2021. december 30., csütörtök

EL148: UTE-MAC 3:0

Nagyon sokan összejöttünk az idei utolsó ERSTE LIGA mérkőzésre. Mert jól játszik és jól küzd a csapatunk, jó helyen áll a Ligában, és a hozzáállásban szinte soha sincs hiba. Úgy tűnt, hogy az FTC elleni győzelem után ma is sokan eljöttek a Táborból.
Kovács Alex ma nem játszhatott a csapatban.

(2021.12.30) EL148:
UTE - MAC 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 968 néző, vezette: Mach M., Korbuly G., Kövesi B., Pálkövi Bo.

UTE: Rajna – Pokorny, Stadel (1), Németh A., Suter, Kiss P. 1 – Kiss D., Jago, Coatta 1, Just, Benk (1) - Varga A., Kiss Ph., Csergő, Robichaud, Zsigmond - Nemes, Kovács S., Balogh B. (1) Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

MAC HKB Újbuda: Bálizs - Pozsgai T., Csollák, Izacky, Dansereau, Schlekmann - Dóczi, Garát, Stevens, Kreisz, Tóth R. - Macaulay, Tóth G., Strenk, Ritter, Ádám - Djumic, Pápa M., Molnár B. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

07:29 - 1:0 Kovács S. (Stadel, Balogh B.)
48:39 - 2:0 Kiss Patrik (Jago)
55:48 - 3:0 Coatta (Benk)

Kiállítás: 8 perc ill. 5 perc
Lövések: 48:39 (16:13, 23:20, 9:6)

Unalmas, csapkodó játékkal indult a mérkőzés, az első négy percben egy sor tilos felszabadítás után hordták vissza a korongot a vonalbírók mindkét oldalra. Stevens lövése volt a jel, és az 5. perc után megkezdődött a mérkőzés. A beindult csapatok dolgoztatták a kapusokat. A 7. percben Csollák lövése dolgoztatta Rajnát, majd a 8. percben vezetést szerzett az Újpest: Stadel kékvonalas lövésébe a kapu előtt belenyúlt Kovács Sebestyén, így gól lett a lövésből, 1:0. Az iram és a MAC elszántsága fokozódott, és bizony szükség volt Rajna szokásos formájára. Egy-egy kiállítás befolyásolta a játék képét. A harmad végén hatalmas kavarodás volt a MAC kapunál, kupacba estek a játékosok, végül Bálizs kelt fel a legnehezebben, szerencsére tovább tudott játszani.
Jó kis összecsapást látunk egygólos hazai előnnyel, de egyáltalán nem lefutott a meccs. Negyven perc további izgalom vár ránk.

Nagyon nagy iramban folytatódott a mérkőzés, mindkét fél ment, támadott. Az Újpest egyre inkább szorított, a MAC villám ellenakciókkal jött fel, mondanom se kell, igen veszélyesen. A harmad felénél 5 az 5 ellen rendszeresen felállt az Újpest, ez a hozzáállás és hajtás a szurkolást is beindította. A 33. percben Rajna egy akcióból két gólt is hárított, majd előnybe, 21 másodpercig kettős emberelőnybe játszottak a lilák, de a MAC lelkesedésével, védekezésével, kapusával sem volt hiba. A harmad végén a vendégek kaptak duplafórt, ők sem értek gólig.
Nagyszerű mérkőzést látunk, két nagyon lelkes, jól játszó csapat harcol egymással. Pontozással nálam 3:0 az eredmény, de az nem számít. A két nagyszerű kapus tevékenysége gólmentessé tette a harmadot. Pedig lehetőségek, lövések voltak, összesen 43-szor védett a két hálóőr. És ebből a többet védekező vendégcsapat lőtt 20-at!

A következő gól dönt, ezt mindkét csapat tudja, és döntésre akarja vinni mérkőzést. Hajtós, ide-oda meccset látunk, de helyzet alig-alig alakul ki. A 49. perc változást hoz: egy korong a kapu mögött átkerül a palánk tövében csúszva balra, ott Jago átveszi középre adja és az üresen felejtett Kiss Patrik a beadást belövi, 2:0! Végre, megvan a meccs! A ráadás az 56. percben jön el, amikor egy buli után Benk passzolt a kapu elé, és Coatta kapuba vágta a korongot, 3:0.

Jó mérkőzésen egy lelkesen, jól játszó MAC ellen értékes győzelmet aratott az Újpest. Minden összevetve az UTE kicsit erősebb csapat, de csak 100%-os teljesítménnyel győzhetett. A két válogatott kapus elképesztő teljesítményt nyújtott. Ez volt Rajna Miklós harmadik shutoutja a Ligában, és volt egy góltalan kupameccse is. Páratlan teljesítmény!
Vasárnap - már jövőre - a Tüskében az FTC következik. Legyen szép a következő évünk!
LS.

Virág Csaba: "Sokkal jobban játszottunk, mint az előző két mérkőzésen, nyilván a hazai pálya impulzusa is kellett ehhez. Nyomás alá tudtuk helyezni a MAC-ot, sokat támadtunk, kimondottan tetszett, ahogy támadásból védekezésbe váltottunk. Mindkét kapus pazar formában védett, emelte a mérkőzés színvonalát."

Kangyal Balázs: "Az utóbbi két egymás elleni mérkőzésen mi lőttünk többször kapura, ezúttal nem így volt. Adódtak nagy helyzeteink, de mindkét kapus válogatott formában védett, ők voltak a mezőny legjobbjai. Leginkább az emberelőnyök kihasználása nem megy mostanában, hokink hatékonysága hagy kívánnivalót maga után, ez egyértelmű volt ezen a mérkőzésen is." nso.hu