2021. december 28., kedd

EL142: Uni Győr ETO-UTE 1:3

Videós tudósítás. Győrbe nem mentünk el, pedig meg kéne nézni az új csarnokot. Utoljára sátorban láttam a győrieket, de az igen régen volt. Az idei bajnokságban egyszer játszottunk az ex-Vasas ellen, otthon kínlódós meccsen győzött az UTE 2:1-re.
A szövetségi honlap nem éledt fel, ma sem lesz elérhető jegyzőkönyv illetve részletes adatok. (Azóta meglett...)

(2021.12.12) EL142:
ETO - UTE 1:3 (0:0 ,1:0 , 0:3)   -  eseménynapló

Győr, x néző, vezette: Gangel L., Kincses G., Balla N., Szabó D.

UNI Győr ETO HC: Sági Máté - Vas M., Lendak 1, Léránt, Nagy M., Dézsi - Bukor, Kováts M., Sipák M., Czakó, Turbucz - Tornyai, Bugár, Szalma (1), Páterka (1), Madácsi - Szlama, Mesterházy, Majoross B. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

UTE: Rajna – Pokorny, Stadel, Németh A., Suter, Kiss P. – Kiss D. 1(1), Jago, Coatta, Just, Benk 1(1) - Varga A., Kiss Ph.,  Csergő 1, Robichaud (1), Zsigmond - Nemes, Kovács S, Balogh  Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Kiállítások: 6 perc illetve 4 perc
Lövések: 29:44

31:00 - 1:0 Lendak (Szalma, Páterka) - 2ee
45:01 - 1:1 Csergő (Robichaud, Kiss D.)
53:29 - 1:2 Kiss D. (Benk)
59:00 - 1:3 Benk - üres kapu

Változatos, de helyzettelen játékkal kezdődött a mérkőzés. Az Újpest volt a magabiztosabb, de ez a különbség a jegyzőkönyvbe nem került be. Olyan igazi helyzetek nem is voltak, bár már voltak lövéskék. Az Újpest két emberelőnyt is elpackázott. A 17. percben a legszebb lila akció során Benk jobbról meredek átadással hozta helyzetbe a baloldalt remekül érkező Justot, de a lövés nem hozott gólt. Visszafogott a játék, hiányzik a gól, a lila gól.

A második harmadban már több dolguk volt a kapusoknak. Az Újpest újabb emberelőny engedett el, aztán feljöttek a hazaiak, egyre többször lőttek, tornáztatták Rajnát. A harmad felénél másfél percre kettős hátrányba kényszerült az Újpest, Lendak gólra váltotta az előnyt, középről elég távolról engedte el a lövést, 1:0. A gól után is győri percek jöttek, elég nehezen tért magához a lila csapat. Az akarat látszott, de a pörgés nem. Gyors támadás nem is volt, inkább csak erőlködés.
Adrenalin hiánnyal küzdött az Újpest. A bekapott pofon (gól) után nehezen ment az ébredés.

Az utolsó játékrész Rajna két nagy védésével indult, majd a 43. percben Benk majdnem egyenlített. Élénkebb lett az Újpest játéka, de a másodpercek is élénken teltek. Aztán a 45. percben Rubichaud átadásából Csergő középről lőtt a hálóba, az addig hibátlan Sági tehetetlen volt, 1:1. A legjobbkor lőtte a csatár első újpesti gólját! Teljesen nyitott lett a mérkőzés, a következő gól eldönti a meccset! Az 54. percben így is lett, és az Újpest lőtte! Kiss Dániel jobbról, a palánk mellől, a kékvonalról lőtt, ezt védeni azért nem olyan nagy feladat a kapusoknak, de a korong a kapu előtt egy kicsit érintett egy védőt, így Sági nem tudta elkapni azt, 1:2. A végén üreskapus Benk gól döntött végleg, 1:3.

Nagyon szürke meccsen a későn ébredő UTE nagyon nehezen nyert. Az újpestiek nagyobb tudását a győriek remek, harcos hozzáállással egaliztálták. Nem kell (de nem is lehet) újranézni a meccset. A 3 pont fontos, a látványt felejtsük el.

Ladányi Balázs: "Nagyon sokat tettünk a győzelemért, sokáig nem kaptunk gólt top hármas ellenfelünktől. Valahogy nem tudjuk átlépni azt a küszöböt, ami ahhoz kell, hogy meccset nyerjünk, de jó úton járunk, még ha ez pontokban nem is látszik. Egy szavam se lehet arra, amit a fiúktól láttam."

Virág Csaba: "Végigszenvedtük a hatvan percet. A Győr nagyon jól játszott, kevés teret és időt hagyott nekünk arra, hogy megjátsszuk a korongot. Jól védték a kapu előterét, hiába voltunk ott és dolgoztunk ki sok helyzetet, a záró harmadig nem sikerült betalálni, már kezdtünk frusztráltak lenni. De végig pozitívak voltunk a padon és az öltözőben is, hittünk abban, hogy gólt tudunk szerezni." (nso.hu)