2022. január 29., szombat

EL194: UTE-FTC 4:3 hu.

Telt ház várta a derbit, ezúttal is itt volt az Újpest Tábor, akik a vasárnapi fociderbi előtt eljöttek a hokistákhoz, hisz legutóbbi hokiderbin hangjukkal segítették győzelembe hajszolni a csapatot.
A COVID levonult Újpesten, Márkus kapust és a sérült Nemest leszámítva teljes volt a csapat, és az edzői stáb is a szokásos lehetett.
A mai meccs duplán fontos: egyrész at FTC ellen mindig győzni kell. Másrészt a bajnokság végelszámolásnál fontos lehet a két csapat egymás elleni szereplése.
Eddig:
EL 21:  2021.09.26.  FTC - UTE  4:1
EL 116: 2021.12.04. UTE - FTC 2:1 bü.
EL 151: 2022.01.02. FTC - UTE 2:3 hu.
(2022.01.29) EL194:
UTE - FTC-Telekom 4:3 hu. (2:0, 0:2, 1:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 1425 néző, vezette: Babic V., Haszonits M., Kövesi B., Muzsik F.

UTE: Rajna - Stadel, Balázsi, Suter (1), Benk, Kiss P. (1) - Kiss Ph., Jago (2), Kovács A., Coatta 2, Just - Varga A. (1), Kiss D., Németh A. 1, Balogh B., Csergő - Pokornyi, Kovács S. 1, Zsigmond (1), Robichaud. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

FTC-Telekom: Arany - Mcfadden (2), Boros, Pavuk, Nagy G. 1(2), Kulmala 1 - Karmeniemi, Seregély, Fowlie 1(1), Tóth A., Tamminen - Hegyi Á., Bohunicky, Hajós, Kóger, Somogyi B. - Galántai, Sarcia, Farkas L., Roczanov, Tóth G. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

05:01 - 1:0 Kovács S. (Zsigmond)
11:58 - 2:0 Németh A. (Kiss P., Varga A.)

Lövések: 24:42 (8:15, 7:13, 8:12, 1:2)

Nem volt semmi kec-mec, azonnal belevágtak a csapatok. Már az első perctől kialakult a harc, a küzdelem, vagyis egy nagyszerű mérkőzés kellékei.  Az első lehetőség Nagy G. előtt adódott, de Rajna hárított. Már a második percben emberelőnybe került az Újpest, de csak lövésekig jutottak a hazaiak. Aztán egyenlő felállásnál már a 6. percben gótt lőtt az Újpest! Jobboldalon a támadó harmadban Zsigmond Áron korongot szerzett, passzolt, Kovács Sebestyén kapu felé fordult, és elég éles szögből nagy gólt lőtt rövid felsőbe,  1:0. Elképesztő volt a hajtás, és jó a játék. Zúgott a lelátó, és ez hatott is a csapatra. Az FTC is jött, támadott, szorított, lőtt. De a 12. percben Kiss Patrik a kapu mögül indult a koronggal, visszaért a kékvonalig, és távolról lőtt, ami kijött, de Németh A. a hálóba vágta a korongot, 2:0! Hatalmas az öröm, kétgólos vezetés már valami. A mérkőzés továbbra is két hajtós és jól játszó csapat látványos összecsapását mutatta. Az FTC nagyon akart visszajönni, a 16. percben Rajna egymás után három gólt hárított. Az izgalmak némi bunyót is hoztak, de a bírók szerencsére megértették a felpörgött lelki állapotot, a párharcokat lecsendesítették, megtorlás nélkül. A 17. percben Varga egy éppen gólhelyzetbe jutó csatárt gáncsolt – a mozdulat megérte a két percet, nem kaptunk gólt.
Fantasztikus nagyiramú mérkőzésen vezet az Újpest. A különbség még nem győzelem, de jó úton halad a siker felé az UTE.  Halványan írom le, hogy az ETO ellen 10 percnyi hasonló játék győzelmet hozhatott volna…

Az iram, a hajtás is maradt, az FTC némileg többet támadott. Nem is sikertelenül. A 26. percben emberelőnyben jöhetett az FTC, és pár másodperc alatt szépített. Fowlie  baloldalt, a kapu mellett kapott átadást, visszalépett és fordult, 2:1. Továbbra is a vendégcsapat támadott többet, de az Újpest is ment, amikor lehetett. Aztán jött egy ostoba kiállítás a 32. percben: Robichaud sisakját vesztette, de nem jött le azonnal – a bírók kiültették. Ez az emberhátrány is gólt hozott, egy alapvonalon túlról visszaadott korongot vágta a hálóba Nagy G., 2:2
A mérkőzés következő szakaszában sorra jöttek a kiállítások, de gól nem sikerült. Varga is kiült, mivel megint góltól mentett, megkampózva a kilépő csatárt.
Jó meccs, izgalmas meccs, de az előző szünetben boldogabbak voltak. Döntésre várunk!

Hogy mit bírnak a játékosok! Olyan lendülettel mentek a csapatok, mint a mérkőzés elején. Helyzet itt, helyzet ott, aztán hidegzuhany a 48. percben gyors ellenakció végén hátrakerül a korong, Kulmala bombája hálóig jutott, 2:3. Elment a meccs… Elment a meccs? Az 58. percben egy FTC kapu előtti bulinál Nagy G. rávetődött a korongra – 2 perc. És 58:44-nél Coatta megmentette a meccset, felállt játékban jobbhátvédben kapta a korongot, hatalmas bombája a reményt hozta vissza, 3:3.

A hosszabbítás
nem tartott sokáig: egy percnyi játék után Coatta meghozta a második pontot is, 4:3. A kapu előtt csatázott védőjével. A védő szabálytalanul jégre vitte a 9-est, aki büntetésből hátulról bottal lökte a védőt. A bírók szemet hunytak, és ezután Coatta Jago átadását a kapuba lőtte, 4:3.

Fantasztikus derbit láttunk. Ez a meccs mind játékban, mind izgalomban  egy magasabban jegyzett  ligában is megállta volna a helyét. Óriási harcban született meg a hazai győzelem – hatalmas ünneplés volt a vége. Ma nagyon jó volt Újpest szurkolónak lenni!

Az ünneplés videója az M4Sport honlapján itt látható:

Virág Csaba: "A maximumot nyújtottuk, mindenki kiadott magából mindent. Sokat jelent ez a siker, főleg úgy, hogy a múlt héten nem edzettünk, hiszen az egész csapat házi karanténban volt. Túlélőmódban játszottunk a második harmadban, ami nem jellemző ránk, majd a végére sikerült újra elővenni a saját hokinkat. Sokan kijöttek, a szurkolóink ismét remek hangulatot varázsoltak, amiért hálásak lehetünk, mert sok erőt adott."

Fodor Szabolcs: "Jól játszottunk, nagy fegyvertény, hogy null kettőről fordítani tudtunk idegenben. Kétszer annyit lőttünk kapura, mint az Újpest, de ezt a sportot gólra játsszák és abból a hazaiak többet szereztek. Öt az ötben kontrolláltuk a derbit, aztán egy bulinál csináltunk egy buta szabálytalanságot, amiből a végén visszajött az Újpest. A hirtelen halálban ők nyertek, ez nem meglepetés, a szezon során rengeteg meccset húztak be így." (nso.hu)