Titánok: Belomoev - Dolinar (2), Mingazov, Lundin (1), Ambrus 1, Krasnican (1) - Dobmayer 1, Farkas B., Nagy Á. 1(2), Dudkin 1, Ambrus (1) - Kóger, Molnár G., Jábor (1), Mayer, Alapi - Nochta, Győrffy, Csölle. Edző: Bogdanov Anatoli, Arany Máté Dániel

UTE: Rajna - Stadel, Kiss Ph., Németh A., Suter (1), Kiss P. - Horváth A., Jago 1, Kovács A. 1, Coatta (1), Just (1) - Kiss D., Pokornyi, Zsigmond 1, Robichaud, Csergő - Kovács S., Balogh B.

40:57 - 3:2 Ambrus (Lundin, Krasnican) - ee
55:25 - 4:2 Nagy Á. (Ambrus, Dolinar) - ee
57:30 - 4:3 Jago (Coatta, Suter) - ee

Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc
Lövések: 37:33 (14:7, 11:14, 12:12)

I. harmad
Az első komoly helyzetet a hazaiak alakították ki, Krasnican jól ment el a jobboldalon, Rajna nehezen védett. Hamarosan öt az öt ellen is felállt az Újpest, gól ugyan nem lett, de nem a gyengébbek ellen megszokott álmos játékot láttuk. Lundin lövése volt veszélyes, a Titánok a tőlük megszokott sokmozgásos, lelkes játékokat mutatták. A 8. percben Just egy eladott korong megszerzése után kerül helyzetbe, de fölé lőtt. De a Titánok hozták az erősségüket, nyomtak, támadtak. Emberelőnybe kerültek, Dobmayer a kékvonalról lőtt, a kapu előtti forgalom eldugta kapusunk elől a korongot, a jobb felsőbe talált a lövés, 1:0. Tehát már muszáj menni, de belelkesedtek a hazaiak. A 17. percben jött össze az egyenlítés, egy bizonytalan hátvédátadást megszerzett Just, egyből középre passzolt, az érkező Kovács Alex be is lőtte, 1:1. Az utána következő emberelőnyből nem született újabb újpesti gól.
A lelkes, lendületes Titánok ezúttal gólt is tudtak lőni. A kötelező egyenlítés meglett, 40 perc van győzelemre fordítani a meccset.

A fehérváriak támadnak, pedig elöl kéne játszanunk. Aztán a 25. percben Zsigmond indult meg a baloldalon, a kapuhoz ért, és közvetlen közelről be is tette, 1:2. Végre vezet és támad is az Újpest! A harmad felénél emberelőnyben nyomott az Újpest, két percig egy pillanatra sem jött ki a korong, de be sem. Aztán jöhettek a Titánok, támadtak és közelről kavartak, ki-be pattant a korong, végül Dudkin betalált, 2:2. Ennyi gólt egy meccsen ritkán szoktunk kapni. Megint ébredni kell! Az újabb újpesti emberelőny is elment. A végén UTE kiállítás.
Többet vártunk, a csapattól, sokkal többet. A megszerzett második gól után bealudtunk. Azért előnygólt kéne már lőni…

Góllal nyitottak a hazaiak, még előnyben játszva, visszaadás centerbe, onnan gól, Ambrus G. Erre végképp nem számítottunk. 3:2. Továbbra is jöttek a Titánok, ráadásul előnybe is játszhattak. Jobban kéne figyelni!
Lassan felélénkült ek a lilák, mentek az eredmény után de nem eléggé. A hazaiak nem hagyják az Újpestet, érzik, hogy ma lehet valami… Összességében borzalmasan játszunk. Aztán emberelőnyünket az 17 másodperc alatt lenulláztuk. Az 56. percben elszállt a remény, emberhátrányban játszva támadtak a hazaiak, és a kipattanó korongot be is lőttek a Titánok, Nagy Á. révén, 4:2. Aztán a nagy – de kései – hajtás gólt hozott, Jago távoli lövése felhozta a csapatot, 4:3. De késő, minden hiába. Egy meccs 60 percig tart, ha vezetünk 3-4 góllal akkor kell lazázni.

Számunkra szörnyű volt a meccs. Az UTE nem kicsit jobb csapat mint a Titánok, de idény két fehérvári meccsén a tökutolsó Titánok 5 pontot szereztek, 1 ellenében.
Jó, hogy nem mentünk el Fehérvárra...

Virág Csaba: "Nem tehetjük meg senki ellen, hogy csak helyenként játszunk jól. Mindenki ellen maximumot kell nyújtani. Nem mondanám, hogy nem voltunk itt fejben, inkább valami mindig hiányzott a végén. Keveset lőttünk kapura, azokat is mellé vagy fölé. Sok jó dolog nem születik abból, ha nem találjuk el a kaput. Nem úgy jöttünk ki a harmadik harmadra, ahogyan terveztük, addig jól ment a hátrányos védekezés, itt viszont befuccsolt teljesen. A végén feltettünk mindent egy lapra, és közel voltunk ahhoz, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe, de nem sikerült. Azt kaptuk, amit megérdemeltünk."

Anatolij Bogdanov: "A kulcs a mai győzelemhez a kapusunk volt, aki lenyűgöző teljesítmény nyújtott. Mindemellett a játéktervünket is kifogástalanul végrehajtottuk. Most kezdődik számunkra a nagy menetelés, mivel szeretnénk a liga tíz legjobb csapata közé kerülni. Nekünk most kezdődik a rájátszás, és ma egy nagy lépéssel kerültünk közelebb a célunkhoz. Az első hazai Újpest elleni meccsen szerencsénk volt, de a mait teljesen megérdemeltük. Ma kemények voltunk, a teljes hatvan percben egymásért játszottunk, blokkoltunk, és párharcokat nyertünk. Minden tiszteletem az Újpestnek, nagyon jó csapatuk van, de úgy gondolom, hogy ma megérdemeltük ezt a három pontot." (utehoki.hu)

Unknown írta...

Remek összefoglaló. Lenyugodva annyit tennék hozzá hogy jo lenne látni egy olyan statisztikát hogy hány gólt kspunk azért mert kapu előtt nem takarítanak a bekkek. Barótiéknak pont megjegyeztem a 2. Harmad után mikor elmentek mellettem az öltöző fele.. én lennt voltam fehérváron mindkétszer.