Caseneanu találatával már 3:2, szoros lett a meccs.
A III. harmad jól telt, a jegyzőkönyv nem hozott semmit, egészen az 56. percig amikor újabb hazai kiállítást írt az eseménynapló - Kiss Ph. De most: az akaraterő, és gondolom, csodakapusunk megóvta a hazai hálót a góltól. Aztán vendég kapuski, de hiába: HARMADSZOR IS LEGYŐZTE AZ ÚJPEST A CSÍKSZEREDÁT! A két csapat egyenlő ponttal áll! El sem hisszük! Nem vagyunk hozzászokva ehhez! Az NSO szerint utóbbi 12 meccsüket nyerték a csíkszeredaiak!

Amit olvasok a jegyzőkönyvből: három légiós góllal nyertünk! Remek képességű és nagyszerű hozzáállású, lila szívű légiósaink vannak! (Futballcsapat: láttátok? Így is lehet!)
A lövésarány azt mutatja, hogy eléggé egyoldalú volt a játék, a vendégek nagyon nyomtak, különösen a középső harmadban. (7:10, 5:16, 9:14) 21:40, de kibírtuk. Az első két harmadban 12 kapura lövésből három gólt értünk el!
Hét hazai és négy emberelőnyt mutat a jegyzőkönyv, ebben 2:1-re a vendégek jöttek ki jobban.
Boldog lehet, aki látta a meccset, kiváltképp a helyszínen. Nekünk jut majd az összefoglaló, mert amióta a Szövetség, avagy az Ersteliga tévé pénzért adja a mérkőzést, ami korábban ingyenes volt, a teljes meccsek nem kerülnek közönség elé. (A biztonság kedvéért nem is lehet letölteni megvett az élő adást sem...)
De most inkább örüljünk, már megint elkaptuk a csíkiakat, a Liga elején állunk! És ezt vasárnap szombaton, a derbivel megerősíthetjük!

Virág Csaba: "Szerettünk volna jól kezdeni, de több hátrányt is kaptunk az első harmadban. Ezután megdolgoztunk a kétgólos előnyért, igazi ki-ki meccs volt. Néhol az előnyök és hátrányok miatt tördelt volt a játék, sokszor úgy tűnt, mintha beszorultunk volna, de nagyon jól védtük a harmadunk közepét. A harmadik felvonásban kimondottan okosan játszottunk, pörgettük az időt, de megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy hamarabb eldöntsük a meccset. Nagyon örülünk a három pontnak, szombaton is nyerni szeretnénk."

Enrico Rossi: "Először is gratulálni szeretnék az Újpestnek, megérdemelten szerezték meg a három pontot. Az első harmadban nem tartottuk magunkat a megbeszéltekhez, ez két kapott gólba került. Elég nehéz felzárkózni két gólról egy ilyen jól védekező csapat ellen, de azt gondolom, hogy a második, illetve záró játékrészben mindent megtettünk azért, hogy ledolgozzuk a hátrányt. Rossz érzés kikapni, nyerni jöttünk Újpestre, de nem vagyok csalódott, jól játszottunk."