2022. október 16., vasárnap

EL41: UTE-BJAHC 1:3

Az eddig csak egy pontot vesztő BJA,  leánykori nevén a MAC csapata volt az ellenfél, immár az idényben másodszor hazai jégen. Az első meccs 1:5 lett.
A lilák esélyét tovább rontotta a ma esti hiányzók sora: Kiss Dániel (2+3), Pokornyi (1+1), Tornyai (0+1), Henttonen (3+2) és Peresunko (3+4), azaz 9 gólt lövő és 11 gólpasszt adó, tehát az eddig lőtt újpesti gólok harmadát adó ötös. Újoncot is avattunk, a 18 éves Ritecz Richárd védő 40-es számmal először került a csapatba.

(2022.10.16) EL 41:
UTE - Budapest Jégkorong Akadémia HC 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 711 néző, vezette: Babic V., Mach M., Gottlibet Z., Balla N.

UTE: Rajna - Jarvinen, Balázsi, Benk, Simon, Just - Nemes B., Kmec, Kovács A., Shirley, Kiss P. 1 - Kiss Ph., Ritecz, Németh A., Madácsi, Balogh B. - Szabó R. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Budapest Jégkorong Akadémia HC: Farkas R. - Szabó B., Varga K., Galoha, Mccormick, Tsulyhin - Tóth P., Garát, Elo 3, Viikila (2), Schlekmann (3) - Gőz, Dóczi, Tóth R., Molnár B., Djumic - Ravasz, Weidemann, Ádám. Edző: Kangyal Balázs, Marton Tibor

10:13 - 0:1 Elo (Schlekmann, Viikila)
20:38 - 0:2 Elo (Viikila, Schlekmann)
38:50 - 1:2 Kiss P.
58:40 - 1:3 Elo (Schlekmann) - üres kapu

Kiállítás: 4 perc ill. 2 perc + 10 perc fegyelmi (Schlekmann)
Lövések: 25:36 (8:11, 4:17, 13:8)

Lassan indultak be a csapatok. A 3. percben Madácsi lőtt egy szép akció végén, de aztán BJAHC, leánykori nevén a MAC indult be. Nyomtak, támadtak, és az újpesti támadásokat pillanatok alatt lekapcsolták. Rajnának sokat kellett dolgoznia. A 11. percben egy gyors vendégtámadás során Schlekmann lőtte be a korongot, a lendületből érkező Elo beverte a kapuba, 0:1. folytatásban az Újpest gyengén próbálkozott ugyan, de a MAC száguldozott. A nézőtérről olyan reménytelennek tűnt a mérkőzés. Egy sokat mozgó, aktív és sokat támadó MAC ellen alig volt ellentámadás, a fehérmezes védők az induló hazai akciók során is létszámfölényben voltak, gyorsan visszaszerezték a korongot.
A szünetben arról beszéltünk: reménytelen a meccs. Ezt ne is ragozzuk tovább…

Még vissza sem értünk a büféből, amikor egy kapu előtti kavarás utána kipattanó korongot Elo tette a hálóba, 0:2. És továbbra is a MAC maradt fölénybe, a lilák alig tudtak kijönni. 5 az 5 ellen is beszorultunk. Rossz jel… De kihúztuk! És a 30. perc után történt valami: feléledt az Újpest! A csapat kijött a hiányzók okozta letargiából, beindultak a támadások. Azért olyan kapuostromra nem kell gondolni, de többször is beszorítottuk a vendégek. Lassan a nézőtéren is elhittük: még sincs veszve minden! A 39. percben egy jobboldali támadás, majd egy kis kapu mögötti kavarás után a visszakerült korongot Kiss Patrik belőtte, 1:2!
A felpörgött csapat mégis tud gól lőni, ami a korábbiakban szinte fel sem merült. Hajrá lilák, csak így tovább! Még valami: a statisztika szerint a lövésarány 4:17 volt. Ez az érzésem szerint nem pontos kimutatás, de ha a továbbiakban minden negyedik lövésünk gól lesz…

Van iram, van harc, vannak kiállítások. Kiegyenlített a játék, bár úgy tűnik, két gólt lőni elég nehéz lesz. De talán az egy összejön. Hajtós, kiegyenlített meccset látunk, hatalmas küzdelem folyt a következő – vélhetően győztes – találatért. Többet lőttek az újpestiek, de a minden negyedik lövés gól statisztika nem folytatódott. Nem lett újabb találat, az idő fogyott. Rajna a 18. percben lejött – ilyenkor ez kötelező. De egyenlítés helyett a hazai kapuba került a korong, Schlekmann középső harmados lövése a kapuvasról kijött, Elo lett a győzelmet jelentő gól szerzője, 1:3. Elo: mesterhármas a gólszerzésben, Schlekmann: mesterhármas az előkészítésben.

Szomorú lett a meccs vége. Sajnos, a csapat a fele meccset a MAC-BJAHC-nek adta, a második félmeccs nem volt elég a pontszerzésre. Pedig a csapat a második harminc percben minden megtett, de ez ma (is) kevés volt. Sajnos, úgy tűnik, alsóházas a csapatunk, ami nem nagyon tetszik a szurkolóknak. De a csapatnak sem. Sok meló, nagy harc kell ahhoz, hogy előre tudjunk lépni!

Virág Csaba: "Úgy gondolom, hogy mindent megtettünk, amit meg lehetett tenni. Az biztos, hogy semmit nem hagyott senki magában. Nem könnyű ennyi hiányzóval játszani, és egy »null kilométeres« játékost bedobni a mélyvízbe. Gratulálok a fiataloknak, helyt álltak a mérkőzés egészében. A második harmadban Rajna Miklós tartott minket meccsben, a záró játékrészben pedig kitettünk mindent, de nem volt meg az átütő erő."

Kangyal Balázs: "Az egészet tekintve örültem annak, amit láttam, természetesen marad elemezni való, próbáljuk javítani a hibákat. A tapasztalat még hiányzik, kis csapat vagyunk, örülünk minden pontnak. A második harmadban nagy nyomást tudtunk tenni az Újpestre, ott élesebbnek kellett volna lennünk, és további gólokat is szerezhettünk volna, de összességében kontrolláltuk a meccset. Még nagyon sok munka van előttünk." (utehoki.hu)