2022. október 7., péntek

EL28: UTE-BJAHC 1:5

Nehéz ellenfélnek igérkezett a mai vendégcsapat, a BJHAC, előző nevén a MAC. Az érthetőség kedvéért a mai beszámolóban MAC-nak fogom nevezni őket, amíg meg nem szokjuk új nevüket.
Az előző fodulóban a fehérvári vereség nagyon rosszul esett, nagyon kéne javítani. A liláktól ma hiányzott Peresunko és Kiss Dániel, a kapuba visszatérhetett Rajna.
A nézőtéren szép számú közönség jött össze, sok szurkoló tervezte, hogy
a hokimeccs után átmegy a focistadionba, az Újpest - Kecskemét mérkőzésre.

(2022.10.07) EL 28:
UTE - Budapest Jégkorong Akadémia HC 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 505 néző, vezette: Varjú Á., Tóth R., Árkovics G., Muzsik F.

UTE: Rajna - Jarvinen, Balázsi, Benk (1), Henttonen 1, Just - Tornyai, Kmec, Kovács A., Shirley, Kiss P. - Kiss Ph., Pokornyi, Nemes B., Németh A., Madácsi - Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Kornakker - Szabó B. 1, Uimonen 1(2), Galoha (2), McCormick 1, Tsulyhin (1) - Pozsgai T., Garát, Elo 2(1), Viikila (1), Schlekmann (2) - Dóczi, Varga K., Tóth R., Molnár B., Djumic - Tóth P., Jécsai, Ravasz, Weidemann, Ádám. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

Lövések: 29:43 (4:11, 16:14, 9:18)

Két álmos csapat kezdte a mérkőzést. A vendégek indultak be előbb, az első lövésük a 4. percben ment Rajna kapujára, A 8. percben kezdődött az igazi játék, akkor lett meg a meccstempó. Az első hazai lövés a 9. percben ment a MAC kapujára. Még egy meglepő dolog: a 13. percben előnybe került az UTE, de ha jól láttam, kapura sem lőttünk. A harmad vége felé Viikila tette plánkra Justot. A bírók nem fújtak, így Just maga torolta meg a faultot. Emberelőny helyett 2-2 perc büntetés lett belőle.
Kései ébredés, rossz meccs, rossz játék, a lövésarány 4:11.

Jobb folytatást várunk! A játék lassan indult, úgy öt perc után lett meg a normális iram, a hazai játékosokon már látszott az igyekezet, az addig néma közönség elkezdte bíztatni csapatát. Egy-két veszélyes támadás is összejött, de Kornakker magabiztos volt. Ami feltűnt, az a MAC védekezése: nagyon aktívan támadtak le, mindig létszámfölényben voltak, sorra pontatlanságra kényszerítették a feketemezes lila támadókat. Aztán a 36. percben gyors ellenakciót vezettek a vendégek a jobboldalon, a beadást Szabó B. vágta a hálóba, 0:1. - sajnos, védője lemaradt… Szinte rögtön jött a második gól is, Uimonen távoli bombája a kapu baloldalában a hálóban állt meg. 0:2. Még gyorsabban következett a szépítés, szép és villámgyors összjáték és egy lövés után Henttonen a kapu mögül érkezett vissza, úgy talált be, 1:2. Visszahozta a reményt.
A mérkőzés irama begyorsult, de az Újpest támadójátéka nem volt hatékony. A MAC ellenakciók villámgyorsak és mindig veszélyesek voltak. Ha mi lőjük a következő gól, még minden lehetséges, ha mi kapjuk, elment a meccs…

Emberhátrányban kezdünk, a vendégek kapuvassal, majd a kapu előtt vagy hatan rámozdultak a korongra. Hogy aztán bekerült-e a kapuba, vagy nem, azt nem láttam, ahogy a bírók sem igazán. A videó szerencsére mutatta, nem volt érvényes találat. Igyekeztek a lilák, de hajtott a fehérmezes vendégcsapat is. A MAC védők aktivitásukkal, sok mozgásukkal rendszeresen tönkre tetté a hazai támadásokat, és indultak fel. Benk így is kapuvasig jutott. Akarattal, támadási szándékkal nem volt baj, a gól nagyon hiányzott. Viszont a vendégek többször kontrázhattak a támadó hazaiak ellen. Az 51. percben Tsulyhin lépett ki, Kiss Ph. akasztotta: jól tette, mert a büntetőt Rajna bravúrral hárította. Sajnos, két perccel később elmaradt az akasztás, a megugrott Elo gólt lőtt, 1:3. Tehát elment a meccs. Aztán még két gól: McCormick és Elo bebiztosította a MAC, azaz a BJAHC, győzelmét, 1:5.

Rossz esténk volt. Az ellenfél bebizonyította, hogy nem véletlen, hogy eddig csak egy pontot vesztettek, és hogy játékuk alapja a nagyon jó védekezés. Az Újpestnek mielőbb fel kell javulnia, gólokat kellene lőni, és pontokat szerezni. Kedden a fehérváriakat fogadjuk, van miért visszavágni.
Akik átmentek a stadionba, ott sem lettek boldogabbak: Újpest-Kecskemét 1:2.

Virág Csaba: "Nem volt ez annyira rossz mérkőzés, magas tempóban hokiztak a srácok. Kettő egynél több lehetőségünk is volt az egyenlítésre, de nem éltünk egyikkel sem. Sok a hiányzónk, de így is próbáltuk tartani a lépést, egy rossz szavam se lehet a csapatom hozzáállására. Azonban amíg olyan egyéni hibáink vannak, mint a BJA ellen, nem leszünk eredményesek."

Kangyal Balázs: "A meccs elején az Újpest többet korcsolyázott nálunk, gyorsak is voltak. Mindkét csapat nagyon felkészült az ellenfélből, és a kapukban is kiemelkedő teljesítményeket láttunk. Az összecsapás egészét tekintve jobban használtuk ki a helyzeteinket, és megérdemelten vittük el a három pontot." (nso.hu)