2017. december 8., péntek

EL96: Vienna Capitals-UTE 4:6

A mérkőzésre elég jól elfogyott az Újpest. Cseter és Becze távoztak a héten, továbbá az U20-as világbajnokságra utazott Kiss Roland, Pokornyi Dávid és Szalma Zsolt. Így múlt héten Erdélyben járt 18 mezőnyjátékosból mostanra 14-en maradtak.
Szilassy edző fiatalokhoz nyúlt, a nagycsapatban először kapott helyet a védő Fekete Botond, és a csatár, Kovács Sebestyén.

(2017.12.09) EL 96:
EV Vienna Capitals - UTE 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)   -  eseménynapló

Bécs (AUT), 0 néző, vezette: Wolf L., Durchner L., Kedves A., Libiseller J.

EV Vienna Capitals: Sidor - Piff, Steibl, Maxa (1), Schönwetter (2), Janisch - Leitner, Kuqali, Schlögl 1(1), Ranftl 1, Karitnig - Müller, Wolf, Szabad, Loik 1, Thalhammer 1(1) - Bolterle, Rohm. Edző: Dolezal Christian, Schweda Peter

UTE: Sila - Huba, Horváth Á., Benk, Caladi, Sági M. - Kovács A. (1), Kiss D., Sikorcin 1(1), Frolik 2, Ropret (3) - Nagy N. 1, Dósa 1(1), Nemes B., Pichler-Balássy Á., Turbucz 1(1) - Fekete B., Kovács S. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

14:09 - 0:1 Frolik (Ropret, Sikorcin)
20:48 - 1:1 Loik
27:07 - 2:1 Ranftl (Schlögl, Schönwetter) - ee
31:31 - 2:2 Nagy N. (Turbucz, Dósa)
38:06 - 2:3 Frolik (Ropret) - ee
45:49 - 2:4 Sikorcin (Ropret, Kovács A.)

2017. december 9. szombat, 17:00, Bécs: Vienna Capitals 2 - UTE

A mérkőzésen az Újpest az esélyes, még akkor is, ha az elmúlt hétvégén pont nélkül tért vissza a csapat Erdélyből. A harcos, fiatal csapat eddíg 3 pontot szedett össze a ligában. Dolgozni kell ellenük, és akkor a győzelem nem lehet kétséges.

A mérkőzés az  Albert Schultz Eishalle  nevű jégstadionban lesz, az eléréshez itt tudunk segíteni. Az első mérkőzés ingyenes volt, illetve önkéntes támogatást kértek a rendezők.

A meccslátogatást érdemes összekötni a bécsi adventi vásár meglátogatásával. Illetve fordítva: az adventi vásár után érdemes kimenni az újpestiek bécsi mérkőzésére. A nagyhírű adventi vásárokról itt található összeállítás.

2017. december 3., vasárnap

EL90: Brasov-UTE 5:2

(2017.12.03) EL 90:
ASC Corona 2010 Brasov - UTE 5:2 (0:1, 5:0, 0:1)   -  eseménynapló

Brassó (ROU), 462 néző, vezette: Máthé I., Fehér I.

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Sirokovs, Filip 1(1), Zabludovskyy 1, Wilgosh (1), Gliga (1) - Stoflet, Ölander, Mihály E., Saluga (1), Tranca (1) - Bors, Nagy I. 1, Molnár Zs. (1), Zsók 1, Bíró M. 1(1) - Csíki, Balázs, Bíró O., Péter Zs. Edző: Lacroix Martin, Strenk Hunor

UTE: Sila - Huba, Pokornyi, Benk, Becze T. 1, Čaládi -
Kiss D., Kovács A., Frolik (1), Sikorčin 1, Ropret (2) - Nagy N., Kiss R., Szalma, Nemes B., Dósa - Pápa, Pichler-Balássy Á., Turbucz, Márkus (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

10:14 - 0:1 Becze T. (Ropret) - ee
20:19 - 1:1 Filip - ee
28:26 - 2:1 Zsók (Molnár Zs., Bíró M.)
30:39 - 3:1 Bíró M. (Filip)
33:42 - 4:1 Nagy I. (Saluga, Tranca)
38:31 - 5:1 Zabludovskyy (Gliga, Wilgosh)
49:16 - 5:2 Sikorčin (Ropret, Frolik)

Kiállítás: 12 perc ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (Sila)
Lövések: 36 ill. 30 (14:10, 16:9, 6:11)

Teljes sikertelenséggel végződött a csapat túrája. Az okokat egyelőre nem tudjuk, de szeretnénk világosan látni, mi történt az Újpesttel.

2017. december 2., szombat

EL85: Csíkszereda-UTE 6:4

(2017.12.02) EL 85:
SC Csíkszereda - UTE 6:4 (3:0, 1:2, 2:2)   -  eseménynapló

Csíkszereda, 1650 néző, vezette: Gergely L., Máthé I., Fehér I., Crisan H.

SC Csíkszereda: Onodi - Papp Sz., Belov, Taratukhin, Potapov, Bíró T. - Brnák (1), Salló, Schastlivyy 2, Fabus, Rokaly Sz. 1(1) - Flinta, Gecse 1, Fodor Cs., Molnár Z., Rokaly N. - Györfy (1), Farkas T. 1, Antal N., Moldován (2), Egyed R. 1(1). Edző: Gudas Leo, Hozó Levente

UTE: Sila - Huba, Pokornyi, Nemes B., Becze T. 1, Dósa - Kiss R., Kiss D. (1), Szalma, Benk (1), Čaládi - Nagy N., Kovács A. (1), Sikorčin (2), Frolik 1, Ropret 2 - Pápa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

07:41 - 1:0 Rokaly Sz. (Brnák)
16:24 - 2:0 Farkas T. (Egyed R., Moldován)
18:29 - 3:0 Gecse
37:03 - 3:1 Ropret (Sikorčin) - ee
37:57 - 4:1 Schastlivyy
38:32 - 4:2 Ropret (Kiss D.)
47:06 - 5:2 Schastlivyy (Rokaly Sz.)
52:36 - 6:2 Egyed R. (Györfy, Moldován)
52:57 - 6:3 Frolik (Kovács A., Sikorčin)
54:01 - 6:4 Becze T. (Benk)

Kiállítás: 8 perc ill. 12 perc
Lövések: 31 ill. 30 (12:12, 6:9, 13:9)

Szilassy Zoltán: “Hogy ezt a mérkőzést elveszítettük, annak köszönhetjük, hogy elképesztően puhán jégkorongoztunk. A saját harmadunkban szemmel akartuk verni az ellenfelet, amely ebben a sportágban nem működőképes és ez különösen azért fájó, mert itt négy gólt ütni nagy dolog. Ebből adódóan az offenzív részével elégedett voltam, még nulla lőtt gólunknál is, mert amikor a támadó harmadban voltunk, keményen dolgoztunk, de egy ilyen kaliberű csapat ellen, sőt senki ellen sem lehet ilyen vérszegény hátsó munkát végezni. Ránk nem jellemző, hogy ilyen sok gólt kapunk. Nagyon egyszerű dolog, amin javítani kell, éspedig agresszívebben kell játszanunk.”
(jkb.hu)

2017. december 1., péntek

(Elkésett) műsor, 2017. december 2-9.

Három idegenbeli, sőt, külhoni mérkőzés következik. Először a második erdélyi túra, aztán egy hét múlva egy bécsi adventi kirándulás.

ERSTE Liga:
2017. december 2. szombat, 17:00, Csíkszereda: SC Csíkszereda – UTE
2017. december 3. vasárnap, 17:30, Brassó: ASC Corona 2010 Brasov – UTE
2017. december 9. szombat, 17:00, Bécs: Vienna Capitals 2. – UTE

A Csíkszereda gyengébb rajt után nagyon megerősödött, feljött, és győzelmeivel megkavarta az első négy hely kiosztását. A Szereda utóbbi mérkőzéseit, játékát, és az újpesti hiányzókat figyelembe véve nagyon nehéz meccs előtt áll az Újpest.
SC Csíkszereda:
 2017.09.24 v   UTE - CSI    4:2
 2017.10.07 szo CSI - UTE    2:1
 2017.10.29 v   UTE - CSI    4:5
 2017.12.02 szo CSI - UTE  17:00
A Brassó elleni múlt heti mérkőzésén Polc kapus hozta össze a vendégek pontját – ami most eléggé hiányzik nekünk. A brassói győzelemhez bravúr kell, akárcsak a szombati szeredai meccsen.
ASC Corona 2010 Brasov:
 2017.10.06 p   BRA - UTE    3:4
 2017.11.27 h   UTE - BRA    1:0 hu
 2017.12.03 v   BRA - UTE  17:30
 2017.12.16 szo UTE - BRA  18:30
Jövő hét szombaton sok újpesti utazik Bécsbe. Délelőtt lehet egy jót adventezni, aztán jöhet a mérkőzés! A Capitals 2. gyenge csapat, 20 meccsen 3 pont – ezt azért nem gondoltuk volna. Igyekeznek, harcolnak, de nem idevalók. Most a kapusposzton erősítenek, de szerintem a góllövést kellene erőltetniük – persze, nem az UTE ellen. Linkeskedni nem szabad, és akkor a három pont meglesz!

EL58: UTE-Brassó 1:0 hu.

Az előállított közlekedési cirkusz kárt okozott az Újpestnek, és szurkolóinak is. A csapat a bevételt és az erős támogatást, a szurkolók a meccs hangulatát nélkülözték. A távolabb lakók meg sem kísérelték, hogy valahogy eljussanak a Megyeri útra, a tudósító is a tévéközvetítést nézte, a beszámoló ennek alapján készült.
Az Újpestből kiesett Varga A. és Cseter, jégre lépett Ropret és Sikorcin. Végre leülhetett a cserepadra Kovács Attila, aki sérülése miatt eddig nem léphetett pályára egyetlen mérkőzésen sem. Az ellenfélnél a gólerős Walls és Mihály Árpád nem játszhatott, ahogy az otthon maradt MacMillan sem.

(2017.11.27) EL 58:
UTE - ASC Corona 2010 Brasov 1:0 hu. (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, ? néző, vezette: Kincses G., Kókai M., Muzsik N., Soltész Á.

UTE: Sila - Huba, Pokornyi, Szalma, Benk, Čaládi - Kiss R., Kiss D. (1), Sikorčin 1, Frolik, Ropret - Nagy N., Dósa, Nemes B., Becze T., Sági M. - Kovács A., Pápa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

ASC Corona 2010 Brasov: Polc - Sirokovs, Filip, Zabludovskyy, Wilgosh, Gliga - Bors, Stoflet, Mihály E., Molnár Zs., Tranca - Bíró O., Nagy I., Zsók, Péter Zs., Bíró M. - Csíki, Saluga. Edző: Lacroix Martin, Strenk Hunor

Gól:
63:32 - 1:0 Sikorcin (Kiss D.)

Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc
Lövések: 53 ill. 23 (12:6, 15:10, 21:6, 5:1)

A vendégek kezdtek jobban, Mihály E. kapuvasa csengetett ébresztőt. 4 perc kellett, míg a hazaiak kijöttek, és veszélyt okoztak a brassói kapunál. Becze a 6. percben remek cselekkel húzott középre, Polc jó lövést hárított. Az Újpest emberhátrányát olyan letámadással kompenzálta, hogy fel sem tudott állni a vendégcsapat. A harmad második felében sokszor lőttek az újpestiek, de mindig védett Polc kapus.
Jobb az Újpest, de ez nem látszott az eredményjelző táblán.

Mindkét csapat pörgősre vette a folytatást, de hamar az Újpest került fölénybe. A hazai támadások rendre végigmentek, az UTE egyre közelebb került a sárgamezesek kapujához. A gól is közeleg? Egyelőre nem. A riporter így mondta: „Puhítják a lilák a Brassó kapusát. Ha így megy tovább, előbb-utóbb meg is puhul.” A humor egyelőre nem jött be, nagyon jó Polc kapus. Az Újpest Kiss R. szükséges faultja után hátrányba került – de nem sok izgalmat okozott hátul, inkább azt mondanám: két perccel kevesebb időnk maradt góllövésre.  Még a hátrányban Ropret belevetődött egy lövésbe, majd megindult, majdnem gólig ment, de végül mellé lőtt. Polc tartja a Brassót, magabiztosságával szinte elveszi a csatárok hitét. Unalmas már a hazai támadásokat leírni, mindig ugyanaz a vége: Polc.
A harmad végén emberelőny sem segített. Húsz perc maradt elrontani Polc statisztikáját, beszedni a három pontot.

Kezdetként Becze két helyzetet hagyott ki, de a harmad megint a lövésekről és a vendégek kapusáról szólt. A Brassó fokozatosan elfáradt, de a szívük mindig kisegítette őket. Az Újpest előnyben, sőt, kettős emberelőnyben is támadhatott, de hiába. Bár az egész vendégcsapat mindent megtett a kapott gólok ellen, de a lényeg: UTE-Polc 0:0. Egy pontot elvesztettünk. A másik a miénk lesz?

Hosszabbítás
3 és fél perc után Sikorčin csodát tett: gólt lőtt,1:0, két pont Újpesten maradt! A sors igazságos és igazságtalan: 53 lövésből egyszer volt sikeres a hazai csapat, míg Polc 53 lövésből 52-szer jár sikerrel. De a gólokat a kapusok kapják, az Újpest győzött. Erdélyi hétvége következik.

2017. november 26., vasárnap

EL 7: MAC-UTE 5:3

Háromszor játszottunk otthon a MAC ellen, két győzelem (egyik a kupában), egy vereség a mérleg. A mai Tüskecsarnokban megrendezett mérkőzésen nem játszhatott Ropret (a fehérvári kupameccsen állt ki véglegeg) és a sérült Sikorčin.

(2017.11.26) EL 7:
MAC Budapest - UTE 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 710 néző, vezette: Németh M., Kincses G., Muzsik N., Soltész Á.

MAC Budapest: Bálizs - Macaulay 1, Garát, Klempa, Brown, Dansereau 2 - Cunningham (1), Kovács B., Nagy K. 1(1), Terbócs (1), Keresztury - Dudas, Pozsgai T., Somogyi (1), Orban B. 1, Bodó - Tóth G., Vokla, Tóth R. (1), Majoross B., Molnár D. Edző: Majoross Gergely, Kontsas Jukka

UTE: Sila - Huba 1(1), Pokornyi, Nemes B., Becze T. 1, Dósa - Kiss R., Kiss D., Szalma, Cseter, Čaladi - Nagy N. (1), Varga A., Benk (1), Frolik (2), Sági M. 1 - Pápa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 43 ill. 23 (12:9, 15:9, 16:5)

Bealudt a MAC! Az első tíz perc olyan volt, mintha a Vienna Capitals 2-vel játszanánk. Csak az Újpest támadott, az első 11. percben Silának egyáltalán nem volt dolga! (Később behozta a lemaradást.) Sorozatos helyzetek után gólt lőni mégis csak emberelőnyből sikerült, amikor Sági jobbról éles szögből lőtt, a korong „átmászott” Bálizs kapuson, 0:1! A góllal egy hiba volt: felébresztette a hazaiakat. Belekezdtek a játékba, kiderült, hogy mégsem olyan gyengék, mint a bécsiek. Sila rögtön három nagyot védett, de következő bravúr után Dansereau érkezett a kipattanóra, 1:1, 13. perc. A harmad második felében továbbra is a hazaiak domináltak. Az Újpest sorozatban tilos felszabadításokat ütött, nem tudtak a vendégek kapura indulni.
Felemás harmad, az aktuálisan jobban játszó fél egy-egy góljával amilyen a játék volt, olyan lett az eredmény is.

Az Újpest is erősített, jobb lett a meccs. A MAC hozta a lendületes támadásokat, de az UTE visszatámadott, gyors akciók futottak itt és ott is. Nagyon jó kis meccs alakult ki, egyenlő erők egyenlő játéka. Amikor a hazaiak emberelőnyben támadtak (29. perc), Macaulay távoli bombája utat talált a hálóig, 2:1. A következő percben Sila nevét skandálta a nézőtér újpesti része, olyan védéseket mutatott be a kapus. Persze, nem jó jel, ha a csapat legjobbja a kapus. A 32. percben baloldalon vezetett gyors akciót a MAC Terbócs lövés helyett jobbra adott, Sila Terbócs felé lépett ki, Nagy K. szinte üreskapus gólt lőtt, 3:1. Két gól már jelentős előny, a játék nem mutatott ekkora különbséget. Az UTE nekiállt ledolgozni a hátrányt, mentek előre, de a MAC keményen útját állta az akcióknak. Érdekes eset állt elő nem sokkal később: Benk a középső harmadban kapott egyet a kezére, botját eldobva kezét fájlalva cserét kért. Ez már vagy a harmadik olyan hazai, szabálytalanság volt, ami után tovább mehetett a játék. De a következő korongmegállás után (vagy másfél perccel később) az esetet pontosan látó egyik vonalbíró előadta a történteket, és a tettes Brown 5+20 perces büntetéssel bűnhődött. A MAC sokáig tartotta a lila nyomást, csak négy és fél perc után sikerült a gól, mikor Huba távoli bombája akadt be, 3:2. Közben Sági és Cunningham nem minden előzmény után egymásnak esett. A bunyóban Sági győzött, de egyformán 5-5 percet kaptak, hogy lenyugodjanak…
Az egygólos MAC vezetés benne volt a játékban, de meg nincs vége, bármi lehet.

Az a „bármi” nem jól alakult. A 44. percben Dansereau a kapu mögött megharcolt a korongért, visszakorizott, és balról, éles szögből lőtt nagy gólt a hosszú oldalra, 4:2. Tízperc harc – az Újpest a a visszazárkózásért, a MAC a győzelem biztosításáért kűzdött. Ez utóbbi jött be. Már-már indult az újpesti akció, de visszaszerezték a korongot a MAC-osok, Tóth G. pontosan adott a középen üresen maradt (védői is előre indultak) Orbanhoz, aki bebiztosította a hazai győzelmet. 54. perc, 5:2. A mérkőzés végén Becze még kihasznált egy emberelőnyt, egy lövés után a kapuba kotorta a korongot, 5:3. Illetve videóbíró, gól, gólöröm 5:3. Aztán a videóbíró videóbírója, megint gól, gólöröm, de még mindig csak 5:3. Ez lett a vége.
Rangadó volt a javából, szörnyű kezdés után (amit csak egyszer használtunk ki) feljavultak a hazaiak, győztek. Ma ők voltak jobbak. Nagyon hiányzott Ropret, és mondjuk két gólja.

Szilassy Zoltán: "Belekényelmesedtünk a parádés tíz-tizenkét perces kezdésünkbe, elhittük, hogy könnyebb lesz a mérkőzés. Ilyen kiváló csapat ellen, mint a MAC, ez nem működik. Ezután az ellenfél kezdett el egyszerűbben, így nagyobb sebességen jégkorongozni, mi pedig komplikáltuk a játékunkat."