2022. január 9., vasárnap

EL167: UTE-DAB 3:2 hu.

A csalódást hozó fehérvári mérkőzés után is az átlagos nézőszám megvolt a Megyeri úton. A csapatból az "őshiányzók" - Benk, Varga, Nemes mellet nem játszhatott az eltiltott Jago, valamint Csergő és Zsigmond sem. Rajna ma pihenőt kapott, Márkus állt a kapuba. A csapatkapitány ma is Just vot.

(2022.01.09) EL167:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 3:2 hu. (0:1, 0:1, 2:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 423 néző, vezette: Haszonits M., Nagy A., Balla N., Kocsány B.

UTE: Márkus - Stadel, Pokornyi, Németh A., Suter (1), Kiss P. (1) - Kiss Ph., Kiss D., Kovács A. 2, Coatta 1(1), Just (1) - Horváth A., Kovács S., Balogh B., Robichaud. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Dunaújvárosi Acélbikák: Krajcovic - Bubnov, Szécsi P. (1), Stuchlik, Szappanos 1(1), Rybchyk 1(1) - Benke, Bobcek, Szűcs I., Németh P., Tamás - Tkachenko (1), Erdély, Pinczés O., Horváth Á., Németh Á. - Druja, Lőczi, Marosi, Somogyi N. Edző: Gudas Leo

17:57 - 0:1 Szappanos (Rybchyk, Szécsi P.) - ee
31:52 - 0:2 Rybchyk (Szappanos, Tkachenko)
48:02 - 1:2 Coatta (Suter, Kiss P.)
50:55 - 2:2 Kovács A. (Just, Coatta)
64:11 - 3:2 Kovács A.

Kiállítás: 2 perc ill. 8 perc
Lövések: 69:28 (24:4, 26:12, 15:11, 4:1)

Az első védést Márkus mutatta be, de hamar az Újpest került fölénybe. Szép és veszélyes akciók is alakultak, a vendégek kísérletei hamar elakadtak.  A 4. percben emberelőnybe kerültek a lilák, de nem túl jól sikerült az előnyjáték. Viszont öt az ötben is folytattuk a nyomást, és a góltalanságot. Jobb csapat az Újpest, hajt figyel, de az eredmény nem változik. A 8. percben 4 percet kapott Bobcek, de ez a hosszú lehetőség is kimaradt. Viszont kiderült: Krajcovoc hihetetlen nagy formában véd, csaknem 10 perces egykapuzás jól bemelegítette. A 15. percben Németh A. a vasat találta el – ez már majdnem gól… És összejött a gól is, de fordítva: egy ritka újvárosi támadás során Rybchyk baloldalon ment kapura, a baloldali vasat találta el, a kipattanó korongot Szappanos belőtte, 0:1.
A játék képe és az UTE teljesítménye, hozzáállása teljesen mást mutatott, mint az eredményjelző. A lövésarány 24:4 volt ide, az eredmény 1:0 oda… Jól játszik a csapat, biztosan megnyeri a meccset – ez volt mindenki véleménye a szünetben.

A lilák hozzáállása és játéka mit sem változott, illetve a DAB most képes volt villámakciókkal veszélyeztetni. Aztán lassan kialakult az a vélemény, hogy Krajcovic egy csodakapus, sosem lövünk neki gólt. A 32. percben megint jött egy megugrás, Rybchyk és Szappanos is a baloldalt száguldott fel, de Rybchyk most középre húzott, lövése Márkust érintve került a hálóba, 0:2. Mit lehet ilyenkor tenni? Támadni, hajtani. És ezt tette az Újpest is, még a közönség hangját is kihozták, mert a nézők becsülik az akaratot, a harcot, a küzdelmet. De lassan kiderült: el vagyunk átkozva. Mintha be lenne falazva az ellenfél kapuja, falat Krajcovicnak hívják.
A lőarány most 26:12 ide, a harmad eredménye 1:0 oda. Tényleg átok ül a csapatan. A múltkor az adrenalint hiányoltam a liláktól, most a célzóvíz hiányzik. De ezzel a játékkal - ha megtörjük az átkot – még most is lehet győzni.

Az első öt percben kéne egy gól, akkor nem lesz baj. De nem sikerült. Sőt! A DAB megérezte, van keresnivalója, akár nyerhetnek is. Talán még nehezebb ellenfél lett a piros-fehér csapat. De a 49. percben Coatta megtörte az átkot: Suter az alapvonal mögül adott vissza, Coatta gólt lőtt, 1:2! És az üzlet beindult: két perc múlva Kovács Alex Just beadását lőtte be, 2:2. Mégis ilyen egyszerű! Hatalmas maradt az iram, mert a DAB is jött, harcolt. Újpest! Újpest! – zengte a nézőtér. Lesz még egy gól, de mikor?

Hosszabbítás
A három-hármas játék sokáig nem hozott gólt, pedig egyszer Coatta egyedül vezette kapura a korongot. Aztán az utolsó percben Kovács Alex korongot szerzett a támadó harmadban, kapura indult, és döntött, 3:2!

Különleges meccs volt a mai. A játék képe alapján többgólos újpesti győzelem lett volna reális. De elsősorban Krajcovic teljesítménye végül (szerencsénkre) csak egy pontot hozott a DAB-nak. Hozzáállásban, hajtásban nem lehetett panasz a lilákra, csak az a góllövés! Ebben kell javulni!

Virág Csaba: "Buktunk egy pontot, de ez is sokkal több mint a semmi. Nehéz a helyzetünk, mivel mi játszottuk a legtöbb mérkőzést, 15 nap alatt ez már a hetedik volt, karácsonnyal és újévvel ötvözve. A rengeteg hiányzó látszott a játékunkon, főleg akkor, amikor jó döntést kellett volna hozni a végén. Több, mint hetvenet lőttünk, amiből negyvenkilenc kaput talált, csak viszonyításképpen, az már jó, ha húsz helyzetet kidolgozunk egy meccs alatt. Akár két-három összecsapást is meg lehet nyerni ennyi lehetőséggel, ha jól dolgozzuk ki őket. Tudtunk meríteni a második harmad után, visszajöttünk két gólos hátrányból, a végén pedig mi örülhettünk jobban."

Leo Gudas: "Nagyon jól védekeztünk, az első harmadban hat percnyi emberhátrányt öltünk meg, majd az első előnyünkből megszereztük a vezetést. A második harmadban is remekül játszottunk, azonban a harmadik harmadban görcsösen bántunk a koronggal, ennek ellenére elégedett vagyok a csapatom játékával. Örülök, hogy szereztünk egy pontot, de lehetett volna több is." (utehoki.hu)