2021. december 4., szombat

EL116: UTE-FTC 2:1 bü.

Bizony, jól látja a kedves Olvasó a jegyzőkönyv adatát, 1125-en látták-láttuk a meccset a helyszínen, bár máshol közel 1500 nézőről beszélnek! Hiába, a derbi az derbi! De itt nem csak erről van szó: az újpesti hokisták eddigi teljesítménye és helyezése megmozdította az embereket. És ami nagyon régen volt: a focisták szurkolótábora – legalább 300-an – eljöttek buzdítani a jégkorongozókat. Egyrészt az ellenfél volt csábítóerő, akik ellen mindig jó harcolni, másrészt a jégkorongcsapat eddigi eredményessége, és talán – sajnos – a focisták mondjuk mérsékelt teljesítménye. A lényeg az: ez a hangos és szervezett tábor eleve olyan hangulatot teremtett, amilyet a mostani újpesti hokicsapat még nem látott-hallott. És a szurkolásból eredő, a lelátóról a csapatra áramló energia a kezdő bedobástól meglátszott a lila-fehér együttes játékán.

(2021.12.04) EL116:
UTE - FTC-Telekom 2:1 bü. (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1125 néző, vezette: Rencz D., Soós D., Balla N., Mizsák P.

UTE: Rajna - Stadel, Balázsi, Németh A., Suter 1, Kiss P. - Horváth A., Jago, Kovács A. 1, Coatta, Just - Varga A., Kiss Ph., Zsigmond, Robichaud, Csergő - Nemes B., Lászlóffy, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Arany - Karmeniemi, Boros, Hajós (1), Nagy G. 1, Kóger (1) - Seregély, McFadden, Pavuk, Fowlie, Tóth A. - Hegyi Á., Bohunicky, Kulmala, Tamminen, Somogyi B. - Farkas L., Bán, Roczanov, Galántai, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

36:57 - 0:1 Nagy G. (Hajós, Kóger)
42:43 - 1:1 Kovács A. - ee
65:00 - 2:1 Suter - büntető

Kiállítás: 13 perc ill. 19 perc
Lövések: 36:45 (14:8, 12:14, 9:16, 0:7, 1:0)

Már az első pillanatban látszott: a nézőtéri hangulat micsoda hatással van a játékosokra: az Újpest úgy beleállt a meccsbe, amilyet idén még nem láthattunk. Ha valaki visszaolvas, hányszor fordult elő, hogy „az első harmadban bealudtunk", aztán onnan kellett visszajönni. De most nem, a száguldás, az ütközés az első pillanattól jellemezte a lilák játékát. 36 másodperc után már vezethettünk volna, aztán még három lehetőségből nem lett gól. A vendégcsapat először a 3. percben került Rajna kapujához. Kialakult egy hatalmas iramú ide-oda játék, mindkét fél 110%-on teljesített. Olyan gyors volt a játék, hogy nagyjából abbahagytam a jegyzetelést, mert amíg leírtam, mi is történt, a következő két akciót nem láttam. Sorra kaptuk az emberelőnyöket, fél percre öt a háromban is játszottunk, de a zöldek védekezése nagyszerű volt, nem használtuk ki az előnyöket. A közönség olyan hangulatot teremtett, ami szinte egyedülálló, az utóbbi években egészen biztosan nem volt ilyen a Jégcsarnokban. A játék meg továbbra is nagyiramú, változatos volt. Aki nem az egyik csapatot szerette, hanem magát a hokit, az is elégedett lehetett a látottakkal.
Hatalmas iram, nagy hangulat, száguldó mérkőzés. Csak az újpesti gól hiányzik. A kapura lövési arány 14:8, ami meglepő, hisz ellenfeleink általában lövésszámban jobbak. A szünetben csupa mosolygós és bizakodó újpesti szurkolót lehetett látni.

Kiss Patrik kimaradt helyzetével indult a harmad. A játék mit sem változott, támadás itt, támadás ott, A vendégelőnyt sikerült kivédekezni, de azért kicsit többet támadtak a zöldek. A 32. percben a lila emberelőny 6 másodpercig tartott, de a hajtás, lelkesedés mit sem változott. Érdekes, hogy az eddig látott meccseken az FTC lendületes erőhokival kerekedett a lilák fölé. De most ez nem történhetett, mert az Újpest is ugyanezt játszotta: gyorsak, erőszakosak voltak, sokat ütköztek, jól védekeztek. Aztán a 37. percben mégis megtörtént a baj: Nagy G. lövése kijött Rajnáról, a korong újpesti korcsolyákon pattogott, s a közben kapu elé érkező Nagy G. ismételhetett, 0:1. Az egyenlítés szóba sem jöhetett, egy emberhátrány miatt a védekezés volt a fontos.
Nagyszerű mérkőzés, egy hiba van, az ellenfél vezet. Lesz erő két ilyen hajtós harmad után egyenlíteni, meccset nyerni? Bízunk a csapatban!

Akkor most, vagy – most! A harmad elején Somogyi szabálytalansága után (2 perc) össze is akaszkodott Horváth Andrással, a verekedés 5-5 percet ért a bíróknál. De ez az emberelöny csak 36 másodpercig tartott: Egy szerelt támadás után Kovács Alex visszavette a korongot, a jobboldalon kapura húzott és lőtt. Arany védett, de a korong egy védőtől visszafelé pattant, Kovács Alex addigra odaért, és be is tette a hálóba 1:1. Érdekes, szinte ugyanaz a szituáció volt, mint ahogy Nagy G. lőtte a vendégek gólját. A maradék 17 percben változatlan elszántsággal mentek a csapatok. ”Kell egy Újpest gól” énekelte a tábor végtelenszer. De a megrendelés egyelőre nem teljesült. A csapatok mentek előre, ahogy eddig, de ebben az időszakban akciók sorát állították meg leshelyzetek. De a lelkesedésben, akaratban nem volt hiba. A kapuk előtt nagy kavarodások alakultak ki, volt olyan szituáció, hogy a kapussal együtt hatan feküdtek jégen, de nem és, nem, nem lett gól.
1:1 és vége a hatvan percnek, folyt. köv. Igazságos eredmény született, mindkét csapat úgy játszott, hogy megérdemelte az egy pontot.

De a másikról is dönteni kell. A hosszabbítás nem hozott gólt, bár a jegyzőkönyv 0:7-es lőaránya túlzásnak tűnik.

Suter     1 3:2

Tehát Suter második találatával a hatodik párban meglett a győzelem, a második pont. És mi más következhetett volna, mint a véget nem érő ünneplés!
SZÉP VOLT FIÚK! KÖSZÖNJÜK!

Az év mérkőzését láttuk! Amit ez a két csapat ma nyújtott, az a jégkorong magyarországi maximuma. Az UTE és az FTC a két legjobb magyar csapat, a bajnoki döntőbe várom a lilákat és a zöldeket. És ott majd az utolsó meccset meg kell nyerni…
Az álmodozásnak most vége, addig sok mérkőzés van hátra, amelyeket meg kell nyerni.
A fociszurkolóknak köszönjük, hogy itt voltak, sokat segítettek, és remélem, ideragadnak. Mert jó ez a hokicsapat, megérdemlik!
Még valami: aki nem látta a helyszínen, vagy nem követte élőben a közvetítést, nagyon sokat veszített. Ez egy olyan derbi volt, amit érdemes lenne utólag végignézi, vagy újra megnézni – ha lehetne. Lehetne?

Virág Csaba: "Ki-ki mérkőzés volt, volt olyan periódus, amikor mi nyomtunk, volt amikor az FTC, úgyhogy az, hogy büntetőpárbajig ment, az abszolút korrekt lefolyása volt a mai napnak. Ez a magyar hoki ünnepe volt, fantasztikus hangulattal mindkét részről. Mi nagyon köszönjük a szurkolóknak, hogy kijöttek, sokat hozzátettek ahhoz, hogy a mai mérkőzésen nyerjünk. Óriási öröm, hogy sikerült, de dolgozunk tovább, készülünk a hétfői mérkőzésre."

Fodor Szabolcs: "Mindkét csapat mindent kitett a jégre, ez egy igazi derbi volt. Ki-ki meccs volt, csak egy-egy apró dolog döntött. Az Újpest csinált a védekező harmadban egy hibát, amit mi kihasználtunk, utána mi is csináltunk emberhátrányban egy hibát, amit kihasznált az UTE. Ennyire szoros volt a meccs, utána csak gyűrtük egymást, senki sem tudott gólt lőni, és ugyanez volt három a háromban. A büntetőlövéseknél pedig az Újpest jött ki ebből jobban, így látszott, hogy milyen apró dolgokon múlik egy derbi. Nem szeretünk kikapni, pláne az Újpesttől, de mérgelődünk ma, holnaptól pedig a hétfői meccsre koncentrálunk, ahol nagyon fontos dolgunk lesz."