2023. január 15., vasárnap

EL143: Csíkszereda-UTE 7:6 hu.

A Csíkszereda épp most küzdötte le magát az alsóházba, az FTC a Gyergyó ellen győzött, a csíkiak otthon a Debrecennel nem bírtak. Pedig lecserélték légiósaikat. Ma egy kicsit reménykedünk, hiszen négy vesztett bajnoki után talán most sikerül a leszálló ágban lévő Szereda ellen a pontszerzés, annál is inkább, mert a Fehérvár mellett csak ellenük pozitív az újpesti mérleg.

Korábbi mérkőzések:
EL 12:  2022.09.25.  UTE - CSI  4:3
EL 79:  2022.11.25.  CSI - UTE  4:3 hu.

Reméljük, a csapat kiheverte a gyomorrontást, bár Nemes, Németh A, és Tornyai sem került a csapatba. Összeállt egy ifi sor: Nádasy, Simon, Szabó Rácz. Talán ma sikerül kimászni a rossz sorozatból, a Csík ellen talán van esély.
Befizettem a 2100 Ft-ot, lássuk a meccset (a győzelmet)!

(2023.01.15) EL 143:
Sport Club Csíkszereda - UTE 7:6 hu. (4:0, 1:3, 1:3, 1:0)   -  eseménynapló

Csíkszereda (ROU), 1950 néző, vezette: Gergely L., Rédai B., Bandi Cs.

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Kubat 2(1), Schaus (1), Becze T., Stach 1, Vesely 1 - Mikkola, Seleznev, Sofron I. (1), Milan 1, Skachkov (1) - Salló 1, Ferencz-Csibi, Reisz (1), Rokaly Sz. 1(1), Péter B. - Krikunov (1), Casaneanu. Edző: Coolen Tom, Hozó Levente
ERSTE csapatpont: 48.4

UTE: Rajna - Jekunen, Balázsi, Kovács A. 1, Benk 1(1), Peresunko (4) - Kiss D. 1(1), Pokornyi, Shirley (1), Madácsi 1, Kiss P. 2(2) - Kiss Ph. (1), Szabó Rácz, Nádasy, Simon - Balogh B., Lászlóffy, Monostori (kapus). Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

34:01 - 5:2 Rokaly Sz. (Reisz)
39:38 - 5:3 Kiss P. (Shirley, Peresunko)
48:35 - 5:4 Kiss D. (Peresunko, Benk)
50:48 - 5:5 Benk (Peresunko)
54:32 - 5:6 Kiss P. (Kiss D.)
58:30 - 6:6 Vesely (Kubat)
61:37 - 7:6 Stach

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 33:34 (11:13, 10:11, 11:10, 1:0)

Kovács A. lövése után Csík egyből beszorít, nagyon jönnek, A 4. percben ketten jöttek fel, a jobbra tolt korongot Milan kapásból belőtte, 1:0. Két perc múlva már 2:0, Salló beleért Skachov lövésébe. A 10. perc eldöntötte a meccset, Kubat a támadó harmadban vette vissza a korongot, befelé húzott, lőtt 3:0. Újpesti időkérés után a 13. percben Kubat balhátvédből a hosszú felsőbe lőtt, a takarás miatt Rajna semmit sem látott. 4:0. De ez már neki is sok volt, Monostori állt a kapuba. Elég gyorsan elment a meccs…
Amit a befutóban a meccs előtt írtam, túl pozitív szöveg volt. Semmi sem igazolja reményemet.

Elhatároztam, hogy 5:0 után nem nézem tovább a mészárlást.
Az Újpest kiállítással kezdett, majd Rokaly lövése a kapuvasak között pattant, végül kifelé jött a korong. Az Újpest elkezdett próbálkozni – talán kissé későn. Tényleg újpesti támadásokat, fölényt láttunk – eddig ilyen nem volt. A 26. percben egy buli után a liláknál maradt a korong, Kiss Patrik baloldali beadását Kovács Alex pattintotta a kapuba, 4:1 (A jegyzőkönyv másképp írja, én így láttam. A videó majd mindent tisztáz.) Továbbra is az Újpest maradt támadásban. A Csík elégedett volt magával? A 30. percben megint Kovács Alex villant, baloldalt visszakapott egy korongot, be is lőtte, Shirley jó takart, 4:2! Talán visszajövünk a meccsbe? Miért nem lehet a második harmaddal kezdeni a meccset? Lassn felébredt a Szereda, a 35. percben egy buli után megszerezte Rokaly a korongot, egy csel után csak a kapussal került szembe, 5:2. De az Újpest nem hagyta annyiban, az utolsó percben a támadó harmadban visszavettük a korongot, az átadást Kiss Patrik lőtte a rövid felsőbe, 5:3!
Fordulat, hatalmas fordulat. Akkor mi volt az az első 13 perc? Az Újpest megy, támad, gólt lő. A csapat visszahozta a reményt? És idén már sokadszor kell feltenni a kérdést: hogy van az, hogy egyszer fenn egyszer lenn?

Két gól hátrány sok. De kevesebb, mint négy. Van még miért nézni a meccset. Az újpest tovább viszi a második harmadban mutatott játékot. Támadások, lövések követték egymást. Az a jó érzés töltött el, hogy a csapat hisz magában, és meg is tesz mindent, amit tud. Aztán elég lassan, a 49. percben jöttünk fel 5:4-re: Kiss Dániel fellépett, Peresunko az alapvonal mögül passzolt vissza neki, és a hátvéd lövése közelebb hozta az egyenlítést! Az üzlet beindult, az 51. percben Kovács Alex – vagy Peresunko lőtt, a kapusról kicsorgó korongot Benk háttal, a saját lába között kotorta a kapuba, 5:5!  Fantasztikus játék, szeretjük ezt a csapatot! És az 55. percben vezetünk! -4-ről  +1! Kapu előtti kavarodás után a kipattanót Kiss Patrik lőtte be, 5:6. Videózás után is 5:6! Most kéne abbahagyni… De az 59. percben a kapus nélkül támadó hazaiak kiegyenlítenek, Vesely távolról kapásból bombázott, 6:6.
Sírhatunk, hogy ez nem igazság, nem ezt érdemeltük. De ez a valóság.

Hosszabbítás
Az újpesti helyzet kimaradt, az ellenakciónál Stach kicselezte védőjét, elhúzta a kapus előtt a korongot, és megszerezte csapata második pontját, 7:6.

Azt hiszem, a meccset kevesen láttátok. És ha az eredményt nézzük, nem is sajnáljátok. De a mai mérkőzés egy igazi dráma volt, 0:4-ról 6:5-re fordítani a csoda kategóriába tartozik. Az örömöt, meg két pontot a sors (meg a Szereda) elvette tőlünk. A mai fantasztikus mérkőzés volt, az elb@szott első harmad után csodát tett az Újpest. És a végén mi szomorkodunk, hogy elvesztettünk két pontot. Csodálatos sport a jégkorong, mégis van csapatunk, de szeretnénk, ha időnként győznének a lilák.

Tom Coolen: "Magas fordulatszámon kezdtük a meccset, de tudtuk, hogy az UTE jobb annál, mint amit az első 15 percben mutatott. Hamar négy gólt szereztünk aztán rákapcsolt az ellenfelünk és visszajött a meccsbe. Sokszor eladtuk a pakkot, de egy nézői szempontból élvezetes meccsen szereztünk két pontot, aminek örülök, védekezésben viszont javulnunk kell."

Virág Csaba: "Nagyon büszke vagyok a fiúkra, mindössze három sorral és tizenegy felnőttjátékossal játszottunk. A Csíkszereda jól kezdett ezután csak azt kértem a csapattól, hogy nyerjük meg a második, majd a harmadik harmadot, használjuk ezt mérkőzést arra, hogy fejlődjünk. Ehhez képest négygólos hátrányból fordítottunk, ami még akkor is nagy szó, ha végül csak egy pontot szereztünk."