2022. január 16., vasárnap

EL180: MAC-UTE 2:3

Ligatévén nézem a meccset, a személyes jelenlétet ma kihagyjuk. (Jegyet venni innen, a lelátóról indulva mind a helyszíni belépésre, mind a ligatévére egyszerűen megy.)
A MAC ellen megdöbbentően jó az Újpest mérlege. Azért izgulhatunk, hogy ezt ne rontsuk el azon az alapon, hogy egy sorozat mindig akkor szakad meg, amikor felismerjük a sorozatot. Legutóbb, az Acélbikák ellen éppen megvoltunk 16-an. Ma visszatérhetett Varga Arnold, - ma ő a kapitány -  így 17 játékosunk vág neki a mérkőzésnek.

Korábbi mérkőzések:
EL 60:  2021.10.17.  UTE - MAC  2:1 hu.
EL 81: 2021.11.05. MAC - UTE 2:4
EL 148: 2021.12.30. UTE - MAC 3:0

(2022.01.16) EL180:
MAC HKB Újbuda - UTE 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 497 néző, vezette: Mach M., Wolf L., Balla N., Muzsik F.

MAC HKB Újbuda: Bálizs - Pozsgai T., Tóth G., Izacky (1), Galoha 1, Molnár B. (1) - Tóth P., Garát, Dansereau, Ritter, Schlekmann - Csollák, Varga K. (1), Stevens, Kreisz, Djumic - Pápa M., Weidemann (1), Ádám 1. Edző: Marton Tibor

UTE: Rajna - Stadel, Pokornyi, Németh A., Suter, Kiss P. - Kiss Ph. (1), Kiss D. (1), Kovács A. (1), Coatta 3, Just (1) - Horváth A., Varga A., Kovács S., Balogh B., Robichaud

10:42 - 1:0 Galoha (Izacky, Molnár B.)
11:01 - 1:1 Coatta (Just)
12:05 - 2:1 Ádám (Varga K., Weidemann)
19:39 - 2:2 Coatta (Kovács A., Kiss Ph.)
33:00 - 2:3 Coatta (Kiss D.)

Kiállítás: 11 perc + végleges kiállítás (Izacky) ill. 8 perc
Lövések: 36:41 (9:20, 10:11, 17:10)

Inkább a MAC indult jól, a 2 percben Schlekmann lőtt jó helyzetben. Ezután inkább mezőnyjátékot láthattunk. Néhány Bálizs védés után (nem voltak nagy védések, csak amolyan kötelezőek) megint Schlekmann következett, most már igazán veszélyes helyzetben. Azután az Újpest játszott fölényben, Kiss D. távoli lövése kapuvasig jutott, beljebb nem. A 11. percben Izaczky kevert a kapu mögött, amikor jobboldalra ért, befordult és a középen tökéletesen üresen álló Galohához adott, s az új fiú most is gól bombázott, 1:0, Talán nem kellett volna hagyni… De nem is hagytuk az eredményt, a kezdés utáni első buli után Coatta ment le jobboldalon majdnem az alapvonalig, onnan lőtt, illetve pattintott Bálizsra, gól, 19 másodperc után egyenlített, 1:1. De az események rohantak tovább, újabb egy perc és Ádám Zsolt beleért Varga kékvonalas lövésébe, és a MAC megint vezetett, 2:1. Percenként egy gól, de nem jó az elosztás. Az újabb egyenlítés elmaradt, bár az Újpest emberelőnybe került. A 18. percben Balogh B. szép cselekkel csinált magának helyzetet, de gólt nem. MAC támadások után 20 másodperccel a harmad vége előtt Kovács Alex lövésébe a kapu lőtt helyezkedő Coatta beleért, így egyenlített, 2:2
Szóval javulni kell. Megint azt érzem, hogy az Újpest lazább, mint ahogy kéne. Semmi sincs veszve, de semmi sincs megnyerve.

Gyorsan emberhátrányba kerültünk, de semmi. Egyenlő állásnál nincs fölény, nincs beszorítás, két egyforma erős csapat játszik. Én az Újpesttől többet várnék, bár a hiányzók biztosan erősebbé tennék a csapatot. A 32. percben kettő az egyben mentek az lilák kapura, de Suter egyedül oldotta meg (hagyta ki) a helyzetet, Kiss P. segítségét nem vette igénybe. A 33. percben aztán Kiss Dániel lövése kijött, Coatta ismétlése egy húzás után sikeres volt, 2:3. Coatta, mesterhármas! Brávó! Kicsit előzmény nélküli ez a gól, de ezért sírjanak a MAC-osok. Aztán a 36. percben az újpesti kapuba került a korong, de az éles szemű bírók nem adják meg a gólt, nem is videóznak, a buli a középső harmadból járt. A harmad végén az Újpest az aktívabb, sőt, emberelőnyt kaptak a lilák a záróharmad elejére.
A vezetés megvan, de egy gól nem előny, bár fontos. Eddig: Coatta-MAC 3:2! Milyen szép! De azért nem lesz nyugodt a harmadik húsz perc sem.

Az induló előnyel nem éltünk, ahogy a MAC sem a lila 2 perc büntivel. Kreisz lövését védte Rajna, de ezután mintha az Újpest játszana fölényben. Bár ez ne csapjon be senkit, a MAC nagyon akart, mert ugye egy gól hátrány alig hátrány. Nagyon hajtottak is a hazaiak, ám ekkor, az 53. percben  Izaczky úgy gondolta, faultolták, a bírák nem így látták. Erre a hülye csatár botjával odacsapott az egyik bíró kezére. Ilyet se láttunk eddig, az 5 perc + végleges (és majd az eltiltás) igencsak jogos. Tehát megvan a meccs, de a biztos győzelemhez, a negyedik gólhoz kevés volt az 5 perc emberelőny. Azután a MAC kapott esélyt az egyenlítésre: 1:16-tal a vége előtt 6 újpesti volt a jégen (tényleg?), majd jött egy újabb kiállítás, így 1:07 ideig kapus nélkül hat a három ellen nyomták a hazaiak, de a lila szív jól dobbant, megmaradt az egygólos előny. Phűűű!

Az izgalmak a meccs végére a tetőre, vagy még magasabbra hágtak. Aki infarktust kapott, gyorsan gyógyuljon meg! Kibírtuk, megúsztuk, megnyertük! Megvan a három pont, a MAC ellen a 100%. Ha a meccseket és a gólokat vesszük, egy átlagos Újpest meccs eredmény 3:2 ide. Mint ma. És köszönjük Sam Coatta, ma két, vagy inkább három tűzoltósisakot érdemelsz!

Virág Csaba:
"Az első harmad nehezen kezdődött számunkra, nem vagyok elégedett a védekező harmadbeli munkánkkal, nem ez volt eddig jellemző ránk. Viszont utána sikerült rendeznünk a sorokat, úgyhogy a második, harmadik harmaddal kimondottan elégedettek lehetünk. Hamarabb le tudtuk volna zárni a végén, az öt perces előnynél volt pár olyan korongunk, ami beakadhatott volna. Vért kellett izzadnunk ezért a mai három pontért, nem volt egy egyszerű történet, de karaktert mutattunk, és keményen megküzdöttünk, hogy megérdemeljük a sikert."

Kangyal Balázs: "Az öltözőben is azt mondtam, hogy tulajdonképpen mindig minden győzelemnek megvan az ára, és azt meg kell fizetni. Ezt az árat nem mi határozzuk meg, hanem mindig az adott pillanat. Igen, mi akartuk ezt, mi ezt ki akartuk fizetni, csak a végén nem volt annyi pénz a zsebünkben. Ezt a mai pontvesztést, pontvesztéseket magunknak köszönhetjük teljes mértékben. Pedig minden ott volt a kezünkben, minden adott volt a sikerhez. Szerintem az Újpest se volt olyan friss és gyors, mint szokott. Úgyhogy a vereséget csak saját magunknak köszönhetjük."