2019. október 7., hétfő

EL43: UTE-Gyergyó 1:4

A sűrű hét a Gyergyó csapata ellen kezdődött. Az erdélyiek az Újpesthez hasonlóan edzőt cseréltek, és eddig egy ponttal többet gyűjtve érkeztek a Megyeri útra, ahol szépszámú szurkolójuk is segítette őket. A hazai közönségen én érzem a gyengébb kezdés hatását, sokan nem nagyon jönnek a tavalyi törzstagok közül.

(2019.10.07) EL 43:
UTE - Gyergyói Hoki Klub 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 552 néző, vezette: Rencz D., Soós D., Kis-Király B., Kövesi B.

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Benk, Sikorcin, Pance - Nagy N., Kovács A., Nemes B., DiDiomete, Csamangó - Kiss-Rusk J. 1, Henderson (1), Odnoga, Kovács S. (1), Milushkin - Fekete B., Daadou, Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Rasulov, Góga (1), Pestunov, Vorobyev (1), Elekes - Bobcek 1, Lescovs, Sára 1, Antal Zs. (1), Valdix 1(1) - Nagy Cs. (1), Ferenc, Barabás, Constantin, Péter Zs. 1 - Creanga, Kozma, Daradics, Ivácson, Benedek. Edző: Hamell Christopher

11:28 - 0:1 Valdix (Nagy Cs.) - ee
15:19 - 0:2 Bobcek (Valdix, Vorobyev) - ee
22:31 - 0:3 Péter Zs. (Góga)
42:19 - 1:3 Kiss-Rusk J. (Henderson, Kovács S.)
57:20 - 1:4 Sára (Antal Zs.) - eh

Kiállítás: 12 perc ill. 6 perc
Lövések: 29:30 (8:13, 15:9, 6:8)

Hamar megláttuk, mire számíthatunk: öt az ötben felállt a Gyergyó, nyomtak, lőttek egykapuztak. Duschek a 4. percben már harmadik komoly védését mutatta be. Aztán emberelőnyben megint nagyon jöttek a fehér-pirosak, Pestunov többször is kapu elé került, Duschek igazi bravúrokkal tartotta a nullát. A 7. perctől már a hazaiak is mutattak valamit, egy Pance Sikorcin támadás ígérte leginkább a gólt, de az ígéret beváltatlan maradt. A játékot látva nem voltunk nyugodtak. Sokkal többet és veszélyesebben támadtak a vendégek. Az UTE nem volt összeszedett, és a könnyűsúlyú fiatal támadók eltűntek a 20-30 kilóval idősebb és erősebb vendégvédők között. A 12. percben újpesti csere közben a cserepad felé csusszant a korong. A lemenők ugyan nem zavartak bele a játékba, de a bírák a szabályt nem szelleme, hanem betűje szerint alkalmazták (a liláknak nem lett előnyük a folyó cseréből). Az emberelőny már elegendő volt az amúgy is erősebb vendégeknek a gólhoz, Valdix a jobb körben lassan jött előre, célozhatott, lőhetett (miért?) gól, 0:1. Már megint az 50 éves Illés nótát idézem: Miért hagytuk, hogy így legyen? A 14. percben megint csere-hiba, kiállítás. Rögtön jött a kompenzálás, Goga egy semmiért ült ki. A kompenzálás kompenzálása: Sikorcin az ezt követő bulinál "késleltette a játékot". Mi? Négy a háromban jöhettek a gyergyóiak, Bobcek hátulról bombázott, felső vas, visszapattant a korong Duschek hátára, és onnan gól, 0:2. (Ha lesz összefoglaló, megnézem, és ha kell, javítom a gól leírását, mert lehet, hogy egyből gól lett. - LS). A 17. percben Pance majdnem betalált. Sajnos, Cooke kapus nagyot védett. A következő újpesti lehetőség hárítása közben egy védő elmozdította a gyergyói kaput. Az újpesti emberelőny kimaradt.

II. és III. harmad
Így egyben, mert a 43. percben eldőlt a meccs: egy kavarás, nem tiszta akció során a kapu elé érkező Péter Zsolt beleszúrt a korongba, amely a jobb felsőben landolt. 0:3. Ma ennyi volt. A Gyergyó magabiztos lett olyannyira, hogy a támadásokat túljátszották. Még egy átadás, még egy csel - vagy 120%-os helyzet, vagy rontott lehetőség szokta ezt követni. Ma az utóbbi - gyakrabban előforduló - eset következett, többször is. az Újpest hitét vesztve mégis próbált valamit. Elkezdtek száguldozni a de helyzetig se nagyon jutottunk. Viszont többször leindítottak az erdélyiek, és hátul lett majdnem baj.
Az utolsó játékrészben valahogy összeszedettebb lett az Újpest. A reménytelen - 3 gólos - hátrány ellenére akartak, támadtak a lilák. És a 43. percben Kiss-Rusk balról éles szögből fantasztikus pontossággal lőtt, kapuvasas gól, 1:3. A továbbiakban az UTE talán jobban akart, a játék, az elszántság javult, de az eredményen további javítás nem jött össze. A végén hazai emberelőnyben Sára Tibor János kapott remek átadást a baloldalon, gólig meg sem állt, 1:4.
Magabiztosan győzött a meggyőzően jobban játszó Gyergyó. Megérdemelték. Gyorsaságban és erőben is jobbak voltak a vendégek. Az Újpestnek sokat kell változnia. A csapat most szétszórtan játszott, gyakran pontatlanok voltak az átadások. És fizikai teljesítményben, erőben és gyorsaságban - azaz mindenben javulni kell a sikeresebb szerepléshez.
Ez holnapra nem várható, de sok munkával jobb csapatunk lehet.

EL 43: UTE-Gyergyó

2019.10.07. hétfő - EL 43:

UTE  -  Gyergyói HK  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Rencz D., Soós D., Kis-Király B., Kövesi B.

A mérkőzést az M4SportTV adja. Tudomásom szerint az élő műsor elérhetősége: ITT.

Heti műsor 2019. október 7-11.

Emlékeim szerint ilyen sűrű sorozata még soha sem volt az újpesti hokicsapatnak: öt nap alatt négy mérkőzés! Ebből három hazai találkozó lesz, de azt hiszem, ez a tempó még a nézőknek is sok, nem csak a játékosoknak.
Hétfőn jön a Megyeri útra a Gyergyó. Kedden az alig kimondható nevű lengyel Jastrzebie csapatával játszunk Visegrád Kupa negyeddöntő meccset (Ez az a sorozat, ahol a két magyar csapat, az UTE és az FTC összesen egy pontot szereztek hat mérkőzésen: UTE-Nowy Targ 1:2 hu.) Szerda pihenő, aztán csütörtökön UTE - Brassó, pénteken Fehérváron megint Titánok - UTE. Szombat-vasárnap szabad.
Jósolni lehetetlen, reménykedni lehet minél több pont begyűjtésében.

ERSTE liga:
2019. október 7. hétfő, 18:00, Megyeri út: UTE – Gyergyói Hoki Klub (M4Sport)
Visegrád Kupa negyeddöntő:
2019. október 8. kedd, 19:00, Megyeri út: UTE – JKH GKS Jastrzebie (POL)
ERSTE Liga
2019. október 10. csütörtök, 19:00, Megyeri út: UTE – Corona Brasov
2019. október 11. péntek 18:30, Székesfehérvár: Fehérvári Titánok - UTE

2019. október 4., péntek

EL87: UTE-HKB 5:1

A nézőszámon bizony nyomot hagyott az UTE eddigi bajnoki szereplése. Azért még mindig elég sokan vártuk azt a bizonyos kötelező győzelmet.
Aztán az történt, hogy nem történt semmi, nem kezdődött el a mérkőzés. Nem jöttek a bíró - csak Gangel, és nem jöttek a csapatok sem. Sokáig nem tudtuk, mi is az ok. Telefonon követve a közvetítésből derült ki:

Sohasem gondoltam volna, hogy a hangosítás egy jégkorongmérkőzés feltétele. Egyébként a hiány nem rossz, hiszen szünetekben nem üvölt a zene, lehet a szurkolótársakkal csendesen beszélgetni. Mindig így kellene! Végül egy Tarlós-típusú megafonnal egy zsűritag felült a lelátóra, és bemondta, amit kell. Mindebből a mérkőzésen egy hangot sem hallottunk, állítólag a netes közvetítésben lehetett hallani.

45 perc semmi után kezdődhetett a mérkőzés. Az Újpestben új fiú a 18 éves Danila Milushkin, míg nem játszott Jared Brown.
(2019.10.04) EL 87:

UTE - Hokiklub Budapest 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 545 néző, vezette: Nedeljkovic I., Gangel L., Mizsák P., Kocsány B.

UTE: Duschek - Varga A. (1), Carlson 2(1), Benk, Sikorcin (1), Pance - Nagy N., Kiss-Rusk J., Nemes B. (2), DiDiomete 1(1), Csamangó 2(1) - Kovács A. (1), Henderson, Odnoga, Kovács S., Milushkin - Pokornyi, Daadou (1), Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Berry-Lamontagna, Szécsi, Petres, Satek, Szappanos (1) - Lakatos, Lévai, Pihlqvist, Albert, Szűcs - Szécsi, Bán, Lőczi, Rossignol 1, Izsák (1) - Kreisz, Kedves R., Köllő, Németh Á., Sylves (kapus). Edző: Gröschl Tamás, Suoraniemi Niko

15:31 - 1:0 DiDiomete (Kovács A.)
19:44 - 1:1 Rossignol (Szappanos, Izsák)
24:07 - 2:1 Carlson (Csamangó, Nemes B.)
33:13 - 3:1 Carlson (Sikorcin, DiDiomete) - ee
33:58 - 4:1 Csamangó (Nemes B., Daadou)
41:04 - 5:1 Csamangó (Varga A., Carlson)

Kiállítás: 10 perc + 10 perc fegyelmi (DiDiomete) ill. 8 perc
Lövések: 40:34 (15:11, 16:8, 9:15)

8 másodperc után vezethetett volna az HKB, szerencsére Duschek az alvó védelem mögött ébren volt. A továbbiakban az Újpest támadott, kifejezetten erőltették, túlerőltették, aminek a következménye az lett, hogy többször is kettő az egyben, három a kettőben, sőt egyedül mehettek kapura a hokiklubosok. Még jó, hogy jó kapusunk van! Az 5. percben Sikorcin lendültből cselezve ment kapura, Kiss kapus bravúrral hárított. A 16. percben végre gólt lőttek a hazaiak: DiDiomete a kapu mögött ment át a baloldalra, aztán elég messziről lőtt, a korong a kapuba jutott - gyanítom, egy védő beleért. De ami fontos: 1:0 ide (videó)! Kicsit később a gólszerő 2+10 perc büntetést szedett össze, tényleg fejre könyökölt. Erről a mozdulatról is le kéne szoknia! A végén a frász jött az újpestiekre: az emberelőny végigtámadó ellenfél Rossignol révén egyenlített, 1:1 (videó).
A lilák nagyon akartak. Mentek, támadtak, de hátul ki-ki hagytak, mázli, hogy a kontrákból nem lőtt gólt a HKB. A harmad második részében az ész nélküli támadások után javult a figyelem, kevesebb lett a veszélyes kontraakció. De a támadások elbonyolódtak, vagy Kiss bravúrokat mutatott be. A gól jókor, szinte váratlanul született, de az egyenlítés elég rosszul esett.

Kontrol C, kontrol V, azaz a harmad legelején megint majdnem gólt lőtt a vendégcsapat. kiegyenlített játék után az 5. percben aztán meglódultak a lilák. Egy lendületes ellentámadásban hárman mentek kettő ellen, Nemes jobbra passzolt, Carlson a kapuba bombázott, 2:1 (videó). Az UTE támadott többet, de a HKB is veszélyes volt, elhitték, hogy egyenlíthetnek. De nem így lett, a 34. percben Carlson ismételt! Baloldalt ment fel a jobbhátvéd, beadjon, lőjön? Ő lőtt, bement, 3:1 (videó) ! A 34. perc még tartott, amikor Nemes baloldalt ment lendülettel, beadott, Csamangó lőtt - mellé, de a korong egy védőről a kapuba került véletlenül, védhetetlenül, 4:1 (videó). Mióta vártunk (vártam) erre! háromgólos előny=győzelem. Korábban két gól különbségnél nem jutottunk többre. A harmad végén - mint 20 perccel korábban - előnyben támadtak a fehérmezesek, de most Duschek győzött, megmentette kapuját és csapatát a harmadvégi góltól.
Jó, javul az Újpest! Másképpen játszik mint az eddigi meccseken. Eddig a második harmadok ellaposodtak, az ellenfél támadt fel, de most nem így lett. Alakul a csapat?

Csamangó hamar eldöntötte a mérkőzést. A 42. percben Varga átadását a baloldalt kapu elé érve közelről verte be, 5:1 (videó). A hátralévő időt le kellett játszani, az UTE egy kettős emberhátrányt is átvészelve nagyon fontos győzelmet aratott.
Ezúttal nem csak a három pont a fontos. Egy szétesett csapat szedte össze magát, és megmutatta, hogy nem az a reális kép, amit eddig mutatott magáról. A mai mérkőzés egy nagyon fontos lépés volt felfelé - játékban is, eredményben is. Az, hogy egy véletlen volt, vagy tényleg megindultunk felfelé, ezután dől el. A következő vizsga hétfőn lesz, itt Újpesten.

Baróti Zsolt: "Az elmúlt hetekben rengeteg adósságot halmoztunk fel a szurkolóink felé, melyet ezúttal némileg sikerült törlesztenünk. Elsősorban a második harmadban játszottunk éretten, a jövőben ehhez hasonló fegyelmezettséggel kell jégre lépnünk."
(nso.hu)

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette.

EL 87: UTE-HKB

2019.10.04. péntek - EL 87:

UTE - Hokiklub Budapest  - eseménynapló

Megyeri úti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Nedeljkovic I., Gangel L., Mizsák P., Kocsány B.

Terhet teszek a csapatra, de ezzel mindenki így van, maga a csapa is: ma este kötelező a győzelem. Nézzük együtt, - ne a neten! - hogyan jön össze?

Azért ideírom: a mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti.

2019. október 2., szerda

EL35: Fehérvári Titánok-UTE 6:3

A nyolc meccsen nyolc lőtt góllal hárompontos tökutolsó Fehérvári Titánok vendége volt ma az Újpest. A fehérvári csapat alaposan kicserélődött tavaly óta, egy csomó új név volt olvasható a felállásban. Öt év után ezúttal már nem Szilassy Zoltán vezényelte a lilákat a kispadról.

(2019.10.02) EL 35:
Fehérvári Titánok - UTE 6:3 (0:2, 1:0, 5:1)   -  eseménynapló

Székesfehérvár, 321 néző, vezette: Nedeljkovic I., Babic V., Pozar S., Kedves A.

Fehérvári Titánok - : Szeles - Vas M. (2), Horváth M., Campbell 1(1), Dézsi (1), Péter A. (1) - Szabó B., Kiss R., Zion 2(1), Balogh 1(2), Mihály Á. 1(1) - Mccutcheon, Imre, Nagy Á. 1, Madácsi (2), Almási - Erdély, Kovács A., Buzás, Vincze G. Edző: Kiss Dávid, Arany Máté Dániel

UTE: Márkus - Varga A., Kiss-Rusk J., Benk 1, Sikorcin (1), Pance 1 - Nagy N. (1), Carlson, Brown, DiDiomete, Csamangó (1) - Kovács A., Henderson, Nemes B., Odnoga 1, Kovács S. (1) - Pokornyi, Daadou, Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Lövések: 25:42 (6:18, 7:8, 12:16)

Újpesti támadásokkal indult a mérkőzés, a beszorult hazaiak néhány kontrát villantottak. Amikor emberelőnybe kerültek, szorítottak, de Benk remekül meglépett egy Sikorcin által szerzett koronggal, beindult, a védők csak hátráltak, összejátszott a Siki helyett beugró Csamangóval, a visszapasszt balról közelről belőtte, 0:1 (videó). Egy jó közbeszúrásból indulva gólig jutott a csapatkapitány! A 17. percben jobbról lendületből cselezte magát kapu felé Odnoga, bombája célba jutott, 2:0 (videó). A 18. percben Varga A. becsúszó szerelését (tán. mert elengedte a botot ?) büntetőnek ítáltéK a bírák. Dézsi jött, Márkus győzött. A végén jött egy vicces kiállítás: Di Diomete kézzel vette át a korongot és támadott a balszélen. A kiállítás oka: tenyerébe fogta a korongot. Hát nézzük meg! (videó).
Összességében jól jött össze ez a harmad. Két gól előny már majdnem győzelem. (Ezt a meccs után írom, amikor már mindenki tudja az eredményt, de akkor és ott ez járt az ember fejében.) Jobb az Újpest - ahogy a Vasas ellen is jobb volt az elején. A Fehérvár gyorsak, sokat koriznak, hajtanak, de semmi különös. (Ha-ha.)

Futott a játék, támadás itt, támadás ott. A 28. percben Brown Csamangó akció hozott majdnem gólt. Egy percre rá késleltetett kiállítás alatt, hat az ötben jöttek a hazaiak, átkerült balról a korong, Zion jobbról érkezve nagy gólt lőtt, 1:2 (videó). Pedig a három gólos különbség kb. győzelmet jelent hokiban. Most három helyett csak egy maradt. A továbbiakban a színvonal - ha eddig volt - zuhant. Totál unalmas volt nézni a meccset két gyenge társaság, mintha akartak volna hokizni, csak kevés tehetséggel, mérsékelt hozzáállással nézhetetlen valamit produkáltak.

A lilák idei legrosszabb harmada következett. A lila kiállítást (Kiss-Rusk) Zion büntette, jobbról befelé cselezett, lőtt, 2:2 (videó). Ezután Brown kapuvasig jutott, de a hazaiak a 42. percben videós gólt lőttek Balogh révén, 3:2 (videó). Az üzlet beindult, 48. perc, emberelőny, Mihály Ákos, 4:2 (videó). 56. perc, emberelőny, Nagy Ákos, 5:2 (videó). Csőd. Az 59. percben Pance betalált 5:3 (videó) - túl későn a reményhez. A végén kapus nélkül próbálkoztunk a csodával, csoda most sem lett, inkább egy üreskapus Campbell gól az utolsó másodpercben, 6:3 (videó).

Az Újpestben az edzők újak, a játék a régi. Ezúttal is borzasztó volt, amit láttunk. Jól járt, aki ma nem jött el Fehérvárra: spórolt az anyagiakon és a megúszott egy komoly lelki terhelést. De fel a fejjel, innen már csak felfelé vezet út! Már pénteken el kellene indulni...

Virág Csaba másodedző: "Az első harmadban láttuk azt a csapattól, amit szerettünk volna. Úgy indult a mérkőzés, ahogy vártuk, de húszpercnyi játékért egyetlen pontot sem adnak. A második és a harmadik harmadban nem az történt, amit megbeszéltünk, úgyhogy súlyos gondokkal kell számolnunk mind mentálisan, mind fizikailag. Ezen rövid időn belül, sürgősen változtatnunk kell!"

A teljes mérkőzés:

EL 35: Fehérvári Titánok - UTE

2019.10.02. szerda - EL 35:

Fehérvári Titánok   -  UTE   - eseménynapló

Székesfehérvár, 18:30, játékvezető: Nedeljković I., Babic V., Pozar S., Kedves A.