2020. február 18., kedd

Heti műsor: február 17 - 24.

Szerdán zárul az előjáték, az Újpest alsóház-másodikként végzi az ERSTE Liga második szakaszát.
Kezdődnek a páros összecsapások, izgulhatunk, ki választ minket. Először két meccs idegenben, majd kettő a Megyeri úton következik, aztán ha kell, felváltva a negyedik győzelemig.
Indulhat a tippelés, ki választ minket!

ERSTE Liga:
2020. február 19. szerda, 18:00, Tüskecsarnok, Budapest: Hokiklub Budapest - UTE

2020. február 16., vasárnap

EL213: Gyergyó-UTE 5:0

Az alsóház első helyén álló Gyergyó fogadta az Újpestet. Ha a lilák ma győznek, helyet cserél a két csapat - bár az igazat megvallva, nincs komoly tétje a találkozónak. Nem mi választunk, minket választanak. Azért jó lenne győzni, mert az eddigi öt mérkőzésből csak egyet húzott be az UTE, akkor Gyergyón sikerült a győzelen. Ma még nehezebb lesz: a hiányzók: Sikorcin, Vincze P., Pokornyi, Csamangó, Kovács S., és Varga A. Tehát három sor maradt. A mérkőzést a netes közvetítésen követem, kezdéskor 925-en voltunk.
(2020.02.16) EL 213:
Gyergyói Hoki Klub - UTE 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)   -  eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 822 néző, vezette: Csata A., Csomortani Zs., Andre A., Redai B.

Gyergyói Hoki Klub: Cooke - Jones (1), Ferenc, Barabás, Tendler 2(2), Valdix (3) - Rasulov (1), Kozma, Pestunov (2), Vorobyev 2, Csergő - Góga, Nagy Cs., Antal Zs. 1, Benedek, Elekes - Orbán Sz., Daradics. Edző: Cameron Malcolm, Hamell Christopher

UTE: Márkus - Saukko, Kiss-Rusk J., Benk, Pance, Rafaj - Nagy N., Henderson, Reed, DiDiomete, Ainsworth - Kovács A., Nemes B., Odnoga, Godó - Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

35:11 - 1:0 Tendler (Valdix, Pestunov) - ee
35:30 - 2:0 Antal Zs. (Rasulov, Tendler)
47:48 - 3:0 Vorobyev (Tendler) - ee
51:15 - 4:0 Vorobyev (Jones, Valdix) - ee
59:53 - 5:0 Tendler (Valdix, Pestunov) - ee

Kiállítás: 4 perc ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Ainsworth)
Lövések: 42:29 (10:6, 17:11, 15:12)

A harmad elején a Gyergyó támadott többet. Nem volt nagy iram, és mintha a hazaiak sem nagyon erőltetnék meg magukat. Ami feltűnő: nincs az a határozott letámadás, amivel Újpesten rendszeresen lebénították a lilák támadójátékát. A harmad felére kiegyenlített lett a meccs. Aztán a 16. percben Valdix lőtt, Márkus védett, de sokáig nem tudta, hol a korong. Szerencsére az nem volt rossz helyen. A 18. percben Reed a lövést Cooke védte, de nem fogta. A korong a gólvonal felé csusszant, és a bíró fütyült, bár a korong nem volt a kapusé. A hazaiak tisztáztak, de azért mégis...
A hazai csapat kicsi többet támadott, de egyik oldalon sem érzek túl nagy erőbedobást. Azért legalább egy gólt látni fogunk!
Harmad végén 1505-en lestük képernyőn a meccset. A szünetben a videón  nonstop nézhettük az első harmad izgalmas eseményeit. Nem rágtuk le a körmünket, bár izgalmasabb volt, mint máskor a Rolba köreit nézni.

A harmad elején Nagy Cs. görnyedt össze, letámogatták, nem is játszott tovább. Ekkor többet támadott az UTE. Aztán fordult a játék, Márkus dolgozott sokat. A 32. percben Nagy N. lőtt, jól, majd 5 az 5-ben felállt az Újpest, kétszer is. Aztán egy jó hazai támadás után Antal Zs., majd Elekes lőtt. Jövetkezett az első újpesti kiállítás, és dupla büntetés: a 36 percben felálltak a hazaiak, a jobbra tett korongot Tendler bombázta a kapuba 1:0, majd a kezdés után Rasulov balról adott be, az érkező Antal Zs. közelről a rövidbe pattintott, 2:0. A mérkőzést elnézve megvan a mai győztes. De azért egy parádés Márkus védés után ketten ugrottak ki, Godó átadásából Ainsworth nem talált be. A végén jött egy UTE előny, de hamar egyenlített a büntipadon Nagy N.
Két harmad, kétgólos hátrány. Az az átkozott 36. perc... Húsz perc hátravan, csodát nem várok.

Az Újpest támadott, de nem nagyon volt igazi gólszerzési lehetőség. Aztán UTE hátrány Gyergyó gól Vorobyev talált be, 3:0. A folytatás innentől unalmas: hazai emberelőny, hazai gól, megint Vorobyev, 4:0. Most már elég lesz! Az újpesti emberelőny kimaradt. Az 56. percben Reed csinált helyzetet magának, de gólig nem jutott. És a végén jött a szokásos unalmas: hazai emberelőny, hazai gól, Tendler, 5:0. Ez a vége. Ainsworth idő előtt 2+10-zel hazament.
Ne keseredjünk el, hiányos csapatunk egyenlő létszámnál egyenlő ellenfél volt, az ötből négyszer emberhátrányos gólt kaptunk. (Azért az is gólnak számít.) A meccs nem volt egy nagy élmény, az hiszem, csak a két csapat szurkolói figyelhették igazán a közvetítést. A legnagyobb nézőszám, amit láttam, 1871 volt.
Szerdán Tüskecsarnok, aztán két meccs idegenben, utána kérszer Megyeri út. A dátumot, ellenfelet még nem tudni.

Virág Csaba: "Öt az öt ellen nekünk is megvoltak a helyzeteink, a speciális egységek döntöttek: amíg a Gyergyó sok emberelőnyéből betalált, mi egyből sem. Rendkívül puhányak voltunk, az öt gólból négyet kipattanóból vagy harminc centiről kaptuk, ami nagyon gyenge eredmény tőlünk, pedig közeleg a rájátszás, ott pedig éppen ezek döntenek..." (nso.hu)

Élő közvetítés: (Video: Keresztes Média) -> a videót a mérkőzés után letiltották.

EL 213: GYE-UTE

2020.02.16. vasárnap - EL 213:

Gyergyói Hoki Klub   -  UTE   - eseménynapló

Gyergyószentmiklós (ROU), 17:30, játékvezető:

Élő közvetítés: (Video: Keresztes Média)

EL191: UTE-Fehérvári Titánok 3:1

Nagyon nehezen jöttünk össze, nagyjából annyian néztük a meccset, mint szerdán. Pénteken nagyobb a forgalom, nem nehéz lemaradni a kezdésről. A lila csapatban most sem játszott Vincze P., Csamangó és Pokornyi, viszont - mint kiderült - már több idő jutott Odnogának.

(2020.02.14) EL 191:
UTE - Fehérvári Titánok 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 419 néző, vezette: Pálkövi Zs., Halassy Gy., Mizsák P., Pálkövi Ba.

UTE: Duschek - Varga A., Henderson, Benk 1, Sikorcin (2), Pance (1) - Saukko (1), Kiss-Rusk J., Reed (1), DiDiomete 2, Ainsworth - Nagy N., Kovács A., Nemes B., Godó, Rafaj - Odnoga, Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Fehérvári Titánok: Szeles - Mangone (1), Imre, Zion 1, Balogh B., Vincze G. (1) - Szabó D., Kiss R., Campbell, Madácsi, Péter A. - Vas M., Erdély, Halasi, Császár, Buzás. Edző: Kiss Dávid, Arany Máté Dániel

05:30 - 1:0 DiDiomete (Saukko, Sikorcin)
26:01 - 2:0 Benk (Sikorcin, Pance)
43:06 - 2:1 Zion (Mangone, Vincze G.) - ee
59:17 - 3:1 DiDiomete (Reed) - üres kapu

Kiállítás: 10 perc ill. 6 perc
Lövések: 42:38 (10:16, 17:15, 15:7)

Nagyon nehezen jöttünk össze, nagyjából annyian néztük a meccset, mint szerdán. Pénteken nagyobb a forgalom, nem nehéz lemaradni a kezdésről.
A lila csapatban most sem játszott Vincze P., Csamangó és Pokornyi, viszont - mint kiderült - már több idő jutott Odnogának.
Az előzmény: három fehérvári, kettő újpesti győzelem. Úgy tűnik, az UTE "fekszik" a Titánoknak. Tehát ma este bármelyik fél győzhet.

Az első perctől két aktív csapatot láttunk lelkes, küzdős játékkal. A Fehérvár támadott többet, de a 6. percben Reed ment el a jobboldalon, centerezését kiütötték, a második hullámban középen érkező DiDiomete elé, aki kapásból akkora gólt lőtt, hogy alig bírta fogni a háló, 1:0 (videó). Két perc múlva Varga lövését védte Szeles, a kipattanóból Godó ismételt, de a kapus csodamozdulattal megint hárított. Hajtós, sokmozgásos játékot láttunk, de a Titánok voltak veszélyesebbek, Duscheknek nem sok alkalma volt lazításra. A hazai támadások ritkábbak voltak, igazán jó helyzetet nem sikerült kialakítani, így a lövés is kevesebb volt. Aztán a kiállítások jöttek, benne 20 mp kettős újpesti emberhátránnyal, de lelkes védekezéssel elkerültük a gólt. Még egy mozzanat a harmad végén: a 19. percben Pance kapott kiugratást, de a rávezetésben nem lett eredményes, majd az utolsó pillanatban emberelőnyben támadva majdnem sikerült összehozni hátul egy gólt. Vezet az Újpest, hajt a csapat, de hátul Duschek nagyon sokat tett a vezetésért.

Emberelőnyben kezdett az Újpest, de ezután is a hazaiak támadtak többet. Az elöljátékban is több lett a figyelem, pontosabban az átadások. A 27. percben meseszép támadást vittek a lilák, Sikorcin jobbra passzolt, majd Pance keresztbe adott az érkező Benk Andrásnak, aki balról a kapuba bombázott, 2:0 (videó). A kapus nem ért át, egy pillanatra védtelen maradt a kapu balról nézve. Egy perc múlva ismét egy szép akció, de Nemes beadását Godó mellé lőtte - egy kicsit. A harmad felétől megint többet támadott a vendégcsapat, hiszen érezték: ha gólt kapnak, oda a meccs, ha lőnek egyet, visszajön az esély. Az eredmény: hajtós, élvezhető mérkőzés. Feltűnt, hogy az Újpest milyen jól védekezik: hátul minden átadásba belenyúltak, vagy felszedték az ütőt, vagy zártak. A harmad végén - emberelőnyben - majdnen ráfizetünk: Saukko egy előre vágott korongot szedett össze hátul, de forduláskor elcsúszott, és majdnem gól lett (videó).

A kétgólos előny - sokszor leírtam - csalóka. Kimondva sok, de két pillanat alatt eltűntethető, vagyis kevés.

A 44. percben jött az, amit csak a Titánok vártak: felállt emberelőnyben Zion jött jobboldalon, nyugodtan célzott, lapos lövése célt ért, 2:1 (videó). A meccs még nyíltabb lett. Pihenő, lazítás egyik oldalon sem lehetett - nem is volt. Apró érdekesség: Szeles kissé eltájolt ütése okozott némi derültséget a nézőtéren (videó). Folyt a játék, egyik oldal sem került fölénybe, de semmi sem volt biztos. Én egyre többet lestem az órát, mennyit kell kihúzni a végéig gól nélkül. A mérkőzés továbbra is hajtós volt, két akaratos csapat küzdött, bár az Újpest azzal a tudattal játszott, hogy ha így marad minden, az is jó. Amikor elérkeztünk az utolsó kettő perchez, kötelezően lejött a fehér kapus, DiDiomete egy rossz átadást megfogva gólig sétált, 3:1 (videó).
Fontos győzelmet szerzett a csapat, végig koncentrált védekezés, remek kapusteljesítmény jellemezte ma az Újpestet. Azért még 1-2 gól hiányzott, de bíztatóan játszottak a lilák. A Fehérvár is odatette magát, jó meccset láthattunk. A vége is jó lett, érdemes volt kijönni a Megyeri útra.

Virág Csaba: "A mérkőzés java részét mi uraltuk, ám abban a pillanatban, hogy kiengedtünk, jött a büntetés… Nagyon hajtós meccs volt, dicséret illeti mindkét együttest. A három pontnak természetesen örülök, Gyergyóban is hasonló játékra lesz szükségünk."

A mérkőzést a SPORTSTREAM közvetítette.

2020. február 13., csütörtök

EL 191: UTE-TIT

2020.02.14. péntek - EL 191:

UTE   -  Fehérvári Titánok   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Pálkövi Zs., Halassy Gy., Pálkövi Ba., Mizsák P.

EL206: UTE-Vasas 5:1

A válogatott szünet után nem voltunk sokan. Győzelemre készültünk. A Újpest csapatába visszatért Sikorcin és DiDiomete, felgyógyult Benk, és hosszú szünet után Odnoga Mátyás is csapattag lehetett, bár csak egyszer láttam a jégen. Mindegy, legalább már itt volt. Csamangó viszont kimaradt.

(2020.02.12) EL 206:
UTE - Schiller-Vasas HC 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)   -  eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 405 néző, vezette: Soós D., Haszonits M., Kövesi B., Bedő P.

UTE: Duschek - Varga A. 1(2), Henderson, Benk, Sikorcin 1, Pance (1) - Saukko, Kiss-Rusk J., Reed 1(2), DiDiomete 1(1), Ainsworth (2) - Nagy N., Kovács A., Nemes B. (1), Godó, Rafaj 1 - Odnoga, Kovács S., Horváth Á. Edző: Baróti Zsolt, Virág Csaba

Schiller-Vasas HC: Sági M. - Inglis, Bukor, Schmál, Nagy M., Turbucz - Hetényi P., Seregély, Fliszár, Csiki, Czakó - Tornyai, Surányi, Béres, Páterka 1, Szalma (1) - Pápa B., Gáspár, Szlama, Márton, Székely Mádai Edző: Ladányi Balázs, Revák Zoltán

Lövések: 35:31 (12:12, 12:12, 11:7)

Már s meccs elején beindult az Újpest, az látszott, hogy gyorsan döntésre akarják vinni a dolgot. Volt lendület, akarat - csak eredmény nem. Olyannyira, hogy az ugyancsak hajtós napot kifogó Vasas is támadott lendülettel, lövésekkel. Na, ennyi volt jó a játékból, valamint a kapusok teljesítménye. A lendület nem hozott látványos játékot, nem működött a gólveszélyes összjáték. Az első harmad 12:12-es lövésaránya túlzónak tűnik, a vasasok lőhettek többet kapura. Hajtós semmi - ez az első húszperc summája.
Aztán a második játékrészben a vendégek beszorították a lilákat - ezt nem vártuk. De amikor felmentünk, szinte rögtön gól lett: Pance balra tolta a korongot Sikorcinhoz, aki jó gólt lőtt, 1:0 (videó). Továbbra is a Vasas támadott, beszorította a hazai csapatot - ezt azért nem vártuk. Viszont egy lendület ellenakció során Rafaj a jobbszélen száguldott, és kiengedte a botjában rejtőző bombát - 2:0 (videó). Kényelmes előny, kényelmes játék. A 40. percben jött a büntetés: két tavalyi újpesti játszott össze, Szalma alapvonal mögüli visszajátszását Páterka verte be közelről, 2:1 (videó). Vezetett az Újpest, de a szünetben nem voltunk túl boldogok.
A 43. percben DiDiomete pattintott gólt közelről. Túl közelről. Kivideózták, nem adták meg (videó). Az izgalmak megmaradtak, annál is inkább, mert a Vasas nem nyuszisan játszott: hittek magukban, hogy pontért, pontokért jöttek Újpestre. Az 51. perc törhette össze hitüket, amikor újpesti támadás során Varga fellépett, és egy visszajátszást kegyetlenül belőtt, 3:1 (videó). az 54. percben Ainsworth ment fel, balról jobbra passzot, DiDiomete átvette, belőtte, 4:1 (videó). A meccs eldőlt, de az utolsó percben Reed DiDiomete lövése után ‒ a kapusról jött ki ‒ beállította a magabiztos végeredményt, 5:1 (videó).
Az 5:1 jó eredmény, de azt vártam, nyugisabb meccs lesz. Egyrészt az Újpest hiába volt lendületes, szétszórt volt a csapat, és a Vasas jobb, lelkesebb játékot nyújtott, mint amit előzetesen gondoltunk róluk. Az eredmény bekerül a nagykönyvbe, a mai teljesítmény ‒ az nem. A rájátszás megvan, az ott szükséges játék még nincs meg.

Virág Csaba: "A Vasas ellen sosem könnyű, hiszen fiatal csapat, amely sokat korcsolyázik és nagyon küzd. Most nem mentek be a helyzeteink az elején, így sokáig kiegyensúlyozott volt a mérkőzés. Időnként jól játszottunk, de a Vasas kontráiban benne volt a veszély, így nagyon oda kellett figyelni, hogyan menedzseljük a korongot. Fontos volt a kapusunk szerepe a győzelemben. Az utolsó tíz percben gólokban is megmutatkozott a munka, amit az egész meccsen mutattunk. Örülünk a három pontnak és a playoffnak." (nso.hu)

EL 206: UTE-VAS

2020.02.12. szerda - EL 206:

UTE   -  Schiller-Vasas HC   - eseménynapló

Újpesti Jégcsarnok, 18:00, játékvezető: Soós D., Haszonits M., Kövesi B., Bedő P.

EL 26:  2019.09.29.  UTE - VAS  4:3 bü.
EL 94:  2019.11.15.  VAS - UTE  2:6
EL 134: 2019.11.26.  UTE - VAS  4:2
EL 11:  2019.12.20.  VAS - UTE  1:3
EL 201: 2020.02.02.  VAS - UTE  1:5