2022. október 11., kedd

EL36: UTE-Fehérvár A19 5:2

Az elmúlt két mérkőzés sikertelensége visszavett a nézőszámból. Ma csak egy eredmény elfogadható, az újpesti győzelem. A focisták tegnap megtették a magukét, idegenben verték a MOL néven futó fehérvári futballcsapatot, ma a korongosoké a feladat!
Sági állt a kapuba, visszatért Kiss Dániel, de Peresunko továbbra is beteg, kihagyta a mai összecsapást is. És egy új fiút is láthattunk a jégen: 50-es számmal (még névfelirat nélkül) Laskawy Ferencet, a 16(!) éves csatárt.

(2022.10.11) EL 36:
UTE - FEHA19 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 257 néző, vezette: Soós D., Nagy A., Kis-Király B., Mizsák P.

UTE: Sági M. - Jarvinen, Kiss Ph., Benk, Henttonen 1(2), Just 1 - Kmec, Pokornyi, Kovács A. 1, Shirley (1), Kiss P. 2(1) - Tornyai, Kiss D. (1), Nemes B. (1), Németh A., Madácsi - Laskawy, Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FEHA19: Márkus - Dolinar (1), Mingazov, Cizas, Mayer, Mihály Á. - Csollák, Reiter A., Ambrus (1), Keceli-Mészáros (1), Fekete A. 1 - Kóger, Hrubo, Rétfalvi 1, Farkas L., Zezelj - Dézsi, Bajkó, Nagy Á., Győrffy, Grin. Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté Dániel

10:55 - 1:0 Kiss P. (Kiss D., Henttonen) - ee
29:32 - 2:0 Kovács A. (Nemes B., Kiss P.)
32:27 - 3:0 Kiss P. (Shirley)
42:21 - 4:0 Just (Henttonen)
46:56 - 5:0 Henttonen - büntető
50:42 - 5:1 Rétfalvi (Dolinar)
54:08 - 5:2 Fekete A. (Ambrus, Keceli-Mészáros)

Kiállítás: 10 perc ill. 4 perc
Lövések: 37:31 (19:9, 9:7, 9:15)

Amolyan laza, semmilyen játékkal indult a találkozó. A 4. percben előnybe kerültek a vendégek: Farkas L. hihetetlen lendülettel és ügyességgel ment át védőinket, de Sági a helyén volt. Két perc múlva már Just húzott kapura, de nem írta át az eredményjelzőt. A 7. percben a legifjabb játékos, Laskawy mutatta be tehetségét és gyorsaságát egy cselsorozattal. A 10. percben emberelőnybe kerültek a lilák, Kiss Patrik jobbhátvédbe állt, és lövőerejét bemutatva megszerezte az első gólt, 1:0. Remek lapos, balsarkos kapáslövés volt a kékvonalról. Na, innentől változott meg a játék képe! Az Újpest sokszor úgy felállt, mintha emberelőnyben lett volna. Helyzetek sorát sikerült kialakítani, záporoztak a lövések Márkus kapujára. A harmad hátralévő idejében Ságinak egy-két komoly védésre volt szüksége.
Lassan indult be az Újpest, de aztán beszorította a vendégcsapatot. Újabb gól nem jött össze, de mutatott játék teljesen más volt, mint amit az előző két meccsen láttunk. És a jó játék alapja a harcos hozzáállás, az akarat, az odafigyelés.

A Fehérvár támadott. Az öltözőben felpörgethették a csapatot, nagyon jöttek, nagyon akarták az egyenlítő gólt. Hisz az Újpesthez jó emlékeik fűződnek… Amikor emberelőnyben játszottak, nagyon féltünk a góltól. A 27. percben megint Farkas lépett ki, fault, két perc bünti. Nem lesz ennek jó vége! De nem lett baj, sőt! A 30. percben Nemes lövése kipattant, Kovács Alex úgy érkezett, ahogy kell, 2:0. Ezt volt a varázsütés, most is a harmad tizedik percében jött a fordulat. Csak a hazaiak támadnak, míg a 33. percben villámösszjáték után Kiss Patrik eredményes, 3:0! Ez már komoly előny, de az idei tapasztalatok alapján még nem biztos a győzelem. A játék gyors és változatos, elsősorban a lilák veszélyesek, bár Sági tudására is többször szükség volt. A közönségnek is volt miért szurkolni: lelkesen, jól játszik a csapat!
Jókedvűen bizakodva várhatjuk a harmadik harmadot. A meccs majdnem megvan, tud és akar ez a csapat! És ugye megtanulhattuk: a ligautolsó ellen sem szabad lazítani.

Megint a Fehérvár támad, de hamar jön a következő gól: Henttonen visszaszerzi egy védőtől a korongot, Just a beadást középről góllá teszi, 4:0. A 47. percben Kovács A. ugrott meg, akasztották, büntető: Henttonen magabiztosan most is belőtte, 5:0.

Senki sem hiheti, hogy nem lesz meg a hazai győzelem. De a Fehérvár most sem adja fel: Nagy az iram, nagy a száguldás. A csapatok már nem a győzelemét, hanem saját magukért, az önérzetükért harcolnak. A jutalom, a gól már nem nagyon változtat semmin, de az érzés, hogy mi mindent megtettünk, nagyon fontos. Az 51. percben Dolinar lövését hárítja Sági, a kipattanóra Rétfalvi érkezett, 5:1. Aztán amint letelik a hazai emberhátrány, valami őrült kavarodás után valahogy a hazai kapuba kerül a korong. Pedig vagy féltucatnyi ember harcolt-birkózott a kapu előterében. Videózás után gól, 5:2, Fekete A.. Én vitatnám, de semmit nem befolyásolt a találat. Az 55. percben viszontvideó, de az újpestiek lövése a kapuvasról jött ki, nem a gólvonalon túlról.

Jókedvűen mehettünk haza: győzelem, sokkal jobb Újpest, mint az utóbbi időben láttuk. Volt miért szurkolni, az elvárás be is jött. Várjuk a folytatást!

Virág Csaba: "A hozzáállásunk más volt most, mint az utóbbi két meccsünkön, nagy nyomás alá tudtuk helyezni az ellenfelet, jók voltak az átváltásaink támadásból védekezésbe, ezáltal sok korongot szereztünk. A székesfehérváriak nagyon ügyes, gyors hokit játszanak, szerettünk volna nekik minél kevesebb lehetőséget adni, ami viszonylag jól sikerült."

Antolij Bogdanov: "Ha úgy játszottunk volna az egész mérkőzésen, mint az első tíz percben, megnyertük volna. Utána viszont nem mi akartuk jobban a győzelmet, de persze ez nem vesz el semmit az UTE érdemeiből. Az utolsó harmadban a hazai csapat visszavett, betaláltunk kétszer, de a három pont sorsa nem volt kérdéses." (nso.hu)