2019. október 8., kedd

VIS13: UTE-Jastrzebie 2:9

Tán a csapat gyengébb szereplése, vagy a mai Visegrád Kupa-meccs iránti szerényebb érdeklődés sok nézőt otthon tartott. Becslésem szerint a megadott nézőszámnak tán a fele lehetett a itt a Megyeri úton.

(2019.10.08) VIS 13:
UTE - JKH GKS Jastrzebie 2:9 (1:1, 1:4, 0:4)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 303 néző, vezette: Haszonits M., Kókai M., Soltész Á., Szabó D.

UTE: Márkus - Varga A., Carlson (1), Benk, Sikorcin, DiDiomete 1 - Nagy N., Kovács A., Nemes B., Odnoga, Pance (1) - Kiss-Rusk J., Henderson, Kovács S. (1), Milushkin, Csamangó 1 - Fekete B., Pokornyi, Daadou, Horváth Á., Zsigmond (1). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

JKH GKS Jastrzebie: Raszka - Jass (3), Michalowski, Pas 1, Sawicki 2, Urbanowicz (2) - Gorny (1), Jabornik 1(1), Rohtla (2), Wrobel, Kasperlik 1 - Matusik (1), Giminski 1, Soltys, Nalewajka 2(2), Jarosz 1 - Chorazyczewski, Radzienciak, Kulas (1), Nalewajka (1). Edző: Kalaber Robert, Bernacki Rafal

08:02 - 0:1 Giminski (Nalewajka) - ee
12:15 - 1:1 DiDiomete (Carlson, Pance) - ee
22:30 - 2:1 Csamangó (Kovács S., Zsigmond)
23:34 - 2:2 Sawicki (Urbanowicz, Jass)
27:59 - 2:3 Pas (Urbanowicz, Jass)
32:03 - 2:4 Jabornik
35:02 - 2:5 Kasperlik (Nalewajka, Gorny)
44:57 - 2:6 Nalewajka L. (Rohtla, Jabornik) - ee
45:30 - 2:7 Nalewajka L. (Kulas)
47:50 - 2:8 Jarosz (Nalewajka R., Matusik)
52:19 - 2:9 Sawicki (Rohtla, Jass) - 2ee

Kiállítás: 32 perc + végleges fegyelmi (DiDiomete) + végleges fegyelmi (Kovács A.) ill. 15 perc + végleges fegyelmi (Soltys)
Lövések: 24:47 (13:11, 8:21, 3:15)

20 másodperc után előnybe került az Újpest, az első bravúrt mégis Márkusnak kellett bemutatnia. Aztán Henderson lövései jöttek, pár másodperc különbséggel pengette meg a kapuvasat, a második alkalommal a kapusról pattant oda a korong. Az első hazai emberhátrány vendéggólt hozott, a 9. percben Giminski jobbhátvédes bombája beakadt, 0:1 (videó). A második hazai emberelőnyben megszületett az egyenlítő gól, egy távoli Carlson lövés után balra csusszant a korong, DiDiomete kegyetlenül belőtte, 1:1 (videó). Ekkoriban nagyjából kiegyenlített volt a játék, de ahogy megszokhattuk, az újpesti támadások túl lettek kombinálva. A lengyelek jól mozogtak, sok lendület volt csapatukban. Összességében kiegyenlített első harmadot láttunk, mind játékban, mind eredményben.

A továbbiakban
kissé váratlanul, de komoly örömet szerezve a 23. percben Csamangó, miután egy visszaszerzett korongot balról bepasszolt neki Kovács S., az átadást úgy öt méterről középről a rövid alsóba lőtte, 2:1 (videó). A folytatás? Egy perc múltán egy ellenakciónál a lila védelem összezavarodott, Sawicki jobboldalt ment és a kapuba lőtt 2:2 (videó). Aztán nagyjából ennyi volt a meccs. Innentől kezdve a lilák szétestek, nézőtéren egyre rosszabbul éreztük magunkat. A csapat 3-4 percenként kapott gólt, általában lendületes akciók után. A részletek leírásától eltekintenék, rossz volt nézni, rossz volt átélni. 2:5 után a harmadik játékrészben folytatódott a rossz sorozat. Hatalmas különbség mutatkozott a csapatok között. A lengyelek gyorsak, játsszák a hokit, nem birkózzák. Állítom, hogy az Erste Ligában az élen végeznének! A vége 2:9 lett. Volt még bunyó is, újpesti részről DiDiomente és Kovács A. kapott végleges fegyelmit.
Szörnyű esténk volt, borzasztó volt, amit láttunk. A mai meccs megmutatta: muszáj komoly lépéseket tenni a csapat, az Újpest érdekében.