2022. január 2., vasárnap

EL120: FTC-UTE 2:3 hu.

Nézőcsúcs a Tüskében! Ennyien talán még sosem voltak a Tüskecsarnokban egy derbin. Természetesen, a "hazaiak", azaz a pályaválsztók voltak sokkal többen, de sok lila szívű szurkoló is eljött erre a fontos mérkőzésre. A parkolók elfogytak - az
épületek előtti sorompós parkolóhelyeket nem nyitották meg, rossz érzéssel, de jobb híján a füves részen tettük le az autót.
A két legjobb hazai csapat, a két örök ellenfél, a zöldek és a lilák meccseltek az újév első mérkőzésén. A hangulat remek volt, a rendezés is korrekt, nem volt szurkolói affér.  Hogy egymásra miket kiabálunk, az nem újdonság, nem gond, az műsor része. (Arra gondolok, mit is szólna ehhez az MLSZ...) Mindkét csapat győzni akar, ez nem is kérdés!
Nálunk Benk ma nem tudott játszani, Kovács Alex viszont végre ott lehetett a csapatban.

(2022.01.02) EL151:
FTC-Telekom - UTE 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0)  hu.  -  eseménynapló - nem elérhető

Tüskecsarnok, Budapest, kb. 2500 néző, vezette: Soós D., Kincses G., Balla N., Szabó D.

FTC-Telekom: Arany - Karmeniemi, Boros, Kóger, Nagy G. 1(1), Somogyi B. 1(1)  - Seregély, McFadden (1), Fowlie, Tóth A., Pavuk (1) - Hegyi Á., Bohunicky, Roczanov, Galántai,  Farkas L. - Sarcia, Bán, Komáromy, Tóth G., Tamminen Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Rajna – Pokorny, Stadel (2), Németh A., Suter, Kiss P. 1 – Kiss D. (1), Jago, Coatta (1), Just, Kovács A. 1- Varga A., Kiss Ph., Csergő, Robichaud, Zsigmond - Kovács S., Nemes 1, Balogh B. Edző: Virág Csaba, Baróti Zsolt

Lövések: 47:36  ( : ,  :  ,  : ) - a jegyzőkönyv nem elérhető

FTC támadásokkal indult a mérkőzés egyből fölénybe került a lilákkal szemben, de annyira nem izgultunk – még. A vendég szurkolói egy elmaradt FTC kiállításért nehezteltek. A 9. percben négy a háromban jöttek a hazaiak (az újpesti második kettő perc miért is volt?) gólt is lőttek 5 a 4-ben:  McFadden lövését Rajna balra tolta, Nagy G. oldalról egyből a kapuba lőtt, 1:0. Kapusunk még nem érhetett vissza. (M4Sport: 32:15) A továbbiakban a játék képe elég érdekes volt, hol az egyik (FTC), hol a másik csapat szorította ellenfelét, gyors akciók nem lehettek. A lila védők akkor pihentek, ha előnyben játszott a csapat. A zöld játékosok valahogy túl vannak pörögve. Ép ésszel egy elmaradt sípszóért nem lesz ekkora verekedés, amivel Sarcia szolgáltatott igazságot saját magának.  A 14. percben előnyben Coatta jobboldali lövése kicsorgott, Kovács Alex várta és be is tette a kapuba, 1:1. (M4Sport: 41:25) Az FTC jött, küzdött a vezetésért, de a nagy pörgés a helyzetek mellett kiállításokat hozott számukra. A páros összecsapások esetén nem tudták, hol a határ, az elszabadult indulatok sorra kétperces büntetéseket eredményeztek. Így ment ki Nagy G. 2+2 percre. Az újpesti védők ekkor legalább pihenhettek. A zöld rohamok után biztosan jól jött az előny-pihenő.

Az emberhátrányok leteltével a zöldek megint nagyon beleálltak a meccsbe. Varga kiállása után még inkább fokozódott a nyomás. De a liláknak a jó védekezést egy remek kapus segíti, vagy fordítva: jó lehet egy csodakapus előtt védekezni, mert ha átmegy a lövés, akkor se lesz baj. Aztán megint védő-pihenő következett, a 32. percben emberelőnyben, felállt játékban a baloldalon helyezkedő Kiss Patrik kapott átadást kicsit előrébb húzott, és hatalmas erővel a rövid oldalon betalált, 1:2. (M4Sport: 1:31:48) A gól után – mit tehetne mást – az FTC megint nagyon támadott, de az Újpest idén megszokott nagyszerű harcát és védekezését adta elő most is. Továbbra se volt ide-oda lendületes játék. A végén megint kiültek zöldek – tehát felállhatott az Újpest, és járathatták a korongot, nem kellett hátul takarítani. Jól jöttek ezek az előnyök. A 40. percben  Nagy G. és Rajna került egymással szembe, de a korong szerencsére nem talált kapu(s)t.
Továbbra is elképesztő a küzdelem, vagy inkább a harc, de most is azt érzem: a zöldek túl vannak pörögve. Ennyi kiállítást hideg fejjel nem csinálhat egy győzelemre törekvő csapat.
Köszönjük a korongot!

Egy gól előny nem komoly előny a hokiban, de mégis csak számít. Mi újat mondhatnék: támadnak a zöldek. A jó védekezés azt is hozta, hogy viszonylag nyugodtabb lett Rajna élete. Aztán már rá is szükség volt. Ellentámadásokat nem nagyon tudtunk vezetni, mert amikor kihoztuk a korongot, inkább előre vágtuk azt, és mentek a fiúk cserélni.
Gól volt!
Következik egy felesleges verekedés Tamminen és Pokornyi között – a finn gurult be – 5-5 perc pihenő lett a jutalom. Ki lehet az FTC nyomását bírni? Nem… Az 52. percben Pavuk az alapvonal mögül visszpasszolt a kapu elé érkező Somogyinak, aki kegyetlenül belőtte, 2:2 (M4Sport: 2:20:40).És ekkor jött egy nagyon érdekes eset! Az 54. percben újpesti támadás, Coatta Kovács Alexhez passzolt, aki lőtt, a lövés elakadt a mamutban, de a kapus lábvédője bőven a gólvonalon belül volt. Itt lehet látni, hogy gól volt! (M4Sport: 2:24:30) Jago örült is a gólnak, de a bírák nem adták meg. Videón se nézték vissza. Igaz, hátulról és felülről nem látszott a dolog, de az M4Sport felvétele szerint bent volt a korong. De nem, maradt a 2:2.  Hmmmmm. A meccs lement. Ott nem láttuk, hogy gól-e vagy nem. A hosszabbítás dönt.

Hosszabbítás
Játék ide oda, de a lényeg: a 64. percben Stadel felszáguld a jobboldalon lövése kipattan, és az érkező Nemes belövi, 2:3, (M4Sport: 2:42:10)  GYŐZELEM!

Fantasztikus csapatunk van! Ezt a meccset is hoztuk! Az FTC ma túlságosan is akarta a sikert. Adrenalin túlterhelés miatt náluk az indulatok sokszor túlléptek a józan eszükön, ezért ez a kiállítási csúcs, és kb. ez a vereség oka. De ez az ő bajuk.
A hosszabbítás/büntető győzelmekben 8 sikerünk van, a többieknek max. 3. Nagyszerű ez a csapat! Ezek a srácok valamit nagyon tudnak. És mi nagyon szeretjük őket!
A mai győzelemmel Újpesté lett a Vigh Balázs emlékét felidéző kupa.
Még valami: a harmadik harmadban meg nem adott gól elvette csapatunktól a hárompontos győzelmet. Szerencsétlen eset volt. Azt szeretném, hogy az elveszített pont ne befolyásolja a bajnokság kimenetelét. Legyünk elsők a ma megszerzett csupán kettő ponttal is!

Fodor Szabolcs: "Csak az emberelőnyökön múlt, hogy kikaptunk. Egy ilyen derbin érthetően felfokozott a hangulat, az érzelmek a tetőfokára hágnak, és ezt nem sikerült kontrollálnunk. Öt az öt ellen jobbak voltunk, de – ha jól számoltam – harminchét percnyi kiállításunk volt, az Újpestnek tizenöt. Ennyit egész egyszerűen nem lehet kivédekezni."

Virág Csaba: "Ez a győzelem jelentősebb, mint a többi, ráadásul a vándorkupát is hazavihetjük. A második harmadban fegyelmezettebben kezdtünk el játszani, mint a Ferencváros, talán ha akkor meglépünk egynél több góllal, könnyebb lett volna a vége. A záró harmadban magunkra húztuk a Fradit, amit ki is használt. Kettő kettő után újra a saját arcunkat mutattuk, attól kezdve nekünk kifejezetten élvezetes volt a mérkőzés." (nso.hu)