2017. november 13., hétfő

Heti műsor, 2017. november 13-20.

A héten két mérkőzése lesz az Újpestnek, mindkettő a Megyeri úton. Szerdán kupameccsen a KHM csapatát fogadjuk, pénteken nagy rangadó lesz a MAC ellen.

Magyar Kupa:
2017. november 15. szerda, 18:00, Megyeri út: UTE - KMH Budapest
Erste Liga:
2017. november 17. péntek, 18:00, Megyeri út: UTE - MAC Budapest

A KMH elleni kupamérkőzésen nem lehet kérdés, melyik csapat az erősebb. Bár a Vasas ellen - a magabiztos győzelem ellenére sem villogott az UTE.
A pénteki MAC mérkőzés igazi rangadó lesz! idén kétszer játszottunk ellenük:
ERSTE Liga:  2017.09.17:  UTE-MAC  1:5
Magyar Kupa: 2017.09.27:. UTE-MAC  3:0
Nagyon fontos lenne a győzelem, elsősorban a két héttel ezelőtti, hármas vereségsorozatban elszórt pontok pótlására. De ugye az újpesti szívekben ott van még egy ok: az a bizonyos, három évvel korábbi botrányos kupameccs, amit nem egykönnyű elfelejteni...
A pénteki mérkőzés után egy szabad hétvége következik, majd az alábbi menetrend szerint játszik az Újpest:

17:50 VC2 – UTE

Ez utóbbi mérkőzés időpontja tökéletesen alkalmas egy a bécsi kirándulásra, s a Városháza előtti téren a hagyományos Adventi Vásár meglátogatására.

Japán-Magyarország 4:3 bü

(2017.11.12) NNT 6:
Japán - Magyarország 4:3 bü. (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 2142 néző, vezette: Kosaka K., Babic V., Váczi D., Muzsik N.

Japán: Narisawa - Ushu, Hashiba, Kawai, Saito, Terao - Hashimoto, Sato (1), Takagi 1(1), Terao 1(1), Furuhashi 1 - Kumagai 1, Kawai, Irikura (1), Nakayashiki, Echigo - Hayata, Matsui, Mitamura, Nakajima. Edző: Iwamoto Yuji, Okita Teruhiko

Magyarország: Duschek - Dudas (1), Pozsgai T. 1,
Dansereau, Sarauer, Erdély - Stipsicz, Szabó D., Pavuk 1, Vas J., Hári - Kiss D., Varga A. (1), Benk (1), Bartalis I. 1(1), Sárpátki (1) - Kovács B., Garát, Terbócs (1), Nagy K., Vincze P. Edző: Tolvanen Jarmo, Majoross Gergely

07:02 - 1:0 Furuhashi (Terao)
11:42 - 1:1 Pavuk (Bartalis I., Varga A.) - ee
19:37 - 1:2 Bartalis I. (Benk, Sárpátki)

25:45 - 2:2 Kumagai (Irikura)
26:33 - 2:3 Pozsgai T. (Terbócs, Dudas)
56:51 - 3:3 Terao (Takagi, Sato) - ee
65:00 - 4:3 Takagi - büntető

Kiállítás: 14 perc ill. 12 perc
Lövések: 18 ill. 43 (5:10, 4:16, 6:12, 2:5, 1:0)

Magyarország - Olaszország 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 2200 néző, vezette: Kosaka K., Przemyslaw K., Németh M., Nagy A.

Magyarország: Bálizs - Dudas, Wehrs 1, Sebők (3), Nagy K. (1), Magosi B. 2 - Stipsicz, Szabó D., Sarauer 1, Sárpátki (1), Erdély 1(1) - Varga A., Kiss D., Benk, Vincze P., Bartalis I. (1) - Kovács B., Garát, Terbócs, Hári, Dansereau. Edző: Tolvanen Jarmo, Majoross Gergely

Olaszország: Vallini - Zanatta, Hofer, Frigo 1, Kostner, Kostner (1) - Pavlu, Marchetti, Frei, Goi, Marchetti 1 - Glira, Trivellato, Traversa, Andergassen, Schweitzer - Zanatta, Hofer, Lambacher, Caletti, Mantinger. Edző: Beddoes Clayton, De Bettin Giorgio

Magyarország - Lengyelország 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)   -  eseménynapló

Tüskecsarnok, Budapest, 1300 néző, vezette: Kosaka K., Lazerri A., Pálkövi B., Soltész Á.

Magyarország: Rajna - Dudas 1, Wehrs, Bartalis I., Vas J., Magosi B. - Stipsicz, Szabó D., Dansereau, Sarauer (1), Erdély - Kiss D., Varga A., Benk, Sebők, Vincze P. - Garát, Pozsgai T., Pavuk, Nagy K., Sárpátki. Edző: Tolvanen Jarmo, Majoross Gergely

Lengyelország: Odrobny - Pociecha, Dronia (1), Urbanowicz, Pasiut 1, Dziubinski (1) - Wajda (1), Wanacki, Cichy, Wronka, Szczechura 1 - Kruczek, Borzecki, Zapala, Lopuski (1), Kolusz 1 - Dabkowski, Rompkowski, Chmielewski 1, Kalinowski, Komorski (1). Edző: Nolan Ted, Coolen Tom

14:35 - 0:1 Pasiut (Dziubinski)
21:38 - 1:1 Dudas (Sarauer)
22:28 - 1:2 Szczechura (Wajda)
34:08 - 1:3 Chmielewski (Dronia, Komorski) - ee
41:41 - 1:4 Kolusz (Lopuski)

Lövések: 15 ill. 26 (7:9, 3:9, 5:8)

A lengyel válogatott jobb volt, megérdemelték a győzelmet.

2017. november 5., vasárnap

EL 65: DVTK-UTE 2:3 bü.

Három vereséggel érkezett Miskolcra az Újpest, a listavezető ellen nem mi voltunk az esélyesek. Bár a pirosak egyetlen bajnoki vereségüket éppen Újpesten szedték össze.

A sérültek közül senki sem jött rendbe, sőt, ma Becze T. sem játszhatott.
(2017.11.05) EL 65:
DVTK Jegesmedvék - UTE 2:3 bü. (1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 0:1)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 985 néző, vezette: Salánki A., Rencz D., Kormos D., Soltész Á.

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Kiss-Rusk J., Leppanen, Galanisz (1), Miskolczi, Magosi B. 1 - Rantanen (1), Láda B. 1, Pavuk (1), Vas J. (1), Kulmala - Joe, Vojtkó, Tóth A., Berta, Tóth G. - Bernáth, Ritó, Albert, Köllő. Edző: Tisell Mikael, Eemeli Olli

UTE: Sila - Kiss R., Kiss D., Benk, Frolik 1, Ropret 1(1) - Huba (1), Pokornyi, Szalma, Cseter, Čaládi 1 - Varga A. (1), Hegyi Á., Nemes B., Pápa, Sági M. - Schmál, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

06:20 - 1:0 Magosi B. (Galanisz, Rantanen)
36:15 - 2:0 Láda B. (Vas J., Pavuk) - ee
42:29 - 2:1 Frolik (Ropret, Huba)
54:27 - 2:2 Ropret (Varga A.)
65:00 - 2:3 Čaládi - büntető

Kiállítás: 4 perc ill. 12 perc
Lövések: 45 ill. 29 (16:5, 12:11, 12:10, 5:2, 0:1)

A mérkőzés elején hamar beindult a DVTK, Silának rengeteg munkája akadt, eléggé beszorult az UTE. A 7. percben érkezett a cseppet sem váratlan gól. Egy parádés indítás után Galanisz lövését hatalmas bravúrral védte Sila de a kipattanót Magosi bombázta – a már üres kapuba, 1:0. A továbbiakban a játék képe nem változott, de szerencsére az eredmény sem.
Az első harmadban nagyszerűen játszott a DVTK, az Újpestnek alig volt lehetősége.
A második játékrészben továbbra ia a hazaiak domináltak, de már láttunk újpesti próbálkozásokat is. A harmad végén, a 37. percben a hazai emberelőny csaknem letelt, Láda balhátvédből lágy kézzel lőtt 2:0. Helyezett cseles lövés volt – de többen is takarták a korongot. Aztán majdnem jött a harmadik is, a 39. percben Galanisz kiugrása után Hegyi hátulról kaszált az ütővel – tiszta, gólmentő szerelés volt!
Emberhátrányban indult a harmadik harmad, de a folytatás fordulatot hozott! A 43. percben egy baloldali lövés elment a kapu mellett, a palánkról visszapattanva a jobbról jövő Frolikot találta jó helyzetben, régi-új csatárunk egyből a rövid sarokba lőtt, 2:1
43. perc Újpesti gól! Frolik! Feljött az Újpest, egyre többet vannak elöl a fehérmezes lilák. 40 percig nem ez volt a jellemző! A DVTK lendületes ellenakciói persze veszélyesek, de ritkulnak a hazai akciók. Sőt! Az 55. percben összejön az egyenlítés! Ropret a jobboldalon távolról kapura-centerbe lőtte a korongot. Valaki (talán Frolik, vagy egy védő) beleérhetett, 2:2! Erre az egyenlítésre nem sokan fogadtak, az egész biztos! A maradék időben az Újpest támadott emberelőnyben majd védekezett emberhátrányban –a 60. percig újabb gól nem született.
Az Újpest a sírból visszahozott egyelőre egy pontot. A hosszabbítás 4 a 3 elleni felállásban kezdődött – hazai ostrommal. Egyenlő – 4 a 4 aztán 3 a 3 ellen folytatódott, és fejeződött be. Akkor büntetők!
Hihetetlen meccset láttunk. A DVTK két harmadban fölényben, magabiztosan és veszélyesen játszott. De a lila szív megdobbant, a harmadik húszpercben fölényt harcoltak ki a vendégek, és egészen váratlanul egyenlített a csapat. Hit, akarat, küzdeni tudás, Sila – ja, és egy kis jó hoki csodát, egyenlítést hozott.
De egy pont, vagy kettő? A büntetőpárbajban Čaládi már a negyedik párban is betalált, de akkor Pavuk még válaszolt. A hatodik párban Erik Čaládi ismét gólt lőtt, és ezzel 3:2 ide!
Fantasztikus! Szép volt fiúk! Kijöttünk a gödörből, idegenben vertük a listavezetőt – köszönjük, újpesti hokisták!
Az internetes közvetítés alapján - LS

Szilassy Zoltán: "A nézők minden bizonnyal élvezték a mérkőzést, az edzők viszont biztosan nem. Az elején a Miskolc nagyon ránk jött, ekkor Sila védéseivel maradtunk meccsben. Amikor igazán nagy volt a gond, összekaptuk magunkat, és 2-0- ról visszajönni a bajnok otthonában nagy teljesítmény, a büntetőket pedig mi lőttük jobban. Csak gratulálni tudok a csapatomnak, ez igazán bravúros győzelem volt."
(jkb.hu)

Összefoglaló:

A teljes mérkőzés:

2017. november 3., péntek

EL 61: DAB-UTE 3:1

Az Újpestben Kiss Dániel és Varga Arnold meggyógyultak, játszhattak a csapatban, Sikorčin és Ágoston nem, továbbá Nagy N. sem.
A DAB szurkolói régen látott számban jöttek ki a meccsre, bíznak a csapatban! Miskolcon kupameccsen elcsíptek egy pontot, és Turcotte, az új csodacsatár érkezése is növelte a reményeket.

(2017.11.03) EL 61:
Dunaújvárosi Acélbikák - UTE 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)   -  eseménynapló

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 600 néző, vezette: Gangel L., Wolf L., Muzsik N., Kedves A.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Erdélyi T., Mestyán, Turcotte, Azari, Novotny 1 - Skrypets, Orbán A. (1), Németh P., Léránt 1, Izacky - Lencsés, Hruby, Silló, Odnoga 1, Nagy M. - Makovics, Tanka, Borbás, Hári (2), Török. Edző: Morgan Jason, Musial David

UTE: Sila - Kiss R., Kiss D., Szalma, Cseter (1), Čaládi - Huba (1), Pokornyi, Benk 1, Frolik, Ropret - Varga A., Hegyi Á., Nemes B., Becze T., Sági M. - Schmál, Pápa, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

14:48 - 0:1 Benk (Cseter, Huba) - ee
30:27 - 1:1 Odnoga (Hári)
56:55 - 2:1 Léránt (Orbán A., Hári) - ee
59:19 - 3:1 Novotny - üres kapu

Kiállítás: 12 perc ill. 20 perc + 10 perc fegyelmi (Cseter)
Lövések: 42 ill. 39 (13:13, 14:16, 15:10)

Élénk játékkal indult a találkozó, aztán jöttek a kiállítások, hol itt, hol ott. Újpesti előnyben a 15. percben kicsit lazán védekeztek a hazaiak, Čaládi jobbról baloldalra adott Cseternek, aki átpasszolt jobbra Benk ütőjére, kapásgól, 0:1. Nagyon szép játék volt! A védekezés hatékonyságán sírjanak a hazaiak. Továbbra is élénk, csaknem kiegyensúlyozott volt a játék, mindkét oldal törekedett a gólra, de jók voltak a kapusok. Az 20. percben emberelőnyben támadtak a hazaiak, Sila védés után a korong a gólvonalon szédelgett, amikor rámozdult mindenki. Nem lett gól, amit a videózás megerősített.
Élénk, de meddő támadójátékkal telt a második játékrész, sorozatos büntetésekkel. Időnként kompenzálva egy-egy benézett faultot. Akárhogy is, a sok kiállítás nem tesz jót a játéknak. A 31. percben Hári jól hozta fel a korongot a jobboldalon, beadását Odnoga rálőtte, Sila védett, de a csatár ismételni tudott, 1:1. Nem volt nagy különbség a csapatok között, de az egyenlítés nem hiányzott. A továbbiakban talán az Újpest volt aktívabb, de a kapu előtt hiányzott az a kicsi plusz, ami által a helyzetből gól lesz.
A harmadik harmad is harcos játékot hozott. Aki a következő gólt lövi, viszi a meccset! Sokáig ment a harc, de a végére mintha a hazaiak feljöttek volna. Végül az 57. percben emberelőnyben egy buli után Léránt a baloldalok körből bombázott a kapuba, 2:1. Üreskapus gól (Novotny) volt a kegyelemdöfés.
A mai játékkal az Újpest akár győzhetett volna, de nem tette. Egy lőtt góllal meccset nyerni nem lehet. A hazaiaknak jött ki jobban a lépés.
Bajban vannak a lilák! Sorozatban harmadik Erste Liga mérkőzést vesztették el, ráadásul vasárnap Miskolcon játszik a csapat…

Szilassy Zoltán: "A második harmadban súlyos fegyelmezetlenségeket követtünk el. Több helyzetet kihagytunk, és e mellé öt kiállítást gyűjtöttünk be. Törvényszerű, hogy ezt az ellenfél megbünteti, így történt most is. A vereségért csak magunkat okolhatjuk, nagyfokú fegyelmezetlenségünk vezetett ide, elégedetlen vagyok."

2017. november 1., szerda

MK 25: Vasas-UTE 1:4

(2017.11.01) MK 25:
Vasas SC - UTE 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Budapest, 264 néző, vezette: Wolf L., Gangel L., Kis-Király B., Abonyi A.

Vasas SC: Farkas G. - Oroszi, Farkas B., Szlama, Csiki 1, Czakó - Tornyai, Ferencz, Rózsa, Székely, Varga T. - Bukor, Surányi, Bálint T., Harmados, Kováts - Márkus. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

UTE: Sila - Huba, Kiss R., Szalma 1, Cseter (1), Čaládi 1 - Dósa (1), Hegyi Á., Benk, Frolik (1), Ropret 1 - Nagy N. (1), Pokornyi, Nemes B., Becze T., Sági M. - Schmál, Pápa (1), Pichler-Balássy Á. 1, Turbucz, Márkus (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 18 ill. 53 (5:13, 4:18, 9:22)

A mai kupamérkőzésen hiányzott az Újpestből Ágoston kapus, Kiss Dániel és Vaga Arnold, valamint Sikorčin Ladislav. Viszont újra láthattuk a 67-es mezt, benne a tavaly nagyszerűen játszó, és most Újpestre visszaérkező Martin Frolik, és játszott a meccseket kihagyó Kiss Roland is.
A meccs kimenetele nem lehetett más, mint újpesti győzelem. A játék képe már a kezdettől ezt mutatta, a Vasas térfelén folyt a játék.
Nézzük a lényeget: a 6. percben Frolik alapvonal mögüli visszaadását lőtte be Ropret (0:1), majd a 13. percben Čaládi ütött bele Dósa lövésébe, 0:2. A második harmadban a fiatal Márkus Levente állt Sila helyére. Az Újpest a „felállásban támadunk” játékot gyakorolta öt az öt ellen, de mérsékelt eredménnyel, Szalma a kapusról lejövő korongot tolta gólba, 26. perc, 0:3
A  harmadik harmad elején, a 43. percben egy újpesti korongvesztés nyomán Csiki szerzett korongot a baloldalon, a hátsó kék vonalnál. Megindult, kapura ment, balról futtából kilőtte a hosszúsarkot, 1:3. A találat komoly örömöt okozott a lelátó népének. Az 56. percben Pichler közvetlenül egy buli után jobbról, a körből bombázott a hálóba, 1:4.

A két csapat között valóban osztálynyi volt a különbség. Az UTE hiába játszott fölényben, a Vasas fiataljai lelkesen védekeztek, remek kapusteljesítménnyel útját állták a gólzápornak. Még a hazai kapuvas is háromszor hárított. Az Újpestben nem volt elegendő motiváció egy előre megnyert meccsen ahhoz, hogy különösebben megerőltessék magukat. Ezt ma megengedhették, a kötelezőt hozták, de ennek az lett az ára, hogy rossz meccset láthattunk. Nem baj, egyszer-egyszer lehet így is játszani. Pénteken bajnoki meccsen Dunaújvárosban sokkal több kell!