JKH GKS Jastrzebie - UTE 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)   -  eseménynapló

JKH GKS Jastrzebie: Marek - Jass, Jabornik 1, Sawicki (1), Kasperlik (1), Urbanowicz 1(1) - Radzienciak, Matusik, Pas (1), Wrobel 1(1), Nalewajka 1 - Michalowski, Giminski, Soltys, Pelaczyk, Jarosz - Chorazyczewski, Misterkiewicz, Kulas (1), Plachetka, Bryk

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Nemes B., Benk, DiDiomete - Kiss-Rusk J., Pokornyi, Brown, Odnoga, Pance - Nagy N., Horváth A., Kovács S., Milushkin, Csamangó - Kovács A., Henderson, Emelianov, Horváth Á., Banga

03:00 - 1:0 Jabornik (Urbanowicz) - 2ee
09:11 - 2:0 Urbanowicz (Kasperlik, Sawicki)
11:40 - 3:0 Nalewajka (Wrobel, Pas)
58:09 - 4:0 Wrobel (Kulas) - eh

Kiállítás: 12 perc ill. 28 perc + 10 perc fegyelmi (Carlson) + végleges fegyelmi (Carlson) + 10 perc fegyelmi (Brown)
Lövések: 32:21 (11:8, 9:6, 12:7)

Az Újpestben néhány fiatal is bekerült a kezdőbe, akiket eddig nem ismertünk.
A lengyelek hamar lerendezték a meccset - 12. perc, 3:0. Ezután hobbihoki alakult ki: próbálkozott mindkét fél, de nem szakadt meg senki sem a gólért. Nem is kellett.
Érdekesség, hogy a második harmad elején Cody Carlson 34 perc büntetést harcolt ki és hamarabb mehetett fürdeni - pedig a busza nem indult korábban... Azért a meccs vége előtt egy bunyó után összejött a negyedik gól, az emberhátrányban lévő hazaiak megugrottak, idétlen - vagy bravúros mozdulattal - Wrobel bepöckölte a korongot a vendégkapuba, 4:0.
Nem vesztett semmit, aki nem látta a találkozót - persze, itt most pótolhatja!

Drukkolunk a lengyel csapatnak, legyenek a Visegrád Kupa (lengyelül: Puchar Wyszehradzki) győztesei - és így az Újpest az ötödik.(?)

A mieink pénteken és vasárnap javíthatnak - javítsanak!

A mérkőzést a PolskiHokejTV közvetítette:

A mérkőzés az összefoglalója:

VIS: JAS-UTE

Visegrád Kupa negyeddöntő:

2019. október 15. kedd, 19:00 18:00, Jastrzebie: JKH GKS Jastrzebie (POL) - UTE

A mérkőzést itt közvetítik: (köszönet jkb.hu)

2019. október 14., hétfő

Heti műsor: 2019 október 15-20.

A héten három meccsünk lesz, de a keddi Visegrád Kupa nem számít, a hazai 2:9 már eldöntötte a továbbjutást. Nem hiszem, hogy túl sok szurkoló kísérné a csapatot. Elfogadunk egy vereséget, de az ne legyen súlyos alázás!
Pénteken a Megyeri úton nagyon komoly ellenfél lesz az idén
megtáltosodott DAB. A győzelem komoly fegyvertény lenne. Legyen! Vasárnap a liga éllovas Csíkszereda jön. Olyan eredményt szeretnénk, amire két hete nem is nagyon mertünk gondolni...
Legyünk újra sokan a lelátókon, nehogy utólag sajnáljuk, hogy kihagytuk a meccseket!

2019. október 15. kedd, 19:00, Jastrzebie: JKH GKS Jastrzebie (POL) - UTE

ERSTE Liga
2019. október 18. péntek, 18:00, Megyeri út: UTE – Dunaújvárosi Acélbikák
2019. október 20. vasárnap, 18:30, Megyeri út: UTE – Sport Club Csíkszereda

2019. október 11., péntek

EL98: Fehérvári Titánok-UTE 2:4

A múlt heti elég komoly vereség nagyon rosszul jött, kétgólos vezetés után, 1:5-ös harmadik harmadot követően a végeredmény 3:6 lett. Rémálom. Van miért visszavágni!
Még valami: a „vendégszerető” fehérvári rendezők a minimum félig üres parkolóba nem engedték be a vendégszurkolók autóit. Az előző meccsen azért jutottunk be a parkolóba, mert éppen szakadt az eső, és a rendezők a fák alá szaladtak. Az ostobaság, a hatalom kiélése a rendszer Fehérváron? Nem is kéne a kérdőjel a mondathoz. Vagy telt házra számítottak, hogy az összes VIP eljön? Ha-ha-ha! Mindenesetre a Titánoknál a vendégszurkolók le vannak sz.rva. Tavaly is így volt, reméljük, jövőre változás lesz. De az idényben – az alapszakaszban biztosan – nem jövünk Fehérvárra.

(2019.10.11) EL 98:
Fehérvári Titánok - UTE 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)   -  eseménynapló

Székesfehérvár, 350 néző, vezette: Babic V., Gangel L., Horváth B., Somos G.

Fehérvári Titánok: Gyenes - Vas M., Horváth M. (1), Campbell, Dézsi, Péter A. - Mangone, Imre, Zion (2), Balogh, Mihály Á. 2 - Szabó B., Kiss R., Nagy Á., Madácsi, Almási - Mccutcheon, Erdély, Kovács A., Császár, Vincze G. Edző: Kiss Dávid, Arany Máté Dániel

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Benk 1(1), Sikorcin 1, DiDiomete (2) - Nagy N., Kovács A., Brown 1(1), Kovács S., Pance (2) - Kiss-Rusk J., Henderson, Nemes B., Odnoga 1, Csamangó - Pokornyi (1), Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Lövések: 44:34 (15:11, 23:9, 6:14)

Az első akcióból Varga A. majdnem gólt lőtt, Gyenes bravúrja volt az akadály. Viszont szinte az első hazai támadás gólt hozott: jobbról középre lépett Mihály Á., védője elaludt, így a balról érkező beadást zavartalanul lőhette közelről a kapuba, 1:0. Ébresztő! A továbbiakban lassan beindul az Újpest is, de sokkal élénkebb, aktívabbak a Titánok. A 11. percben azért összejön az egyenlítés, Brown indul meg nagy erővel és lendülettel a kékvonaltól, száguld, cselez, a kapu elé érve összejátszik Pancevel, a visszakapott korongot be is lövi. 1:1. Beindult az üzlet, bár a Kisvolán is hajtott. A 16. percben egy gyors összjáték nyomán Pokornyi lőtt, a kipattanót Benk véglegesítette, 1:2. A hazaiak mentek,  száguldoztak, dolgoztatták Duscheket, de a 19. percben a lila szurkolók örülhettek, Benk balról indulva megkerülte a kaput, jobbról adott vissza, Sikorcin érkezett, kapásgól, 1:3
A több és veszélyesebb támadás a száguldozó Titánoké volt, de a gólokat a lilák lőtték. Nem rossz leosztás!

II, harmad
A hazaiak úgy jöttek ki, hogy mindent bele – mi mást tehettek volna. A folytatásban is sokat támadtak, de valahogy nem izgultunk már annyira ezeknél az akcióknál. Persze, négyszer is aggódva számoltuk az időt, mikor telik le a kiállítás – itt jegyzem meg, hogy megérdemelt, megdolgozott kettő perceket kaptunk. A másodikat kihasználták a fehérváriak,a 30. percben Mihály Á. Második találatával – egy kapáslövéssel felzárkóztatta csapatát, 2:3
A sok emberelőny felhozta a Titánokat, de egyenlíteni nem tudtak.

A Fehérvár beindult, ott folytatták, ahol abbahagyták, de 43. percben Odnoga lőtt szép és fontos gólt Pance beadása után, 2:4. És ekkor valami történt. A száguldozás abbamaradt, sokat támadott és magabiztosan védekezett az Újpest. A hátralévő időben már nem kellett izgulni, hogy fordítanak a hazaiak. Rutinosan, főlényben játszva hozta le a harmadot és győzött az Újpest.
A négyes akadályból a két utolsót vette az UTE, tehát feltétlenül történt valami, amitől megindultunk fölfelé. Mert ha tovább javul a csapat, akár a negyedik hely is elérhető lehet. Ha meg nem, hajthatunk a hetedikért.
Ma érdemes volt Fehérvárra jönni!

(A gólokat nem szedtem ki, a közvetítés nem írta ki az időt, hogy hol tartanak, így elég macerás kikeresni a gólokat a videón. Ajánlom az összefoglalót!)

Baróti Zsolt: "Minden mérkőzésnek megvannak a pozitívumai, ennek az egység és az alázat volt. Azt még nem tudom, kijöttünk-e a gödörből, ám nap mint nap azon dolgozunk, hogy ez megtörténjen. Nehéz hetünk volt, a negyedik mérkőzést játszottuk, legalább a kondíciónk folyamatosan javul, ha már edzésre nem volt lehetőségünk." (nso.hu)

A mérkőzést meg lehet nézni:

EL98: Titánok-UTE

A mai mérkőzés hitelesítheti, hogy az Újpest valóban elindult-e fölfelé. Egy győzelemmel visszavágnánk a múltheti nagyon kínos vereségért, és feljebb léphetnénk a táblázaton. Kell a siker!

2019.10.11. péntek - EL 98:

Fehérvári Titánok  -  UTE  - eseménynapló

Székesfehérvár, 18:30, játékvezető: Babic V., Gangel L., Horváth B., Somos G.

A mérkőzés az interneten követhető:

2019. október 10., csütörtök

EL48: UTE- Brassó 5:4 hu

Szokatlan és elég szerencsétlen időpontban kezdődött a mérkőzés. Akik a közelben laknak, 18:00 órás kezdésnél a horvát-magyar EB selejtező focimérkőzés kezdetére hazaérhettek volna. Így választani kellett: hoki vagy foci? Szerencsére elég sokan választották a hokit, bár a Baráti chat egyik törzstagját sem láttam a lelátón.
Visszakerült a csapatba Jared Brown, míg  Márkus mögött a tartalékkapus a fiatal Farkas volt.

(2019.10.10) EL 48:
UTE - Corona Brasov 5:4 hu. (2:1, 2:2, 0:1, 1:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 410 néző, vezette: Rencz D., Kormos D., Balla N., Váczi D.

UTE: Márkus - Varga A., Carlson 1(1), Benk (1), Sikorcin 1(2), DiDiomete (2) - Nagy N. 1, Kovács A., Brown (1), Kovács S. (1), Pance 2 - Kiss-Rusk J., Henderson, Nemes B., Odnoga, Csamangó - Pokornyi, Daadou, Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Corona Brasov: Polc - Armstrong, Harrison, Fowlie 1, Rabbit (1), Plante - Bors (1), Borisenko (2), Tranca 1(1), Bíró G. 1, Péter B. 1(2) - Mihály E., Bíró O., Zsók, Bíró M., Gliga - Gajdo, Szabó D., Molnár Z., Gajdó. Edző: Pénzes Július, Rusnák Ondrej

01:12 - 0:1 Bíró G. (Péter B., Bors)
10:05 - 1:1 Carlson (Sikorcin, Benk)
11:59 - 2:1 Sikorcin (Carlson, DiDiomete) - ee
27:39 - 3:1 Nagy N. (DiDiomete, Sikorcin)
28:04 - 4:1 Pance (Brown, Kovács S.)
28:23 - 4:2 Tranca (Péter B., Borisenko)
33:11 - 4:3 Fowlie (Rabbit) - eh
47:03 - 4:4 Péter B. (Borisenko, Tranca)
61:08 - 5:4 Pance

Kiállítás: 8 perc ill. 12 perc
Lövések: 30:34 (7:10, 13:13, 8:10, 2:1)

Hűha! Úgy indult a meccs, hogy azonnal betámadtak a brassóiak, és a helyzetek után rögtön jött a gól is. 1:12-nél Bíró G. egy kapu mögül jobbról visszaadott korongot lőtt be közelről a hosszúba, 0:1 (videó). Szép kilátások... A 4. percben egy brassói csatár fordultában kapuvasra húzta a korongot, így megúsztuk. De lassan felébredtek a hazaiak. Szép Odnoga - Nemes támadás az utolsó pontatlanra sikerül átadás miatt nem lett gól. De a mi fontos: a beszorult Újpest lassan kijött, egész veszélyes támadásokat vezettek a lilák, sőt, beszorították a sárgamezeseket. A 11. percben buli után Sikorcin jobbról visszatett egy korongot a kékvonalon helyezkedő Carlsonhoz, aki átvette, tolt egyet és távolról lőtt, 1:1 (videó). Hamar jött a következő, emberelőnyben Sikorcin az ilyenkor szokásos helyén, a baloldalon, a bedobó körből lőtt a hosszú oldalra, 2:1 (videó)! Feljött az Újpest, magabiztosabb lett a csapat.
A gyorsan bekapott gólra 10 perc után jött válasz, gyorsan kettő is. Egyforma csapatok harcoltak, nyitott volt a meccs - de az első harmad után korábban is szinte mindig így volt.

Inkább az Újpest volt fölényben, de egy-egy rossz védekezés - azaz, túl bátor kitámadás után - többször is megugrottak a brassóiak - de eddig mindig megúsztuk. Több kiállítás is történt, az előnyben lévő együttes tette, amit kellett, de gólig egyik oldalon sem jutottak el. A 28. percben csodálatos újpesti akció futott végig lendületből remek kombináció, a góllövő Nagy Nilan volt, 3:1 (videó). Ez a gól az idény eddigi legszebb újpesti gólja volt! Nézzük meg még egyszer! Videó Ugye szép volt? A 29. percben jött a következő! Pance lendületből cselezett a jobboldalon, az alapvonalon túl álló Brownhoz adott, aki visszaadta a korongot Pancenek, aki már a kapu elé ért, és be is lőtte a helyzetet, 4:1 (videó)! Remek! Megvan a meccs! Lehet hazaindulni megnézni a focistákat! Vagy mégsem? Időt kértek a vendégek, majd Tranca kezdés után azonnal betalált, 4:2 (videó). Pedig a háromgólos különbség olyan szép volt... A két gól között 19 másodpercnyi játékidő telt el. A következőkben a változatos játékban hol az UTE, hol a Brassó játszott emberelőnyben. A 34. percben épp a lilák voltak öten, amikor egy buta hibát büntettek az erdélyiek: egy veszett korongra ráment az utolsó hátvéd, Carlson, de nem szerezte meg - egyúttal egyedül mehetett kapura Fowlie, aki a gólig meg sem állt, 4:3 (videó). Nagyon buta gól volt, egy hátvéd nem kockáztathat egy bizonytalan korongszerzést a támadó harmadban, kiváltképp emberelőnyben.
A háromgólos vezetés már győzelmet jósolt. De a lehetőséget gyorsan elrontottuk, majd egy ostoba hibával egy gólra csökkentette az Újpest az előnyét. Pedig nem vágytunk izgalomra, elég lett volna egy háromgólos különbség tudata...

A Brassó harcolt az immár elérhető egyenlítésért. Ha az Újpest gólt lő, eldőlt volna a mérkőzés. De a sárgák lőttek: egy buli után hátulról Péter B. üresen (miért?) kapta a korongot, befordult, gólt lőtt, 4:4 (videó). Mostantól nem csak kéne, hanem kell gólt lőni a győzelemhez! Az 56. percben kezdődött el a tévében a horvát-magyar meccs. A hátralévő időben mind a hazaiaknál, mind a vendégeknél összejöhetett volna az, ami nem sikerült. Egy gólt még látunk ma!

Hosszabbítás
Utálom a 3 a 3 elleni játékot. Ez másfajta hoki. De a fiúk jól jöttek ki belőle! A második csere után az UTE ment fel, Henderson átadásával Pance megindult, két csellel két ellenfélen jutott túl, majd a kapust becsapva remek, fontos, csodás, győztes gólt lőtt, 5:4 (videó)!

Nagyon nehezen jött össze a nagyon fontos - bár csak kétpontos győzelem. 4:1 után nem gondoltam, hogy ma még gond lehet. De túl gyorsan jött a 4:2, 60 perc után 4:4. De a sorban beszedett három gól ellenére sikerült innen felállni, Pance második gólja meghozta a második pontot. És talán a hitet, hogy van út felfelé.
Nem bánom, hogy ma este a hokit választottam. Szerintem sok focinéző utólag sajnálja, hogy nem a Megyeri útra jött, mert: Horvátország - Magyarország 3:0.