2021. december 26., vasárnap

EL129: DEAC-UTE 5:6 hu.

Végre meccs! Múlik a karácsony, csapatunk két hete játszott utoljára, pont jókor jön a mai tévés meccs - M4Sport.  Hogyan hatott a hosszú szünet a fiúkra? Kipihenték magukat? Vagy lazítottak? Hamarosan kiderül. Most sűrű időszak következik a lilák programjában, kedden idegenben a Győr, aztán 30-án otthon a MAC lesz az ellenfél, január 2-án derbi a Tüskében, újabb két nap múlva Újvárosba megyünk.

Ha igaz. Mert a Jégkorongszövetség honlapja elhalt már vagy két hete. „Az oldal átmenetileg nem elérhető” felirat a szinte állandósult. Adatok nélkül, jegyzőkönyvek nélkül elég nehéz követni a hokibajnokságot. Ilyen eset korábban soha sem fordult elő. Hiába, változnak az idők, változnak a honlapok…
Az Újpestbe visszatérhetett Benk András, arcsérülése után rácsos fejvédővel indult játékba, akárcsak Kiss Dániel.
Virág Csaba szerint a hosszú szünet megzavarhatta a szokásos ritmust, újra meg kell találni a tempót a heti 2-3 mérkőzéshez.

(2021.11.26) EL129:
DEAC - UTE 5:6 hu. (2:3, 2:2, 1:0, 0:1)   -  eseménynapló  - nem elérhető

Debrecen, x néző, vezette: Németh M., Nagy A.,

DEAC: Hetényi Z. - Gőz, Klimek, Dalecky, Kuleshov, Spirko - Kloz, Vokla, Turcotte, Novotny, Sági M. - Sándor, Bogesic, Mazzag, Hári, Kozma - Jakabfy, Molnár D., Berta, Almási. Edző: György József, Kecskeméti Áron

UTE: Rajna – Pokorny, Stadel, Németh A., Suter, Kiss P. – Kiss D., Jago, Coatta, Kovács A., Coatta, Just - Varga A., Kiss Ph., Benk, Csergő, Robichaud, - Nemes, Kovács S., Balogh. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Pontosabb adatok most nem elérhetők.

Jól kezdett az UTE, Kiss Patrik lövését lepkézte ki Hetényi, majd Csergő próbálkozott. Aztán kijöttek a hazaiak, többször tesztelték Rajna kapusunk formáját. De már az 5. perc meghozta a gólt: egy jó passzal ment be Suter a támadóharmadba a jobboldalon, lövésének nem volt ellenszere, 0:1. De az öröm alig egy percig tartott, Berta emelt gólt a mamut főlőtt, a többször kipattanó korongot nem tudtuk eltakarítani a kapu elől. 1:1. A DEAC támadásban maradt, de Just elrontotta a kedvüket: Kovács Alex lövése kijött, Just ismétlése a hálóba került, 8. perc, 1:2. A mérkőzés nagyiramú. gyors játékot mutatott, jó volt nézni. Különösen egygólos előnyben. Az első emberhátrányt kivédekeztük, majd a 16. percben Turcotte lépett ki, de egy kicsit kaput tévesztett. Az utolsó percben jött a jó pillanat, Just kapott baloldalon átadást, a kapu elé tudott kanyarodni, a korongot áthúzta a kapus előtt, és a másik oldalon betette, 1:3. Nagyon szép megmozdulás volt! De a kedvünk mégsem volt felhőtlen, mert 33 másodperccel később (19:35) Spirko a több próbálkozás után kipattanó korongot Rajna fejvédőjére lőtte, ahonnan az gólba pattant, 2:3
Nagy az iram jó a meccs. Hamar jöttek a debreceni válaszok az első és a harmadik lila gól után. Nem nyugodhatunk le.

A játék nem változott, támadás itt, kavarás ott, izgalom mindkét kapu előtt. A 23. percben Robichaud válla megsérül – de később vissza tudott jönni. A DEAC feljött, be tudta szorítani a gólelőnyben játszó újpestieket. De a 28. percben egy remek újpesti támadás során Coatta balra passzolt, a visszakapott korongot a kapu bal alsó sarkába helyezte - a mamut és a kapuvas is segített, 2:4. Aztán az Újpest került emberelőnybe, amit elég hamar góllá is váltottak a lilák: a felállt játékból Just balról bombázott a kapuba 2:5. A háromgólos előny megnyugtató, ráadásul az UTE továbbra is sokat támadott, engem meggyőztek, hogy jobbak, mint a hazaiak. Aztán a 32. percben jöttek a hazaiak, lőttek, a korong ki-ki pattant, végül Berta betalált. Rajna szerint elütötték a korongot, miután rátenyerelt. A bírók videózás után nem így látták, 3:5. A gól után a lila próbálkozások kimaradtak, de a 33. percben Kuleshov balról a rövid felsőbe lőtt, 4:5. Elmegy a megnyert meccs? A felzárkózás nagyon beindította a hazaiakat, a 39. percben a kapuvas mentette az Újpestet az egyenlítéstől.
A megnyert meccs nyitott meccsé változott. Egy ilyen szituáció a feljövő csapatnak ad plusz lelki erőt. Tehát némi elégedettség után megint izgulhatunk.

Az iram továbbra is hatalmas, egyik csapat sem fáradt el. Előbb az Újpest szorítja be a hazaiakat, majd pár perccel később fordul a játék: a vendégcsapat szorul be. A helyzetek rendre kimaradnak – nekünk jó, ha nem lesz több gól. az 53. percben Kiss Patrik szép cselek után lőtt – nem gól. Mindkét fél hajt a gólért, de a két válogatott kapus nagyon ott van. 2:23-mal a vége előtt hazai kiállítás – de mi van? Suter színészkedés miatt megy ki merénylőjével együtt! Azért esett el, mert a lába közé akasztott a védő… Aztán még egy újpesti ki – ez jogos kiállítás volt. Hetényi lejött, és 16 másodperccel a lefújás előtt Kuleshov pontot mentett a hazaiaknak, 5:5
Ez az egyenlítés a nagyon rosszul esett. De ha a dolog másik oldalát nézzük: mindkét csapat nagyot harcolt, egyik sem volt sokkal jobb ellenfelénél. Háromgólos előnyt elveszíteni gáz. Háromgólos hátrányból felállni nagyszerű teljesítmény.

Hosszabbítás
Emberelőnybe került az Újpest, és Benk góllal tért vissza, 5:6

Nagyszerű játékot, jó mérkőzést láthattak a nézők. Nagy volt az iram, volt drámája a meccsnek. De a vége jó lett: a győzelem megvan, de a DEAC játéka is megérdemelt egy pontot.

Virág Csaba: "Először is a nézők bizotsan jól szórakoztak, mi edzők annyira nem. Az biztos, hogy olyan mérkőzés volt, amilyenre számítottunk: a végletekig kiélezett. Ha összehasonlítjuk, hogy mi milyen, megdolgozott, szép gólokat lőttünk, kidolgozott figurákból, míg a Debrecen ajándékba kapta a gólokat, mert nem voltunk elég határozottak, akkor hamarabb is eldőlhetett volna a mi javunkra. Ehhez tökösebben kellett volna játszanunk. Ez jégkorong, vissza lehet jönni mínusz kettőről, mínusz háromról is bármikor. Nem láttam úgy, hogy kikapcsoltunk volna, ez egy ilyen, karácsonyi mérkőzés volt."

György József: "Örvendek, meg vagyok győzödve, hogy nagyon jó mérkőzés volt és a közönséget kiszolgáltuk. Nem tudom azt mondani, hogy csoda, de nagy meló volt, hogy az 5:5 meglegyen. Több fordulópont volt a mérkőzés alatt, amikor mi uraltuk a játékot, de akkor kaptunk gólokat, amikor mi voltunk fölényben, ezért is nem kértünk időt 5:2-nél. Feljöttünk 5:4-re, majd az Újpest ránkjött, de túléltük. Kiegyenlítettünk, de a hosszabbításban a kiállítás megpecsételte a sorsunkat. A játékosok beleálltak a melóba, jó a hangulat, ez a mérkőzéseken is kijön. Van még mit csiszolni, de minden mérkőzés után levonjuk a következtetéseket és folytatjuk tovább."