Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Babic V., IIHF, IIHF, Berkesi B.

2018.01.07 v   UTE - VC2  18:30
A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti.

2018. január 5., péntek

EL129: FTC-UTE 4:3

A mai fontos meccsen az Újpestnek kötelező a győzelem, ha kívánjuk a felsőházi tagságot. Bár, ha belegondolunk, a nyolc között ugyanazok lehetnek az ellenfelek. A DVTK és a MAC nem minket választ, így a Csíkszereda vagy a Dunaújváros lehet ellenfél. Ha az első négyben végzünk, ellenfél lehetne a Brassó is. A gyengébb(?) Fehérvárt és FTC-t viheti a DVTK és a MAC.
A jegyárusítási (illetve nemárusítási) rendelkezés következtében a hazaiak közé mentünk újpestiek többen is. Ez így biztonságosabb? Egész meccsen kevésbé szimpatikus szövegeket hallgathattunk, és aggódhattunk, mikor bukunk le.

(2018.01.05) EL 129:
Ferencvárosi Torna Club - UTE 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)   -  eseménynapló

Pesterzsébeti Jégcsarnok, 695 néző, vezette: Gangel L., Mayer G., Váczi D., Pálkövi B.

Ferencvárosi Torna Club: Sevela - Jászai, Hietamaki (1), Dubek, Fliszár (1), Rafaj - Jabornik 2(1), Korbuly, Németh A. (2), Könczei 1, Shupe 1(2) - Tuominen, Owen, Roczanov, Farkas L., Bödök - Lengyel, Lakatos, Inglis, Kovács V., Tóth R. Edző: Lindqvist Greg Kjell, Szakács Ferenc

UTE: Sila - Huba (1), Kiss R., Benk (1), Čaládi 1, Sági M. (1) - Kovács A., Kiss D., Sikorčin, Frolik (2), Ropret 1 - Nagy N., Varga A. 1, Nemes B., Dósa, Pichler-Balássy Á. - Pokornyi, Horváth Á., Schmál. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

57:23 - 4:3 Shupe (Németh A.)

Kiállítás: 14 perc ill. 18 perc + 10 perc fegyelmi (Kiss R.)
Lövések: 24 ill. 43 (6:11, 10:15, 8:17)

Hamar emberelőnybe kerültek a zöldek, az Újpest csak ennek letelte után támadott veszélyesebben. A 9. percben Rafaj lőtt – Sila a helyén volt. A 11. percben „vak” oldalról ütközték le Sikorčint - büntetlenül. A centert úgy támogatták le a jégről. Később visszajött, de a második harmadra már az öltözőben maradt. A 13. percben a hazaiak vezetéshez jutottak, Jabornik féltávolról lőtt a jobb felső sarokba, 1:0. Azt kell mondanom: benne volt a játékban! A lilák rákapcsoltak, emberelőnyben Varga A. távoli lövéssel egyenlített, 1:1. De hamar jött egy újpesti kiállítás, amit gyorsan kihasználtak a hazaiak, Megint Jabornik volt sikeres, elég messziről bombázott, 2:1. Az első harmad azt mutatta: a hazaiak kijöttek a kedden kapott tucatnyi gól hatása alól, viszont az Újpest nem lépett túl keddi teljesítményén, legalábbis eddig.

A 22. percben Könczei szép csel után lőtt fölé, a másik oldalon Pichler baloldali akciója hozott csaknem gólt. A 27 percben Čaládi és Frolik ketten álltak szemben Sevelával, de a 110%-os helyzet kimaradt. Ekkor a csapat teljesítménye először váltotta ki a „Hajrá Lilák!” szurkolás, amire máris jött a reakció, a „Hajrá F…i!” Ezután a játék eddigi képe, amely meghozhatta volna az egyenlítést, megváltozott: hatalmas lett a forgalom a büntetőpadokon, s ebből az Újpest jött ki rosszabbul. A 34. percben 1:45 időre 5 a 3 ellen jöhettek a hazaiak, Könczei balról kotorta be a korongot, rá már nem jutott védő, 3:1. Góllövés helyett megint hátrányban játszottunk, de most a kapuvas az Újpesttel volt. Az utolsó percben – ezúttal a lilák voltak többen – és Frolik baloldali beadását Ropret középről betalált, 3:2
Ebben a játékrészben jobb lett az Újpest támadójátéka, de az emberhátrányokkal – leginkább felesleges faultokért kaptuk – elment az idő, fogyott az erő. A végén örülhettünk, hogy visszaállt az első harmadban összehozott egygólos hátrányt.

Bármilyen játék folyt eddig, bíztunk abban, hogy meglehet a győzelem. „Csak” két gólt kellene lőni! 3 perc után hátrányba kerültek a lilák, de Benk meg tudott ugrani, de csak a kapusig, nem kapuig jutott. Az FTC nem fáradt el, nem engedett ki, sőt, veszélyesen támadtak. A harmad felénél kettős előnyben került a vendégcsapat. Szilassy edző időt kért, és sikeres volt a megbeszélés, Čaládi a jobbról áttett korongot közelről gólba vágta, 3:3. Megindult a hajtás a győzelemért, de egy kiállítás megint elvett két értékes percet az Újpest támadóidejéből. Az 58. percben Nemes estében kapuvasra lőtte a korongot. Ez nem sikerült, de az ellentámadás igen: Shupe volt a lendületes akcióból eredményes, 4:3.
A hajtás és az akarás kevés volt a sikerhez. Nem volt jó és sikeres a támadójáték, túl sok volt a kiállítás. A mai teljesítmény nem lehetett elég a sikerhez, a nem túl fényes zöldek megint győztek. A Csíkszereda pontban beért, illetve az egymás elleni eredmény alapján beelőzött, három fordulóval a vége előtt a felsőház és az alsóház határán áll az Újpest.
A nézőtéren legfeljebb gyanúsak voltunk, nem buktunk le. A végén mi nem tudtunk örülni. Villámgyorsan elhagytuk a hazai szektort…

Szilassy Zoltán: „A vereség ellenére is csak dicsérni tudom a fiúkat. Hatvan percig küzdöttünk, de a sok emberhátrány felőrölte energiáinkat. Hajtós, kemény meccsen maradtunk alul. Nem szeretek ilyesmivel foglalkozni, de muszáj megemlítenem, hogy a játékvezetői teljesítmény méltatlan volt a derbi színvonalához.”
(nso)

EL129: FTC-UTE

2018.01.05. péntek - EL 129:

Ferencváros  -  UTE  - eseménynapló

Pesterzsébeti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Gangel L., Mayer G., Váczi D., Pálkövi B.

ERSTE Liga tudnivalók

Még négy forduló, és itt az ERSTE Liga alapszakaszának vége. Nézzük meg, milyen szabályok szerint lesz a folytatás!

Az alapszakasz helyezésében a megszerzett pontok száma dönt, egyenlő pontszám esetén az egymás elleni eredmény, (aztán gólkülönbség, több lőtt gól stb.) határozza meg a sorrendet.

A középszakaszban felsőházra (alapszakasz 1-4 helyezett) és alsóházra oszlik a mezőny, mindkét csoportban két fordulót játszanak a résztvevők. A csapatok a korábban megszerzett pontjait törlik, jutalompontokkal vágnak neki a következő körnek. A felsőházi csapatok 4-2-1-0  ponttal, az alsóházi együttesek 4-2-1-0-0 ponttal kezdik a középszakaszt. A csapatok ellenfeleikkel oda-vissza játszanak, így felsőház csapataira 6 mérkőzés, az alsóházban szereplőkre 8 mérkőzés vár. (Az alsóházi csapatok elvileg "pihenhetnek", mert amúgy sem dönthetnek ellenfelükről. Elég, ha az utolsó helyet elkerülik. - LS.)

A 8 közé, a rájátszásba a négy felsőházi csapat, és négy alsóházi csapat kerül, az utolsó nem játszik tovább. Az 1-3 helyezett csapat választhat magának ellenfelet az 5-8 helyezett közül. A rájátszás minden páros csatája 4 győzelemig tart, ez esetenként 4…7 mérkőzést jelent. A mérkőzések helyszíne (otthon vagy idegen) a következők szerint alakul a magasabbra sorolt csapat szempontjából: o - o - i - i - (o) - (i) - (o).

Az elődöntőben az alapszakaszban legjobb helyen végzett csapat választhat magának ellenfelet.

A középszakasz mérkőzéseiről, az időpontokról jelenleg (2018.01.03) még nincs információ.

2018. január 2., kedd

EL124: Fehérvári Titánok-UTE 3:2

A rendezők összetévesztették az EBEL-t az ERSTE Ligával. A parkolóba csak a bennfenteseket engedték be, mi mehettünk a sárba. De szívatásnak mindenesetre jó volt! A parkolóban legalább 100 üres hely maradt… Brávó!
Az UTE felállásában komoly meglepetés, hogy a két kapus Hajek Márk és Sági Máté volt. Előbbi kezdett.

(2018.01.02) EL 124:
Fehérvári Titánok - UTE 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)   -  eseménynapló

Székesfehérvár, 325 néző, vezette: Babic V., Németh M., Kövesi B., Váczi D.

Fehérvári Titánok: Szeles - Imre (1), Vehmanen, Antilla 1, Ainsworth (3), Schoenmakers 2 - Szabó B., Láday T. (1), Vizi, Mazzag, Kiss P. - Szaller, Sándor, Madácsi, Péter B., Balogh - Prácser, Antal A., Vincze G., Varga B. (1), Nagy Á., Kornakker (kapus). Edző: Kóger István, Hegyi Ádám Zoltán

UTE: Hajek M. - Huba, Kiss R., Benk, ČalÁdi, Sági Martin - Kovács A., Kiss D. 1, Sikorčin (1), Frolik (1), Ropret 1 - Nagy N., Varga A., Nemes B., Pichler-Balássy Á., Turbucz - Pokornyi, Horváth Á., Dósa (1), Schmál, Pápa (1). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

02:08 - 1:0 Schoenmakers (Ainsworth, Imre)
10:52 - 1:1 Kiss D. (Pápa, Dósa)
20:54 - 2:1 Schoenmakers (Ainsworth, Láday T.)
29:38 - 3:1 Antilla (Ainsworth, Varga B.) - ee
34:53 - 3:2 Ropret (Frolik, Sikorčin)

Kiállítás: 12 perc ill. 6 perc + végleges kiállítás (Turbucz)
Lövések: 17 ill. 43 (3:21, 10:11, 4:11)

Az első gólra nem sokat kellett várni egy fehérvári támadást jó szereléssel, de rossz passzal sikerült nem megállítani, a centerben érkező Schoenmakers hatalmasat lőtt, 1:0. A gól után ment előre az Újpest, de nem alakult ki komoly gólveszély. A játék ugyan élénk volt, de nem sok szépséget láttunk a jégen. A 11. percben egy buli után visszakerült a korong Kiss D. elé, aki a kékvonal közeléből, jobbhátvédből szétlőtte a kaput, 1:1
A második harmad hazai góllal kezdődött, Schoenmakers most távolabbról bombázott, 2:1. Ezután jött a kiállítások sorozata. Volt eset, hogy az egyik bíró így jelzett, a másik úgy. Végül egy innen, egy onnan kiáll - kiosztással megelégedtek. Csak a közönség nem volt elégedett ezekkel a döntésekkel. Az Újpest kihagyta a következő előnyt, a Titánok nem, Antilla jobbhátvédből lőtt, a kapuvas is segítette, 3:1. Egyre forróbb lett a jég! Az UTE nagyon akarta a gólt, végül a 35. percben Frolik balról adott a kapu előtt helyezkedő Roprethez, aki fordult, lőtt, 3:2
A harmadik harmad kiemelten rossz játékot, nehezen nézhető mérkőzést hozott. (A hazaiak nyilván nem így gondolják!) A Fehérvár aktív, sokmozgásos, ütközős játéka nem sok szépséget mutatott, viszont alkalmas volt az UTE támadások elrontására. A kiállítások tovább kuszálták az amúgy sem tiszta erőviszonyokat. Összefoglalva: két lőtt gól általában kevés a győzelemhez, ezúttal is így volt.
Ma este nagyon rosszul játszott az Újpest. Amit megnyertünk a dunaújvárosi révren, elvesztettük a fehérvári vámon… A pénteki feladat világos: győzni kell Pesterzsébeten!

Szilassy Zoltán: "Nagyon mérges vagyok, mert nagyon fontos, de könnyen hazavihető három pontot hagytunk itt. Az első és – főleg – a második harmaddal voltam elégedetlen, nem tettünk meg mindent, azt hittük, megy ez majd magától. Nem lennék ideges, ha külön nem hívtuk volna fel erre a csapat figyelmét. Egyszer itt már pórul jártunk, úgy látszik, másodszor is bele kellett lépnünk ugyanabba a pocsolyába."

Heti műsor, 2018. január 2-7.

Erste Liga:
2018. január 2. kedd, 18:30, Székesfehérvár: Fehérvári Titánok – UTE
2018. január 5. péntek, 18:00, Pesterzsébet: Ferencvárosi TC – UTE
2018. január 7. vasárnap, 18:30, Megyeri út: UTE – Vienna Capitals 2

Nagyon sűrű két hét előtt állnak az ERSTE Liga csapatai. Most dől el, ki kerül a felsőházba, a legjobb négy csapat közé, ki megy a „levesbe”, az 5-9 helyezett csapat közé.
A legnagyobb harc a négy közé kerülésért három csapat között folyik, a DAB, az UTE és a Csíkszereda közül csak ketten játszhatnak tovább a bajnoki címért. (Úgy gondolom, hogy a DVTK és a MAC helye biztos, az FTC már kimaradt a négyből.) De a már eldőlt sorsú együttesek teljesítménye is fontos! A hátrább lévők ellen életveszélyes pontot veszíteni, míg a két elsőtől prémium pontok szerezhetők a négy közé kerülésért folyó harcban.
Az egymás közti összecsapás – gondolok a DAB-UTE rangadóra – különleges fontossággal bír!