2022. január 31., hétfő

EL198: UTE-Gyergyó 2:3 hu.

Négy hazai meccs van hátra az alapszakaszból, 12 pontot kellene begyűjteni. Mert már csak ennyit lehet. A mai ellenfél a legnehezebb, a többiek alsóházi csapatok lesznek – bár az Újpestnek idén elég sokszor nem ment a gyengébbnek gondolt ellenfelek ellen.
Az Újpest már a négy között van, de jó lenne nem negyediknek lenni, mert akkor ellenfelet tudnánk választani.
Az FTC elleni meccshez viszonyítva elég szerény létszámú közönség jött ma el, viszont a vendégszektor dugig volt.

(2022.01.31) EL198:

UTE - Gyergyói Hoki Klub 2:3 hu. (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 331 néző, vezette: Rencz D., Korbuly G., Kövesi B., Szabó D.

UTE: Rajna - Stadel 1, Pokornyi, Suter (1), Benk, Kiss P. - Kiss Ph., Jago, Kovács A. (1), Coatta (1), Just (1) - Varga A. 1, Kiss D., Németh A., Balogh B., Csergő - Kovács S., Zsigmond, Robichaud. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Gyergyói Hoki Klub: Demeter - Kozma, Haaranen 1, Tranca (1), Orban B. 1(1), Bodó (2) - Saari, Fejes, Szabó P., Szigeti, Császár - Imre, Ferenc, Sárpátki 1, Vincze P., Sylvestre (1) - Sándor-Székely, Todor, Silló, DiDiomete, Vincze G. Edző: Szilassy Zoltán, Góga Attila

Lövések: 35:41 (6:20, 16:11, 12:9, 1:1)

A 10. másodpercben már Rajnának volt dolga, szerencse, hogy jól bemelegített. A Gyergyó valahogy nagyon beindult. Két perc kellett, hogy a lilák előre tudjanak menni. A 3. percben Sylvestre tornáztatta az újpesti kapust, de egy perc múlva nem volt pardon: Bodó visszajátszott, és a kapu elé beszáguldó Orbán belőtte az átadást, 0:1. Ilyen rövid idő után furcsa ezt mondani, de a játék képe előrevetítette ezt a gólt. És ez a gyergyói csodajáték folytatódott! Az Erste Ligában ilyen támadójátékra nem is emlékeszem. A vendégek száguldoztak, és ehhez a tempóhoz megvolt az ügyességük és ötletességük is. Elképesztő teljesítményt nyújtottak. Ha mindig így játszanának, 100%-kal vezetnék a Ligát. Jellemző, hogy a hatodik percben időt kért az UTE, valahogy fel kellett rázni a játékosokat. Pedig szerintem a Gyergyó játékában volt a „hiba”. Azután kicsit fel is javult az Újpest,  a játék időnként távolabb került a hazai kaputól. De a Gyegyó a koronggal belendült, ment előre szorított. Borzasztó egy ellenfél, azt éreztem, nincs is mit kezdeni velük. Fel is hangzott a „Hajrá lilák!”, a szurkolók érezték: hogy nagyon nagy szüksége van a csapatnak a külső segítségre. De a vendégek csak jöttek, és úgy játszottak, hogy az maga a csoda. Sajnálom kimondani, de nagyon jól és nagyon szépen játszottak a fehér-pirosak. Jó lehet az edzőjük… Szerencsére Rajna is maga a csoda, mindent hárított. Pihenő volt az UTE számára az emberelőny. Amikor a vendégek játszottak emberelőnyben, két perc alatt háromszor ütöttük ki a korongot. De megúsztuk újabb gól nélkül.
A lőarány a harmadban 6:20. Meglepetés számomra ez a gyergyói teljesítmény. Szombaton a DAB ellen büntetőkkel győztek, előtte az FTC elverte őket – mi meg a zöldeket. Amit láttunk, az a gyergyói csoda. Félek a folytatástól.

Valami azért történt a szünetben, lényegesen többet kezdeményezett a lila együttes. Mindezek ellenére a vendégek találtak újabb gólt. A 25. percben hatalmas kavarodás alakult ki a hazai kapunál féltucat játékos harcolt, birkózott a kapu előtt, és egyszer csak gól lett. A kérdés: a csatár a kapusterületen belülről, vagy kívülről lőtt. A bírák nem adták meg, de kérésre természetesen videóztak. Határeset lehetett, mert csak percek múlva adták meg a gólt. Biztosan jól megnézték, Sárpátki kotorta be a korongot, 0:2. (Nézzétek meg, én nem adtam volna meg, és nem azért, mert az Újpest kapta…) Elment a meccs? Talán nem. Az Újpest megindult, támadott, szorított. El tudom képzelni, hogy a hatalmas első harmadbéli erőkifejtés elvitte a Gyergyó extra erejét. Fölénybe került a hazai csapat, a lehetőségek sora jött, de olyan igazán jó lövés kevés volt. És volt miért aggódni a vendégtámadások miatt is. Aztán a 36. percben egy lendületes támadás során Varga távoli bombája visszahozta a reményt, 1:2. A Gyergyó elfáradt, kissé visszaesett, az Újpest magához tért. Így kb. egyenlő erők küzdöttek egymással. De gólt kell lőni, ha akarunk valamit. És akarunk valamit!

Így kell kezdeni egy harmadot: emberelőny és gól, Stadel a 44. percben veszett nagy kékvonalas lövéssel egyenlít, 2:2. Már csak egy gól kell a három ponthoz! És az Újpest megy, próbálkozik, de hátul sem lehet lazítani. Talán pontozással jobb az UTE. A 49. perben Kovács Alex egy palánk melletti csata végén megsérült, fájós lábával alig tudott kikorcsolyázni. Az 52. percben a kilépő Kiss Patrikot a kapu előtt takarították el. Emberelőny, de nem büntető – az én elfogult álláspontom szerint az is lehetett volna. Ciki, de hátrányban Császár kapura vezethetett, Rajna azonban védett. Aztán Benk nem talált be közelről. Majd Rajna védett négyet egymás után. Kiderült, ma sem megyünk időben haza.

Hosszabbításban
az Újpest támadott, de az ellenakció során kettő az egyben száguldottak fel a vendégek, Bodó jobbról beadott, és Haaranen belőtte a győzelmet jelentő gólt, 2:3.

Igazi döntetlen meccs. Az első harmadban a vendégcsapat mindent vitt, aztán sok munkával meglett az egy pont. De ugye X nem lehet, és a hosszabbítás-lutri nem nekünk hozott szerencsét. Hiányzik a két elveszett pont, de a végelszámolásnál lehet, hogy ez az egy is segíti a csapatot.

Virág Csaba: "0:2 után elfogadtuk volna az egy pontot, aztán feljavult a játékunk, elkezdtünk úgy játszani, ahogy hazai pályán szoktunk. Megérdemelten egyenlítettünk, a meccs első fele a Gyergyóé volt, a második fele viszont a miénk, a hosszabbítás pedig sajnos ezúttal nem nekünk kedvezett. Ez volt a második itthoni vereségünk idén, ha ezt a szezon elején mondja valaki, szó nélkül aláírtam volna, de persze ilyenkor minden elejtett pont fáj, főleg a közvetlen riválisokkal szemben. Az biztos, hogy elfogadhatatlan az ilyen kezdés, sokkal hamarabb kell üzemi hőfokra melegednünk, nem szeretnék legközelebb már az első harmadban időt kérni.."

Szilassy Zoltán: "Boldogok vagyunk, hogy Újpesten tudtunk nyerni. A végelszámolás szempontjából nagyon fontos pontokat szereztünk. 30 percig azt történt a pályán, amit szerettünk volna, aztán sajnos változtattunk azon, ami működött, az UTE pedig erőre kapott és dominált, többször a kapusunk húzott ki minket a slamasztikából. Az egyenlítés után egy ki-ki meccs kezdődött, a hosszabbítást viszont első cserés góllal eldöntöttük, Haaranen megmutatta az elképesztő lövőtechnikáját. Megérdemeltnek tekinthető, hogy két pontot szereztünk, de meg kell fejtenünk, hogy miért nem csináltuk azt végig, amit a meccs elején játszottunk. Semleges szempontból jó reklámja volt a sportágnak ez a mai mérkőzés." (utehoki.hu)