MK 25: Vasas-UTE 1:4

(2017.11.01) MK 25:
Vasas SC - UTE 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)   -  eseménynapló

Vasas Jégcentrum, Budapest, 264 néző, vezette: Wolf L., Gangel L., Kis-Király B., Abonyi A.

Vasas SC: Farkas G. - Oroszi, Farkas B., Szlama, Csiki 1, Czakó - Tornyai, Ferencz, Rózsa, Székely, Varga T. - Bukor, Surányi, Bálint T., Harmados, Kováts - Márkus. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

UTE: Sila - Huba, Kiss R., Szalma 1, Cseter (1), Čaládi 1 - Dósa (1), Hegyi Á., Benk, Frolik (1), Ropret 1 - Nagy N. (1), Pokornyi, Nemes B., Becze T., Sági M. - Schmál, Pápa (1), Pichler-Balássy Á. 1, Turbucz, Márkus (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Lövések: 18 ill. 53 (5:13, 4:18, 9:22)

A mai kupamérkőzésen hiányzott az Újpestből Ágoston kapus, Kiss Dániel és Vaga Arnold, valamint Sikorčin Ladislav. Viszont újra láthattuk a 67-es mezt, benne a tavaly nagyszerűen játszó, és most Újpestre visszaérkező Martin Frolik, és játszott a meccseket kihagyó Kiss Roland is.
A meccs kimenetele nem lehetett más, mint újpesti győzelem. A játék képe már a kezdettől ezt mutatta, a Vasas térfelén folyt a játék.
Nézzük a lényeget: a 6. percben Frolik alapvonal mögüli visszaadását lőtte be Ropret (0:1), majd a 13. percben Čaládi ütött bele Dósa lövésébe, 0:2. A második harmadban a fiatal Márkus Levente állt Sila helyére. Az Újpest a „felállásban támadunk” játékot gyakorolta öt az öt ellen, de mérsékelt eredménnyel, Szalma a kapusról lejövő korongot tolta gólba, 26. perc, 0:3
A  harmadik harmad elején, a 43. percben egy újpesti korongvesztés nyomán Csiki szerzett korongot a baloldalon, a hátsó kék vonalnál. Megindult, kapura ment, balról futtából kilőtte a hosszúsarkot, 1:3. A találat komoly örömöt okozott a lelátó népének. Az 56. percben Pichler közvetlenül egy buli után jobbról, a körből bombázott a hálóba, 1:4.

A két csapat között valóban osztálynyi volt a különbség. Az UTE hiába játszott fölényben, a Vasas fiataljai lelkesen védekeztek, remek kapusteljesítménnyel útját állták a gólzápornak. Még a hazai kapuvas is háromszor hárított. Az Újpestben nem volt elegendő motiváció egy előre megnyert meccsen ahhoz, hogy különösebben megerőltessék magukat. Ezt ma megengedhették, a kötelezőt hozták, de ennek az lett az ára, hogy rossz meccset láthattunk. Nem baj, egyszer-egyszer lehet így is játszani. Pénteken bajnoki meccsen Dunaújvárosban sokkal több kell!