Brasov Wolves - UTE 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), x néző, vezette: Radu G., Csata A., Gherghies A., Bandi Cs.

Brasov Wolves: Tőke - Rasulov, Borisenko, Valchar, Huard, Machala - Bors, Williams 1(1), Zagidullin, Schaber 1, Gliga - Chernyuk, Gajdó, Molnár Zs., Molnár Z. 1, Kovács M. - Ráduly, Buda, Szőcs, Vasile A., Gajdó. Edző: MacQueen Dave, Strenk Hunor

UTE: Rajna - Stadel, Horváth T., Németh A., Suter 1, Kiss P. (1) - Kiss D., Jago (1), Kovács A., Coatta, Just - Horváth A., Varga A., Zsigmond, Robichaud, Csergő - Lászlóffy, Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

36:28 - 2:1 Suter (Jago, Kiss P.)
58:58 - 3:1 Molnár Z. - üres kapu

Kiállítás: 2 perc ill. 4 perc
Lövések: 36:33 (12:5, 15:16, 9:12)

Legutóbb Újpesten a brassóiak elrontották az UTE hazai veretlenségét. A lilák most szeretnék pótolni a hétfőn elvesztett pontokat. A pontszerzés reményét már a 4. percben lőtt góllal rontotta le a védő Williams 1:0. Virág Csaba 8 perc után időt kért, hogy valahogy felrázza a szétesően játszó újpestieket. Ez némileg sikerült is de az első harmad lőaránya 12:5, ami határozott hazai fölényt mutat, de sok meccsen lőtt többet az ellenfél az újpesti kapura. Szünet után egy perc alatt megduplázta előnyét a Brassó, Schaber gólját Williams segítette, 2:0. A 37. percben remek összjáték után Suter betalált a jól védő Tőke kapujába, 2:1. Ezzel visszajött a remény, hogy szerezhetnek pontot a lilák. A második harmad statisztikája jelzi az UTE feljavulását, 16 vendéglövés 15 hazai ellenében. A következő gól mindent eldönthet: ha az Újpest lövi, ponttal utazhatnak haza a lilák, hazai találat esetén veszítettünk. A harmadik harmadban nagyon hajtott az Újpest az egyenlítésért, a végén Rajna kapus is lejött, de ezt kihasználva a Molnár Z. révén üreskapus góllal otthon tartotta a három pontot a Brassó 3:1.

Dave MacQueen: "A szerencse a mi pártunkon volt, sok lehetőséget dolgoztunk ki, és Tőke Zoltán remekül őrizte az előnyünket. Minden úgy alakult a pályán, ahogy azt elterveztük, elégedettek lehetünk."

Virág Csaba: "Nem találtuk a ritmust, és a Brassó nyomás alatt tartott minket. Sikerült egygólosra csökkenteni a hátrányunkat, de az ellenfél lehúzta a rolót a harmadik játékrészben, így nem marad esélyünk. Ha ilyen pocsékul kezdünk egy meccset, nem nyerhetünk." (nso.hu