2022. január 4., kedd

EL 157: DAB-UTE 1:4

A táblázatra nézve az első helyért harcoló Újpest az utolsó előtti Dunaújváros otthonába játszik. Első ránézésre a mérkőzés kimenetele egyértelmű. De az ilyen meccsek mindig veszélyesek: nem szabad lenézni a gyengébb csapatot, akik minden bizonnyal a lelküket kiteszik a pontért, pontokért. Az idei Újpest nagyon együtt van, a nehéz meccseket nagyon koncentrálva le szokta(!) hozni. A srácok megszokták ezt a játékmódot, hozzáállást, és reméljük, ez a mentalítás ma is meglesz, és három pontot eredményez De egy figyelmeztetés: az DAB legutóbbi hazai meccsén az FTC ellen alig kapott ki, 0:1 lett végén.
Alig jöttek hazai szurkolók, a tévén nézve az ülőhelyen páran lézengtek. Bezzeg, amikor még ment a csapatnak… Nálunk nem játszhatott Benk, Varga és Nemes sem, a így CSK ma Just volt.

Korábbi mérkőzések:
EL 71:  2021.10.29.  DAB - UTE  1:3
EL 98: 2021.11.21. UTE - DAB 5:2
(2022.01.04.) EL 157:
Dunaújvárosi Acélbikák  -  UTE 1:4 (1:1, 0:2 0:1) - eseménynapló  - nem elérhető

Dunaújváros, 200 néző, vezette: Babic V., Gangel L., Kövesi B., Mizsák P.

DAB: Kovács D. - Bubnov, Szécsi P., Rybchyk , Szappanos - Benke, Bobcek, Szűcs I., Németh P., Tamás - Erdély, Tkacsenko, Horváth Á. (1), Pinczés O. (1), Németh Á. 1 -  Druja, Marosi M., Somogyi N., Edző: Gudas Leo, Lichanec Peter

UTE: Rajna – Pokorny, Stadel, Németh A., Suter, Kiss P. (3) – Kiss D., Jago (2), Kovács A. (1), Coatta 1, Just 1 - Horváth A. Kiss Ph. (1), Csergő, Robichaud, Zsigmond - Kovács S., Nemes, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

11:07 - 1:0 Németh Á. (Pinczés O., Horváth Á.)
19:50 - 1:1 Suter (Kiss Patrik, Kiss Ph.)
35:05 - 1:2 Suter (Kiss Patrik)
39:45 - 1:3 Just (Jago, Kiss Patrik)
57:54 - 1:4 Coatta (Kovács A. Jago)

Kiállítás: perc 4 perc ill. 6 perc
Lövések: 23 ill. 53

Nem túl iramosan indult a mérkőzés. Hamar kiderült, hogy a hazaiak hittek magukban, az Újpest lazábbra vette a tempót. Nem volt túl izgalmas és mozgalmas az indulás, de a pirosakban volt hit, hogy gólt lőhetnek. Az Újpest lassan, visszafogottan támadott, illetve támadgatott. A 9. percben egy hazai akció végén egészen közelről lőhettek a hazaiak, a kipattanóra jó ütemben és üresen érkezett Németh Árpád, be is talált, 1:0. Eddig az elkerülendő forgatókönyv működött, sőt! Just ugyan kapuvasig jutott, de Rajna többször volt kénytelen közbelépni. Lassan feljött az Újpest, de a hazai megugrások gyakran hordoztak gólveszélyt. Kiss Patrik a 15 percben lőtt egy majdnem nagyon jót, de alig tudtuk elkerülni a második hazai gólt. Az egyenlítés 19:50-kor jött össze, amikor Kiss Patrik a kipattanó korongot gólba vágta, 1:1.
A gyengébb csapatok ellen megszokott gyengébb hozzáállással kezdett az Újpest, csak a legutolsó pillanatban jött össze az 1:1. Az edzőknek lesz mondani valója a csapatnak. Vagy ki kell osztani az adrenalin cukorkákat.

Jobb lett az Újpest, komolyan vette a játékot. Persze felpörögni csak úgy nem olyan egyszerű. Aztán jöttek a kiállítások A liláknál, aztán 42 másodpercre kettős hátrány, amit megúsztunk egy kapuvasat találó Szappanos lövéssel. Amint egyfős lett a hátrány, egy véletlenül kiütött korong megint öt a három elleni játékot hozott. Megúsztuk ezt is, de elment egy csomó idő, amikor gólt lőhettünk volna. Egy laza hazai fault is 2 percent ért – kompenzálás? Az előnyt eltékozoltuk. Szépen beindultak a lilák. Suter - Kiss P. összjáték, majd egy veszélyes Csergő lövés mutatta a változást. Aztán a 35. percben Kiss P. balról jobbra elment a kapu mögött, a visszaadást Suter belőtte, 1:2, végre előny itt. Ezután Rajna munkája kellett az előny megőrzéséhez. És az utolsó perc megint jó volt, Rubichaud első újpesti Just góljával 1:3.
Lassan feljött az Újpest, a hátrányokat kivédekezve a lilák átvették az irányítást, és az eredmény a győzelmet jelzi előre.

Ekkor már fölénybe játszott az Újpest, a hazaiak elfáradtak fizikailag, és vélhetően pontszerzési hitüket is elvesztették. Just vasig jutott, és egyre inkább az derült ki, hogy Kovács Dávid jó kis kapus. Az 58. percben Coatta egy átadás után visszakapta a korongot, és  be is lőtte, 1:4. Ilyen gólt már többször láttunk Sam Coattától, most is nagyon tetszett.

Végül magabiztos győzelmet aratott az Újpest, pedig a játék elég nehezen indult. Aztán belejöttek a srácok, a hazaiak elfáradtak. Kellett, és meg is lett a három pont. Vasárnap Újpestre jönnek az Acélbikák, pénteken Fehérvárra megyünk.

Leo Gudas: "Jól kezdtünk, vezettünk is, de sajnos az első és a második harmad hajrájában is hibáztunk, így mindkétszer az utolsó másodpercekben kaptunk gólt. Jobban kellett volna élnünk a lehetőségeinkkel, különösen kettős emberelőnyben. A munkára nem lehet panaszom, dolgoztunk végig, de a koncentrációval akadtak problémáink."

Virág Csaba: "Bár általában jellemző ránk, hogy jól kezdünk, most nem így volt, ezért is volt fontos az első harmad utolsó másodperceiben szerzett gólunk. A második felvonástól egyre inkább erőre kaptunk, kulcsfontosságú volt a kettős hátrány kivédekezése. Cseréről cserére jobbak lettünk, a harmadik húsz percben még rá is tudtunk tenni egy lapáttal, így megérdemelten nyertünk."