2022. január 27., csütörtök

EL190: UNI Győr ETO-UTE 4:3 bü.

A COVID betámadott minket, új edzősorral – persze csak ideiglenesen – és új kapussal álltak fel a lilák. Nincs a csapatban Nemes és Kiss D., viszont játszik Benk. A kapus Monostori Tamás, Papp Áron a tartalék.
A két állandójelző most is él, nehéz és fontos meccs előtt állunk.
A körülöttük álló csapatok is mind jégre lépnek ma, talán FTC-Gyergyó mérkőzés eredménye a legfontosabb számunkra. De hogy melyik csapat győzelmével járnánk jobban…
A közvetítés szpíker nélkül ment, azaz néma csendben. A helyi bemondót lehetett alkalmanként hallani.

(2022.01.27) EL190:
UNI Győr ETO HC - UTE 4:3 bü. (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Győr, 384 néző, vezette: Németh M., Nagy A., Kis-Király B., Pálkövi Ba.

UNI Győr ETO HC: Tóth K. - Kmec, Tornyai (1), Odnoga, Majoross B., Nagy M. - Vas M., Bukor, Dézsi, Schmál, Turbucz 1 - Kováts, Lendák 1(1), Szalma 2, Páterka (2), Madácsi (1) - Bödök, Léránt, Szlama, Czakó, Béres. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

UTE: Monostori - Stadel, Pokornyi, Suter, Benk, Kiss P. (1) - Kiss Ph., Jago (1), Kovács A. (1), Coatta 1(1), Just 2 - Varga A., Balázsi, Németh A., Balogh B., Csergő - Kovács S., Zsigmond, Robichaud. Edző: Hajek Márk, Mihály Jenő

Kiállítás: 11 perc ill. 6 perc
Lövések: 41:30 (17:8, 10:8, 10:11, 3:3, 1:0)

Kiegyenlítet, lassú játékkal indult a mérkőzés. A zöldek voltak aktívabbak. Az első jó újpesti támadásra 4 percet kellett várni. De aztán emberelőnyben fel sem tudtunk állni. Valahogy nem találjuk magunkat. Vagy fejben nem kezdődött el a meccs. A 7. percben ellentámadásból jobbról lőtt Páterka, a lövés kijött, Szalma középről közelről ismételt, 1:0. Ideje lenne sebességet váltani! De a játékunk továbbra is szörnyű. A hazaiak emberelőnyben végéi, két percig beszorították a lilákat. Aztán a 17. percben egy támadás során Just jobbról kicsit befelé húzott, lőtt, bement 1:1.
A lőarány elképesztő, 18:7 oda. Nem védjük újonc kapusunkat? A harmad végére egy kicsit felpörgött az Újpest, de ez nem elég, eddig nagyon kevés.

21. perc: győri támadások, néhány kipattanó korong után Szalma közelről megint betalált, 2:1. Tehát a szünetben nem sikerült felrázni a csapatot. Az eredmény alakulása mellett a játék is ezt mutatja. Mintha az Újpest lenne a kilencedik és az ETO a harmadik. Rossz nézni! 28. perc, csak a hazaiak támadnak. Az Ersteliga tv elvesztette az óráját. Aztán a közvetítés is megállt, úgy a 33. percben. Átmegyek eseménynapló figyelőbe. A 34. percben Turbucz révén már 3:1 - emberhátrányban. A győri gólokat ex-újpestiek lövik. Aztán visszajött a kép, már láthattuk, hogy a 38. percben Kiss Patrik remek mozdulattal levette a korongot baloldalon a kékvonalnál, keresztbe passzolt, és Just egyből a kapuba bombázott, 3:2
Az Újpesti idei "taktikája": jó csapatok ellen jól játszanak, gyengébbek ellen gyengén. A játék képe alapján a mai meccs elment. Pedig csak két lőtt gól kellene a három ponthoz.

Meglesz a fordítás? Meglehet a fordítás? A csapat két harmadot pihent. Akkor most mindent bele! Aktívabban kezdett az UTE, bár ez inkább próbálkozásokban, mint lövésekben mutatkozott meg. 47. perc, Just lőtt, Tóth védett. De végre valami… A 48. percben lopott korongból ketten húzhattunk kapura, de a beadás után Benk kapust talált. Viszont rögtön ezután Kovács Alex korongot szerzett vissza a támadó harmadban, egy csel és passzolt középre, Coatta be is lőtte, 3:3! Akkor már csak egy kell a három ponthoz! Végre látom, hogy akar az Újpest. Nem játszik jól, de hajt. 52. perc Újpesti hátrány, Varga tök fölöslegesen odacsapott a korongért a kapusnak. Egész élénk a vendégcsapat játéka. Késői ébredés. 57. perc, újpesti emberelőny, Lendák 5 percre ült ki. Hatalmas esély, de semmi, egy pont elment. De a hosszabbítás sokáig négy a három ellen kezdődik.

Hosszabbítás
A győriek kibírták a hátrányt gól nélkül. 2:20-nál nagy bunyó volt, de semmi kiállítás. A végén Monostori védett egy nagyot, majd Suter kihagyott egy rávezetést.

Büntetők
Suter belőtte, majd Szalma is. Lendák gólját Kovács Alex még egyenlítette, de hatodik párban Lendák megint betalált, tehát 4:3 oda. Elveszett a másik pont is.

Sajnos, rosszul játszott az Újpest. Olyan meccset veszített el, ahol kötelező volt a győzelem. De ahhoz sokkal-sokkal több kellett volna nyújtani.

Ladányi Balázs: "Úgy érzem, jól kezdtük a meccset, lehet azt mondani, hogy az első harmadban elég nagy dominanciát mutattunk az Újpest ellen, de nem tudtuk kihasználni a helyzeteinket úgy, ahogy kellett volna. Utána sikerült előnyt szereznünk, de sajnos elherdáltuk fegyelmezetlenségeinkből fakadóan. Felhoztuk őket magunkra, és a végén küzdenünk kellett, hogy eljussunk egyáltalán a büntetőkig. A végén kaptunk egy ötperces kiállítást, amit sikerült kivédekeznünk, onnantól kezdve talán lélektanilag mienk volt a meccs, de ez egészen addig, amíg az utolsó büntetőt nem lőttük be, nem derült ki."

Hajek Márk: "Úgy gondolom, nem úgy kezdtünk, ahogy mi szerettünk volna, de ezt annak a számlájára is lehet írni, hogy elég sok kihagyásunk volt, elég sok időt töltöttünk karanténban, viszont a harmadik harmadban visszataláltunk arra az útra, ahogy mi akarunk játszani, és úgy gondolom, hogy onnantól kezdve uraltuk a mérkőzést. A büntetőlövések egy lutri és most mi így jöttünk ki ebből. Emellett szeretnék gratulálni Monostori Tamás kapusunknak, akinek ez volt élete első Erste Liga-mérkőzése, és úgy gondolom, hogy nagyon jó teljesítményt nyújtott."