2019. december 1., vasárnap

EL117: UTE-Brassó 1:9

Fogyogatunk, fogyogatunk. És a mai mérkőzés sem fog több nézőt kihozni jövő vasárnap. Újra játszhatott DiDiomete, de nem játszott Kovács A. És az első harmad végétől nem játszott tovább Varga Arnold sem.

(2019.12.01) EL 117:
UTE - Corona Brasov 1:9 (0:3, 1:2, 0:4)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 314 néző, vezette: Nagy A., Wolf L., Dorner B., Horváth B.

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Pance (1), Reed (1), DiDiomete 1 - Nagy N., Saukko, Nemes B., Godó, Vincze P. - Kiss-Rusk J., Pokornyi, Kovács S., Horváth Á., Henderson. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Corona Brasov: Polc - Labrecque (1), Armstrong (1), Fowlie 1, Rabbit (1), Brown 2(1) - Bors, Bíró O., Molnár Zs. 1(1), Bíró G. (1), Gliga 1(1) - Borisenko 2(1), Mihály E., Tranca (2), Péter B. (1), Zsók 2 - Haraga, Gajdo, Constantin, Bíró M., Gajdó. Edző: Pénzes Július, Rusnák Ondrej

02:31 - 0:1 Fowlie (Rabbit, Borisenko)
08:58 - 0:2 Zsók (Brown)
16:17 - 0:3 Brown (Armstrong, Labrecque) - ee
24:27 - 1:3 DiDiomete (Reed, Pance) - ee
26:16 - 1:4 Borisenko (Tranca, Péter B.)

Lövések: 40:43 (16:14, 17:13, 7:16)

A mérkőzés az utóbbi időben szokásos forgatókönyv szerint indult, most két és fél percig bírtuk kapott gól nélkül. Hiába küzdött, hajtott a csapat, a 9. percben Duschek bottal kaszálva szerelt, de a korong mégis a kapuban között ki. Ex-csatárunk, Brown a 17. percben eldöntötte a mérkőzést (0:3). A 25. percben DiDiomete középről, a kékvonal közeléből szépített, de több szépség nem jutott az Újpestnek. A lilák harcosságát (de csak azt) a közönség még "Hajrá Újpest"-tel értékelte, de további két vendéggól után többen már meg sem várták a harmadik felvonást. Igazuk lett, szenvedett a csapat, szenvedtünk a lelátón, csak a Brassó örülhetett - négyszer is. A vége K.O., 1:9
Valami nagyon nem stimmel. Egész idényünk arról szól, hogy nem tudunk gólt lőni. Jó játékosaink vannak, sokkal többet kéne kihozni belőlük. Valamit igazán tenni kéne, hogy legalább az alsóházi rájátszásra legyen CSAPATUNK!

Virág Csaba: "Az első két harmadban értékelhető teljesítményt nyújtottunk, ám néhány hiba miatt hitehagyottá váltunk, s ez megpecsételte sorsunkat. Több fontos hiányzónk is van, ráadásul a negyedik mérkőzésünket játszottunk egy hét leforgása alatt, ennek ellenére a harmadik harmadbeli játékunk elfogadhatatlan, elnézést kérek érte szurkolóinktól."  (nso.hu)

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette.

2019. november 30., szombat

EL 117: UTE-BRA

2019.12.01. vasárnap - EL 117:

UTE   -  Corona Brasov   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:30, játékvezető: Wolf L., Nagy A., Dorner B., Horváth B.

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetíti:

Korábbi mérkőzések:
EL 48:  2019.10.10.  UTE - BRA  5:4 hu.
EL 106: 2019.11.23.  BRA - UTE  11:6

2019. november 29., péntek

EL115: UTE-DAB 3:5

Ahogy fogy a csapat, fogynak a nézők is. Az Újpestben a szakosztály kiadott közleménye felsorolta a hiányzókat: Benk András (ujjtörés), Odnoga Mátyás (szalagszakadás), Stepán Csamangó (agyrázkódás), Fekete Botond (szívbillentyű műtét). Eltiltottak: Sikorcin Ladislav (3 meccs), Devin Didiomete (1 meccs).
A nézőtéren is vagy ötvennel kevesebben jöttünk össze, mint kedden. A nézőknek is, a csapatnak is kellenének a győzelmek, a jó játék.

(2019.11.29) EL 115:
UTE - Dunaújvárosi Acélbikák 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 374 néző, vezette: Soós D., Kormos D., Herczeg L., Mokrai Á.

UTE: Duschek - Nagy N., Saukko, Pance (1), Vincze P. 1, Reed (1) - Varga A., Carlson, Nemes B. 1, Kovács S., Godó 1(1) - Kovács A., Pokornyi, Milushkin, Horváth Á., Henderson - Kiss-Rusk J., Zsigmond (1). Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Dunaújvárosi Acélbikák: Hughson - Vuorijarvi (1), Kovács B. (1), Mazurek 1, Dansereau 2, Azari (2) - Lendák, Baker, Silló (1), Németh P., Turcotte 1(1) - Dósa, Hüffner, Pinczés 1, Subotic, Tamás - Ráduly, Ambrus, Gulácsi, Gebei. Edző: Ihnacak Miroslav, Vodila Jan

00:27 - 0:1 Dansereau (Azari, Kovács B.)

Lövések: 44:36 (14:14, 15:15, 15:7)

Újpesti támadások után rossz lett az alaphang: az első vendégakció gólt hozott, a 27. másopercben a meglépő  Dansereau lőtt futtából a kapuba, 0:1 (videó). Hát ilyen nincs! Szerencsére a hazaiak vették a lapot, és 2:22-nél Vincze P. kiegyenlített, miután Reed balról, az alapvonal mögül passzolt vissza, 1:1 (videó). Tehát nem történt semmi, most indul a mérkőzés. Némi újpesti főlény után kiegyenlített lett a játék. Helyzet itt, helyzet ott, lövés itt, lövés ott. Változatos mérkőzést láttunk két győzni akaró csapat között. A 14. perben emberelőnyben felállva hosszan jöttek a vendégek,  és vezetést is szereztek: Turcotte kegyetlen baloldali beadása/belövése valakiről a kapuba pattant, 1:2 (videó). Ezután lehetett volna egyenlíteni, lehetett volna újabb gólt kapni, azaz kiegyenlített játékot láttunk. A meccsen a kicsit jobb DAB kicsit vezet az első szünetben.

Az Újpest elszántságával egy pillanatra sem volt baj, mentek, támadtak, akartak, De a DAB játéka, amikor kijöttek, gólveszélyesebbnek tűnt. Duschek bizony nagyokat védett. Aztán a 25. percben valami totális error történt: kapusunk a kapu mögött összeszedett egy korongot, indított, de a korong az arra korcsolyázó Pinczést találta el, üreskapus gól, 1:3 (videó). Totális balszerencse, totális balfék eset. A lilák továbbra is hittek magukban, hittek a gólban, mentek, támadtak. De! DAB a 31. percben - feleidőben - eldöntötte a meccset: Turcotte lövése kijött, Mazurek ismétlése bement, 1:4 (videó). A három gól komoly, győztes előny. De a lilák ma nem akarták elhinni. A nézőtéren már-már feladtuk, a mai meccs elment, de a hazai csapat ment, próbálkozott, támadott. Komoly lelki tartást tükröz ez a hozzáállás!
Mínusz három, de az UTE nem adta fel! És ez nagyon sokat mutat, sokat jelent. Vagy ma, vagy máskor, de ez a hozzáállás pontokat hozhat. És mire van nagyobb szükségünk, mint pontokra?

Az elszánt Újpest hamarosan megkezdte a felzárkózást: a 42. percben Godó ment fel a balszélen, és futtából lőtt: a korongot a csak a háló fékezte meg, 2:4 (videó) . A nézőtéren temettük a meccset, a csapat nem így gondolkozott. Nekik volt igazuk! Ment, támadott a hazai csapat, bár a villám ellenakciók gólveszélyt hordoztak. Aztán a 48. percben Godó hátrament, fordult lőtt, Nemes belenyúlt, 3:4 (videó) . Fantasztikus! 12 perc maradt egyenlíteni, nyerni. A csapat mindent meg is tett, de a DAB is összeszedte magát. A kialakult kép: az Újpest nyom, támad, a DAB száguld, kavar és veszélyes. Bármi lehet, de a vendégelőny nagyon sokat számít. Az idő megfogyott, gól se itt, se ott. A végén dupla vagy semmi: Duschek lejött,  Dansereau büntetett. 3:5 (videó). Kellett a kockázat, de nem jött be ma sem. Megpróbáltuk. Megjegyzem, hogy a gólt hozó támadás előtt egy újpesti játékost fejbe vertek, de az esetet csak a lelátó népe látta. Megmutatom, értékelje mindenki, mi is történt (videó).

Vesztettünk, de a mai nem olyan vereség volt. Azt mutatta: van remény!
Ma a DAB jobban játszott, gyorsabbak voltak korcsolyázásban, támadásban. Az Újpest játéka, hozzáállása mindenképpen dicséretet érdemel. A kulcsjátékosokat nélkülöző csapatból mindenki odatette magát, az akarattal nem volt baj. Az alsóház első helye - azaz az alapszakasz hatodik helye elérhető. Azt hiszem, most ez a reális cél.

Virág Csaba: "Öt topcsatárunk hiányzik sérülés vagy eltiltás miatt, ezért sok fiatallal álltunk fel – ehhez képest az a munkamennyiség, amit a srácok pályára vittek, mindenképpen pozitívum. Sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, mint az ellenfél, az történt, amit mi szerettünk volna. Nem érdemeltünk vereséget, a DAB talált két gólt a semmiből, meg volt egy-két taktikai fegyelmezetlenségünk, de ezt leszámítva mi domináltunk. Ugyanakkor nem találtuk meg azt az egy-két gólt, amit kellett volna, dolgoznunk kell tovább, akkor a szerencse is mellénk áll."  (nso.hu)

EL 115: UTE-DAB

2019.11.29. péntek - EL 115:

UTE   -  Dunaújvárosi Acélbikák   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Kormos D., Mach M., Herczeg L., Mokrai Á.

EL 71:  2019.10.18.  UTE - DAB  1:3
EL 62:  2019.10.25.  DAB - UTE  1:2 hu.

Az Utehoki UTE Jégkorong Szakosztály Facebook bejegyzése szerint az FTC ellen kiállított Sikorcin 3, DiDiomete 1 mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

2019. november 27., szerda

MK11: FTC-UTE 3:1

Nem voltam ott a mérkőzésen. DiDiomete 35 másodperc után szállt ki, Sikorcin és Carlson 30-30 perc fegyelmit kaptak. Ja, az FTC 6:2-vel ment tovább a kupában.

(2019.11.27) MK 11:
FTC-Telekom - UTE 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)   -  eseménynapló

Pesterzsébet Jégcsarnok, 432 néző, vezette: Kincses G., Haszonits M., Muzsik N., Váczi D.

FTC-Telekom: Arany - Rantanen, Tóth G., Pavuk (1), Nagy G. (1), Tóth A. 2(1) - Karmeniemi, Pulli, Switzer 1, Tóth R., Kulmala - Hegyi Á., Sarcia, Farkas L., Roczanov, Tóth G. - Boros, Jászai, Hajós, Tóth R., Pozsár. Edző: Fodor Szabolcs, Hennelly Yul

UTE: Duschek - Varga A., Carlson, Sikorcin, Pance, Vincze P. - Nagy N., Saukko, Kovács S., Reed, DiDiomete - Kovács A., Pokornyi, Nemes B., Horváth Á., Godó (1) - Milushkin 1. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

00:50 - 1:0 Switzer (Tóth A.) - ee
06:58 - 1:1 Milushkin (Godó)
24:04 - 2:1 Tóth A. (Pavuk)
37:34 - 3:1 Tóth A. (Nagy G.) - ee

Kiállítás: 14 perc + 10 perc fegyelmi (Pavuk) ill. 19 perc + végleges fegyelmi (DiDiomete) + 10 perc fegyelmi (Carlson) + 10 perc fegyelmi (Sikorcin) + 10 perc fegyelmi (Godó) + végleges fegyelmi (Carlson) + végleges fegyelmi (Sikorcin)
Lövések: 53:27 (19:12, 24:5, 10:10)

MK11: FTC-UTE

2019.11.27. szerda - MK 11:

FTC-Telekom   -  UTE   - eseménynapló

Pesterzsébeti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Kincses G., Haszonits M., Muzsik N., Váczi D.

EL 8:   2019.09.16.  UTE - FTC  5:6 hu.
EL 77:  2019.10.28.  FTC - UTE  4:3
MK 8:   2019.11.20.  UTE - FTC  1:3

2019. november 26., kedd

EL134: UTE-Vasas 4:2

Az Újpestben #6-os mezben bemutatkozott az új szerzemény védő, a finn Saukko, visszatért Csamangó, még nem tért vissza Benk és Odnoga. A nézők lassan fogyatkoznak, egyre több az üres szék.

(2019.11.26) EL 134:
UTE - Schiller-Vasas HC 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 403 néző, vezette: Babic V., Wolf L., Mizsák P., Soltész Á.

UTE: Duschek - Varga A. (1), Carlson, Sikorcin (2), Pance 2, Csamangó - Nagy N. (1), Saukko (1), Vincze P. 1, Reed 1(1), DiDiomete - Kiss-Rusk J., Kovács A., Nemes B., Kovács S., Godó - Pokornyi, Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Schiller-Vasas HC: Sági M. - Inglis 1, Bukor 1, Szlama (1), Schmál (1), Turbucz - Hetényi P., Farkas B., Pápa, Csiki, Czakó - Tornyai, Surányi, Béres, Páterka, Szalma (1) - Gáspár, Seregély, Márton. Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

Lövések: 41:34 (12:13, 19:13, 10:8)

Nem túl nagy iramban indult a mérkőzés, de mindkét kapust dolgoztatták. A 8. perc táján állandósult a hazai fölény, de az eredményjelzőn mindez nem hagyott nyomot. A 15. percben valahogy beindult a Vasas, elkapták a fonalat. Duschek kétszer is védett, de egy szép támadás végén - két passz jobbra - Bukor lőtt gólt 0:1 (videó). Nem véletlen, nem érdemtelen találat.
Az első harmadban a Vasast vitte a lelkesedés - az Újpestet nem vitte semmi.
A hazaiak egy kisbüntetés leteltével elkapták a fonalat: a 24. perctől beszorult a Vasas. A 26. percben Nagy N. hátulról lőtt, a kipattanót Vincze bególozta, 1:1 (videó). Az üzlet - azaz az UTE beindult! Másfél perccel később Sikorcin visszaszerzett egy korongot a jobboldalon, középen ugratta az egyedül maradt Pance-t, aki rávezette, belőtte, 2:1 (videó). Újabb három perc elteltével Reed balról lőtt hatalmas gólt, miután jobbról Saukko passzolt. Sági kapus nem ért át a kapu másik felére, 3:1 (videó). Két perc múlva, nem tudott indulni az emberelőnybe került Vasas, Sikorcinhoz pattant egy koriról az indítás, kapuig ment, balra passzolt, megint Pance-t segítette gólhoz, 4:1 (videó). A meccs eldőlt, nagyjából ennyi volt.
Azért a harmadik húszpercet is le kellett játszani. Ami említést érdemel: a 47. percben a jobboldalt fellépő Inglis bombázott kapura, Duschek védett - majdnem, 4:2 (videó).
Ma egy erősen alsóházi mérkőzést láttunk. Az Újpestnek elég volt hét jó perc. A három pontnak örülünk.

Virág Csaba: "Nagyon rosszul kezdtünk, nem dolgoztunk eleget, nem korcsolyáztunk, enélkül pedig ezt a sportágat elég nehéz művelni. Ezt követően viszont szintet léptünk, nem is egyet; a passzok is elkezdtek működni, és oda korcsolyáztak a játékosok, ahova kell. Nyomás alá helyeztük az ellenfelet, ezáltal hibákra kényszerítettük a Vasas fiatal csapatát, az effajta játékra már lehet alapozni. Ha a szerdai Magyar Kupa-összecsapáson hatvan percen keresztül teljesítünk így, az a Fradi ellen is elég lehet!"  (nso.hu)