2023. január 22., vasárnap

EL154: UTE-Csíkszereda 4:2

Egy Újpest győzelem – de régen is láttunk ilyet – akár leránthatná az alsóházba a Szeredát. De nem ez, hanem a győzelem mámora hiányzik nagyon az öltözőből és a nézőtérről. A korábbi eredmények azt mutatják, akár lehet esélyünk. De a múlt nem számít, elég az aktuális meccset megnyerni. Aztán majd csak lesz valahogy.
Ma sem játszik Just, Henttonen, és Németh A.

(2023.01.22) EL 154:
UTE - Sport Club Csíkszereda 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 591 néző, vezette: Nagy A., Németh M., Kedves A., Kövesi B.

UTE: Rajna - Jekunen 1, Balázsi (1), Benk, Nádasy, Peresunko (1) - Kiss D. 1, Pokornyi, Shirley (2), Madácsi 1, Kiss P. (3) - Tornyai, Kiss Ph., Kovács A. 1(1), Szabó Rácz, Simon - Nemes B., Balogh B., Lászlóffy. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt
ERSTE csapatpont: 30.8

Sport Club Csíkszereda: Adorján - Kubat, Schaus (1), Krikunov, Milan, Skachkov - Mikkola, Seleznev, Sofron I. 1, Rokaly Sz. (1), Péter B. - Salló, Ferencz-Csibi, Fodor Cs., Vesely 1, Casaneanu - Bajko, Farkas T. Edző: Coolen Tom, Hozó Levente

Lövések: 26:44 (7:15, 10:11, 9:18)

A vendégek támadtak fel előbb, még jó, hogy Rajna alaposan bemelegített. A 4. percben gólt érdemlően szépen játszott össze Peresunko és Shirley, de a jutalom (a gól) elmaradt. A 6. percben Skachkov volt veszélyes, majd kiegyenlítetté vált a játék. Viszont feltűnt, hogy csíkiak sokkal többször jutnak el lövésig, ami nem jó jel. Aztán kijöttek, próbálkoztak a hazaiak, Shirley beadásából Madácsi majdnem gólt lőtt. Nem egy csillogó meccs: a támadások sokszor elakadnak, sok a rossz passz vagy a jó szerelés.
Két nem éppen csúcsformában lévő csapat harcol, küzd egymással, a vendégek kétszer annyit lőttek, kapura, kapuvasig eljutottak. A látottak alapján messzebb van az újpesti gól – de ne legyen igazam.

A harmad elején a Csík felállva támadott, de kontrázott a lila csapat, Jekunen vitte fel a megszerzett korongot, a harmadba belépve eleresztett egy bombát, 1:0. Remek megmozdulás, nagyszerű gól! A vendégek támadásainak a védelem és Rajna remekül teljesítettek. Innentől kidomborodott a harmad képe: a Szereda támadott, az Újpest ellenakciózott. A 28. percben emberelőnyben felállva támadhatott az Újpest, és Kiss Dániel távoli bombája megtalálta a legjobb utat a kapuba, 2:0! Remek! Alakul valami! A gól után jöttek a vendégek, de –bánja a csuda – ma nem olyan élesek az erdélyiek. De eközben Rajna szorgosan gyűjti a védéseket. Aztán a 30. percben egy kiugratást kapott Sofron, kapuig, gólig ment. A bírók videózással hitelesítették a találatot, 2:1. A 32. percben Madácsi lépett ki (ugye a kontra), faulttal szerelték, két perc nyugi hátul. A 35 percben egy vendég támadás után Simon Péter a jégen maradt, a mentők támogatták le. Úgy tűnt, a válla sérülhetett meg az ifjú csatárnak. Gyógyulj meg gyorsan, Peti! A továbbiakban nagyon hajtott az egyenlítésért a Csík, de hősiesen védekezik az Újpest, és megugranak, amikor lehet. A közönség is beindult: az így hajtó csapatot szurkolással kell segíteni! A 39. percben Nemes beadása után Kiss P. kapuvasig jutott. De 5 másodperccel a harmad vége előtt megint egy kontra, kettő az egy ellen lépett meg a jobboldalon Shirley, már majdnem túlment az alapvonalon, mikor áttolta a korongot Madácsinak, csodás kapásgól, 3:1.
Remek hátvédlövésekkel kétgólos előnybe kerültek a lilák, amit Sofron kiugrása lecsökkentett. A legjobbkor jött a kontra gól, a 3:1-gyel bizakodó hangulatot teremtett a csapat - ettől sajnos eléggé elszoktunk az utóbbi időben. Nem lesz könnyű győztesen lehozni a meccset.

Nem nehéz a feladat (hi), csak tartani kell az előnyt. De hogy ez mekkora erőfeszítés lesz…
A kép ismerős: jónnek a fehérmezesek. Mindent megtesznek, de a lilák is érzik a lehetőséget, amint lehet, hajtanak a győzelmet bebiztosító gólért. A csapatok fokozzák a tempót, mert értik: nem dőlt el a mérkőzés. Ami fontos? A hazai akciók is sokszor lövésig jutnak. A csíkiak nagyon szorítanak. Ilyenkor a legjobb lőni egy gólt. Az 52. percben a vendég gólvonal előtt szédelgett a korong, de nem tudtunk segíteni rajta. Aztán remek Kiss P. – Kovács A. támadás, de csak majdnem gól. Minden újpesti támadás fontos, a vendég akcióktól veszi el az időt. Az 55. perben Kubat 2+2-re faultolta Nádasyt, ez megcsillogtatta a győzelmet. Az előnyt 7 másodperc alatt Kovács Alex Shirley visszaadása után kihasználta, 4:1! Megvan a meccs, a várva várt győzelem! Hátrányból Radek még betalált (4:2), de ez már nem számít, GYŐZELEM!

A Csíkszereda ma szétszórtnak mutatkozott, vagy az Újpest nem engedte őket jól játszani. A lőarány 26:44, de a gólarány 4:2. Csapatunk ma egységes volt, nagyot hajtottak, okosan játszottak, és GYŐZTEK! Jó esténk volt. SZÉP VOLT FIÚK, KÖSZÖNJÜK CSAPAT!

Virág Csaba: "Nem egyszerű egy olyan jó csapat ellen játszani, mint a Csíkszereda. Nem lehet elkerülni, hogy gólhelyzetbe kerüljenek, de limitálni a lehetőségeiknek a számát mindenképpen, és ez nekünk sikerült, valamint nagyszerű teljesítményt nyújtott a kapusunk, Rajna Miki is. Helyenként azért volt zavar a gépezetben, sokszor nem játszottunk okosan, többször szólóban mehetett az ellenfél támadni, ez nem tetszett, a munka és az energia, amit a jégre tettünk, az viszont nagyon is. Sok mindenben kell még fejlődnünk, nem lesz egyszerű a Fehérvár AV19 ellen játszani szombaton a Magyar Kupa négyes döntőjében, de az biztos, hogy a fiúk nagyon motiváltak lesznek."

Tom Coolen: "Angolul is létezik az a mondás, hogy a fején kell találni a szöget, de mi szinte az egész meccs alatt csak a szög mellé ütögettünk. Rengeteg gólszerzési lehetőségünk volt, de az Újpest kapusa remekül teljesített, mi pedig sokszor az üres kapuba sem tudtuk beütni a korongot. Az első harmadban hét vagy nyolc nagy helyzetet hagytunk ki, pedig ennek a játéknak a gólszerzés a lényege. A második harmad vége előtt öt másodperccel kaptuk meg a harmadik gólunkat, ami nem jött jókor, ráadásul az utolsó játékrészben szerintem nem volt jogos játékosunk, Kubát kiállítása, megkaptuk belőle a negyedik gólunkat, ez pedig eldöntötte a meccset. Apró öröm, hogy utána mi is tudtunk szerezni még egy találatot. Összeségében annyi történt, hogy az UTE belőtte a helyzeteit, mi nem, ezzel ők szereztek nagy győzelmet, amihez gratulálok nekik."

-------------------------------------
FHA 4 2 1 0 1 18: 13 8 67% CSI 4 2 0 2 0 17: 16 8 67% GYE 4 2 0 0 2 9: 10 6 50% DEB 3 1 0 0 2 11: 12 3 33% FTC 4 1 0 1 2 11: 13 4 33% DAB 4 1 0 0 3 14: 17 3 25% BRA 4 0 1 0 3 14: 19 2 17% MIS 4 0 0 1 3 9: 15 1 8% BJA 3 0 0 0 3 3: 13 0 0% -------------------------------------
====> 34 9 2 5 19 106:128 35 34%