Japán: Narisawa - Kawai, Yamada, Takagi (1), Osawa, Ueno - Hashimoto (1), Sato, Ikeda 1, Nakajima (1), Echigo (1) - Akimoto 1, Yanadori, Terao, Saito, Nakayashiki - Hayata, Otsu, Irikura, Suzuki. Edző: Iwamoto Yuji, Okita Teruhiko

(2019.12.10) H-865:
Magyarország - Korea 2:1 hu. (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Budapest, 919 néző, vezette: Kincses G., IIHF Referee, Nagy A., Váczi D.

Magyarország : Adorján - Garát, Vojtkó, Becze T., Miskolczi, Galanisz - Szabó B., Fejes (1), Nagy K., Terbócs 1, Kiss P. (1) - Kiss D., Imre, Németh A., Nagy G. 1, Hári (1) - Bukor, Madácsi, Kreisz, Horváth B., Szigeti. Edző: Tolvanen Jarmo, Majoross Gergely

Korea: Hwang Hyunho - Song Hyeongcheol, Lee Don Qu, Kim Ki Sung, Kim Sang Wook, Ahn Jin Hui - Seo Yeong Jun, Choi Jin Woo, Shin Sang Hoon, Cho Min ho, Shin Sang Woo - Lee Ho Sung, Nam HeeDoo (1), Jeon Jung Woo (1), Park Jin Kyu 1, Lee Chong Hyun - Kang Min Wan, Lee Min Jae, Kim Hyung Kyeum, Lee Jong Min, Shin Hyung Yun, Park Kye Hoon (kapus). Edző: Paek Chi Sun, Lee Chang Young

27:35 - 1:0 Terbócs (Hári, Kiss P.)
37:57 - 1:1 Park Jin Kyu (Nam HeeDoo, Jeon Jung Woo)

A magyar válogatott bő kerete:
Kapusok: Adorján Attila (DVTK), Arany Gergely (FTC)
Hátvédek: Bukor Rajmund (Vasas), Fejes Nándor (MAC), Garát Zsombor (MAC), Imre Patrik, Kiss Dániel (DVTK), Kiss Roland (Titánok), Szabó Bence (AV19), Tóth Gergely (FTC), Varga Arnold (UTE), helyett Sarcia Antonio (FTC), Vojtkó Mátyás (DVTK)
Csatárok: Becze Tihamér (Csíkszereda), Galanisz Nikandrosz (DVTK), Hári Norbert (DEAC), Horváth Bálint (SWE-3.), Kiss Patrik (DVTK), Majoross Barnabás (MAC), Madácsi Benedek (Titánok), Mihály Ákos (Titánok), Miskolczi Márk (DVTK), Nagy Gergő (FTC), Nagy Krisztián (MAC), Németh Attila (FTC), Pápa Márton (MAC), Szabad Kevin (Alpesi Liga), Szabó Krisztián (Titánok), helyett Péter Andor (Titánok), Szigeti Ákos (MAC), Terbócs István (MAC), Tóth Richárd (FTC), Vincze Péter (UTE)

Változások a keretben.

2019. december 8., vasárnap

EL128: UTE-Csíkszereda 2:3 hu.

A legutóbbi hazai vereség nem vetette vissza a nézőszámot, de a növekedést a teljesen megtelt  vendégszektor adta. Az Újpest sorra veszíti el csapatkapitányát. Először Benk, aztán Sikorcin, legutóbb Varga esett ki. Ma a "C" betű Nemes mezére került. Őt szeretnénk a következő meccsen is látni! Mint ahogy a hírek szerint a következő találkozóra többen visszatérhetnek a nagyon hiányzó hiányzók közül. Henderson ma újra védő lehetett, ás egy új fiú is bemutatkozott, az utánpótlás korú Fehérgyarmati Balázs is, #10-es mezben. A tartalékkapus Farkas Gergely volt, de így is csak 18 újpesti játékos állt ki a listavezető csíkiak ellen.

(2019.12.08) EL 128:
UTE - Sport Club Csíkszereda 2:3 bü. (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 525 néző, vezette: Haszonits M., Wolf L., Balla N., Szabó D.

UTE: Duschek - Nagy N., Saukko, Pance, Reed (1), DiDiomete - Henderson 1, Carlson, Nemes B., Zsigmond, Vincze P. - Kiss-Rusk J., Kovács A., Kovács S., Horváth Á. 1, Godó - Fehérgyarmati (2). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Sport Club Csíkszereda: Samankov - Papp Sz., Belov, Shalla 1(1), Taratukhin 1, Rokaly Sz. (1) - Györfy, Salló, Mclean, Brophey (1), Pelley 1 - Láday T., Gecse, Fodor Cs., Casaneanu, Bíró T. - Sándor, Farkas T., Rokaly N. Edző: Morgan Jason, Hozó Levente

24:32 - 0:1 Shalla (Rokaly Sz.)
33:08 - 1:1 Horváth Á. (Reed, Fehérgyarmati)
46:10 - 2:1 Henderson (Fehérgyarmati)
56:17 - 2:2 Pelley (Brophey, Shalla) - ee
65:00 - 2:3 Taratukhin - büntető

Kiállítás: 6 perc ill. 8 perc
Lövések: 26:43 (9:8, 7:17, 9:13, 1:4, 0:1)

Vendég fölénnyel nyitott az összecsapás, de a Szeredából hiányzott a lendület. Illetve nekünk dehogy is hiányzott az ő lendületük. Egy idő után az volt a benyomásom, hogy a Csíkszereda lenézi az Újpestet - ezeket úgy is megverjük alapon - míg a lilákban keményen élt a múltheti 1:9 emléke. A csíkiak támadtak sokkal többet, de amolyan alibi hokival várták el, hogy vezessenek, míg az Újpest erősen tartott a listavezetőtől. Így egy gyenge iramú, unalmas játék alakult ki. Azért legyünk igazságosak: az Újpest lelkesen és fegyelmezetten védekezett, nem is kapott gólt. Sőt! A harmad legnagyobb lehetősége a vendégek kapujánál volt, egy remek akció végén a ma újra védőt játszó Henderson jobbról éles szögből lőtt egy rövid oldali kapuvasat. A korongnak meg lett volna az útja a hálóig, de a hazai kapu nem segítette a hazai csapatot.

Gondolom, a csíki csapat megkapta azokat az edzői utasításokat, amit az edzők ilyen helyzetben mindig elmondanak. A vendégek bele is húztak. Támadtak, nyomtak, és ha a korongot megszerezték az újpestiek, azonnal letámadtak, és a középső harmadban, vagy már a támadó harmadban visszaszerezték. A 25. percben így lőtték góljukat, a Liga NR1-es gólvágójához, Shalla-hoz került a visszavett korong, jobboldalt húzott kapura, és a hosszú alsóba lőtt, 0:1 (videó), azaz, minden rendben - gondolták. De nem így a lilák! Lassan csökkent a Csík korongot visszaszerző agresszivitása, néhány hazai akció is lefuthatott. a 34. percben robbant a lelátó: egy szerelt akció után sikerült visszaszerezni a korongot, a visszaadás Horváth Ákoshoz került, aki fordulásból remek (és váratlan) gólt lőtt, 1:1 (videó)! Ki kellene kutatni, hányan számítottak ilyen fordulatra! De egyenlő, és a vendégek nem tudtak ismét felpörögni. (Ezért sírjanak ők!) Reed lőtt jól, majd a harmad végén Zsigmond léphetett meg, de egy az egyben a kapus, Samankov mentett.
A Csíkszereda nagyon belekezdett, egy gólig jutott, aztán lazítottak megint. Mit mondjak, jól tették. Nyitva maradt a kérdés: ki nyer ma?

Érdekes szituáció: már az Újpest is elhitte magáról, hogy győzhet. Tehát mindkét fél ment előre, amikor tehette. A 45. percben DiDiomete lépett meg, de a csíki orosz kapus megint mentett. Samankov nagyon jó a rávezetések védésében. De a 47. percben mégis vezet az Újpest! Henderson indult meg, kapuig vezethette a korongot, egy kapus előtti csel után "csatáros" gólt lőtt, 2:1 (videó)! A Csíkszereda sokáig reklamált, mert Rokalyt komolyan leütközték - lehet, hogy tényleg szabálytalanul. De a gólvideóban nem látszik egy távolabbi fault - nem is volt videózás. Ha a bírák benézték, hát benézték. Tehát vezet az Újpest! Csak egy baj van, messze még a vége. Az 55. percben Vincze ki - ki lehet ezt bírni? Aztán Rusk is ki - ő is rászolgált. De ezt már tényleg nem lehetett kibírni: Pelley a jobboldalról közvetlen közelről bevarrta a hátulról visszapasszolt korongot, 2:2 (videó). Pontot mentett az éllovas.
Ez egy mindent bele harmad volt. Ha kicsit tovább bírjuk, nyerünk. De nem bírtuk. Az egyenlő állás egy megszerzett pontot jelent.

Hosszabbítás
Többet támadott a Csík három a háromban, de komoly veszély sem itt, sem ott nem volt.

Büntetők
A dráma most is működött - de nem a mi javunkra. A negyedik párban Reed remek gólt lőtt, 1:0. A Csíkszereda utolsó lehetőségét Taratukhin betette, az "alapszakasz" vége 1:1. A folytatásban Taratukhin kezdett, és ismételt, megint gól. Reed volt az újpesti, a kapus melletti korongelhúzás bejött, de az utolsó mozdulatban elütött a korong felett, 2:3 a vége.

Furcsa meccset láttunk. Gyenge első harmad, vendég gól és egyenlítés a második húszpercben, nagy iramú, harcos harmadik játékrész sokáig újpesti vezetéssel. A végén a vendégeknek lett kétpontos szerencséje.
Most azt mondom: van csapatunk! Majdnem elkaptuk az éllovast, és hamarosan visszatérnek a ma még hiányzók. 18-án játszik legközelebb az UTE, a Debrecent fogaduk.

Virág Csaba: "Amit kértünk a srácoktól, végre is hajtották: az első perctől az utolsóig koncentráltak, és voltak időszakok, amikor jól is játszottak. Méltó ellenfelei voltunk a Csíkszeredának, amikor vezettünk, növelhettük volna a fórunkat, sőt, eldönthettük volna a meccset, de sajnos kihagytuk a helyzeteinket. Elégedettek nem vagyunk, viszont a sok sérültünk miatt csalódottak sem lehetünk."

EL 128: UTE-CSI

2019.12.08. vasárnap - EL 128:

UTE   -  Sport Club Csíkszereda   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Haszonits M., Wolf L., Szabó D., Balla N.

Heti műsor: december 2 - 9.

A héten csak egyszer játszik az Újpest, vasárnap a Megyeri útra jön a Ligában magasan vezető Csíkszereda. Az eddigi három meccsen egy pontot szerzett az UTE.

ERSTE Liga:
2019. december 08. vasárnap, 18:30, Újpesti Jégcsarnok: UTE - Sport Club Csíkszereda

2019. december 1., vasárnap

EL117: UTE-Brassó 1:9

Fogyogatunk, fogyogatunk. És a mai mérkőzés sem fog több nézőt kihozni jövő vasárnap. Újra játszhatott DiDiomete, de nem játszott Kovács A. És az első harmad végétől nem játszott tovább Varga Arnold sem.

(2019.12.01) EL 117:
UTE - Corona Brasov 1:9 (0:3, 1:2, 0:4)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 314 néző, vezette: Nagy A., Wolf L., Dorner B., Horváth B.

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Pance (1), Reed (1), DiDiomete 1 - Nagy N., Saukko, Nemes B., Godó, Vincze P. - Kiss-Rusk J., Pokornyi, Kovács S., Horváth Á., Henderson. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Corona Brasov: Polc - Labrecque (1), Armstrong (1), Fowlie 1, Rabbit (1), Brown 2(1) - Bors, Bíró O., Molnár Zs. 1(1), Bíró G. (1), Gliga 1(1) - Borisenko 2(1), Mihály E., Tranca (2), Péter B. (1), Zsók 2 - Haraga, Gajdo, Constantin, Bíró M., Gajdó. Edző: Pénzes Július, Rusnák Ondrej

02:31 - 0:1 Fowlie (Rabbit, Borisenko)
08:58 - 0:2 Zsók (Brown)
16:17 - 0:3 Brown (Armstrong, Labrecque) - ee
24:27 - 1:3 DiDiomete (Reed, Pance) - ee
26:16 - 1:4 Borisenko (Tranca, Péter B.)

Lövések: 40:43 (16:14, 17:13, 7:16)

A mérkőzés az utóbbi időben szokásos forgatókönyv szerint indult, most két és fél percig bírtuk kapott gól nélkül. Hiába küzdött, hajtott a csapat, a 9. percben Duschek bottal kaszálva szerelt, de a korong mégis a kapuban között ki. Ex-csatárunk, Brown a 17. percben eldöntötte a mérkőzést (0:3). A 25. percben DiDiomete középről, a kékvonal közeléből szépített, de több szépség nem jutott az Újpestnek. A lilák harcosságát (de csak azt) a közönség még "Hajrá Újpest"-tel értékelte, de további két vendéggól után többen már meg sem várták a harmadik felvonást. Igazuk lett, szenvedett a csapat, szenvedtünk a lelátón, csak a Brassó örülhetett - négyszer is. A vége K.O., 1:9
Valami nagyon nem stimmel. Egész idényünk arról szól, hogy nem tudunk gólt lőni. Jó játékosaink vannak, sokkal többet kéne kihozni belőlük. Valamit igazán tenni kéne, hogy legalább az alsóházi rájátszásra legyen CSAPATUNK!

Virág Csaba: "Az első két harmadban értékelhető teljesítményt nyújtottunk, ám néhány hiba miatt hitehagyottá váltunk, s ez megpecsételte sorsunkat. Több fontos hiányzónk is van, ráadásul a negyedik mérkőzésünket játszottunk egy hét leforgása alatt, ennek ellenére a harmadik harmadbeli játékunk elfogadhatatlan, elnézést kérek érte szurkolóinktól."  (nso.hu)