2023. január 6., péntek

EL129: DAB-UTE 4:2

A DAB november 20-án győzött utoljára, akkor otthon a Fehérvár ellen. Mi legutóbb derbit nyertünk. A DAB utánunk áll, 10 ponttal lemaradva. Hiszünk a győzelemben, de… Szóval ott van az a „de”…
Ma a kidőlt kapusok miatt a Monostori - Papp Á., kapuspáros került a csapatba, sérült Just és Kiss Phil is, de visszajött Simon Péter (96), aki az idény elején 2 meccsen már játszott, aztán a Fehérvárban volt 5 meccse – és egy gólja. Ma a Ligában is bemutatkozik a 23-as Muzillo.
Az Acélbikák mérsékelt szereplése alig hozott ki nézőt a jégcsarnokba.

(2023.01.06) EL 129:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 269 néző, vezette: Korbuly G., Németh M., Muzsik F., Gottlibet Z.

Dunaújvárosi Acélbikák: Jarvinen - Léránt, Brus, Embrich 1, Ödman (1), Valtola (2) - Svars, Kmec (1), Szalma, Mihalik J. 1, Somogyi B. (2) - Vas M., Erdély B., Niskanen, Pinczés O. 1, Dézsi 1(1) - Lammi, Strenk, Horváth Á., Tamás, Szabó Cs. Edző: Eronen Niko, Tuomisoja Sami
ERSTE csapatpont: 46.5

UTE: Monostori - Jekunen, Pokornyi (1), Kovács A., Nádasy, Peresunko - Kiss D. (1), Muzzillo, Shirley 1, Madácsi, Kiss P. (1) - Tornyai, Balázsi, Németh A. 1, Benk (1), Simon - Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 31.2

20:59 - 1:0 Mihalik J. (Somogyi B., Valtola)

Lövések: 49:33 (16:9, 17:7, 16:17)

Tévén figyeltem a mérkőzést. Elég álmos tempóban kezdődött az összecsapás. Az 5. percben egy eladott korong után a DAB kapuvasig jutott. Aztán kimerevedett a kép, megállt a közvetítés.
Az utólag elmondottakból és a lövésarányból (16:9) derült ki, hagy a hazaiak voltak aktívabbak. Az utolsó 6 percet újra láthattuk, ekkor az Újpest emberelőnyben is játszott, de gól nélkül. A harmad végén Monostori két nagy védésével tartotta a nullát.
A szünetben ismét elakadt a közvetítés, így lemaradtam két gólról. Újraindítás után újra ment. Ha korábban teszem ezt, látom a gólokat? Nem vagyok kiképezve az ERSTE tévé hülyeségeiből.
Mindenesetre Mihalik az első percben gólt lőtt, amit egy percre rá Németh A. kiegyenlített. 1:1. Aztán a 26. percben Monostori a kapu mögé ment ki a korongért, megtámadták, így látatlanba a másik oldalra passzolt, de már ott is újvárosi játékos támadta. Az így szerzett és visszaadott korongot Dézsi a gyakorlatilag üres kapuba tette, 2:1. A továbbiakban is a hazaiak támadtak többet, a lilák a harmad második felében próbálkoztak jobban. De a lendületesen induló támadásokat egy rossz passz, vagy hazai szerelés sorra elrontotta. Aztán a 34. percben a megszerzett koronggal indulna az Újpest, de egy hibás átadás után a késve visszainduló Dézsi egy csel után az újpesti kapuba talál, 3:1. A kétgólos hátrány a lilák játékát nézve jelentős.
A harmadik játékrész sem hoz jelentős változást. A hazaiak nyugodtabbak, többet támadnak, a lilákon nem érzem azt, hogy ezzel a teljesítménnyel fordulatot hozhatnak az eredményben. A 49. percben Embrich egy ügyes összjáték végén betalált, 4:1. A maradék időt le kell játszani. Shirley 59. perces találata semmit sem jelent 4:2.

A korábbi, több megnyert meccs után nem ilyen játékra-hozzáállásra számítottam. A DAB gyengébb, mint az FTC, fog ez menni – gondolhatták. De nem. Az Újváros eddigi 24 pontjából 9-et tőlünk vettek el. És mi most éppen 9 ponttal vagyunk az FTC-től lemaradva.

Niko Eronen: "Ahogy a legutóbbi mérkőzés után mondtam, meg kellett kérdeznünk a játékosoktól, miért vannak itt, miért jelennek meg az edzéseken minden nap, jót beszélgettünk, s volt pár napunk felkészülni erre a találkozóra. Jó érzéseim voltak a csapattal kapcsolatban, s nagyon örülök, hogy a srácok jó munkát végeztek, megérdemeltek mindent, amit kaptak. Talán az első olyan meccsünk volt az erdélyi túra óta, hogy hullámvölgy nélkül tudtunk játszani hatvan percen keresztül. Nagyszerű, hogy véget ért a rossz sorozatunk, remélhetőleg most elindulunk a másik irányba."

Virág Csaba: "Más képünket mutatjuk hazai pályán, mint idegenben, ez megfigyelhető. Nem nagyon becsültük meg a korongot az első két harmadban, nem tudtunk elég gólhelyzetet kialakítani. A harmadik harmadban kezdtünk el olyan nyomást gyakorolni az Újvárosra, amilyet korábban is szerettünk volna, de olykor túlvállaltuk magunkat, s emiatt a hazaiak szerezték a harmadik harmad első gólját. Nem szerettünk volna kikapni nyilván, fontos lett volna a három pont, sajnos ez így sikerült, megyünk tovább, vasárnap jön a Debrecen, úgyhogy készen kell állnunk arra a meccsre."