Dél-Korea - Magyarország 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)   -  Eseménynapló

Pjongcsang (KOR), 1780 néző, vezette: Ra J., Babic V., Park, Chae

Dél-Korea: Park - Plante (1), Seo, Cho, Kim, Oh, Jeon 1, Lee, Si 1, Kim, Kim, Sung, Swift, Lee, Shin (1), Shin (1), Kim, Park, Park, Ahn, Shin, Lee. Edző: Paek Jim

Magyarország: Bálizs - Varga A., Mestyán, Galló 2(1), Erdély (2), Keresztury - Láday T., Szabó D. (1), Miskolczi, Terbócs (1), Csanyi (1) - Vokla, Sagert (1), Somogyi (1), Nagy K. 2, Vincze P. - Kiss D., Gőz, - Reisz, Nemes (1) Németh A. Edző: Chernomaz Rich, Majoross Gergely
07:31 - 1:1 Nagy K. (Szabó D., Somogyi) - ee
23:53 - 1:3 Erdély (Galló)
25:05 - 1:4 Nagy K. (Csanyi, Nemes)

50:40 - 2:4 Si (Plante, Shin)
55:43 - 2:5 Galló (Terbócs, Erdély) - ee

Kiállítás: 17 perc + 10 perc fegyelmi (Si) + végleges fegyelmi (Swift) ill. 24 perc + 10 perc fegyelmi (Varga A.)

Pjongcsang (KOR), 300 néző, vezette: Ra J., Lee J., ,

Magyarország: Bálizs - Varga A., Mestyán, Galló, Erdély, Keresztury - Vokla, Sagert, Csanyi, Terbócs 1, Sági (1) - Kiss D., Gőz, Somogyi (1), Nagy K. 1, Sárpátki - Láday T., Vojtkó, Reisz, Kocsis, Vincze P. Edző: Chernomaz Rich, Majoross Gergely

Japán: Onoda - Ushu (1), Minoshima, Yamazaki, Yamada, Hashimoto, Sato, Hayata, Koizumi, Takagi, Hikosaka, Terao, Iwatsuki, Furuhashi, Nakajima, Terao (1), Nakayashiki, Echigo, Hirano 1, Yamada

Rájátszás: DAB-UTE párbaj

Megvan a rájátszás párosítása A MOL Ligában!

DVTK Jegesmedvék – Ferencvárosi TC
MAC Budapest – Fehérvár
UTE – DAB
Debrecen – Brassó

A négy győzelemig tartó összecsapások február 14-én, kedden kezdődnek, és kétnaponta találkoznak egymással a csapatok. A továbbjutás „söpréssel” már 20-ára, hétfőre eldőlhet, de amelyik párban 7 mérkőzésen át küzdenek egymással a csapatok, február 26-án derül ki a négy közé jutó együttes kiléte.

U-18: rájátszás itthon és az EBJL-ben

Az U-18-as hazai bajnokság a rájátszásos szakaszba ért. Az UTE az alapszakaszban harmadik lett, a Fehérvár és a MAC mögött. Ez a két csapat már az elődöntőben van, a többi négy együttes (a 3-6 helyezettek) két győzelemig tartó párosmérkőzéseken döntik el, ki kerül a másik ágon a négy közé. Az UTE fiataljainak a Vasas Continental csapata jutott. Az első mérkőzésen Újpesten 7:3-ra győztek a hazaiak, a második összecsapás a héten csütörtökön lesz a Jégpalotában (Káposztásmegyer). A továbbjutó csapat az elődöntőben a MAC U18-asaival találkozik.
Az EBJL alapszakaszának zárásaként borzasztó osztrák túrán vett részt az UTE U-18. Szombaton a Villach, vasárnap a Salzburg győzött 7 góllal a lila-fehérek ellen. Mindezek ellenére a B csoportot az UTE csapata nyerte 32 mérkőzésen szerzett 78 ponttal a 75 pontos MAC előtt, harmadik a Vienna Capitals, negyedik a Debrecen-Miskolc lett. Az A csoport sorrendje: Fehérvár 85 pont, Villach 65, Salzburg 63 pont, az utóbbi két csapatnak még van hátra meccse.
A rájátszásban a csoportelső válasz magának ellenfelet a csoport 3-4 helyezettje közül, jelen esetben a Vienna Capitals vagy a Debrecen-Miskolc lehet az UTE U-18 párja.

2017. február 6., hétfő

Műsor: válassz ellenfelet!

Kedden kiderül, ki ellen folytatjuk a MOL Liga rájátszásában. Ez a választás talán izgalmasabb, mint egy mérkőzés! Sajnos, az utolsó meccsek nem sikerültek, és a lelátón elbizonytalanodtunk: mi ez a komoly visszaesés a játékban, az eredményességben? Nagyon szeretnénk azt hinni, hogy a csapat erős fizikai terhelést kapott, fáradtak a játékosok. De minden vereség el van felejtve, ha a rájátszásban a novemberi Újpestet látjuk!
A továbbiakban négy győzelemig menő párosmeccsek lesznek. Az bizonyos, hogy az Újpest hazai jégen kezd, a lehetséges ellenfelek a Brassó, a DAB, az FTC és az EBEL-es játékosokkal felerősített Fehérvár lehetnek. Az Újpest harmadiknak választ, az FTC biztosan korábban elkel, a Fehérvár szerintem kerülendő, marad a DAB és a Brassó. Holnap kiderül!
A rájátszás első összecsapása Újpesten, február 14-én kedden lesz, aztán kétnaponként a következő meccs, négy győzelemig.
Most egy hét felkészülés következik, de a válogatott – újpesti részről Kiss Dániel, Csanyi Karol és Nemes Benjamin - Dél-Koreába utazik, ahol a hazaiakon kívül Japánnal és Dániával mérkőzik a nemzeti csapat.

2017. február 5., vasárnap

MOL218: UTE-MAC 2:6

A MOL Ligában a minket érintő fontos kérdések eldőltek, tétnélküli meccsen fogadtuk az alapszakasz zárófordulójában a MAC együttesét. Nem szeretem ezt a „tétnélküli” kifejezést. Minden meccsnek van tétje, a játékosok önérzete, a csapat jó híre, a szurkolók öröme vagy bánata a tét.
Vasárnapi létszámban jöttünk össze, de a szurkolói „mag” hiányzott, nem is volt meg a szokásos lelátói hangulat.

(2017.02.05) MOL 218:
UTE - MAC Budapest 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)   -  Eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 327 nézõ, vezette: Haszonits M., Németh M., Soós D., Gil T.

UTE: Ágoston - Kiss D. 1(1), Hegyi Á., Csanyi (1), Sikorcin 1, Frolik - Gröschl, Nagy R., Dósa, Dömötör, Turbucz - Nagy N., Kovács A., Benk (1), Hebar, Ropret - Pápa, Nemes, Virág T., Tóth G. Edzõ: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

MAC Budapest: Arany - Pozsgai T., Olson 2, Keresztury, Booras (1), Jubinville 2(1) - Escobedo, Kovács B. (1), Nagy G., Kovács Cs. 1, Nikiforov (1) - Ruikka, Roczanov, Tóth R., Bödök 1(1) - Silló, Schmál. Edzõ: Majoross Gergely, Svasznek Bence

45:41 - 2:6 Olson (Bödök, Jubinville)

Kiállítás: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Sikorcin) ill. 19 perc + 10 perc fegyelmi (Jubinville) + 10 perc fegyelmi (Kovács B.) + végleges fegyelmi (Keresztury)
Lövések: 39 ill. 28 (9:17, 11:4, 19:7)

Tovább

2017. február 2., csütörtök

MOL213: FTC-UTE 3:2

A tragikus veronai buszbaleset áldozataira, köztük a jégkorongozó Vígh Balázsra emlékeztek a csapatok és a nézők a mérkőzés kezdete előtt. A Tüskecsarnok megtelt, nagyon sok ferencvárosi és vagy 300 újpesti szurkoló jött el, de sokan kimondottan a balesetre való emlékezés okán jöttek ki mérkőzésre.
A MOL Liga további folyását nem befolyásolta az meccs eredménye, de egy rangadó önmagáért is rangadó, mindig számít, ki győz. A MOL Ligában idén eddig két zöld-fehér és egy lila győzelem született. Térdsérülése után újra játszhatott Sikorcin.