2021. október 29., péntek

EL71: DAB-UTE 1:3

A DAB a táblázat végén áll, 3 ponttal, az UTE 23 pontos. Ekkora volt a különbség Fehérváron a Titánok ellen is, és akkor hogy jártunk… De remélem, azóta megtanulta a csapat: a meccs eredménye nem az előzményektől függ, hanem a meccsen nyújtott teljesítménytől. Tehát jól kell játszani, és akkor nem lehet baj.
Az Újpestben Kyle Just mellett végre Pokornyi Dávid is újra pályára léphetett. Ugyanakkor Nejezchleb ma nem húzhatta magára a 11-es mezt.
Az érdeklődés eléggé visszafogott. A DAB ereje nem éppen közönségvonzó, és a COVID megint támad. Ki tudja, meddig mehetünk meccsre…

(2021.10.29) EL71:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 84 néző (+635 online max), vezette: Berger Á., Haszonits M., Mizsák P., Horváth M.

Dunaújvárosi Acélbikák: Krajcovic - Bubnov, Pozsár, Kabatayev, Török, Szappanos - Benke, Bobcek (1), Szűcs I. 1, Németh P. (1), Rybchyk - Szécsi P., Erdély, Horváth Á., Tamás, Németh Á. - Druja, Somogyi N., Marosi, Dudkin, Gebei G. Edző: Gudas Leo, Lichanec Peter

UTE: Rajna - Stadel, Balázsi, Németh A. (1), Coatta 1, Kiss P. - Kiss Ph., Jago, Kovács A., Benk 1, Just - Varga A. 1(1), Kiss D. (1), Suter (1), Simon, Csergő (1) - Pokornyi, Nemes B., Kovács S., Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

14:30 - 0:1 Varga A. (Suter, Csergő)
24:15 - 0:2 Coatta (Németh A.)
41:52 - 0:3 Benk (Kiss D., Varga A.)
57:38 - 1:3 Szűcs I. (Németh P., Bobcek)

Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Lövések: 35:52 (13:22, 9:14, 13:16)

Az első percben 2-2 lövés. Aztán az Újpest beszorítja a hazaiakat. Az első lila emberelőnyből nem gól—bár lehetett volna.(474). A 8. percben Druja lőtt – Rajna védett jól. A 9. percben két hazai helyzet után ismét UTE emberelőny – Török kiütötte az ütőt az újpesti támadó kezéből. Nagy előnyfölény, de Krajcsovics mindig véd. Mintha az újpesti tempó csak 90%-os lenne. Vagy 80%. Nem kevés, de gólhoz még nem elég. A 12. percben hatalmas kavarás a hazaiak kapuja előtt, – de ez sem gól. Jó kapus Krajcsovics!
A különbség a DAB és a Titánok játéka között: az Acélbikák támadásai esetlegesek, a fehérváriak játékosok erősebbek, gyorsabbak, tudatosabbak. A 15. percben 4 a 4 ellen támadtak a lilák, Varga kapott középen jobbról átadást Sutertől, balra húzta a korongot, és be is lőtte, 0:1. Veszett nagy a különbség a két csapat között. A győzelem biztos, eddig egy gól az előnyünk. A 19. percben Török ment el remekül, kiállításra akadályozta Pokornyi. Ha nem csinálunk valami nagy butaságot, nem lazulunk el nagyon, megvan a 3 pont.

Újpesti fölény, szomorú, de sehol sincsenek a hazaiak. 24. percben Varga kapuvasat talál. Egy perc múlva Németh A. büntette a hazai védelem hibáját, a megszerzett korongot továbbadta, Coatta lőtte be, 0:2. Nagyon egyoldalú meccs… Majd Rybchyktől láthattunk egy szép villanást, de kimaradt. Nem baj.
A harmad felénél leállt az óra, szerencsére valaki tudta az időt, vissza tudták állítani. A
31. percben felső kapuvas Szécsi megmozdulása után. Csak nem vagyunk túl lazák? Egy perc múlva Gebei nem lőtt gólt. Két gól jó, három gól = győzelem. Egyelőre kettő megvan.
A szpíker szerint is: ezek a tanulómeccsek. Tehát az elvárás nem a győzelem, hanem az, hogy próbáljanak jobbak lenni. Hosszú út lesz! A DAB az előtörténete miatt lehet ERSTE Ligás. A tudása jelenleg nagyon kevés ehhez…
A 36. percben az UTE nagyon támad, láthattunk egy Just - Simon csoda összjátékot, de nem gól. A 18. percben Csergő lépett meg egyedül – Krajcsoics nagyot védett.
Ez a játék hazai részről jó harmadnak számít. Próbálkoztak. Ha nem lesz nagy csoda a harmadik harmadban, nem kell majd visszanézni a meccset.

Három hazai lövés – ébredni kéne! A győzelemért tenni is kellene valamit… Benk tett is, balról kapott átadást gyönyörűen bevágta, 0:3. A gól után laza újpesti támadások, csak a gól nem jön össze. 38. perc körül a pirosak is próbálkoznak. 42. perc, hazai előny, jó próbálkozások. Aztán vendég előny, vendégpróbálkozás. 58. perc: Németh P. kiugratta Szűcsöt, aki kapura ment, és gól,1:3. Sokat dolgoztak érte, a végére összejött.

Az UTE győzelme nem volt kérdéses. Igaz, néha nagyon kellett csodakapusunk is a győzelemhez. Hiába, nehéz egy ennyivel gyengébb csapat ellen 100%-ot nyújtani.
A DAB-nak kellene pénz, jobb játékosok, jobb játék, és akkor lesznek nézők. A változásokra egyelőre várni kell… Bár a szpíker, aki az összes meccsüket látta, határozott fejlődést érez a DAB játékában.

Leo Gudas:"Az első harmadban kissé lassúak voltunk, ami egy olyan csapat ellen, mint az UTE, nem fér bele. A második harmadtól felvettük a kesztyűt, végre korcsolyáztunk, ütköztünk, s bár kikaptunk, nem lehettünk teljesen elégedetlenek a látottakkal."

Virág Csaba: "A meccs első felében hoztuk a ránk jellemző játékot, ez a lövések számában is megmutatkozott. Kétgólos vezetés mellett elkényelmesedtünk, túl szépen akartunk hokizni, és nem helyeztünk nyomást a hazaiakra. Ezen javítanunk kell a jövőben." (nso.hu)

A felnott.utehoki.hu-nak adott edzői nyilatkozatok:

Leo Gudas: “Nem játszottunk jól az első harmadban, volt pár kiállításunk is, ami nagyon nem jött jól egy ilyen jó csapat ellen. A második harmadtól sokkal jobbak voltunk, megjöttek a lövések is, és nem voltunk rosszak a harmadik felvonásban sem, ezúttal nem adtuk fel a küzdelmet. Dolgozunk tovább, ha így teljesítünk, akkor a jövőben több esélyünk lehet a pontszerzésre.”

Virág Csaba: “A mérkőzés kevés részében domináltuk úgy, ahogy azt szerettük volna, körülbelül a meccs feléig irányítottunk, és játszottunk úgy, ahogy terveztük, ez helyzetekben, a lövések mennyiségében is megmutatkozott. Utána kicsit átestünk a ló túloldalára, próbáltunk túl szépen játszani, de nem volt meg az a célja a hokinknak, ami addig igen. Ez meg is látszódott a meccs második felében, ezt ki kell javítanunk. Hatvan percen keresztül úgy kell játszanunk, ahogy a mérkőzés első felében tettük.”