2018. február 9., péntek

EL172: UTE-DVTK 0:8

A mai mérkőzést visszafogottabb nézőszám jellemezte. Viszont sokan jöttek Miskolcról. A vendégszurkolók közt egyre több a piros és fehér szín, fogyóban a sárga-fekete. Az újpesti dob és dobos ma otthon maradt, míg a másikak kettőt is hoztak Miskolcról.
A liláknál Sági Máté kezdett a kapuban, és játszott Ropret is, aki a szlovén válogatott vésztartalékjaként nem került ki a Téli Olimpiára, míg tavalyi sztárunk, Hebar tagja lett a csapatnak. És jégre lépett a térdét fájlaló Benk András is.

(2018.02.09) EL 172:
UTE - DVTK Jegesmedvék 0:8 (0:5, 0:1, 0:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 425 néző, vezette: Kókai M., Nagy A., Soltész Á., Váczi D.

UTE: Sági Máté - Huba, Kiss D., Benk, Frolik, Čaládi - Varga A., Kovács A., Sikorčin, Kovács Cs., Ropret - Nagy N., Kiss R., Nemes B., Szalma, Sági M. - Pokornyi, Pichler-Balássy Á., Horváth Á., Schmál, Pápa, Ágoston (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. - Kiss-Rusk J. (1), Leppanen (1), Galanisz (1), Miskolczi (1), Magosi B. 1 - Rantanen, Láda B., Pavuk, Vas J. 1(1), Sakaris 1 - Joe, Vojtkó, Hajós 1(1), Tóth A. 1(1), Kulmala 2(2) - Albert, Köllő, Ritó, Berta 1, Tóth G. Edző: Tisell Mikael, Parikka Eemeli Olli

Lövések: 28 ill. 39 (7:13, 12:12, 9:14)

A találkozó elején nem volt nagy játék, talán az Újpest támadott többet. Az ötödik percig rendben is volt, de akkor Kulmala megindult olyan tempóban, amilyet csak ő tud. A védője csak leste, 0:1. Aztán beindult a DVTK, a második gól Hajósé volt, bár beleérhetett egy védő is. Berta lövése felpattant, úgy hullott a hálóba, majd egy előnyt sakk-mattra kijátszva Magosi góljával 0:4. És ekkor jött el a mérkőzés legörömtelibb pillanata, Ágoston Olivér ismét a kapuba állhatott! Bár Kulmala egy az egyes gólja gyorsan felavatta, de ez már/még nem számít!
A második játékrészre összeszedettebben játszott az Újpest, bár a vendégek nem nagyon aggódtak, hogy gólt kapnak. Egyszerűen lassúak voltunk, fejben, kézben és lábban is. A 31. percben Sakaris egy beadást lőtt be, már 0:6. A 35. percben Kiss kapus már másodszor fejelt ki kapu fölé tartó lövést – úgy látszik ez a hobbija, mert a harmadik harmadban is eljátszotta a jelenetet. A harmad vége felé kettős emberelőnnyel sem tudtak mit kezdeni a lilák. Nem volt jó ötlet sem, hogyan lesz gól...

A harmadik harmadban még Tóth A. és egy egészen szép csel után Vas J. lőtt gólt, 0:8 lett a vége.
A mai meccs senkinek sem hiányzott. Sem a csapatoknak, sem a nézőknek. Egyik fél sem erőltette meg magát, de az biztos: a miskolciak élvezték a góllövést. Mi nem.
A szörnyű középszakaszt az elődöntő első győzelme egészen biztosan elfeledteti!

Szilassy Zoltán: "A számunkra tét nélküli meccsen lehetőséget adtam néhány fiatal játékosnak is, ettől függetlenül sok hibát követtünk el, amit egy ilyen erős csapat kíméletlenül megbüntet. Sajnáltam fiatal és tehetséges kapusunkat, Sági Mátét, az viszont nagyon nagy szó, hogy Ágoston Olivér súlyos betegség és műtét után visszatért, és ilyen jól szállt be a meccsbe."

A mérkőzés összefoglalója:

2018. február 8., csütörtök

EL középszakasz: UTE-DVTK

2018.02.09. péntek - EL 172:

UTE  -  DVTK Jegesmedvék  - eseménynapló

Megyeri út, 18:00, játékvezető: Nagy A., Kókai M., Váczi D., Soltész Á.

Heti műsor 2018. február 07 - 11.

A középszakasz utolsó két mérkőzése következik. A pontnélküli Újpest számára tétnélküli meccsekről van szó – míg felsőház többi csapata azért harcol, hogy minél kellemesebb ellenfelet választhasson magának a negyeddöntőben. Nekünk meg jut, aki jut. (Csíkszereda?)
Az a kitétel változatlanul áll, hogy egy siker jót tenne az újpesti lelkeknek...

ERSTE Liga középszakasz:
2018. február 9. péntek, 18:00, Megyeri út: UTE – DVTK Jegesmedvék
2018. február 11. vasárnap 17:00, Dunaújváros: DAB – UTE

2018. február 4., vasárnap

EL166: UTE-MAC 2:6

Ma meg kellene törni a rossz sorozatot. Ilyen egyszerű, és ilyen nagyon nehéz feladat vár a csapatra. Szép számban jöttünk össze, bár a „hangadók” elég kevesen voltak. A macos bohócparókás különítmény itt volt, dolgoztak is hangosan.

(2018.02.04) EL 166:
UTE - MAC Budapest 2:6 (0:0, 1:4, 1:2)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 607 néző, vezette: Varjú Á., Kókai M., Soltész Á., Váczi D.

UTE: Sila - Huba (1), Kiss D., Benk, Kovács Cs., Čaládi 1 - Varga A., Hegyi Á., Sikorčin, Frolik 1, Ropret - Nagy N., Kovács A., Nemes B. (1), Pápa (1), Sági Martin - Kiss R., Pichler-Balássy Á., Dósa, Schmál, Turbucz, Sági Máté (kapus). Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

MAC Budapest: Arany - Macaulay 1(1), Pozsgai T., Klempa, Dansereau (2), Mansson (2) - Cunningham 1(1), Dudas 1(3), Orban B., Brown 1(1), Bodó 1(1) - Kovács B. 1, Garát, Somogyi, Nagy K., Terbócs - Tóth G., Vokla, Tóth R., Majoross B., Keresztury. Edző: Majoross Gergely, Kontsas Jukka

26:55 - 0:1 Dudas (Macaulay, Brown) - ee
29:30 - 1:1 Čaládi (Huba) - ee
30:29 - 1:2 Kovács B. (Mansson, Dansereau)
32:27 - 1:3 Bodó (Dudas)
36:45 - 1:4 Cunningham (Dudas, Dansereau)
45:14 - 2:4 Frolik (Nemes B., Pápa)
46:20 - 2:5 Brown (Bodó, Cunningham)
49:55 - 2:6 Macaulay (Mansson, Dudas)

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc
Lövések: 34 ill. 37 (13:9, 12:14, 9:14)

Azonnal hatalmas iramú meccsbe vágtak a felek, most nem volt „bealvó” csapat, ahogyan azt az utóbbi mérkőzéseken tapasztalhattunk. Lövés itt, helyzet ott! A leosztás az volt, hogy az Újpest támadott, a MAC megugrott, Sila védett. Sorolhatnám, ki nem lőtt gólt, de ezúttal nem teszem. A közönség értékelte a hajtást, az akarást, komoly hangzavar volt a nézőtéren, mindenki bíztatta a sajátjait. A 10. perc környékén feljött a vendégcsapat, és úgy a 12. perc után elfogytak a helyzetek. A nagy tempó megmaradt, de a védekezés sikeresebb lett, így a lövések is elfogytak – nagyjából mindkét kapu előtt. A harmadban a MAC volt a veszélyesebb – az ő támadásaiknál jobban féltem, mint az újpestieknél reménykedtem. Bármilyen eredmény lehet ma este – és az ellenkezője is.

A 22. percben Nemes ment kapura, de aztán jöttek az újpesti kiállítások. A közönség kétszer is úgy látta, hogy a macos tett büntetlen marad. Ennyi ember ritkán téved egyszerre! A második emberelőnyt a 27. percben gólra váltotta a MAC, felállt helyzetben remek keresztátadást kapott Dudas, aki nagyjából a baloldali bedobó pontból kapásból lőtt hatalmas gólt, 0:1. Ekkor már jobban figyeltek a csíkosmezesek, Pápa akasztásáért járt az emberfór. Huba távoli bombája kijött Aranyról, Čaládi ismétlése a jobb felső sarokba jutott, 1:1. Egy percig így is maradt, aztán Lendültben jöhett a MAC átadás balra, érkező Kovacs, 1:2. Aztán az Újpest ment előre (eszetlenül) és ugrott is a MAC. Előbb kapuvas, majd a kontrával a baloldalt Bodo lépett meg, 1:3. A döntés kicsit furán sikerült. Az Újpest támadott, hogy visszazárkózzon, a kapu előtt Benk kapot egyet Cunningham ütőjétől az arcára. Ő lekorcsolyázott, Cunnungham föl, átadást kapott középen, futtából és be is lőtte. Hát ezt a gólt tanítani kéne a bíróknak: négyükön kívül mindenki látta és értette az esetet. 37. perc, 1:4. Akkor mára ennyi. Reményt keltő első harmad után, óvatosság nélkül kitámadó UTE és bírák által benézett esetek döntöttek.

Pillanatnyi reménysugár sejlett fel, amikor a 46. percben Nemes ment fel középen, cselek, lövés, a kipattanót Frolik lőtte be közelről, 2:4. A „lőtáv” egy percig volt meg, Brown közeli lövése (kipattanót ismételt gólba) után 2:5, majd az 50. percben egy visszatett korongot hátvédhelyről bombázta kapuvasasan a hosszú (botos) felsőbe Macaulay, 2:6. Ezután az Újpest kapusa Sági Máté lett – a hátralévő időben remekül helytállt, mindenki neki drukkolt, lövéseket védett, tapsokat kapott.
Az előzetesben említett „mindenki lelkének jót tevő győzelem” nagyon elkerült minket ma is. Az Újpest erőltette a támadásokat, de a gólok ma is elmaradtak. Az ellenfél kontrái, gyors megugrásai sikeresek voltak. Változtatni kéne! A rossz sorozat folytatódott, ez már az ötödik többgólos UTE vereség. Ráadásul a csökkenő kapott gólszám tendencia is kisiklott. A rájátszás negyedik helye is biztos lett. A folytatásra pedig valamit ki kell találni…

Szilassy Zoltán: "A védekezésünk továbbra sem klappol: az első harmadban egyszerűen játszottunk, ahogy kell, a másodiktól viszont megint túlkomplikáltuk. Egyre közeledik a rájátszás, minden játékosomnak meg kell értenie: az agresszív védekezés és az egyszerű játék az alapja mindennek!"

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette:

2018. február 3., szombat

EL középszakasz: UTE-MAC

Az Újpestnek nagyon meg kellene szerezni a középszakasz első győzelmét. Bár helyezésünk várhatóan a negyedik lesz, de mindenki lelkének (a játékosok, a szurkolók az edzők) jót tenne egy győzelem.
A középszakasz újpesti eredményei: 5:8, 3:7, 2:6. A folytatást kívánság/érzelmek/kitalált-szabályok szerint ki lehet számolni, bár a matematika a sportban nem igazán alkalmas a következő eredmény meghatározásában. A Tippmix nem tuti pénz…
Ha mégsem sikerül a meccs, végül is nem baj, mert a fontos mérkőzések a Liga következő szakaszában következnek.
Azért ott leszünk, szurkolunk, az Újpest a csapatunk!

2018.02.04. vasárnap - EL 166:

UTE  -  MAC Budapest  - eseménynapló

Megyeri út, 19:00, játékvezető: Kókai M., Varjú Á., Soltész Á., Váczi D.

EL162: DVTK-UTE 6:2

Mire hazaértem, már 3:1 volt az eredmény. Bár online lehetett követni a meccset - úgy döntöttem, hogy azt a típusú beszámolót írom, ami egy jegyzőkönyvből próbál tudósítást kreálni. Nem szeretem ezt a megoldást, de én is tudok ilyet csinálni. Tehát a mai írás egy paródia.

(2018.02.02) EL 162:
DVTK Jegesmedvék - UTE 6:2 (4:1, 0:0, 2:1)   -  eseménynapló

Miskolci Jégcsarnok, 950 néző, vezette: Varjú Á., Rencz D., Kormos D., Berger Á.

DVTK Jegesmedvék: Adorján - Kiss-Rusk J., Leppanen 1(1), Galanisz 1(1), Miskolczi (1), Magosi B. - Rantanen, Láda B., Pavuk (2), Vas J. 2(1), Sakaris 1(1) - Joe, Vojtkó, Hajós, Tóth A., Kulmala - Bernáth, Albert, Ritó, Berta (1), Tóth G. 1. Edző: Tisell Mikael, Parikka Eemeli Olli

UTE: Sila - Huba, Kiss D., Frolik, Sikorčin (1), Ropret 1 - Nagy N., Kiss R., Benk 1, Kovács Cs. (1), Čaládi (1) - Kovács A., Hegyi Á., Pápa, Nemes B., Sági M. - Pokornyi, Schmál, Dósa, Pichler-Balássy Á., Turbucz. Edző: Szilassy Zoltán, Baróti Zsolt

Kiállítás: 14 perc ill. 14 perc
Lövések: 34 ill. 38 (12:15, 16:11, 6:12)

A DVTK már a 3. percben vezetéshez jutott Tóth G. góljával. Benk egyenlített a 8. percben (1:1), de 44 másodperc múlva Galanisz, újabb 21 másodperc elteltével Sakaris góljával eldőlt a mérkőzés, 3:1. A 13. percben Leppanen előnyből már háromgólosra, behozhatatlanra állította a különbséget. A maradék 40 percet azért le kellett játszani.
A második harmadban nem született gól, bár a lövésszámokat elnézve a szándék megvolt mindkét oldalon. A harmadik játékrészben Vas János góljaival már 6:1 lett az állás. A mérkőzés utolsó találatát az 59. percben emberelőnyből lőtte Ropret, a végeredmény 6:2.
Meglepetés nem történt, az Újpest a DVTK elleni korábban elért szép eredményeket nem tudta hozni, inkább folytatta a középszakasz rossz sorozatát.
Vasárnap a Megyeri úton a MAC ellen csak jobb jöhet!

Szilassy Zoltán: ”Az első harmadban kapitális hibákat vétettünk. Az egyenlítés után két cserében két gólt kaptunk, így csak szaladtunk az eredmény után. Most egy ilyen időszakban vagyunk, a defenzív játékunkon kell javítani, hogy azt a playoffra kiegyenesítsük. Ezt sokat gyakoroljuk, szerintem jó irányba haladunk, de még sok munka áll előttünk.”