ÖNÉRTÉKELŐ

Megnéztem az ERSTE Liga csapatok honlapját. Lehetőleg a hivatalos szájtokat.
Itt a lista:

Ledöbbentem. Én a múltból itt maradt marha vagyok. Aktuális honlapot csinálni nem nagyon divat már. Maradjunk le néhány nappal, héttel, hónappal, évvel. A honlap legyen szép és korszerű. A forma „csodás”, de egy cseppet sem olvasóbarát. Kergesd el a reklámokat, keresgélj a korábbi hírek után, olvass idétlen színekkel írt cikkeket, non-informatív formázással.
Néhol tisztességes beszámolót olvashatunk, máshol csak berakják a videót. És ötlet, fantázia sehol sincs. Sehol sem nézhetők meg azonnal a gólok. A góllövők alig-alig vannak kiemelve. Nem nagyon követhetők sorrendben a csapat korábbi meccsei. És az sem, hogyan áll az Erste Liga, avagy a többiek mit játszottak. A Robik sem segítenek?

Tehát egy múltból itt maradt darab vagyok. Akit a csak a lelkesedés hajt. A közlésvágy, nem a csillogás. Az informatív megjelenés, nem a „korszerű” formátum. És az a hit, hogy fontos, amit csinálok.
Ez a gyerek, az Utehoki-lelátó ilyenre sikerült. Én ilyennek szeretem. Remélem, TI is! Ugye?

Boldog újévet kívánok!

Laszip Sándor

BUÉK 2020!

2019. december 30., hétfő

EL150: UTE-Fehérvári Titánok 5:2

Az év utolsó meccsén visszatértek a nézők! Lám, elég pár jó meccs - egy jó csapat - és máris megtelnek a lelátók. A negatív csúcs a Debrecen elleni 305 fő volt. Ma sok olyan régi törzsszurkoló is eljött, akikkel nagyon régen találkoztunk. Jó volt újra látni egymást!

(2019.12.30) EL 150:
UTE - Fehérvári Titánok 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 604 néző, vezette: Varjú Á., Halassy Gy., Pálkövi Ba., Mizsák P.

UTE: Duschek - Varga A., Kovács A., Benk, Sikorcin 1(1), Pance (2) - Henderson, Pokornyi, Reed (2), DiDiomete, Rafaj 1 - Nagy N., Kiss-Rusk J. 1, Nemes B. (1), Vincze P. 1, Csamangó 1 - Fehérgyarmati, Milushkin, Zsigmond. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Fehérvári Titánok: Gyenes - Horváth M., Kiss R., Zion, Almási, Balogh - Schartz, Erdély, Kovács A. 1, Péter A., Vincze G. (1) - Mangone, Dobmayer, Kóger 1, Rétfalvi (1), Buzás. Edző: Kiss Dávid, Arany Máté Dániel

03:15 - 1:0 Sikorcin
03:44 - 2:0 Kiss-Rusk J. (Pance, Sikorcin)
23:50 - 2:1 Kovács A. (Vincze G.)
25:44 - 2:2 Kóger (Rétfalvi)
39:45 - 3:2 Csamangó (Reed)
54:57 - 4:2 Rafaj (Pance, Reed) - ee
58:07 - 5:2 Vincze P. (Nemes B.)

Kiállítás: 8 perc ill. 4 perc + 10 perc fegyelmi (Mangone)
Lövések: 45:29 (12:8, 16:13, 17:8)

Késtem négy percet. Rosszul tettem. Nejeméket kitettem a bejáratnál, és kértem, hogy majd mesélje el az első két gólt. Becsszó, így volt! Leparkoltam, mentem a csarnok felé. Még az utcáról hallom az első gól zaját. A másodiknál már a folyosón voltam. Nagyot hibáztam, hogy lemaradtam az első harmad lényegéről. A gólokat visszanéztem, úgy mesélem el. Tehát: a Titánok támadtak többet az előjátékban, amikor a 4. percben egy rossz átadásukat lenyúlta Sikorcin a támadó harmad előtt, beindult, lőtt, 1:0 (videó)! A következő támadás is bejött: Pance középről jobbra passzolt Sikorcinnak, ő hátraadott a második hullámos Kiss-Ruskhoz, az ő bombája nem a kapusnak, hanem a jegyzőkönyvvezetőnek adott munkát, 2:0 (videó).
Alig kezdődött el a mérkőzés, megvan a magabiztos vezetés. És a tudósító mindezt csak hallotta, nem látta. De visszanézte! A továbbiakban a Titánok jöttek, hajtottak, támadásban hozták a Volán stílust. Duscheknek elég sok dolga volt, jellemzően veszélyes lövéseket mentett. De kellett a jó védekezés is, sokszor blokkolták a lövéseket a védők egy-egy remek ütőmozdulat mentett. Aztán lassan fölénybe kerültek a lilák, egyre többször szorítottuk be a vendégeket. Sikorcin majd Vincze lőtt lendületes akció végén. míg a Titán próbálkozások ritkultak, kapuig sem nagyon jutottak. A 19. percben nagyon szép Reed - Nagy Nilan támadás gólt érdemelt volna, de maradt a 2:0.
(Túl) gyors kétgólos előny után az Újpest uralta a meccset. Azt volt az érzésem, hogy jókedvből játszik a csapat! A jókedv átment a nézőtérre is.

Magabiztos (bár még nem nyerő) előnyben, támadólag játszottak a lilák. De jött az ellencsapás, a 24. percben a lazán passzolt hátsó átadást megszerezték a vendégek, Kovács Alex lőtt gólt 1:2 (videó). Ilyen gólt nem szabad kapni. Akkor hajrá, előre! De az üzlet beindult, a 26. percben a magabiztosan kitámadó lilák hátába került a megugró Rétfalvi, Lövését hárította Duschek kapus, de a kipattanót Kóger Balázs úgy tette be, ahogy kell, 2:2 (videó). Hamar elmúlt a világ dicsősége! És támadott a Fehérvár. Most dől el a meccs, a lilák képesek-e örömhokiról küzdőhokira váltani, avagy sem. Percek kellettel, míg rendeződtek a gondolatok a fejekben. A harmad második felére sikerült váltani. Beindult az Újpest, Nemes lőtt majdnem gólt, majd egy ostromszerű támadást úszott meg a Fehérvár. A következő ostromnál - öt az öt ellen szorultak be - és kétszer is csak tilos felszabadítással tudtak szerelni. Edzőjük időt kért, hogy szusszanjanak a játékosok, hiszen két perce nem tudtak cserélni. A hajtás, a sok meló végül elnyerte jutalmát: Csamangó Reedhez adott, utóbbi jobbról visszapasszolt, és Csamangó középről, úgy a térfél feléről lőtt, 3:2 (videó). Ekkor már csak 15 másodperc volt hátra a harmadból.
fotó: Czinege János

Nehéz eset. A megnyertnek hitt meccsen a lazázás után ismét hajtani - szerintem nagyon komoly váltás egy csapatnak. Az Újpest megcsinálta, és a vége előtt jött a visszaigazolás: igen, megcsináltuk!
A szurkolás a régi szurkolóktól ismét a régi volt, jól szólt a "Hajrá lilák"! A csapat megérdemelte, megdolgozott érte.
Érdekes beszélgetések voltak a szünetben a régi szurkolókkal: ilyen gólokat nem szabad kapni! Ez igaz, de ők nem látták az idény alját. Mindenhogyan tudtunk (korábban) gólt kapni.

Jöttek az emberhátrányok - (Sikorcin 44. perces kiszórása nincs a jegyzőkönyvben, csak az eseménynaplóban). Ekkor jöttek a Titánok, de nem lőttek gólt. Az Újpest maradt a koncentrált játéknál, amilyennel győzni lehet. És az első hazai előny döntött.
Az 55. percben Mangone kiült, de a büntetőpadon tovább cirkuszolt. A zsűri kérésére kapott 10 perc fegyelmit is. (Nem nagyon láttunk még ilyet!) Az 55. percben Rafaj baloldalt kapott átadást, kapásból bombázott, 4:2! (videó). A #88-as most tért vissza igazán! Öt perccel a vége előtt a két gól elegendő lehet a győzelemhez,  de az 59. percben Vincze P. beteljesítette szurkolótársunk jóslatát: egy középső harmadbeli buli után Nemes ment kapura, lőtt, a lecsorgó korongot Vincze P. lőtte be,  lezárva az összes  nyitva maradt kérdést, 5:2 (videó).

Köszönjük csapat, köszönjük közönség! A srácok fel tudtak pörögni, magabiztos győzelemmel zárták le a 2019-es évet.
Ha jó a csapat, sok a néző. Most jó a csapat, a ritkán meccsre járók ragadjanak ide!

Baróti Zsolt: "Napról napra építkezünk, és egyre inkább látszik a játékunkon a kemény munka és a fegyelem. Örömteli, hogy egyre jobb a csapatösszhang, a játékosok kezdenek nagyon egymásra találni, már sorokon belül is." (nso.hu)

UTE   -  Fehérvári Titánok   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Halassy Gy., Varjú Á., Pálkövi Ba., Mizsák P.

EL145: FTC-UTE 6:5 hu.

A szervezés csődje. Az agyonbiztonságosolt derbi rendezése egy csőd. Évek óta jegyet nem vehetünk Erzsébeten, a szörnyű lilák csak a hátsó kapun mehetnek be, az út nélküli füvön mehetünk be a csarnok végébe. Csakhogy a hátsó kapu  ma zárva volt, hiába kértük, nyissák ki. A hivatásos biztonságiaknak, a rendőröknek hiába szóltunk. Tehát menjünk be a hazai szurkolók között. A cél nem az elkülönítés volt? Nem voltunk lilában, bejutottunk. A jegyet már a rendőrök is ellenőrizték: valóban vendégszurkolók vagyunk? Ha-ha-ha!
A második fejezet - a távozás - a végén.
Tehát derbi. Mostanában jó az Újpest. Ma is az lesz! Elég sokan jöttünk, talán százan is szurkoltunk az Újpestnek. Azért még egy gonosz megjegyzés: mi nem mehettünk a palánkhoz-plexihez, a tőlünk pár méterre helyet foglaló hazaiak igen. Tehát csak mi vagyunk veszélyesek!
Pozitívum: a büfé remek, a kiszolgáló hölgy nagyon kedves, a rántotthúsos zsemle nagy és finom.

(2019.12.28) EL 145:
FTC-Telekom - UTE 6:5 hu. (3:3, 2:1, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 650 néző, vezette: Wolf L., Rencz D., Kövesi B., Pálkövi Ba.

FTC-Telekom: Arany - Karmeniemi, Pulli, Nagy G. 1(1), Tóth A. 1, Németh A. - Hegyi Á. 1, Sarcia, Pavuk 1, Switzer (4), Kulmala 2 - Tóth Gergely (2), Boros, Hajós, Roczanov, Tóth Gergő - Jászai, Tóth Re., Tóth Ro., Pozsár. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Duschek - Varga A., Kovács A., Benk (2), Sikorcin (1), Pance 3 - Henderson (2), Pokornyi, Reed, DiDiomete 1, Rafaj (1) - Nagy N. 1, Kiss-Rusk J., Nemes B., Vincze P., Csamangó - Horváth A., Horváth Á., Milushkin, Kovács S., Zsigmond. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

05:03 - 1:0 Pavuk (Switzer)
09:30 - 2:0 Kulmala (Switzer, Tóth Gergely)
09:54 - 3:0 Kulmala (Switzer, Tóth Gergely.)
62:54 - 6:5 Nagy G. (Switzer) - ee

Kiállítás: 12 perc ill. 16 perc + 10 perc fegyelmi (Reed)
Lövések: 33:31 (11:12, 9:8, 9:10, 4:1)

Ahogy elindult a meccs, kóstolgatták egymást a csapatok. Rafajt már a második percben piszkálgatták tavalyi csapattársai. Az adrenalinszint emelkedett, kiállítás nem lett. Iramos mérkőzésen többet támadott az FTC. Az első jó újpesti lövést Rusk eresztette el a 4. percben. A lilák veszélyesebbek lettek, és gólt kaptak:  a 6. percben vezettek a hazaiak: ellentámadás, némi kavarás után egy visszaadott korongot Pavuk kapásból tett a hálóba, 1:0.  A gól után hazai fölény következett, majd egy újpesti hátrány. Sikorcin lövése után a 10. perc a hazaiaké lett, kétszer is: lendülettámadás, Tóth Gergely - Switzer - Kulmala összjáték, 2:0. 24 másodperccel később: Tóth Gergely - Switzer - Kulmala összjáték, 3:0.  (Crtl C - Crtl V) Ilyenkor mondjuk, hogy kész, vége. Az Újpest időt kért. És az edzők varázsoltak! A 13. percben Pance középen üresen várta Benk beadását, és magabiztosan be is lőtte, 3:1. Jött az Újpest, az FTC kicsit lazított. A 16. percben  DiDiomete elszedte a korongot az egyik védőtől, már csak be kellett lőnie - belőtte, 2:3! Tehát visszajöttek a meccsbe a lilák! És a harmad végén - remek rendezés - meglett az egyenlítés is! Buli után visszakerült a korong Pance-hez ő lőtt, gólba, 3:3! A vereségből visszajött az csapat! A srácok tudják, hogy jók, erősek, hisznek magukban, akarnak. Ez nagyon szép!

Az FTC komolyabb fejmosást kaphatott - nem csoda - és nagyon hajtottak, hogy az elszórt előnyt visszahozzák. A 24. percben  Nagy G. hátulról remekül ugratta ki a valaha újpesti védő Hegyi Ádámot, aki kapura húzott, gólt lőtt, 4:3. A vezetés szerencsére nem tartott soká. Az újpesti emberelőny rosszul indult, az első percben még a támadó harmadba sem sikerült bemenni. De a végén felálltunk, keverünk, a magát center pozícióba helyező Nagy Nilan volt eredményes, 4:4! Az FTC előny hatalmas nyomást hozott! 82 másodperc folyamatos támadásban voltak a zöldek, cserélni sem tudtak a fehérmezesek, és valahogy a beerőltették a korongot az újpesti kapuba. A zöldek égbe emelték botjukat, örültek, aki közel volt,  láthatta. A nézőtérről csak a legélesebb szeműek látták a gólban a korongot. A bírák nem is adták meg, de kiültek videót néni. Hosszas - legalább kétperces nézgelődés után hitelesítették a gólt. El kell hinnünk nekik. 28. perc, Tóth Adrián, 5:4. A továbbiakban inkább az FTC támadott, nem hagytak esélyt az egyenlítésre. Ekkor nem volt elég éles az Újpest.

Az előző játékrészben gyengébben teljesítő Újpest megpróbálta kezébe venni az irányítást. Aktívabbak voltak a lilák, de nem eléggé. Úgy tűnt, az első két harmad irama elfárasztotta volna a csapatokat. Az akarattal egyik félnél sem volt baj, de az izmok már nem működtek olyan jól, hogy gólt lássunk. Viszont jöttek a kiállítások, több újpest, mint hazai. De a vége jó: pont 2 perccel a vége előtt emberelőnyös helyzetben, folyamatos támadások végén egy lövés kijött a kapusról, Pance beverte, ma már harmadszor, 5:5! Egyenlítés harmadszor.
Tehát egy pont megvan, lesz-e második? Ha az Újpest az idény elejétől így játszik, mint mostanában, a 2-3 helyért harcolhatna.

Hosszabbítás
Három a háromban ment az alighoki, egészen addig, amíg ki nem szórták Benket egy megadható, de benézhető mozdulat után. Nem volt 100%-os a döntés, de döntő momentum lett: Nagy G. gólt lőtt, második pontot szerzett.
A meccs utáni kupaátadás (Vígh Balázs Vándorkupa, a veronai buszbalesetben elhunyt Vígh Balázs - aki az FTC-ben és az UTE-ben is játszott - és most már Vígh György, az októberben elhunyt édesapja emlékére is). A hazai szurkolók - Nagy G. csk. vezénylésére - az újpesti szurkolók gyalázásával ünnepeltek. Ez az, ami teljesen nem idevaló, kár volt érte, de minősít is minden résztvevőt: így kell tönkretenni egy kupaátadást. Aki mindebben benne volt, szégyellje magát... Ennek az ügynek normális esetben fegyelmi következménye lesz!

Nagyon jó meccset láttunk ma este. Nyerhettünk volna, veszíthettünk volna, egy pont lett a vége. Csapatunk jó, bár a mai győzelem elmaradt, minimális volt a vereség, és bizony, fordított eredmény is lehetett volna. Valahogy nem szokás hosszabbításban bíróknak meccset befolyásoló ítéletet hozni. De ha így történt, így történt. Az egy pont is fontos, és a tudat, hogy jó csapatunk van.

Rendezés, második fejezet:
A meccs végén a rendőrök elállták az utat a távozó újpestiek előtt. Kerüljük meg az épületet, vegyüljünk a hazai szurkolókkal, míg az autóhoz érünk. Pedig az előzetes cél mintha az lett volna, hogy el kell különíteni az örök ellenségeket. Az ember el sem hiszi, hogy ennyire tudatlan és primitív a rendezés - beleértve a rendőröknek adott főnöki utasításokat. Ma este a ebben a tekintetben Erzsébeten a sötétség világított.
Az UTE szakosztályvezetése tegye már szóvá a szövetségnél ezt a sz.rt, amit meccsrendezés címén produkáltak a zöld-fehérek. Ha nem szólunk, soha sem lesz jobb!

Virág Csaba: "Nem játszottunk rosszul az első tíz percben, de a figyelmetlenségeinkből adódóan háromszor is kapituláltunk. Ekkora hátrányból örülnünk kell az egy pontnak is, de a Ferencváros ellen mindenképpen győzni szerettünk volna."  (nso.hu)

A mérkőzést az M4SportTV közvetítette.

2019. december 27., péntek

EL 145: FTC-UTE

2019.12.28. szombat - EL 145:

Nagy meccs lesz! Az Újpest idén eddig sikertelen az FTC ellen, de az utóbbi idők játéka, és eredményei alapján egyre inkább hiszünk az Újpest hokicsapatában.  Most akár össze is jöhet a győzelem! Továbbá a derbi az derbi, itt egyértelmű, hogy mindkét oldalon csak a győzelem fogadható el.
A jegyvásárlási hülyeséget mindenki ismeri. Aki nem vett belépőt Újpesten, otthon marad. Kérdem: mennyiben veszélyes a helyszíni jegyárusítás? Ha senki sem lép, minden marad a régiben. Legutóbb már a plexi palánkhoz sem lehetett odamenni. Pedig nem akartunk fehér fejjel huligánkodni...
Aki nem jön ki, nézze az M4SportTV-t. Nem az egypercekre gondolok...

FTC-Telekom   -  UTE   - eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Wolf L., Rencz D., Kövesi B., Pálkövi B.

EL141: DAB-UTE 3:9

Rossz időpontban került sor a mai összecsapásra, a családi karácsony még egy hokimeccsnél is fontosabb. A mai meccset nagyjából tévén követtük. Nagy veszteség számunkra, és minden Újpest-szurkolónak, aki nem utazott ma Újvárosba. És ezúttal nem csak a zsíroskenyér és a forralt bor volt újvárosi különlegesség, hanem az Újpest játéka is.

(2019.12.26) EL 141:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 3:9 (0:3, 2:2, 1:4)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 592 néző, vezette: Soós D., Wolf L., Szabó M., Bencze M.

Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson - Vuorijarvi, Kovács B. (2), Mazurek (1), Dansereau 1(1), Azari - Lendák, Baker 1, Silló, Németh P. 1, Turcotte - Dósa, Hüffner, Pinczés, Tamás, Kovács E. - Hruby, Ráduly, Gebei, Pinczés (kapus). Edző: Ihnacak Miroslav, Vodila Jan

UTE: Duschek - Varga A., Henderson, Benk 1(2), Sikorcin 1(2), Pance 2(1) - Saukko (1), Pokornyi, Reed 1, DiDiomete 1(1), Rafaj (1) - Nagy N. (1), Kiss-Rusk J. (1), Nemes B. (2), Vincze P. 2, Csamangó 1(1) - Kovács A. (1), Horváth Á., Kovács S., Godó, Zsigmond. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

00:59 - 0:1 DiDiomete (Rafaj) - vagy inkább Reed?
05:09 - 0:2 Pance (Sikorcin, Benk)
16:16 - 0:3 Vincze P. (Csamangó, Nemes B.)
29:10 - 0:4 Csamangó (Kovács A., Nemes B.)
30:21 - 0:5 Pance (Sikorcin, Saukko)
37:40 - 1:5 Baker (Kovács B., Dansereau)
39:52 - 2:5 Németh P. (Mazurek)
43:06 - 2:6 Reed (DiDiomete)
44:27 - 3:6 Dansereau (Kovács B.) - ee
45:26 - 3:7 Vincze P.
47:52 - 3:8 Sikorcin (Benk, Pance)
54:40 - 3:9 Benk (Nagy N., Kiss-Rusk J.)

Kiállítás: 8 perc + 10 perc fegyelmi (Azari) ill. 2 perc
Lövések: 38:48 (10:18, 19:14, 9:16)

Ezúttal nem tudok összefoglalót írni. De amit ma láttunk: idei újpesti csúcs! Fantasztikus játékkal, csodás gólokkal elképesztő győzelem. Az összefoglalót (amint lesz), mindenki nézze meg, akár többször is, mert ami ma történt, idén még nem láthattunk a csapattól. Köszönjük a teljesítményt, a látvány, gólokat, a győzelmet, azaz csapattól kapott karácsonyi ajándékot. Ne azt kérdezzük, miért hetedik az Újpest, hanem azt, hogy a végén meddig juthat?

Virág Csaba: "Nincs ekkora különbség a két csapat között, a Dunaújvárosnak nem jött ki a lépés, ellenben nekünk ma igen. Jól játszottunk, voltak kisebb megingásaink, de az utolsó harmadra rendeztük a sorokat." (nso.hu)