2023. január 8., vasárnap

EL133: UTE-DEAC 2:5

A meccset az M4Sport+ adását nézve követtem, bár az első 5 percet lekéstem. Az újpesti kapuban most Sági Máté állt, viszont Just és Henttonen ma sem erősíthette a lilákat. Nemes újra az 5-ös mezben játszott.

(2023.01.08) EL 133:
UTE - DEAC 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 410 néző, vezette: Mach M., Varjú Á., Kövesi B., Balla N.

UTE: Sági M. - Jekunen (1), Pokornyi, Kovács A. 1, Nádasy, Peresunko (1) - Kiss D., Muzzillo, Shirley 1, Madácsi, Kiss P. - Tornyai (1), Kiss Ph., Németh A., Benk, Simon - Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 33.5

DEAC: Hetényi Z. - Jakabfy, Zalamai (1), Spirko 1(1), Mihalik A. 1(1), Dalecky 1(2) - Bukor, Vokla, Izacky (2), Smirnov 1(1), Novotny 1 - Bogesic, Sosunov, Molnár D., Versich, Sági M. - Sándor, Kozma, Révész, Mazzag. Edző: György József, Kecskeméti Áron
ERSTE csapatpont: 44.2

09:23 - 0:1 Smirnov (Izacky)
26:45 - 0:2 Dalecky (Zalamai, Spirko) - ee
30:55 - 1:2 Kovács A. (Peresunko, Jekunen) - ee
37:14 - 2:2 Shirley (Tornyai)
44:57 - 2:3 Spirko (Mihalik A., Dalecky)
48:02 - 2:4 Mihalik A. (Dalecky)
54:21 - 2:5 Novotny (Izacky, Smirnov)

Kiállítás: 6 perc ill. 6 perc
Lövések: 30:44 (13:12, 8:15, 9:17)

A 6. percben három az egy ellen meglódult az Újpest, Németh A. balról a hosszú oldara lőtt, Hetényi mentett. Talán az összjáték jobb választás lett volna. A továbbiakban iramos, jó meccset láttunk, újpesti fölénnyel. Hetényinek eddig sokkal több dolga volt, mint Ságinak. A 10. percben megint jó hazai támadás futott, a fellépő Muzillo lőhetett, de egyből kontrázhattak a debreceniek:  a védő helyén Smirnov a jobb oldalon száguldott fel, Kiss D. csak óvatosan támadta (egyedül volt hátul), és a csatár a hosszú alsóba bombázott, 1:0. Ezzel véget is ért a hazai fölény, egyre csak vendég helyzeteket láttunk, no és Sági bravúrokat. A DEAC játszik, az Újpest erőlködik. A harmad vége felé megint a lilák támadtak, de egy-egy kiállítás változtatott a meccs képén. A harmad végén volt lehetőség egyenlítésre, de az állás nem változott. Hátrányban lenni kellemetlen, de a kép nem reménytelen.

A harmad most is újpesti próbálkozásokkal kezdődik. Iramos, jó a meccs, jobbak a lilák. Aztán lassan kijöttek a vendégek, azaz nem is lassan: villámakciókat vezetnek, Izacky, Daleczky, Novotny és Spirko is nagyon jó játékosok. A 27. percben aztán emberelőnyben felállva támadnak, és a keresztbe adott korongot Dalecky balról kapásból a kapu rövid oldalába bombázza, 0:2. Pá-pá meccs… Vagy mégsem? A 31. percben újpesti előnyben nagyjából ismétlődik az előbbi gól: felállt támadásban keresztbe balra adja Peresunko a korongot, Kovács Alex érkezik, 1:2. A gól után a DEAC teljesen átvette az irányítást, a közönség érzi, kell a külső segítség a csapatnak, beindul a „Hajrá lilák!” kórus. A vendégek sokáig egykapuznak, kapuvasig jutnak. Hogy aztán villám ellentámadás során a 28. percben Shirley elment a jobboldalon, az alapvonalnál átverte és megkerülte Voklát, majd a kapu előtt elhúzta a korongot Hetényi előtt, és a hosszú oldalon tette hálóba a gólt, 2:2! Ez nem volt benne a játékban, de sebaj! Visszajöttünk mínusz 2-ből.
Úgy egyenlítettünk, hogy ez meglepetés 8:15-ös lövésaránynál, a DEAC erős szorításában. Hogy folytatjuk? Fölfelé, vagy…

Kétgólos hátrányból egyenlített az UTE, de nem tűnik erősebbnek a vendégeknél. Örülünk az X-nek, de az eddig látottak alapján aggódunk a végeredményt tekintve. A játékrész elején a lilák voltak aktívabbak, a 45. percben egy kapsról kipattanó korong után Kiss P. két lövését is hárította Hetényi. Aztán egy perc múlva gyors ellenakció során a balról beadott korong egy védő korijáról Spirkonak jött jól, 2:3. Idő még van elég, de erő van-e a fordításhoz? Hamar jött a válasz: a DEAC megint ellenakciózott, kettő az egy ellen, oda-vissza passzolgattak, végül Mihalik András döntötte el a mérkőzést, 2:4. Az 55. percben jött a ráadás kegyelemdöfés, Novotny az alapvonal mögül jövő Izacky visszajátszást vágta be, 2:5. A legvégén Shirley szólózott egy szépet, gól nélkül.

Ennyi. Szörnyű folyton a vereségekről írni. Vannak jó játékosaink, de így együtt csak akkor jó a csapat, ha mindenki minden szempontból odateszi magát. A kupameccsen így láttuk, azóta nem. Széteső, pontatlan játékkal a nyolcadik legjobb csapat vagyunk. Vagyis a harmadik legrosszabb. Szeretjük az Újpestet, de nagyon mérgesek vagyunk. Idén alig kaptunk örömöt a csapattól. Most jön három erdélyi meccs. Majd két hazai, két vendégmeccs. Nem sok pont áll nekünk. Ahogy elnézem,  jó, ha maradunk a nyolcadik helyen. A rájátszásban a nyolc közé kerülésért a DAB lehet az ellenfelünk.

Virág Csaba: "Szerintem az eredmény nem tükrözi azt ami valójában történt. Megvoltak a ziccereink, abszolút gólhelyzetek voltak, sokat dolgoztunk a hátrány ledolgozásáért, de a záró harmadban nem tudtuk feljebb kapcsolni az iramot. Ilyen kiélezett helyzetekben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk."

Kecskeméti Áron: "Az első illetve a záró játékrészben sokkal jobban játszottunk mint a második harmadban. Nagyon kiélezett, jó iramú mérkőzés volt, az Újpest az első góljával megfogott bennünket, nagyot küzdöttek az egyenlítő találatért. A második harmadszünetben nagyon jó beszédet mondott a vezetőedzőnk, kiemelte mennyire fontosak ezek a pontok  idén az Erste Ligában, mert kiegyenlített a mezőny. Jobb iramban játszottunk, végül ezzel nyertünk."