2019. október 10., csütörtök

EL 48: UTE-Brassó

Egy nap szünet után folytatódik a négymeccses öt nap. Az előző két vereség ellenére is ki kéne jönni a Megyeri útra és támogatni a lilákat. A Brassó jelenleg harmadik, 19 ponttal, míg az UTE hátulról harmadik, 10 ponttal. Hátha ma indul meg a csapat felfelé.
Figyelem, a találkozó ezúttal este 7 órakor kezdődik!

UTE  -  ASC Corona 2010 Brasov  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 19:00, játékvezető: Rencz D., Kormos D., Váczi D., Balla N.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti

2019. október 8., kedd

VIS13: UTE-Jastrzebie 2:9

Tán a csapat gyengébb szereplése, vagy a mai Visegrád Kupa-meccs iránti szerényebb érdeklődés sok nézőt otthon tartott. Becslésem szerint a megadott nézőszámnak tán a fele lehetett a itt a Megyeri úton.

(2019.10.08) VIS 13:
UTE - JKH GKS Jastrzebie 2:9 (1:1, 1:4, 0:4)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 303 néző, vezette: Haszonits M., Kókai M., Soltész Á., Szabó D.

UTE: Márkus - Varga A., Carlson (1), Benk, Sikorcin, DiDiomete 1 - Nagy N., Kovács A., Nemes B., Odnoga, Pance (1) - Kiss-Rusk J., Henderson, Kovács S. (1), Milushkin, Csamangó 1 - Fekete B., Pokornyi, Daadou, Horváth Á., Zsigmond (1). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

JKH GKS Jastrzebie: Raszka - Jass (3), Michalowski, Pas 1, Sawicki 2, Urbanowicz (2) - Gorny (1), Jabornik 1(1), Rohtla (2), Wrobel, Kasperlik 1 - Matusik (1), Giminski 1, Soltys, Nalewajka 2(2), Jarosz 1 - Chorazyczewski, Radzienciak, Kulas (1), Nalewajka (1). Edző: Kalaber Robert, Bernacki Rafal

08:02 - 0:1 Giminski (Nalewajka) - ee
12:15 - 1:1 DiDiomete (Carlson, Pance) - ee
22:30 - 2:1 Csamangó (Kovács S., Zsigmond)
23:34 - 2:2 Sawicki (Urbanowicz, Jass)
27:59 - 2:3 Pas (Urbanowicz, Jass)
32:03 - 2:4 Jabornik
35:02 - 2:5 Kasperlik (Nalewajka, Gorny)
44:57 - 2:6 Nalewajka L. (Rohtla, Jabornik) - ee
45:30 - 2:7 Nalewajka L. (Kulas)
47:50 - 2:8 Jarosz (Nalewajka R., Matusik)
52:19 - 2:9 Sawicki (Rohtla, Jass) - 2ee

Kiállítás: 32 perc + végleges fegyelmi (DiDiomete) + végleges fegyelmi (Kovács A.) ill. 15 perc + végleges fegyelmi (Soltys)
Lövések: 24:47 (13:11, 8:21, 3:15)

20 másodperc után előnybe került az Újpest, az első bravúrt mégis Márkusnak kellett bemutatnia. Aztán Henderson lövései jöttek, pár másodperc különbséggel pengette meg a kapuvasat, a második alkalommal a kapusról pattant oda a korong. Az első hazai emberhátrány vendéggólt hozott, a 9. percben Giminski jobbhátvédes bombája beakadt, 0:1 (videó). A második hazai emberelőnyben megszületett az egyenlítő gól, egy távoli Carlson lövés után balra csusszant a korong, DiDiomete kegyetlenül belőtte, 1:1 (videó). Ekkoriban nagyjából kiegyenlített volt a játék, de ahogy megszokhattuk, az újpesti támadások túl lettek kombinálva. A lengyelek jól mozogtak, sok lendület volt csapatukban. Összességében kiegyenlített első harmadot láttunk, mind játékban, mind eredményben.

A továbbiakban
kissé váratlanul, de komoly örömet szerezve a 23. percben Csamangó, miután egy visszaszerzett korongot balról bepasszolt neki Kovács S., az átadást úgy öt méterről középről a rövid alsóba lőtte, 2:1 (videó). A folytatás? Egy perc múltán egy ellenakciónál a lila védelem összezavarodott, Sawicki jobboldalt ment és a kapuba lőtt 2:2 (videó). Aztán nagyjából ennyi volt a meccs. Innentől kezdve a lilák szétestek, nézőtéren egyre rosszabbul éreztük magunkat. A csapat 3-4 percenként kapott gólt, általában lendületes akciók után. A részletek leírásától eltekintenék, rossz volt nézni, rossz volt átélni. 2:5 után a harmadik játékrészben folytatódott a rossz sorozat. Hatalmas különbség mutatkozott a csapatok között. A lengyelek gyorsak, játsszák a hokit, nem birkózzák. Állítom, hogy az Erste Ligában az élen végeznének! A vége 2:9 lett. Volt még bunyó is, újpesti részről DiDiomente és Kovács A. kapott végleges fegyelmit.
Szörnyű esténk volt, borzasztó volt, amit láttunk. A mai meccs megmutatta: muszáj komoly lépéseket tenni a csapat, az Újpest érdekében.

A mérkőzés:

VIS 13: UTE - JKH GKS Jastrzebie

2019.10.08. kedd  -  VIS 13:

UTE - JKH GKS Jastrzebie
  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 19:00, játékvezető: Haszonits M., Kókai M., Soltész Á., Szabó D.

A mai ellenfél a Visegrád Kupában a lengyel JKH GKS Jastrzebie együttese. A csapat a 11 csapatos lengyel Ekstraliga harmadik helyén áll, egy ponttal a listavezető és tavalyi bajnok, GKS Tychy csapat mögött. A zöld-feketék három győztes meccsen vannak túl a kupában, legyőzték otthon a Katowicét és az FTC-t, és Nyitrán is győzni tudtak.
A visszavágó egy hét múlva lesz Lengyelországban.
Az Újpestnek ezer gondja van, biztosan nem hiányzik a csapatnak ez a két mérkőzés. De ha játszani kell, hát játszani kell, és helyt is kellene állni.
Nem találtam nyomát, hogy lenne közvetítés ma este a Megyeri útról.

Upgrade 17:00 Lesz online közvetítés ITT!

2019. október 7., hétfő

EL43: UTE-Gyergyó 1:4

A sűrű hét a Gyergyó csapata ellen kezdődött. Az erdélyiek az Újpesthez hasonlóan edzőt cseréltek, és eddig egy ponttal többet gyűjtve érkeztek a Megyeri útra, ahol szépszámú szurkolójuk is segítette őket. A hazai közönségen én érzem a gyengébb kezdés hatását, sokan nem nagyon jönnek a tavalyi törzstagok közül.

(2019.10.07) EL 43:
UTE - Gyergyói Hoki Klub 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 552 néző, vezette: Rencz D., Soós D., Kis-Király B., Kövesi B.

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Benk, Sikorcin, Pance - Nagy N., Kovács A., Nemes B., DiDiomete, Csamangó - Kiss-Rusk J. 1, Henderson (1), Odnoga, Kovács S. (1), Milushkin - Fekete B., Daadou, Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Rasulov, Góga (1), Pestunov, Vorobyev (1), Elekes - Bobcek 1, Lescovs, Sára 1, Antal Zs. (1), Valdix 1(1) - Nagy Cs. (1), Ferenc, Barabás, Constantin, Péter Zs. 1 - Creanga, Kozma, Daradics, Ivácson, Benedek. Edző: Hamell Christopher

11:28 - 0:1 Valdix (Nagy Cs.) - ee
15:19 - 0:2 Bobcek (Valdix, Vorobyev) - ee
22:31 - 0:3 Péter Zs. (Góga)
42:19 - 1:3 Kiss-Rusk J. (Henderson, Kovács S.)
57:20 - 1:4 Sára (Antal Zs.) - eh

Kiállítás: 12 perc ill. 6 perc
Lövések: 29:30 (8:13, 15:9, 6:8)

Hamar megláttuk, mire számíthatunk: öt az ötben felállt a Gyergyó, nyomtak, lőttek egykapuztak. Duschek a 4. percben már harmadik komoly védését mutatta be. Aztán emberelőnyben megint nagyon jöttek a fehér-pirosak, Pestunov többször is kapu elé került, Duschek igazi bravúrokkal tartotta a nullát. A 7. perctől már a hazaiak is mutattak valamit, egy Pance Sikorcin támadás ígérte leginkább a gólt, de az ígéret beváltatlan maradt. A játékot látva nem voltunk nyugodtak. Sokkal többet és veszélyesebben támadtak a vendégek. Az UTE nem volt összeszedett, és a könnyűsúlyú fiatal támadók eltűntek a 20-30 kilóval idősebb és erősebb vendégvédők között. A 12. percben újpesti csere közben a cserepad felé csusszant a korong. A lemenők ugyan nem zavartak bele a játékba, de a bírák a szabályt nem szelleme, hanem betűje szerint alkalmazták (a liláknak nem lett előnyük a folyó cseréből). Az emberelőny már elegendő volt az amúgy is erősebb vendégeknek a gólhoz, Valdix a jobb körben lassan jött előre, célozhatott, lőhetett (miért?) gól, 0:1. Már megint az 50 éves Illés nótát idézem: Miért hagytuk, hogy így legyen? A 14. percben megint csere-hiba, kiállítás. Rögtön jött a kompenzálás, Goga egy semmiért ült ki. A kompenzálás kompenzálása: Sikorcin az ezt követő bulinál "késleltette a játékot". Mi? Négy a háromban jöhettek a gyergyóiak, Bobcek hátulról bombázott, felső vas, visszapattant a korong Duschek hátára, és onnan gól, 0:2. (Ha lesz összefoglaló, megnézem, és ha kell, javítom a gól leírását, mert lehet, hogy egyből gól lett. - LS). A 17. percben Pance majdnem betalált. Sajnos, Cooke kapus nagyot védett. A következő újpesti lehetőség hárítása közben egy védő elmozdította a gyergyói kaput. Az újpesti emberelőny kimaradt.

II. és III. harmad
Így egyben, mert a 43. percben eldőlt a meccs: egy kavarás, nem tiszta akció során a kapu elé érkező Péter Zsolt beleszúrt a korongba, amely a jobb felsőben landolt. 0:3. Ma ennyi volt. A Gyergyó magabiztos lett olyannyira, hogy a támadásokat túljátszották. Még egy átadás, még egy csel - vagy 120%-os helyzet, vagy rontott lehetőség szokta ezt követni. Ma az utóbbi - gyakrabban előforduló - eset következett, többször is. az Újpest hitét vesztve mégis próbált valamit. Elkezdtek száguldozni a de helyzetig se nagyon jutottunk. Viszont többször leindítottak az erdélyiek, és hátul lett majdnem baj.
Az utolsó játékrészben valahogy összeszedettebb lett az Újpest. A reménytelen - 3 gólos - hátrány ellenére akartak, támadtak a lilák. És a 43. percben Kiss-Rusk balról éles szögből fantasztikus pontossággal lőtt, kapuvasas gól, 1:3. A továbbiakban az UTE talán jobban akart, a játék, az elszántság javult, de az eredményen további javítás nem jött össze. A végén hazai emberelőnyben Sára Tibor János kapott remek átadást a baloldalon, gólig meg sem állt, 1:4.
Magabiztosan győzött a meggyőzően jobban játszó Gyergyó. Megérdemelték. Gyorsaságban és erőben is jobbak voltak a vendégek. Az Újpestnek sokat kell változnia. A csapat most szétszórtan játszott, gyakran pontatlanok voltak az átadások. És fizikai teljesítményben, erőben és gyorsaságban - azaz mindenben javulni kell a sikeresebb szerepléshez.
Ez holnapra nem várható, de sok munkával jobb csapatunk lehet.

EL 43: UTE-Gyergyó

2019.10.07. hétfő - EL 43:

UTE  -  Gyergyói HK  - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Rencz D., Soós D., Kis-Király B., Kövesi B.

A mérkőzést az M4SportTV adja. Tudomásom szerint az élő műsor elérhetősége: ITT.

Heti műsor 2019. október 7-11.

Emlékeim szerint ilyen sűrű sorozata még soha sem volt az újpesti hokicsapatnak: öt nap alatt négy mérkőzés! Ebből három hazai találkozó lesz, de azt hiszem, ez a tempó még a nézőknek is sok, nem csak a játékosoknak.
Hétfőn jön a Megyeri útra a Gyergyó. Kedden az alig kimondható nevű lengyel Jastrzebie csapatával játszunk Visegrád Kupa negyeddöntő meccset (Ez az a sorozat, ahol a két magyar csapat, az UTE és az FTC összesen egy pontot szereztek hat mérkőzésen: UTE-Nowy Targ 1:2 hu.) Szerda pihenő, aztán csütörtökön UTE - Brassó, pénteken Fehérváron megint Titánok - UTE. Szombat-vasárnap szabad.
Jósolni lehetetlen, reménykedni lehet minél több pont begyűjtésében.

ERSTE liga:
2019. október 7. hétfő, 18:00, Megyeri út: UTE – Gyergyói Hoki Klub (M4Sport)
Visegrád Kupa negyeddöntő:
2019. október 8. kedd, 19:00, Megyeri út: UTE – JKH GKS Jastrzebie (POL)
ERSTE Liga
2019. október 10. csütörtök, 19:00, Megyeri út: UTE – Corona Brasov
2019. október 11. péntek 18:30, Székesfehérvár: Fehérvári Titánok - UTE

2019. október 4., péntek

EL87: UTE-HKB 5:1

A nézőszámon bizony nyomot hagyott az UTE eddigi bajnoki szereplése. Azért még mindig elég sokan vártuk azt a bizonyos kötelező győzelmet.
Aztán az történt, hogy nem történt semmi, nem kezdődött el a mérkőzés. Nem jöttek a bíró - csak Gangel, és nem jöttek a csapatok sem. Sokáig nem tudtuk, mi is az ok. Telefonon követve a közvetítésből derült ki:

Sohasem gondoltam volna, hogy a hangosítás egy jégkorongmérkőzés feltétele. Egyébként a hiány nem rossz, hiszen szünetekben nem üvölt a zene, lehet a szurkolótársakkal csendesen beszélgetni. Mindig így kellene! Végül egy Tarlós-típusú megafonnal egy zsűritag felült a lelátóra, és bemondta, amit kell. Mindebből a mérkőzésen egy hangot sem hallottunk, állítólag a netes közvetítésben lehetett hallani.

45 perc semmi után kezdődhetett a mérkőzés. Az Újpestben új fiú a 18 éves Danila Milushkin, míg nem játszott Jared Brown.
(2019.10.04) EL 87:

UTE - Hokiklub Budapest 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 545 néző, vezette: Nedeljkovic I., Gangel L., Mizsák P., Kocsány B.

UTE: Duschek - Varga A. (1), Carlson 2(1), Benk, Sikorcin (1), Pance - Nagy N., Kiss-Rusk J., Nemes B. (2), DiDiomete 1(1), Csamangó 2(1) - Kovács A. (1), Henderson, Odnoga, Kovács S., Milushkin - Pokornyi, Daadou (1), Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Hokiklub Budapest: Kiss B. - Berry-Lamontagna, Szécsi, Petres, Satek, Szappanos (1) - Lakatos, Lévai, Pihlqvist, Albert, Szűcs - Szécsi, Bán, Lőczi, Rossignol 1, Izsák (1) - Kreisz, Kedves R., Köllő, Németh Á., Sylves (kapus). Edző: Gröschl Tamás, Suoraniemi Niko

15:31 - 1:0 DiDiomete (Kovács A.)
19:44 - 1:1 Rossignol (Szappanos, Izsák)
24:07 - 2:1 Carlson (Csamangó, Nemes B.)
33:13 - 3:1 Carlson (Sikorcin, DiDiomete) - ee
33:58 - 4:1 Csamangó (Nemes B., Daadou)
41:04 - 5:1 Csamangó (Varga A., Carlson)

Kiállítás: 10 perc + 10 perc fegyelmi (DiDiomete) ill. 8 perc
Lövések: 40:34 (15:11, 16:8, 9:15)

8 másodperc után vezethetett volna az HKB, szerencsére Duschek az alvó védelem mögött ébren volt. A továbbiakban az Újpest támadott, kifejezetten erőltették, túlerőltették, aminek a következménye az lett, hogy többször is kettő az egyben, három a kettőben, sőt egyedül mehettek kapura a hokiklubosok. Még jó, hogy jó kapusunk van! Az 5. percben Sikorcin lendültből cselezve ment kapura, Kiss kapus bravúrral hárított. A 16. percben végre gólt lőttek a hazaiak: DiDiomete a kapu mögött ment át a baloldalra, aztán elég messziről lőtt, a korong a kapuba jutott - gyanítom, egy védő beleért. De ami fontos: 1:0 ide (videó)! Kicsit később a gólszerő 2+10 perc büntetést szedett össze, tényleg fejre könyökölt. Erről a mozdulatról is le kéne szoknia! A végén a frász jött az újpestiekre: az emberelőny végigtámadó ellenfél Rossignol révén egyenlített, 1:1 (videó).
A lilák nagyon akartak. Mentek, támadtak, de hátul ki-ki hagytak, mázli, hogy a kontrákból nem lőtt gólt a HKB. A harmad második részében az ész nélküli támadások után javult a figyelem, kevesebb lett a veszélyes kontraakció. De a támadások elbonyolódtak, vagy Kiss bravúrokat mutatott be. A gól jókor, szinte váratlanul született, de az egyenlítés elég rosszul esett.

Kontrol C, kontrol V, azaz a harmad legelején megint majdnem gólt lőtt a vendégcsapat. kiegyenlített játék után az 5. percben aztán meglódultak a lilák. Egy lendületes ellentámadásban hárman mentek kettő ellen, Nemes jobbra passzolt, Carlson a kapuba bombázott, 2:1 (videó). Az UTE támadott többet, de a HKB is veszélyes volt, elhitték, hogy egyenlíthetnek. De nem így lett, a 34. percben Carlson ismételt! Baloldalt ment fel a jobbhátvéd, beadjon, lőjön? Ő lőtt, bement, 3:1 (videó) ! A 34. perc még tartott, amikor Nemes baloldalt ment lendülettel, beadott, Csamangó lőtt - mellé, de a korong egy védőről a kapuba került véletlenül, védhetetlenül, 4:1 (videó). Mióta vártunk (vártam) erre! háromgólos előny=győzelem. Korábban két gól különbségnél nem jutottunk többre. A harmad végén - mint 20 perccel korábban - előnyben támadtak a fehérmezesek, de most Duschek győzött, megmentette kapuját és csapatát a harmadvégi góltól.
Jó, javul az Újpest! Másképpen játszik mint az eddigi meccseken. Eddig a második harmadok ellaposodtak, az ellenfél támadt fel, de most nem így lett. Alakul a csapat?

Csamangó hamar eldöntötte a mérkőzést. A 42. percben Varga átadását a baloldalt kapu elé érve közelről verte be, 5:1 (videó). A hátralévő időt le kellett játszani, az UTE egy kettős emberhátrányt is átvészelve nagyon fontos győzelmet aratott.
Ezúttal nem csak a három pont a fontos. Egy szétesett csapat szedte össze magát, és megmutatta, hogy nem az a reális kép, amit eddig mutatott magáról. A mai mérkőzés egy nagyon fontos lépés volt felfelé - játékban is, eredményben is. Az, hogy egy véletlen volt, vagy tényleg megindultunk felfelé, ezután dől el. A következő vizsga hétfőn lesz, itt Újpesten.

Baróti Zsolt: "Az elmúlt hetekben rengeteg adósságot halmoztunk fel a szurkolóink felé, melyet ezúttal némileg sikerült törlesztenünk. Elsősorban a második harmadban játszottunk éretten, a jövőben ehhez hasonló fegyelmezettséggel kell jégre lépnünk."