2022. október 29., szombat

EL56: FTC-UTE 3:2

Tévén követtem a mérkőzést.
A mérkőzés előtt Fodor Szabolcs arról beszélt, hogy fegyelmezett játékot vár csapatától, mert a sok hátrányban kapott gólok hozták az utóbbi idők vereségeit. Virág Csaba szerint a liláknál hol a védelem jó, hol a támadók, de egyszerre eddig nem teljesítettek jól. A mai győztes lelkileg is nagyot nyer a következő fordulókra.
Az újpestbe visszatért Henttonen, Jarvinen még nem. A vendégszektor a képeken elég hiányosnak látszott. Hiába, az előzmények...

(2022.10.29) EL 56:
FTC-Telekom - UTE 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, 821 néző, vezette: Nagy A., Németh M., Muzsik F., Balla N.

FTC-Telekom: Arany - Karmeniemi, Sarcia, Nagy G. 2, Tóth A. (1), Kulmala - Sorokin (1), Kucsma, Kestila, Kaijser, Betteridge (1) - Nilsson (1), Boros, Farkas L., Kreisz 1, Tóth G. - Bán, Kozma, Galántai. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Rajna - Tornyai, Kiss D. (1), Henttonen 1(1), Just 1, Peresunko - Kmec, Pokornyi, Benk (1), Shirley, Kiss P. - Kiss Ph., Balázsi, Nemes B., Kovács A. (1), Madácsi - Szabó R., Németh A., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 29:35 (13:8, 8:13, 8:14)

A hazaiak támadtak többet, de úgy is mondhatjuk, hogy csak ők támadtak. A 6. perben már gólig jutottak, Kreisz balról a védők között kibújt, kapura ment, senki sem követte. Amint a kapu elé ért, fonák góllal vezetést szerzett, 1:0. Mi meg hagytuk... A mérkőzés képe alig változott, volt ugyan pár újpesti próbálkozás, de Arany magabiztos volt. A 14. percben egy ellenakció során Nagy G. a jobbszélről kapu felé húzott, megint senki nem volt, aki támadja, mindenki saját ellenfelével volt elfoglalva, Nagy G. zavartalanul egy az egyben lőhette gólját, 2:0. A harmad végén kettős emberhátrányt hoztunk össze, amit megint Nagy G. tett góllá, nem jutott rá ember, 3:0. Normális védekezés nélkül csak erre az eredményre lehet jutni.
Ha kimentünk volna a Tüskébe, a szünetben hazaindultunk volna...
A második játékrészben felébredt az Újpest. Nem tudta a csapat, mikor kezdődik a meccs? Teljesen kiegyenlített játékot láttunk, talán újpesti fölénnyel. Pedig háromgólos hátrányban felpörögni nem lehet könnyű. Igaz, a háromgólos előny nem készteti annyira az előnyben játszó csapatot. A 26. percben emberelőnyben Kiss D. lőtt jobbhátvédből, a kipattanó korongot Henttonen a levegőben ütötte meg, nagyszerű gól. 3:1. Ha az első harmadban így kezdünk...
A 43. percben szép játék végén Just talált be, 3:2! Ez igen! Előre, van még idő! A továbbiakban változatos, kiegyensúlyozott mérkőzést láthattunk. Lett volna lehetőség egyenlíteni, de a zöldek is betalálhattak volna, egyszer a kapuvas segített minket. De mindez kevés volt, maradt az eredmény, a 10 pont, a 9. hely.
Szigorúan tilos ilyen első harmadot játszani. A három gólt hagytuk, nem is zavartuk a hazai csatárokat. Nem értem, hogy történhet ilyen. Aztán futottunk az eredmény után, de verség lett a vége.

Fodor Szabolcs: "Nagyon fontos győzelem volt, megnyertük a derbit. Az első harmad álomszerű volt, a másodikban pedig lezárhattuk volna a meccset, de kimaradtak a nagy helyzeteink. Amikor visszajöttek a meccsbe begörcsöltünk a tét és a negatív szériánk miatt. A legfontosabb viszont az, hogy megvan a győzelem."

Virág Csaba: "Nem úgy álltunk bele a találkozóba, ahogy elterveztük, folyamatosan elveszítettük a párharcokat. Megnyertük a második és a harmadik harmadot is, de ha nincs a két kiállításunk a mérkőzés végén, még jobb eredményt érhettünk volna el. Vasárnap újabb mérkőzésünk lesz, így ezt a találkozót gyorsan magunk mögött kell hagynunk."